30.06.2020, 12:31 | czytano: 23365

Duże zmiany w parafiach na Podhalu. Rezygnacje, nowi proboszczowie i wikariusze

Arch. Podhale24.pl
Kuria Metropolitarna w Krakowie poinformowała o zmianach personalnych w parafiach w naszym regionie. Nowych proboszczów powołano m.in. w Podwilku, Nowej Białej i Sromowcach Wyżnych, a nowi wikariusze zostali skierowani do posługi w Nowym Targu, Rabce-Zdroju i na Orawie.
Kilku proboszczów zrezygnowało z funkcji. Ks. kan. Kazimierz Gunia zrezygnował z urzędu proboszcza par. pw. św. Marcina w Podwilku i otrzymał zgodę na zamieszkanie w parafii. Nowym proboszczem w Podwilku został ks. Zbigniew Fidelus, który był do tej pory wikariuszem w parafii pw. św. Klemensa w Zawoi.
Ks. Stanisław Marszałek zrezygnował z funkcji rektora rektoratu pw. MB Różańcowej w Mizernej i otrzymał zgodę na zamieszkanie w Żabnicy.

Ks. Mieczysław Szlaga został zwolniony z urzędu proboszcza par. pw. św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach. Zastąpił go ks. Rafał Jurczasiak, który został zwolniony z urzędu administratora par. pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu i mianowany na urząd proboszcza w Sromowcach Wyżnych.

Ks. Piotr Wiktor został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej i mianowany na urząd proboszcza par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Sidzinie.

Ks. Zbigniew Pluta został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Anny w Luszowicach.

Ks. kan. Tadeusz Korczak został zwolniony z urzędu proboszcza par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dorosłych dekanatu Niedzica i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu.

Ks. Zbigniew Kosowski został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce i mianowany na urząd proboszcza par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

Ks. Józef Zwoliński został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju i mianowany na urząd proboszcza nowoerygowanej par. pw. Miłosierdzia Bożego w Modlniczce.

Ks. Dawid Hebda został mianowany wikariuszem par. pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

Ks. Bartłomiej Małek został mianowany wikariuszem par. pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej.

Ks. Damian Przybytek został mianowany wikariuszem par. pw. św. Stefana w Lipnicy Małej.

Ks. Rafał Brewczyk został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Świętego Krzyża w Zakopanem i mianowany wikariuszem par. pw. Świętej Rodziny w Chrzanowie.

Ks. Przemysław Cios został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. MB Pocieszenia w Juszczynie i mianowany wikariuszem par. pw. NSPJ w Nowym Targu.

Ks. Wojciech Galica został zwolniony z obowiązków duszpasterskich spełnianych w par. pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem bez katechezy szkolnej par. pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrodach.
Ks. Janusz Korbel został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Narodzenia NMP w Myślenicach i mianowany wikariuszem par. pw. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej.

Ks. Robert Michałek został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Jana Pawła II w Krzeszowicach i mianowany wikariuszem par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach.

Ks. Michał Mroszczak został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. NSPJ w Nowym Targu i mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym oraz skierowany na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego UPJPII w Krakowie.

Ks. Tomasz Nowak został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy i mianowany wikariuszem par. pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu-Borze.

Ks. Damian Obrał został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej i mianowany wikariuszem par. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach.

Ks. Piotr Pacygazostał zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach i mianowany wikariuszem par. pw. św. Klemensa w Zawoi.

Ks. Marek Poznański został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Stefana w Lipnicy Małej i mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu.

Ks. Jerzy Rokita został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach i mianowany wikariuszem bez katechezy szkolnej par. pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ks. kan. Mariusz Słonina został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia NMP w Myślenicach.

Ks. Wojciech Zahradnik został zwolniony z obowiązków wikariusza par. pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem par. pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Ks. kan. Zdzisław Budek otrzymał zgodę na zamieszkanie i posługę duszpasterską w par. pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jaga205.07.2023, 17:15
A kiedy Jędraszewski wyjedzie do Rzymu
gość01.07.2020, 11:07
Przecież ks. Michał Mroszczak był krótko , kto teraz będzie ładne kazania gadał no kto?
xyz30.06.2020, 23:27
W Zubrzycy Górnej ksiądz wikary powinien zostać jako proboszcz . Ksiądz Piotr jest to osoba z powołania która wybrała swoją drogę . Może i kiedyś proboszcza zmienią ...
88830.06.2020, 22:15
Marksiści się odezwali,hehe...nie masz ochoty to nie dawaj na tacę.Ja chodzę do kościoła i jak mam to dam,nie mam to nie dam i nie lamentuje jak wy,biedaki.Piszesz jeden z drugim jak by wam kto nóż na gardle trzymał.Bodej ta bodej....
NIWIANIN30.06.2020, 22:01
proboszczów z BORU SZAFLARSKIEJ GDZIEŚ NA POMORZE BY PASOWAŁO by poczuli troche BIDY NA TACY
zielony30.06.2020, 16:06
a może by tak ksieży biznesmenów/deweloperów wysłać do biedniejszych lokalizacji .
życie30.06.2020, 14:35
Do ja.
A dlaczego na mazurską wieś? Rotacja dotyczy archidiecezji krakowskiej i w jej obrębie są lokowani. Archidiecezja krakowska swoim zasięgiem nie obejmuje mazurskich wsi.
beret30.06.2020, 13:51
Te zmiany przez wirusa czy przez tacę?
88830.06.2020, 13:44
To na Mizernej nie bedzie księdza?
ja30.06.2020, 13:15
a kiedy "złoty ząbek " zostanie przeniesiony ?gdzieś na mazurską biedną wieś .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl