27.08.2020, 15:05 | czytano: 11739

Na Podhalu bez zmian: powiat nowotarski nadal w strefie czerwonej, tatrzański w żółtej

W związku z tym, że liczba zakażeń koronawirusem nadal rośnie, Ministerstwo Zdrowia utrzymało w powiecie nowotarskim strefę czerwoną. To oznacza m.in., że na ulicach, busach, sklepach i w przestrzeni publicznej nadal obowiązkowe są maseczki.
Niestety, od ubiegłego tygodnia, gdy powiat nowotarski został objęty najbardziej restrykcyjną strefą, sytuacja nie poprawiła się. Są dni, kiedy na terenie powiatu notowanych jest po dwadzieścia kilka nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dynamika dziennego przyrostu jest na tyle duża, że w powiecie nowotarskim nie złagodzono obostrzeń, podobnie jak w tatrzańskim, w którym nadal obowiązuje żółta strefa.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział podczas konferencji prasowej, że głównymi źródłami zakażeń są ogniska domowe, ogniska po imprezach rodzinnych i w Domach Pomocy Społecznej. Zaapelował, by podczas takich spotkań zachowywać ostrożność i przestrzegać zasad dystansu społecznego oraz higieny.

Obowiązuje zakaz organizacji imprez kulturalnych, zgromadzeń powyżej 150 osób, sanatoriów i rehabilitacji uzdrowiskowej, klubów nocnych i dyskotek, a wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez publiczności.

Wesela i imprezy rodzinne w strefie czerwonej mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia - tu obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Kościoły i miejsca kultu religijnego - maksymalnie 1 osoba na 4 m kw., do 150 osób na zewnątrz.

W kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Jest zakaz organizowania targów i konferencji. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać - ale bez udziału publiczności. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie - 1 osoba na 10 m kwadratowych.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
antycovidian29.08.2020, 07:39
@K
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Przestań siać strach i niepokój. Wskaż w mojej i Gorol wypowiedziach choć jedno zdanie, że lekceważymy czy kwestionujemy istnienie wirusa ??? Czy nam się to podoba czy nie, koronawirusy są z nami od dziesięcioleci - musimy z nimi żyć, ot nie znikną tak sobie. Natomiast kwestionujemy istnienie pandemii - pandemii NIE BYŁO i pandemii NIE MA. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Chcesz być zdrowy - załóż maseczkę na telewizor i przestań go oglądać .
K29.08.2020, 00:02
@gorol
@antycovidian
To Was ciężko uświadomić, oby nie było za późno jak zrozumiecie swój błąd i was nie dopadnie, oczywiście nie życzę Wam tego ale może wtedy przestaniecie pleść brednie bo to wasze lekceważenie tego wirusa może się dla Was lub dla kogoś wam bliskiego skończyć się źle
goral28.08.2020, 21:19
do antycovidian......w koncu ktos uswiadamia ludzi zastraszanych telewizja bo juz tracilem nadzieje ze ludzie sie nie przebudza...ciesze sie ze tacy ludzie sa na tym swiecie.POZDRO
europejczyk28.08.2020, 15:54
Jutro w Berlinie Wielki protest przeciwko ograniczaniu wolności w związku ze ściemą koronki.
Ja tylko przejazdem28.08.2020, 13:46
@antycovidianin
oj, nieładnie tak wyrywać z cytatu..

tam była mowa o 200 osobach BEZ CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH - niby drobna różnica, ale pokazuje kierunek myślenia tego, kto cytuje.

Zapewne ci pozostali, którzy mieli jakieś choroby współistniejące (zwykle nadwaga czy otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, astma oskrzelowa i niewydolność nerek) od których ludzie współcześnie nie umierają tak szybko, są dzięki Pan dogłębnej analizie znacznie mniej martwi a co najważniejsze, czują że nie umarli z powodu infekcji Covid19 a z powodu chorób współistniejących
antycovidian28.08.2020, 12:51
@Ja tylko przejazdem
Znów dopuszcza się Pan manipulacji na temat zgonów na covid-19.
Liczbę tezę którą Pan przedstawił - "Na COVID-19 zmarło 2 018 osób" jest fałszywa, ponieważ uwzględnia osoby które zmarły z innych chorób z covid-19 a nie PRZEZ covid-19
Zdanych opublikowanych przez Ministerstwo zdrowia z dnia 29 maja br uzyskaliśmy informację, że Na covid-19 zmarło 200 osób, - podpisane
z poważaniem z upoważnienia Ministra Zdrowia Justyna Mieszalska Dyrektor - choć w tym czasie ogólna liczba zmarłych Z covid-19 wynosiła ok 1000 osób. Proszę sobie to przeliczy na dzień dzisiejszy - nijak nie wychodzi "2018 osób" Jak przypisuje się osoby zmarłe covidowi-19 mieliśmy okazję się przekonać z własnego podwórka z wypowiedzi rodziny po śmierci Śp Panu J.
Ja tylko przejazdem28.08.2020, 12:22
@gorol
świat dzieli się na złych, skorumpowanych ludzi i jedynego sprawiedliwego, krystalicznie uczciwego ciebie.
Może podpisywać się NEO:)
Ja tylko przejazdem28.08.2020, 11:48
@antycovidianin

to jeszcze Polskie dane (broń Boże prognozy), oczywiście wyłacznie żeby postraszyć, posiać ferment, skłócić ludzi i zarabiać na fałszywej pandemii, bo na pewno są sfałszowane przez światowy spisek, iluminatów, Dartha Vadera i mojego kotka, który właśnie przechadza się po klawiaturze:)

GRYPA
Z danych NIZP-PZH wynika, że od 1 września 2018 r. do 7 kwietnia 2019 r., odnotowano prawie 3,7 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań z powodu grypy. Odnotowano również 143 zgony z powodu tej choroby - najwięcej od ponad pięciu lat. Zbliżona śmiertelność (124 zgony) była jedynie w sezonie 2015/2016. W ostatnim dziesięcioleciu rejestrowano zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu zgonów z powodu grypy.

COVID19
Łącznie od początku pandemii w Polsce czyli od lutego 2020 potwierdzono 65 480 przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 2 018 osób

Tak mniej więcej 15 x więcej zmarłych z powodu coronavirusa niż grypy, a trudno uznać ten rok za zakończony - przed nami jesień.
Ja tylko przejazdem28.08.2020, 11:31
@antycovidianin

ty, jak pokazałeś swoimi wypowiedziami, również na mój temat, jesteś straszliwie rozedrgany emocjonalizmie. Możliwe, ze to rozedrganie nie pozwala ci czytać ze zrozumieniem (bo zakładam jednak, że nie jesteś zwykłym 50%główkiem, nie rozumiejącym słowa pisanego).

Otóż NIGDZIE NIE PREZENTOWAŁEM ŻADNYCH PROGNOZ.

Poniższe dane to dane CDC to wyliczenia z dotychczasowych zachorowań a nie żadna prognoza. Czyli bardziej obrazowo, żebyś był w stanie pojąć w tym rozedrganiu - te dane to informacje o tym jaka pogoda była wczoraj, a nie jaka będzie jutro.

A kto i za co mi płaci - to szczerze mówiąc - g*** cię powinno interesować, ale zdradzę ci, nie narzekam, robię swoje i jeszcze ma czas od czasu do czasu podyskutować z ludźmi, którzy wszędzie widzą spiski. Prawie zawsze okazują się nieudolnymi frustratami. Ale może ty jesteś wyjątkiem? Kto wie?
goral28.08.2020, 11:12
do ;ja tylko przejazdem.Straszysz ludzi jakimis .....statystykami a ministerstwo zdrowia robia sobie wykresy jakie im sie podobaja i do d... one sa,tak samo jak te TESTY. Wiec pisz moze juz na temat szczepionek na KORONKE moze bedzie juz to ciekawszy temat do dyskusji z toba....Nudzi mi sie juz ten temat tych statystyk i danych na covida wyssanych z palca od tych skorumpowanych i zlych ludzi........
Wyborcy28.08.2020, 10:43
Wyborcom PIS i tak nie przetłumaczysz bo wpatrzeni są w ich rządy jak w Boga bo dają! Im jakby zabrano dobytek całego życia to i tak by pewnie stwierdzili :

?zabrali bo to dla naszego dobra ?
Jakoś28.08.2020, 07:25
Jakos dziwnym trafem wszyscy umierają na srovida w szpitalach nikt nie umiera w domach na ulicach przecież nie każdego da się zidentyfikować czy ma czy nie. Unikać najlepiej szpitali i ten cały NFZ tam jak trafisz to już nie wyjdziesz. Człowieku lecz się sam.
antycovidian28.08.2020, 06:58
@Ja tylko przejazdem
Wyliczeń, prognoz, symulacji mieliśmy już bez liku, ba prognozowano śmiertelność z powodu covid-19 idącą w setkach tysięcy - milionach osób (w zależności od wielkości - liczebności państw) i wszystko okazało się o d... rozbić. Zapewne podobnie jest z prognozami - symulacjami, które Ty przedstawiłeś. Rzeczywistość je zweryfikowała. Prawie każda Twoja wypowiedź w temacie covid-19 - to jest nakręcanie strachu i emocji w społeczeństwie - ile Ci za to płacą ???
Ja tylko przejazdem27.08.2020, 22:19
@ optymista
cieszę się, że kosmici docenili moje poczucie humoru.

Jestem bardzo rzeczowy, czego nie można zarzucić tobie.

Danymi o powiatach nowotarskim i tatrzańskim nie mogę się z tobą podzielić, bo ich nie mam. Ale jak będę miał, obiecuję, że ci przekażę.
Obywatel kraju27.08.2020, 21:53
Sanepid to powinien się wstydzić za to co robi ludziom, takie kłamstwa ze to jest szok , /.../ nie nabierajcie się na to
Optymista27.08.2020, 20:24
@Ja tylko przejazdem. Sprzedawaj lepiej te swoje aluminiowe czapeczki a nie rób fermentu. Z twojego wywodu na temat pandemii i sprzedawanych aluminiowych czapeczek to się nawet kosmici śmieją.

Jak chcesz być rzeczowy, to podaj ile osób z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego przebywało w szpitalu z powodu tej "strasznej choroby". Ale podaj chorych co byli lub są w stanie średnim ciężkim i bardzo ciężkim i podaj również wiek i czy są lub były z innymi chorobami?
Ja tylko przejazdem27.08.2020, 18:13
@Gorol

Dostępne są dane przebiegu infekcji COVID 19 w róznych grupach wiekowych, w porównaniu przebiegu w grupie 18 - 29 lat (czyli młodych i zdrowych) ? lepiej od nich mają tylko dzieci i niepełnoletni.

i tak:
0-4 lat: 4x rzadziej hospitalizacja /9 x rzadziej śmierć
5-17 lat: 9x rzadziej hospitalizacja / 16x rzadziej śmierć
ale później zaczynają się schodu:
30-39 lat: 2x częściej hospitalizacja/ 4x częściej śmierć
40-49 lat: 3x częściej hospitalizacja/ 10x częściej śmierć
50-64 lat: 4x częściej hospitalizacja/ 30x częściej śmierć

a po 65 roku życia, to marniutko...
65-74 lat: 5x częściej hospitalizacja/ 90x częściej śmierć
75-84 lat: 8x częściej hospitalizacja/ 220x częściej śmierć
85+ lat: 13x częściej hospitalizacja / 630x częściej śmierć

A ty ? w które grupie wiekowej jesteś?

Ale się tym Gorol zupełnie nie przejmuj, bo to dane publikowane przez Centers for Disease Control and Prevention, agencję rządu federalnego Stanów Zjednoczonych czyli zapewne jednego ze światowych liderów wśród spiskowców covidowych.
karaluch27.08.2020, 17:46
My mamy w maseczkach chodzić a były minister sobie na Kanary jeździ jakby pandemii nie było. Brawo
karaluch27.08.2020, 17:37
A warszawki w kolorze lgbt
Gorol27.08.2020, 15:15
Górale nie dajcie sobą manipulować tą ściemą.W Zakopanem Sanepid niedługo zostanie zamknięty i nie będzie wymazów
(pseudo wymazów)WHO zarabia a my się niszczymy!!!!
Koron27.08.2020, 15:10
A park linowy w Krościenku otwarty???To nie rozrywka???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl