06.07.2020, 14:10 | czytano: 5768

Powstanie nowa publiczna linia autobusowa z Orawy

Arch. Podhale24.pl
Władze powiatu nowotarskiego uruchomią nową linię autobusową z Podsarnia do Rabki-Zdroju. Dzięki temu mieszkańcy tej części Orawy będą mogli dostać się komunikacją publiczną do miasta.
Sprawę poruszył kilka miesięcy temu radny powiatowy Tomasz Rajca. Jak mówił, część miejscowości w gminie Raba Wyżna jest praktycznie odciętych od komunikacji publicznej. Jeśli ich mieszkańcy chcą dojechać np busem do jakiegoś miasta, muszą skorzystać z kilku prywatnych przewoźników, których linie nie są skoordynowane. Tym samym wyprawa busem do Nowego Targu czy Rabki-Zdroju zajmuje cały dzień.
Temat podjęły władze powiatu. Powiat pozyskał dotację na ten cel z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dołożyła się również gmina Raba Wyżna. Zgodę na ich uruchomienie wyraziła rada Powiatu Nowotarskiego. Linia będzie funkcjonować do końca roku.

Trasa linii będzie prowadzić przez następujące miejscowości: Podsarnie - Harkabuz - Bukowina Osiedle - Harkabuz - Raba Wyżna - Rokiciny Podhalańskie - Chabówka - Rabka-Zdrój.

Przewoźnik, który będzie obsługiwał linię, zostanie wybrany w przetargu.

Pod koniec ub. roku powiat uruchomił pierwsza linię z gminy Ochotnica Dolna.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Miki07.07.2020, 11:31
Wreszcie ktoś pomyślał o ludziach z Orawy, którzy do tej pory nie mieli jak dostać się do gminy lub ośrodka zdrowia. To przeważnie ludzie starsi, nie posiadający samochodu. Brawo Panie Radny, dziękujemy
kobierzyn06.07.2020, 21:54
" Linia będzie funkcjonować do końca roku. " No to mają perspektywy. hahaha
Wojtek06.07.2020, 17:45
Wprost nie do pomyślenia. Przypominam sobie te dwie wioski z lat 50 tych,i to, jak przez las "koło pustelnika",boso, chodzili do kościoła w Spytkowicach.Starsi to doskonale pamiętają.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl