06.08.2020, 13:29 | czytano: 3656

Zgrupowanie szermierzy w COS Zakopane przerwane po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z zawodniczek

Fot. COS Zakopane
Ośrodek natychmiast został zamknięty dla osób z zewnątrz, a o sytuacji natychmiast poinformowana została miejscowa stacja sanitarno-epidemiologiczna.
Zawodniczka, która zachorowała na COVID-19, poczuła się źle dzień po przybyciu na zgrupowanie. Następnego dnia opuściła ośrodek, a po wykonaniu testu na obecność koronawirusa i otrzymaniu wyniku pozytywnego, za pośrednictwem Polskiego Związku Szermierczego, poinformowała o tym fakcie dyrekcję COS w Zakopanem.
To dziewczynka z kadry wojewódzkiej, która nie miała kontaktu z seniorską reprezentacją. Kadra seniorów opuściła jednak zgrupowanie ze względów bezpieczeństwa, chociaż aktywności grup się nie krzyżowały. Inne zawodniczki z kadry wojewódzkiej, które miały kontakt z zakażoną, pozostaną w COS Zakopane do niedzieli. Zostały odizolowane od innych osób. Pozostałe, które nie miały kontaktu, powróciły do treningów, gdyż zgrupowanie kadry wojewódzkiej nie zostało przerwane. Osoby odizolowane są otoczone wszechstronną opieką, a trenerzy kadry są w stałym kontakcie z ich rodzicami. Władze ośrodka pozostają w kontakcie z miejscowym Sanepidem.

– Zadziałaliśmy natychmiast zgodnie z opracowanymi w maju procedurami. Naszym główny celem jest ochrona wszystkich osób przebywających na zgrupowaniach w ośrodku w Zakopanem i wszystkich pracujących tam osób. Ośrodek zostaje zamknięty dla osób z zewnątrz. Profilaktycznie podobna decyzja została podjęta wobec ośrodka w Spale, gdzie w sobotę odbędzie się lekkoatletyczny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski.

Szermierze przebywający w zakopiańskim COS natychmiast zakończyli zgrupowanie. Skrócone zostało również zgrupowanie lekkoatletów, którzy przebywali w stolicy polskich Tatr.

– Przeprowadzone zostaną oczywiście wszelkie niezbędne zabiegi dezynfekujące. W najbliższych dniach testom na obecność koronawirusa zostaną poddane wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką podczas jej krótkiego pobytu w ośrodku – dodaje Grzybowski.
Decyzja odnośnie kontynuowania zgrupowań zawodników innych dyscyplin, którzy obecnie przebywają w ośrodku, będzie należała do związków sportowych. W miarę rozwoju sytuacji, w najbliższych dniach mogą być podejmowane kolejne decyzje związane z działalnością ośrodka COS w Zakopanem.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
katar bezobjawowy :)))07.08.2020, 14:17
@goral.Nic dodać.Cóż takie czasy tacy ludzie(smartfonowi).
mm07.08.2020, 00:34
PH Z ALGIDY też będzie na kwarantannie ?? bo COS i siatkówka to jego drugi dom jest cały czas między ludźmi
goral06.08.2020, 22:17
Opracowano szybkie testy,potem wprowadzono ludzi w panike poprzez media.Ludzie biegna w panice do lekarzy,a potem sa na potege testowani ,jak nigdy dotad!Do tej pory nikogo to nie interesowalo ,poniewaz kazdego roku pojawiaja sie nowe wirusy koronowe.To jest calkiem normalne. Ale wszyscy,ktorzy doswiadczaja objawow grypy, sa testowani i oczywiscie wirus zostaje znaleziony.Statystyki rosna , poniewaz nosimy go w sobie, prawie wszyscy co roku. Chorzy ida wiec do szpitala, chociaz w normalnych okolicznosciach wyleczylibymy grype w domu i tylko nie ktorzy poszli by do lekarza. W szpitalu dochodza do tego niebezpieczne wirusy szpitalne ktore jak zawsze - powoduja wiekszosc zgonow, zzawsze i na calym swiecie.Dzieci sa traktowane prawie jak przestepcy, poniewaz nie choruja,ale tak jest z kazdym kto ma zdrowy uklad odpornosciowy.Wiec abvrania sie wszystkim kontaktow socjalnych, towarzyskich spotkan,normalnego zycia.Wszyscy sa traktowani jak potencjalne niebezpieczenstwo.Ludzie stakli sie dla siebie wrogami.I nakrecaja sie sami dalej w tym kierunku.... (ps)Slowa doktora Wolfganga Wodarga
miecz06.08.2020, 16:32
Cienkie te szermierki, ,,sportsmenki,,..Szablą się nie obronią.Grypa wygrała.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl