01.07.2020, 08:40 | czytano: 1133

Kolejne place zabaw i strefy aktywności w gminie Ochotnica Dolna

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację i rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Os. Mastalerze w Tylmanowej, koło szkoły im. Ks. Twardowskiego na Zawodziu - poinformował wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.
Do inwestycji, która jest wyceniana na ok. 270 tys. zł, gmina dostała dofinansowanie w wysokości prawie 150 tys. zł w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS” w 2020 roku”.
- To nie koniec dobrych wiadomości - dodaje wójt. - W najbliższych dniach będzie ogłoszony przetarg na Dużą Strefę Aktywności w Ochotnicy Dolnej dla młodzieży i całych rodzin. Oprócz tego kompletujemy dokumentację do trzech osiedlowych placów zabaw: os. Rzeka, os. Kłodne i os. Młynne, których wykonanie chcemy zrealizować w najbliższych miesiącach - relacjonuje. - Przygotowujemy się do projektowania i wykonania kolejnych stref aktywności ok. Dworu Bajka w Tylmanowej oraz os. Gronie i Jamne w Ochotnicy Górnej. Szukamy kolejnych lokalizacji pod osiedlowe place zabaw. Jeśli ktoś dysponuje działko o pow. Ok. 10 arów blisko osiedla z dojazdem proszony jest o kontakt - apeluje włodarz gorczańskiej gminy.

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
komentarze
gość02.07.2020, 07:53
@ KLIMAT. Duda obiecał oczko wodne przy każdym domu
k01.07.2020, 09:34
KLIMAT się zmienia ,pogoda coraz bardziej kapryśna czas pomyśleć o budowie zbiorników wodnych ,bo susza będzie na porządku dziennym a nie zajmować się pierdołami.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl