01.07.2020, 13:03 | czytano: 4405

Wójt gminy Nowy Targ z jednogłośnym absolutorium

arch. Podhale24
OSTROWSKO. - Mimo, że tę funkcję pełni się 30 lat, to zawsze jest dreszczyk emocji. Ja to trochę porównuję z rozgrzeszeniem - mówił Jan Smarduch, dziękując za zatwierdzenie sprawozdania finansowego i udzielenia mu absolutorium za poprzedni rok. Tym razem sesja Rady Gminy Nowy Targ odbyła się w Ostrowsku.
Radni zebrali się w wyremontowanym budynku remizy. - Witam w nowo oddanym do użytku obiekcie, który na razie nosi nazwę "nowej remizy", a docelowo, czyli po 5 latach - chcielibyśmy ją przemianować na "Dom wiejski", który będzie służył naszej lokalnej społeczności jako centrum kultury, gdzie znajdzie miejsce świetlica dla dzieci i młodzieży, swoją działalność będzie mógł rozwijać nasz zespół regionalny, zmieści się biblioteka, Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora. Tak jak dzisiaj odbywa się tu sesja Rady Gminy, to na co dzień będzie to miejsce zebrań wiejskich, a jak wszystko wróci normalności to i wesela i przyjęcia okazjonalne - mówił Zbigniew Żegleń. Sołtys Ostrowska chwalił wykonany remont mówiąc, że "starania trwały kilkanaście lat, ale warto było czekać'.
Podczas sesji sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym złożył wójt Jan Smarduch, który przedstawił także raport o stanie Gminy Nowy Targ za 2019 rok i otrzymał z tego tytułu wotum zaufania. Po podjęciu uchwał w sprawie zatwierdzenia sprawozdań finansowych - rada jednogłośnie udzieliła wójtowi absolutorium za wykonanie budżetu gminy za rok 2019.

Dziękując, Jan Smarduch powiedział - Myślę, że mimo iże tę funkcję pełni się 30 lat, to zawsze jest dreszczyk emocji. Ja to trochę porównuję z rozgrzeszeniem. Bo już niewiele się pamięta z tego 2019 roku i trzeba sobie przypomnieć różne sytuacje. Jak się studiuje te dokumenty, to często widać, że może pewne rzeczy mogły być lepiej zrobione. Mimo, że są wszystkie pozytywne opnie i problemów nie ma przy realizacji tego budżetu, ale zawsze są zadania, które - sami wiece - przez lata ciągną się, są nierozwiązane, są konflikty przy drogach, rozgraniczeniach, albo przeciągające się sprawy jak sprawy jak plan zagospodarowania przestrzennego. Dlatego jestem zawsze świadomy, że każde absolutorium wiąże się z wieloma rzeczami, o których myślimy, czy nie dałoby się ich lepiej zrobić.

Wójt dziękował radnym, pracownikom urzędu oraz sołtysom. Jak zaznaczył - bez sołtysów "nie wyobraża sobie funkcjonowana gminy na takim poziomie".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wxxx Rodzic04.07.2020, 17:53
A za nauczanie zdalne dla szkół i BZASU.....bilet. Istny kabaret, paniusie na zwolnieniach lekarskich albo zamknięte w domkach przed wiruskiem, brak zainteresowania, co z dziećmi, a a obsługa szkół na relaksacyjnym urlopie i...tak minęły bez mała 4 miesiące....ale co tam dzieci i edukacja...???
Nie wiadomo gdzie to dziecko ma szukać pomocy...chaos i sprzeczne informacje,...Tak... ale zakończenie roku szkolnego z wielkom pompom ,by sie ino pokoazać. Tak to jest.
misiu01.07.2020, 22:40
do Ech: ... pamiętam ! ... istny papierożer wawelski, zmielił i po ptokach ... glancuś ... ha... ha ...
mieszkaniec01.07.2020, 18:36
Do Antysmar: prawda nowiutka droga ciekawe dla kogo ? Za 2 mln złotych w Łopusznej, redaktorzy z Podhale 24 , trzeba by się tym zająć,
wyborca01.07.2020, 16:28
Pan Wójt a raczej wójt ( z braku szacunku) nie szanuje ludzi , to już jego ostatnia kadencja, dzieli na lepszych i gorszych
Ech..01.07.2020, 15:25
Czy ktoś pamięta jeszcze o konsumpcji decyzji budowlanej? To musiał być dreszczyk. Połknę zszywkę czy nie połknę?
Antysmar01.07.2020, 15:23
Pan Wójt szczyci się 30 leciem.. Jak dla mnie to przynajmniej o 20 lat za długo. Zapomniał o tym, że oprócz budowy nikomu niepotrzebnego boiska w swojej rodzinnej Łopusznej i budowy nowej drogi są jeszcze inne drogi, które wołają o remont z prawdziwego zdarzenia. A tu łata się dziury i po tych łatach prowadza się kandydata na prezydenta. Jak widać tym wybitnym samorządowcom to nie przeszkadza, bo co prawda skala inna, ale zarządzanie na podobnym poziomie.
Zynek01.07.2020, 15:23
Dobry gang na tam u siebie, ale nik daw mu ?rozgrzeszenie?
veto01.07.2020, 14:06
Dreszczyk emocji? A głosowano kiedyś inaczej?? Lizusostwo chyba a nie poważne myślenie
podhalanin01.07.2020, 13:46
Ino przez te 30 lat nie zdążył w Łopusznej naprawić dróg, ino są łatane na szybko jak ma wpaść jakiś Trzaskowski. Coby on i bracia Tishnery się nie potknęli.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl