04.08.2020, 16:11 | czytano: 6239

Groził swojej rodzinie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

57-latek z gminy Szaflary ledwo opuścił zakład karny, a już zaczął grozić swojej rodzinie. Szybko został zatrzymany i z powrotem wrócił do celi.
Mężczyzna od jakiegoś czasu przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się. Już następnego dnia pobytu na wolności, będąc pod wpływem alkoholu, groził swojej rodzinie pozbawieniem życia oraz spaleniem domu i zabudowań gospodarczych. W piątek w nocy wszczął awanturę domową. Po interwencji policji został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy.
Już następnego dnia usłyszał zarzut kierowania gróźb. Aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Podejrzany zaledwie dwa dni cieszył się wolnością.

Zapewne był zaskoczony działaniem organów ścigania i nie spodziewał się, że tak szybko ponownie wróci do zakładu karnego, jednak musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za swoje czyny. Za kierowanie gróźb grozi kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat. 57-latek działał w recydywie, a kara w tym przypadku wzrasta do 3 lat pozbawienia wolności. - Tymczasem izolacja od rodziny i zastosowanie aresztu było w tej sytuacji najwłaściwszą decyzją, w innym przypadku mogłoby dojść do tragedii - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
klio05.08.2020, 12:43
Dziwne,że już w przeszłości były takie zajścia a sąd czy prokurator nie wydał zakazu zbliżania się do rodziny.Przecież taka ustawa istnieje i można było zapobiec ostatniemu wydarzeniu.Ale i tak dobrze,że się znalazł tam gdzie powinien i wyższy wyrok,bo recydywa.
goral04.08.2020, 20:42
do lagru z dziadem
tolek04.08.2020, 20:14
proponuję sprzątanie rowów przy zakopiance.
Obserwator04.08.2020, 17:33
Zamknąć , klucz wyrzucić i zapomnieć o takim półgłówku.
rab04.08.2020, 16:58
No i dobrze,zamknąć dziada aż nabierze rozumu.Żaden z niego pożytek dla rodziny,bo wódka ważniejsza.Wreszcie kobiety mają jakieś wyjście a nie tylko uciekanie z dziećmi z domu jak tylko zobaczyli obżartego chłopa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl