01.07.2020, 12:24 | czytano: 2435

Planują nowy most w Trybszu

Powiat nowotarski przymierza się do budowy nowego mostu na Białce w Trybszu.
Starą, stalową i wąską przeprawę ma zostawić zupełnie nowa konstrukcja.
- Zadanie realizowane byłoby w latach 2021-2022 - informuje Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu. - Inwestycja musi być wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej ponieważ chcielibyśmy w lipcu składać wniosek o dofinansowanie do nowego otwarcia Funduszu Dróg Samorządowych. Na chwilę obecną mamy również deklarację współfinansowania wkładu własnego ze strony Łapsze Niżne, co również jest warunkiem realizacji inwestycji.

oprac. r/
komentarze
kacwinion26.08.2020, 11:19
olek....jeśli ten most ma być budowany z podatków jakie wpływają do Gminy z Trypsza,Łapszanki,Łapsz W.To na pewno kreśli się czarny scenariusz budowy tego mostu i tu słuszne Twoje obawy.Podatków nie płacą a brudne łapy chcą wyciągać bez przerwy po inwestycje i słusznie twierdzisz,że płacą tyle co kot napłakał.
olek06.08.2020, 17:46
Przepraszam...czy to będzie most zwodzony? Mam na myśli zwodzenie społeczeństwa przez Radnych i Wójta.Deklaracja ze strony Wójta jest gotowa... tylko kasa skąd? No chyba że podatki wzrosną i kasy w Gminie przybędzie.Ale na to chyba nie ma co liczyć!!!!!Podatki takie co kot napłakał na pewno nie pokryją obietnic Wójta.
rg 4904.07.2020, 09:41
Ale jaja!!!Trybsz skansen.......Kacwin rezerwat.......Łapsze Niżne enklawa wypoczynku......Frydman stolica kultury!!! A.....a... Wójt z centralnej Polski. A co z resztą ?????Zapomniana przez Boga i ludzi??????? Cała ta Gmina to nadal relikt minionego wieku nic się nie zmieniło.Dalej jest w Radzie moje,twoje,nasze, ale jak widać głupota ludzka nie zna granic!!!!
ech...03.07.2020, 16:40
To,,,,, bez żadnego grodzenia Trybsz jest skansenem!!!!
a02.07.2020, 08:09
Wygrodzic bedzie Skansen
Konserwator zabytków01.07.2020, 23:36
Ten istniejący most to naprawdę zabytek. Czy jest jeszcze gdzieś most którego połowa jest o zupełnie innej konstrukcji od reszty ? Do tego jedna połówka jest tak wąska ze nie można sie minąć . Druga zaś jest w miarę normalna. Nowy most trzeba wybudować , ale w innym ,,śladzie ".
Lubię stare rzeczy01.07.2020, 13:04
Nieee to miejsce ma taki nie powtarzalny klimat z tym starym mostem , taki klimat PRL , naprawdę .
Dawid P01.07.2020, 12:30
A nikt nie planuje choćby remontu drogi Trybsz - Czarna Góra?
Droga jest kompletnie nieprzejezdna, dziury o głębokości ponad 10cm, szerokie na pół drogi. W pewnych miejscach przejazd szybciej niż 5 na godzinę na jedyneczce jest niemożliwy. Ile jeszcze lat mamy męczyć się z tą drogą? Widziałem raz stojące na poboczu auto z wyrwanym kołem. Gdzie są gminy, wójtowie?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl