14.07.2020, 11:36 | czytano: 3533

Zakończył się Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2020 (zdjęcia)

zdj. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ. Tegoroczne edycja festiwalu nie miała formy tradycyjnej. Zakaz gromadzenia się sprawił, że warsztaty i spotkania autorskie poprowadzono nieco inaczej.
Organizatorzy zaproponowali program, na który składały się wydarzenia „na żywo”, możliwe do przeprowadzenia z zachowaniem koniecznego dystansu oraz codzienne bloki spotkań dla dzieci i dorosłych w Internecie. Można było w nich uczestniczyć poprzez stronę internetową Rabkafestival.pl, kanał na YouTubie oraz portalu społecznościowym.
W Parku Zdrojowym zorganizowane zostały literackie gry miejskie "Nowe życie starych opowieści", "Legendy miast, miasteczek” , "Różne historie”, oraz "Etno-inspiracje”.

W Amfiteatrze była okazja m. in. do spotkania z Michałem Rusinkiem, który opowiadał o tradycji "na poważnie i z przymrużeniem oka” oraz laureatem Nagrody Żółtej Ciżemki - nagrodzoną książkę czytał Jerzy Stuhr. Innym lektorem była Dorota Segda.

Przez cały czas trwania festiwalu czynne były tematyczne wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz „wypoczywalni” Zakładu Przyrodoleczniczego.

W Internecie prowadzone były warsztaty przez Łukasza Modelskiego, Marcina Przewoźniaka, Beatę Ostrowicką, Elżbietę Pałasz, Narcyza Listkowskiego, Agnieszkę Kania, Magdalenę Tomalak, Wojciecha Mikołuszko, Marcina Jarząbka, Barbarę Gawryluk, Annę Kaźmierak, Grażynę Habieda, Katarzynę Ceklarz, Agatę Stasik i wielu innych.
Przewidziano także program dla osób dorosłych.

Laureatką Nagrody Specjalnej „Zwyrtała 2020” za najlepszy pomysł na promocję czytania, zrealizowany w Internecie podczas epidemii została Joanna Orzeszko za projekt: Berek czytelniczy.

opr. s/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rabka panna15.07.2020, 11:21
Rabce mało koronawirusa po tym cyrku na koncercie w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju?
Oko14.07.2020, 22:17
Kiedy będzie informacja a zarazem prośbą o zgłaszanie się uczestników tej imprezy bo kilka osób jest zakażonych COVIDEM. Na informacje po imprezie 5.07 trzeba było czekać do 14.07......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl