07.08.2020, 14:08 | czytano: 2505

Dotacje dla małopolskich gmin uzdrowiskowych. Milion dla Szczawnicy, ponad pół miliona dla Rabki-Zdrój

Gminy uzdrowiskowe otrzymały z budżetu państwa dotacje. W tym roku dotacja ta dla naszego województwa wyniesie łącznie 7,7 mln złotych i jest przeznaczona dla 8 gmin.
Największe wsparcie otrzyma gmina Krynica-Zdrój. Ponad 4 mln złotych pozwolą m.in. na wykonanie remontu 4 dróg wewnętrznych, inwestycji związanych z oświetleniem czy utrzymanie infrastruktury technicznej i sportowo-rekreacyjnej na cele uzdrowiskowe.
Ponad milion złotych otrzyma gmina Muszyna, która dzięki środkom z budżetu państwa m.in. wykona pomiary jakości powietrza, dofinansuje oświetlenie uliczne, parkowe oraz publicznych miejsc rekreacji. Niespełna milion złotych trafi natomiast do gminy Szczawnica. Dotacja ta będzie wykorzystana na oczyszczanie miasta, utrzymanie zieleni i oświetlenia ulicznego.

Jak informuje biuro prasowe wojewody - "większość z gmin objętych wsparciem w 2020 roku podpisała już niezbędne umowy. Pieniądze trafią na konta gmin do końca sierpnia".

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Basia08.08.2020, 06:20
Niech PO paprane władze Szczawnicy dobrze zagospodarują te pieniądze to będzie dobrze i wystarczy na wszystko.
Kumoszka07.08.2020, 17:05
To chyba jakas jałmużna a nie dotacje .Uzdrowiska ledwie zipia i juz długo pewnie tak nie pociagna a szkoda bo majątek niszczeja i nie długo nie będzie co ratowac
dziadek07.08.2020, 14:21
milion dzisiaj to jakies grosze jak takie uzdrowisko,
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl