24.07.2020, 12:48 | czytano: 6611

Rozpoczął się wyścig Nowy Targ Road Challenge. Uwaga na ograniczenia w ruchu kołowym

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Rowerowy wyścig będzie poprowadzony po drogach Podhala, Spisza i Orawy od dziś do niedzieli. Jeden z etapów przeprowadzony będzie w Nowym Targu. Organizator przypomina, że w związku z przejazdem zawodników, mogą pojawić się chwilowe wstrzymania ruchu głównie na skrzyżowaniach tras przejazdu.
Dziś rozgrywany jest pierwszy etap - czyli wyścig o Puchar Dyrektora MCSiR Nowy Targ. Na Rynku w Nowym Targu przygotowano z tej okazji między innymi stoiska informacyjne.
Jutro - etap drugi, czyli walka o Puchar Resortu Bania.


Dziś odbywa się jazda indywidualna na czas po drodze rowerowej na odcinku Frydman - Falsztyn- Niedzica Zamek ul. Nad Zalewem. Droga rowerowa będzie zamknięta w godz. 13:30 - 18:30, natomiast na odcinkach dojazdowych do domów, mieszkańcy będą mogli dojechać podczas 15 minutowych przerw między startami zawodników. Start pierwszego zawodnika o godz. 14:00, jego przyjazd na metę spodziewany jest ok. godz. 14:20, a ostatniego ok. 18:30. W Niedzicy w ul. Nad Zalewem wjazd mieszkańców będzie możliwy od strony jeziora.


W sobotę 25 lipca zawodnicy startują o godz. 9:00 w Białce Tatrzańskiej przy basenach Terma Bania. W związku ze startem, będzie wstrzymany ruch na czas przejazdu w godzinach 8:55 - 9:05 na odcinku wyjazdowym z Term Bania w DK49 w lewo do zjazdu z DK49 w ul. Pod Grapą. Dalej zawodnicy pojadą w kierunku Łapsz Niżnych, gdzie wjadą na drogę rowerową do Dursztyna na jedną rundę przez Krempachy i Nową Białą, aby ponownie udać się w kierunku Łapsz Niżnych, tym razem na rundę drogą rowerową do Kacwina, z Kacwina do ronda w Niedzicy, a następnie przez Łapsze Niżne i tym razem w prawo, w kierunku Dursztyna. Przewidziano dwie takie rundy. Utrudnienia w ruchu będą głównie w okolicy skrzyżowań na czas przejazdu zawodników.


Na odcinku drogi powiatowej, którym biegnie trasa szlaku Wokół Tatr w Łapszach Niżnych zawodnicy będą jechać w dwóch różnych kierunkach, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Droga rowerowa na odcinku Dursztyn - Łapsze Niżne - Kacwin będzie zamknięta w godz. 9:30-13:00.

Z rund zawodnicy zjadą w Trybszu w kierunku Mety zlokalizowanej w Czarnej Górze na Litwince w okolicach godz. 11:30-12:30. Pierwsze kobiety są spodziewane o godz. 11:15, a mężczyźni ok. 12:00, związku z bezpieczeństwem zawodników z parkingu przy Krzyżu na Litwince nie będzie możliwości zjazdu w godz. 11:00-13:00.

W niedzielę 26 lipca zawodnicy startują o godz. 10:00 z okolic Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu i pojadą przez Rynek w kierunku ul. Grel. Na czas przejazdu ruch będzie chwilowo ograniczony. Start ostry nastąpi po przejechaniu przejazdu kolejowego na ul.Grel. W związku z lokalizacją mety na ul. Grel za przejazdem kolejowym odcinek od przejazdu do wyjazdu na drogę powiatową w Trutym będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:30- 14:00.

Dalej zawodnicy jada do Pyzówki i dalej drogą rowerową do Krauszowa, przez Długopole, Dział, Pieniążkowice do Odrowąża, gdzie rozpoczynają rundy przez Beskid, Bukowinę Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Zauczne i w Odrowążu po przejechaniu 3 rund przez mężczyzn i 2 przez kobiety - jadą w kierunku Pieniążkowic, Działu, Długopola, Krauszowa, aby tutaj wjechać na drogę rowerową i z niej w kierunku Morawczyny i przez Trute na Metę w Nowym Targu przy ulicy Grel.

Zjazd z Bukowiny Osiedle w kierunku Odrowąża w godz. 10:30-12:30, będzie ograniczony na czas zawodów. Zaleca się objazd przez Podszkle i Piekielnik. Na czas przejazdu będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku Pyzówka- Morawczyna- Krauszów. Pierwsi zawodnicy spodziewani są ok. godz. 12:00.


Więcej informacji na stronie organizatora www.nowytargroadchallenge.pl

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cprcrn25.07.2020, 02:25
Dziesiątki, jeśli nie setki turystów, amatorów rowera zderzyło się z barierami ograniczającymi wjazd przy samej ścieżce. Ciężko było widać organizatorom rozwiesić przy głównej drodze i ścieżce w Niedzicy i trasie do Frydmana informację o miejscu powrotnego wjazdu na ścieżkę rowerową. Mnóstwo zdezorientowanych turystów, w tym z tymi najmniejszymi pozostało właściwie bez jakiejkolwiek informacji nt utrudnień. Sponsorów mnóstwo, szkoda było kilkudziesięciu złotych, by zadbać o głównych użytkowników tych tras - turystów i właścicieli przylegających posesji. W sumie to nie ma się czemu dziwić - dezinformacja, czy brak informacji staje się standardem w naszym kraju...
Goral z Toronto24.07.2020, 17:04
@Rekin
Dobre. 'Rowerian" jak "Rastafarian". Po prostu cult
mieszkaniec24.07.2020, 16:23
Idealnie w Nowej Białej robią kanalizację, idealne warunki i bezpieczeństwo do ścigania się ,pogratulować
rekin-r24.07.2020, 15:55
A czy ktoś pytał mieszkańców ciepiących z powodu kilku osobników dotkniętych rowerowym szaleństwem? Kto płaci podatki "rowerowianie" czy my? Jakim prawem nie będę mógł dojechać do domu w niedzielę. A niestety sytuacja wymaga, żebym się poruszał w tym dniu autem. @#%^%$#@@$%^!!!!!(Piszę "rowrowianie" bo rowerzyści to ludzie poruszający się na rowerach, a ci szaleńcy to wyznawcy ROWERYZMU - quasi-religii stawijącej rowerowanie ponad życiem innych)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl