06.08.2020, 11:49 | czytano: 10670

Wyłączone światła na Alejach Tysiąclecia. Kierowcy nie wiedzą jak jeździć

NOWY TARG. W związku z remontem Alei Tysiąclecia, wyłączone zostały sygnalizacje świetlne na wszystkich skrzyżowaniach, w tym na skrzyżowaniu Alei z ul. Szaflarską. Kierowcy skarżą się, że bez świateł przejazd przez nie jest dla niektórych uciążliwy.
Od rana zdarzają się tu przypadki wymuszenia pierwszeństwa, zajeżdżania drogi, choć jak dotąd nie doszło do żadnej stłuczki. Część kierowców, po wyłączeniu sygnalizacji, zapomniała, jakie zasady ruchu tu obowiązują. Zdaniem kierowców, którzy dzwonią w tej sprawie do naszej redakcji, zarządca drogi powinien włączyć światła, tym bardziej, że akurat w rejonie tego skrzyżowania nie są prowadzone aktualnie żadne prace.


Wniosek kierowców przekazaliśmy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Eeee09.08.2020, 14:14
Dobrze jest a jak nie umiecie jeździć to trzeba chodzić na nogach
amerykański trucker09.08.2020, 03:45
Polacy smieja się z rozwiazań 4 stopy , nie mieści się to w tych małych mózgach, a to najlepsze rozwiazanie , nawet w takiej sytuacji
Przemek07.08.2020, 18:43
Ludzie, trochę empatii dla tych wyjeżdżających z podporządkowanych. Przy takim ruchu na Alei jedynie uprzejmość i ostrożność tych z pierwszeństwem umożliwia bezpieczny wjazd.
Jak rozumiem wszyscy krytycy zakładają, że stanie przez pół godziny bez próby wjazdu jest OK i stanowi o "płynności ruchu".
polonus07.08.2020, 11:52
Przepisy w Polsce są durne i niepotrzebne.W Ameryce na skrzyżowaniach gdzie nie ma żadnych znaków,ma pierwszeństwo ten co pierwszy dojechał do skrzyżowania,a póżniej następny i następny.
lb07.08.2020, 10:09
zabawne to jest :) prawie jak w tym filmie, można by z perspektywy czasu rzec - dokumentalnym - "idiokracja" :)
Kierowca zawodowy07.08.2020, 09:22
Dziwne że jak wyłączyli to nie ma korków, i piesi szybciutko przechodzą przez pasy a nie jak ślimaczki.
jaskiniowiec- grotołaz07.08.2020, 06:34
To tylko wina tych loków którzy uczą tylko blokować nasze miasto , więc widać ich technikę jazdy .
??????06.08.2020, 23:44
Światła są wyłączone fakt ale to przemyślane działanie.
Dlaczego????
Bo !!!!!!!!!!!!!
Nie da się prowadzić prac w korku który by tworzyły światła. Powybijane szyby pobijane samochody i takie tam ( wiem z autopsji)
Drugą kwestią jest pytanie o termin prowadzonych prac ale to znowu nie jest wina drogowców ( termin ustala GDDIA )
A szkoły jazdy już dawno przestały uczyć jeździć. "Szkoły jazdy" przygotowują ucznia do egzaminów (to jest fakt ) niestety
Kierowca06.08.2020, 23:06
Tragedia zawsze wiedzą kiedy zacząć remonty masakra normalnie jakaś !!!
Zamiast robić to we wrześniu i w październiku to teraz jak najwięcej turystów i wszystkiego jeszcze najlepiej to zacząć w czwartek bo wtedy jest najmniejszy ruch w mieście brak słów. Dodam jeszcze że w Harklowej idzie miskę olejową zgubić i już ponad rok tak jest nie potrafią tego zalać po ludzku od strony ronda to ten asfalt narzucali łopatami i podeptali butami jeszcze raz tragiedia
życie06.08.2020, 23:03
Fajnie się ogląda i ocenia z pozycji komputera. Ja wczoraj jechałam przy większym natężeniu ruchu i rzeczywiście jest trochę zamieszanie przez to wymuszanie pierwszeństwa przed samą maską, choć rzeczywiście ciężko wyjechać z podporządkowanej. Trzeba być czujnym, bo ma się wrażenie, że nie obowiązują tam żadne zasady ruchu.
swojak06.08.2020, 22:17
Ronda się na podhalu nie przyjęły,podobnie jak skrzyżowania z sygnalizacją i prawo budowlane.Mam 40 lat stażu,zaliczone wszystkie miasta wojewódzkie i ładnych kilkadziesiąt tysięcy po europie."miastowy" zawodnik gdyby zobaczył ruch pod łukiem triumfalnym w Paryżu dostałby zawału,zresztą Kraków czy Warszawa nieosiągalne w normalnym trybie.Wystarczy popatrzyć na rząd miszczów wjeżdżających na rondo nad dunajcem w n.targu z dowolnej strony czy pierwsze rondo w zakopcu od wjazdu....myślenie i koncentracja spowolnione jak po weselu
stary kierowiec06.08.2020, 21:30
Problemy z prostym skrzyżowaniem.Dużo fajnych dni z rodziną posiadaczy prawo jazd(może kiedyś kierowców) życzę.
piotrek06.08.2020, 21:17
@Piotr.Se odpuść.Pierwsze zrób se kartę rowerową.Mogę Ci udzielić korepetycji.Zaczniemy od budowy rowera ;).
Grześ06.08.2020, 21:09
To prawda jak Pan Dariusz i Kazimerz byli naczelnikami ruchu drogowego to policjanci umieli zachowac ruch na skrzyżowaniach takich naczelników już nie ma
Janek06.08.2020, 21:06
Mam wrażenie, że niektórzy troszkę tutaj chyba cwaniakują i próbują zrobić z wielu kierowców ofermy a z siebie mistrzów kierownicy a chyba nie na tym to powinno polegać. Bezpieczeństwo ponad wszystko, a światła je zdecydowanie zwiększają.
Oczywiście małe skrzyżowanie z małym natężeniem bez sygnalizacji jest jak najbardziej ok, ale duże to już spore ryzyko.
Chyba oczywistą rzeczą jest, że na dużych skrzyżowaniach niezbędna jest sygnalizacja świetlna i to nie dlatego że ktoś może nie umieć jeździć tylko dlatego, że jest tam spory ruch a co za tym idzie zwiększa się ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Proponuję trochę się zastanowić i pomyśleć, że wiele wypadków czy stłuczek niekoniecznie wynika z nieznajomości przepisów i kiepskiej jazdy tylko z brawury, wymuszeń pierwszeństwa albo zwyczajnego zagapienia się czy złej oceny sytuacji a duże skrzyżowanie bez sygnalizacji aż się prosi o takie błędy.
O ile brawura i wymuszenia nie powinny mieć miejsca o tyle zagapnienie może przydarzyć się każdemu, więc nie ma co robić z siebie ideału bo błąd może popełnić każdy i wcale nie świadczy to o tym, że jest marnym kierowcą. Możesz jeździć latami bezbłędnie a wystarczy raz nie włączyć kierunkowskazu i może to być o jeden raz za dużo, ale czy ten jeden błąd świadczy o tym, że byłeś marnym kierowcą??? Trochę pokory ludzie...
Właśnie po to są światła na dużych skrzyżowaniach, żeby minimalizować ryzyko groźnych sytuacji. Ileż razy zdarza się, że jest luka na skrzyżowaniu i wyjeżdżamy z podporządkowanej, ale zanim nawet dojedziemy na środek dużego skrzyżowania to samochód z drogi z pierwszeństwem jest już praktycznie na naszej masce, bo tak szybko jedzie a przecież ustąpić nie musi i co wtedy? Dalej nie są potrzebne światła na takich skrzyżowaniach?
Zresztą każdy wie jaki ruch jest na alejach w godzinach szczytu i wyłączenie świateł to zwyczajne proszenie się o nieszczęście.
Każdy umie się wymądrzać dopóki nie spotka go przykra sytuacja, czego nikomu nie życzę.
mario06.08.2020, 19:45
@Wsiok to fajnie,że masz taką wiarę w wieś.Pozazrościć.mam tylko nadzieje,że za daleko nie patrzycie bo może umknąć to co blisko.
Pio06.08.2020, 19:01
Przejechać jezdnię czteropasmową w godzinach szczytu bez jakiegokolwiek wymuszenia graniczy z cudem i pisać że kierowcy nie umieją jeździć to trochę przesada brak stłuczek to pokazuje więc nie jest źle na Szaflarskiej remontu nie ma to po co światła wyłączać żeby tylko utrudniać i korki robić ludziom za to trzeba się wziąć.
Leśny06.08.2020, 17:40
Jeszcze raz zapytam gdzie jest wiceburmistrz Wojtaszek? A może pan Szymczyk przeanalizuje i jak w przypadku zagrożonego szlaku nie odpowie?
zawodowy szofer06.08.2020, 17:16
@Nowy Targ.Kulturki na drodze , wyobrażni,myślenia życzę.Z tym da się jeżdzić.No ale cóż posiadaczy(dzięki dziwnym nauczycielom nauki jazdy bez praktyki) jest coraz więcej niż kierowców
PL06.08.2020, 16:58
@kierowca 36 Z ciebie kierowca ale chyba wózka z Biedronki.Wyjdź przynajmniej z domu zobacz jakie natężenie ruchu ile trzeba czekać żeby przejechać bez wymuszenia pierwszeństwa.Kierowcy jeżdżą super jak na takie skrzyżowania i taki ruch.
Piotr06.08.2020, 16:57
Pisałem już wcześniej, komuś zabrakło kompletnie jakiejkolwiek wyobraźni rozpoczynając remont na jednej z dwóch GŁÓWNYCH tras przelotowych przez NT w środku sezonu letniego. A co do włączenia się z drogi podporządkowanej to tak jak ktoś wcześniej napisał jak nie wymusisz to nie przejedziesz
ol06.08.2020, 16:31
Też mi problem,miasto co ma może z 10 skrzyżowań ze światłami ,zwie się wielkim miastem i nie można się skapować jak po nim jeżdzić? Ogarnijcie się i wróćcie do szkoły jazdy ,kto Wam wydał prawa jazdy?Jedżcie na zachód,gdzie trzeba na drogach reagować błyskawicznie.
nowotarżanka06.08.2020, 15:57
pomyślcie o tym, że użytkownikami dróg są też piesi, osoby starsze, które nie podbiegną, aby szybciej opuścić przejście, nawet w czasie robót ma być bezpiecznie!
Kółko06.08.2020, 15:49
Zrobić ronda i po problemie
master06.08.2020, 15:34
Jak tylko coś zmienią na tym skrzyżowaniu, zawsze narzekania, jakby uprawnienia kupili, a nie zdobyli
Do Iskar06.08.2020, 15:32
..Ty miślisz że te policjantki i policjanci umieja regulowac ruch na skrzyżowaniu skończyło sie to wtedy gdy naczelnikami drogówki byli Dariusz B i Jazimierz K
Acc06.08.2020, 15:29
@kierowca 36 chylę czoło przed Twoją wypowiedzią istotnie masz rację, w PRD obowiązuje hierarchia w sposobie zarządzania ruchem i chyba o niej wiele kierowców zapomina, a to bardzo prosta zasada. Pierwszeństwo mają sygnały nadawane przez kierującego ruchem, później sygnalizacja świetlna, a gdy ta nie działa znaki pionowe i poziome, gdy zaś ich nie ma to zasady poruszania się po skrzyżowaniach bez znaków i sygnalizacji. To chyba bardzo proste. Rozumiem, że większość tu jeździ na pamięć ale tu są znaki drodzy Państwo i się do znaków stosujemy gdy sygnalizacja nie działa. Rację też masz w tym punkcie dotyczącym płynności ruchu po wyłączeniu sygnalizacji, choć ja bym poszedł o krok dalej i usunął wszystkie znaki z al. Tysiąclecia i wprowadził ograniczenie do 40km/h, jestem pewny, że korki by szybko się nie pojawiły.
Wsiok06.08.2020, 15:28
Mieszczuchy..tacy madrzy ..wszyszko wiedza a jak przyjdze przejechac skrzyżowanie gdzie nie dzisłaja światła to tragedia. ..dziady i tyle a w Krakiwie i Wrocławiu to tylko tramwajem...a ludzie ze wsi sa bardziej inteligetni..bo widza dale niż swój nos...miescany dziady
Kierowca (NIE)zawodowy06.08.2020, 14:56
Widać kto kierowca a kto kieroFca ;)
kierowca 3606.08.2020, 14:38
Witam! Teraz to się super jeżdzi. Nie ma korków tylko lekkie z powolnienie. I tak by mogło zostać. Jak kierowcy mogą narzekać? Kto im dał prawko? Po wyłączeniu świateł ruch odbywa się płynnie. A jak ktoś nie umie się włączyć do ruchu albo przejechać skrzyżowania bez sygnalizacji, to pozostaje komunikacja publiczna. Pozdrawiam. Kierowca z 36 letnim stażem.
zastan-o wsie sie..06.08.2020, 14:32
do@ ANDRE ,do roboty a nie krytykuj!
Stop ka?06.08.2020, 14:23
Widać od razu poziom wyszkolenia obecnych kierowców. Forumowy ekspert @siofer zaraz by tu znalazł rozwiązanie podobnie jak na skrzyżowaniu w Miętustwie. Blacharze i lakiernicy będą mu wdzięczni.
Broda06.08.2020, 14:18
Robią z asfaltem a światła wyłączają. Dobrze oni mają w głowie? Przecież lidze i tak nie będą przestrzegać zasad bo każdy chce przejechać. Policja od czego jest? Może policja też nie wie jak pokierować ruchem bo nie zna zasad?? Masakracja i to za nasze podatki!
szofer06.08.2020, 13:46
To nie kierowcy mają problem tylko posiadacze prawo jazd (trzeba myślenie włączyć a z tym mają problem).
ANTY_LEWAK06.08.2020, 13:37
do Nowy Targ
To oświeć kolego wszystkich, kiedy to powinien być remont głównej drogi, w jakim okresie w roku?
stau06.08.2020, 13:34
Wielkie miasto a jeździć nie umieją.Macie pod nosem kilka szkól jazdy,wykupić sobie po kilka godzin i doszkolić się...miastowi.
asdf06.08.2020, 13:34
@Andre
W sedno!
errata06.08.2020, 13:27
"Kierowcy skarżą się, że bez świateł przejazd przez nie jest dla niektórych uciążliwy." to naprawdę cudowna kompozycja słów!
referendum06.08.2020, 13:20
Najgorsze jest to że w tym mieście nie ma burmistrza. Wszyscy mają na wszystko wyrąbane. Waldemar wróci do Maniów Waksmundzką i nawet się nie zorientuje.
Janosik06.08.2020, 13:07
Ci co nie ustępują przejazdu to przeważnie kobiety.
Myślałem, że takie nieuprzejme są, ale jedna koleżanka mi powiedziała, że jak się zatrzyma, to przy ruszaniu często jej silnik gaśnie, więc woli nie przepuszczać.

W tej sytuacji na grzeczność nie ma co liczyć.
Oskar06.08.2020, 13:05
Wczoraj na tym skrzyżowaniu rano stały 3 radiowozy a w nich 3 policjantki a 2 policjantów oglądało na chodniku jakieś auto a przecież jedna z nich mogła rozładować korek na skrzyżowaniu - ale to trzeba umieć. A swoją drogą połowa kierowców nie zna przepisów i nie potrafi jeździć bez świateł. Tak ich uczą .
To ja06.08.2020, 12:56
Nowy Targ ma rację jak nie wymusisz to nie wyjedziesz. Wczoraj od leclerc byl korek do Dekady i jak maja wyjechac z podporzadkowanej jak alejami jedzie sznur aut.
oooooo06.08.2020, 12:52
Cyt.: "A jak ma nie być wymuszeń jak nie wymusisz to nie wyjedziesz z drogi podporządkowanej...". I nie zarzucajcie nam, że trzeba sobie przypomnieć ciut o przepisach, NAPRAWDĘ w szczycie nie ma szans na bezpieczny przejazd. Andre - racja. I zupełnie niezrozumiałe wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniach, na których nic się nie dzieje. Najgorzej jest na tym z Szaflarską, tu nie ma przewężenia w związku z robotami i Alejami dosłownie prują w obie strony. Tylko dzięki uprzejmości innych kierowców przedarłem się dalej. Czy ktoś z decydentów używa półkul ?!! Czy ktoś się ulituje ?!!!
kierowca06.08.2020, 12:01
A R M A G E D O N ! ! !
Andre06.08.2020, 12:00
Po sklepach to macie czas chodzić u walić mandaty za brak szmat na gębie ,ale żeby pokierować ruchem to już nie ma komu stanąć
Nowy Targ06.08.2020, 12:00
A jak ma nie być wymuszeń jak nie wymusisz to nie wyjedziesz z drogi podporządkowanej..... Tak samo jeżeli chodzi o pieszych...zawsze wiedzą kiedy zacząć remonty jeszcze jednej z głównych dróg w Nowym Targu...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl