06.07.2020, 12:37 | czytano: 3552

Obywatel Maroka zatrzymany w Chyżnem

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
21-latek kręcił się koło przystanku autobusowego. Do Polski dostał się nielegalnie.
Strażnicy graniczni Placówki Straży Granicznej w Zakopanem z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Jabłonce w rejonie przystanku autobusowego w Chyżnem zatrzymali mężczyznę bez dokumentów.
Jak się okazało młody mężczyzna był Marokańczykiem. 21-latek został zatrzymany, gdyż jego pobyt na terytorium RP nielegalny. Obywatel Maroka przebywał na terytorium Polski bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego go do wjazdu do Polski i pobytu w niej. Co więcej, cudzoziemiec przekroczył granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski.

Komendant skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Targu, który wydał postanowienie o umieszczeniu Marokańczyka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Cudzoziemiec został doprowadzony pod konwojem do ośrodka, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Źródło: KOSG, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Paw patrol06.07.2020, 20:38
Szkoda że nie dostał się do Kościeliska.
Obserwator06.07.2020, 16:15
"Strażnicy Graniczni zatrzymali...." ???? z tego co wiem to zatrzymała go Policja a strażnicy tylko go od nich odebrali ?? nikt jak SG nie umie chwalić się nie swoimi wynikami ????
...06.07.2020, 14:38
Jakie przebywanie w ośrodku dla uchodźców? Deportacja!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl