04.09.2020, 10:13 | czytano: 19659

Zdjęto czerwone i żółte oznaczenia z podhalańskich powiatów. Od soboty - nowe zasady sanitarne

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów z obostrzeniami epidemicznymi. Powiat nowotarski nie jest już w strefie czerwonej, a powiat tatrzański - nie jest w żółtej. Zmiana zasad obowiązywać będzie od soboty 5 września.
Według nowych wytycznych, w Małopolsce strefa czerwona obowiązuje w Nowym Sączu i powiecie limanowskim, a żółta w nowosądeckim. Kraków ponownie znalazł się w zielonej strefie.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że lista powiatów z obostrzeniami spadła w porównaniu z zeszłym tygodniem. - Mam dobrą wiadomość, bo w porównaniu z poprzednim tygodniem z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach mamy tylko 10 powiatów - poinformował.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

Podhalańskie powiaty opisane zostały jako "niebieskie", czyli te które są "zagrożone dodatkowym obostrzeniem".

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
antycovidian06.09.2020, 15:56
@Kriss
Ręce opadają jak się czyta takie głupoty - Policja raczej już unika nakładania mandatów za brak maseczki, ponieważ osoby które nie przyjęły mandatów proponowanych na podstawie rozporządzenia na które się powołujesz, sprawę w Sądzie mają wygraną - Sądy masowo takie sprawy unieważniają, jako działanie niezgodnie z prawem. Po raz kolejny powtarzam, że nie może być tak, że rozporządzenie byle ministra, na jego widzimisię jest ponad Ustawę zasadniczą.
nie ślepy06.09.2020, 11:48
@gryzipiórek...na takiej zasadzie, jak wcześniej tatrzański nie dostał czerwonej!

@Kriss...bądź pewny, że niedługo dla równowagi w ramach "ochrony" twojego zdrowia dostaniesz mandat od policji, jak Cię złapią, że przechodzisz drogę nie po pasach!
Kriss05.09.2020, 23:27
Antymaseczkowcy powołują się na konstytucję, na tą sama ,w której jest napisane,że każdy człowiek ma prawo do ochronny życia i zdrowia. W jaki sposób chronią życie i zdrowie swoje i innych jak nie noszą maseczki, nikt z nich nie wie czy nie zaraża,czy nie ma kontaktu z osobą zakażoną.. Jak maja problemy z płucami to tym bardziej osłabiony organizm jest podatny na zakażenia powinni siedzieć w domu.To pozostaje im to,ze zgodnie z rozporządzeniem z 09.08.2020 mogą nie nosić, bo są niepełnosprawni umysłowo, i to pewnie im potwierdzi każdy lekarz.Gdzie jest Policja, sanepid , godzinna 19 dekada 70% osób bez maseczki. Jeżeli by sprawdzali i wystawiali mandaty, bo mają do tego prawo, rozporządzenie09.08.2020, informacja na sklepie ( bez maseczki nie obsługujemy,procedury wewnętrzne sklepu), i 83,61,57 art. Konstytucji,ale lepiej wszystko zrzucić na handlowców niech sobie radzą z osobami bez maseczki, bo jak widać nie obchodzi to Policji , ani sanepidu,że ktoś bez maseczki może zarażać.
gryzipiórek05.09.2020, 21:32
Zaciekawiło mnie tak szybkie przejście z czerwonej strefy do niebieskiej omijając po drodze żółtą . Jak to możliwe? naprawdę nie wiem w teorii matematycznej to możliwe ale w rzeczywistości już nie.
W artykule jest napisane jakie kryteria trzeba spełnić by się znaleźć w kolejnych strefach zielonej (niebieskiej), żółtej i czerwonej.
Powiat nowotarski na 191 tyś. mieszkańców . więc żeby pozostać w zielonej strefie nie może być w ciągu kolejnych 14 dni więcej niż 115 nowych zakażeń. Strefa żółta to widełki 116-230 zakażonych . Natomiast powyżej 230 osób nowo zakażonych mamy strefę czerwoną.
Według raportów sanepidu małopolskiego różnica 14-dniowa nowo zakażonych wynosi:
Raport z dnia 31 VIII -258 zakażonych
1 IX - 243
2 IX - 225
3 IX - 204
4 IX - 201
5 IX - 204
Pytanie. Na jakiej podstawie nasz powiat dostał niebieską strefę ?
Czy jest jakaś ulga by dostać niebieską strefę?

Proszę o rzetelne podpowiedzi i odpowiedzi.
Ja tylko przejazdem05.09.2020, 11:20
@pamietajacy
Antycovidianin brzmiało jakoś tak dumniej;)
pamiętający05.09.2020, 06:51
@ppf
Wypowiadający się na tym forum niejaki "Ja tylko przejazdem" wypisz wymaluj - też się kreuje na wszystkowiedzącego, wybitnego znawcę tematu
SARS-Cov-2, Covid-19, który pod innym artykułem już namawia ludzi na szczepienia p/grypie, ale nie potrafi się odnieść do kontrargumentu - jakżesz On mi przypomina największa "gwiazdę" tvp-is niejakiego dr. Michała Sutkowskiego, który wszystkim udzielał rad aż nagle po tym jak Pani Justyna Socha udowodniła, że Stowarzyszenie, któremu przewodniczy dr. Sutkowski brało granty finansowe od koncernu farmaceutycznego, (czyli tańczysz tak, jak ci zagrają) to nagle "gwiazda" zgasła. Myślę, że przyjdzie taki czas, który zweryfikuje wypowiedzi "Ja tylko przejazdem" i Jego "gwiazda" też zgaśnie - bo wszystko małymi kroczkami idzie w tym kierunku, tylko, że nie wszyscy to dostrzegają.
Frasne05.09.2020, 05:09
@ja tylko ... , swiadomie czy nieswiadomie dobrze wypelniasz role *** trolla. oj, te onucki nie pachna.
ppf04.09.2020, 20:58
Ekspert uspokaja przed koronawirusem. "Potencjalne niebezpieczeństwo jest niewielkie"
a dwa miesiące póżnej fucha w TVP i straszenie wirusem
Szczepienia a opinie celebrytów - Tomasz Łysakowski, dr Michał Sutkowski, Wojciech Brzozowski yutube
Garbaty04.09.2020, 18:29
Endzej muszę cię zmartwić ale ty się nie znasz na niczym.
Ja tylko przejazdem04.09.2020, 17:04
@antyfan...

jak słusznie zauważyła Zofia i Endrzej, Twoje wątpliwości wynikają z braku zrozumienia rzeczy.

Sprawy mają się tak:

Koronawiusa, który jak wiadomo nie istnieje i nie istniejąc wywołuje jedynie lekki katar i śmierć - ale tylko u tych, którzy i tak stali nad grobem, czyli wg głosicieli jedynie słusznej komsomolskiej prawdy się nie wliczają do ofiar koronawirusa, czyli nawet, gdyby wirus istniał, to nikt przez niego nie umiera? ale nie istnieje?chociaż trochę istnieje... Tu zawsze lekko wymiękam, bo antycovidianiści nie mogą się zdecydować na jedną wersję. Podejrzewam, że to może być podobnie skomplikowane, jak z dualizmem korpuskularno-falowym obiektów kwantowych (dla ateistów) lub z bilokacją ojca Pio (dla wierzących). Wytłumaczyć się nie da ? ale wierzyć trzeba.

Tak czy inaczej, tego wirusa, którego nie ma, stworzył ŚWATOWY SPISEK na czele z Billem Gates?em i Angelą Merkel, przy okazji wszczepiania ludziom chipów. Ci wyjątkowo podstępni i źli ludzie posłużyli się przy tym chipami wymyślonych przez Steva Jobsa. Te chipy nazywają się jakoś tak Iphone czy coś takiego i kosztują po 1000 dolców. Każdy chłopiec i każda dziewczyna chce mieć takiego chipa, a nie każdego stać. Akurat u nas się udało i mamy pod dostatkiem tańszych, chińskich chipów w abonamencie różnych telefonii komórkowych , ale też się fajnie działają.( tak na marginesie: trzeba pamiętać tylko, żeby regularnie płacić abonament, bo jak ci światowy spisek odłączy chipa, to nie będziesz miał szansy pokazać współtowarzyszom jak dzielnie ze światowym spiskiem walczysz)

Są również doniesienia, że wirus wyszedł im przypadkowo, przy przejmowaniu władzy nad światem przez sieć 5G, która to sieć ma dużo mniejsze oczka niż 4G i już nikt się z tej sieci nie wymknie, a do tego wywołuje raka, biegunkę, ropę w oczach i nieświeży oddech)

Tak czy inaczej, dzięki tym chipom, które umożliwiają Światowemu Spiskowi kontrolę nad światem, można jednocześnie oddawać się zwalczaniu Światowego Spisku, głównie przez znajdowanie i propagowanie jedynie prawdziwych informacji o wirusie (którego nie ma), głównie na youtubie i innych platformach streamingowych.
Gdybyś nie wiedział, które to są jedynie prawdziwe, niezmanipulowane, rzeczowe, za ruble podane informacje, to wystarczy wiedzieć, że wyłącznie te, które mówią o spisku. Wszystkie inne materiały, które mówią, że wirus istnieje i co gorsza może być groźny są efektem szerokich działań Światowego Spisku i nie można w żadnym zakresie ulegać ich propagandzie.
Pozostaje pytanie, jak te pacany, które przejmują władzę nad światem nie potrafią zablokować stron partyzantów antycovidowych, kontrolując w pełni ich chipy?
Pewnie dlatego, że są raczej Gargamelem niż Sauronem.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę wyjaśniłem ci tę skomplikowaną materię koronawirusową.
Endzej04.09.2020, 14:20
Antyfan, muszę Cię martwić, bardzo wielu rzeczy nie rozumiesz, nie tylko kilku spraw. Idąc twoim tokiem myślenia, Ciebie też nie należy słuchać bo widać że w żadnej dziedzinie nie możesz być ekspertem. Skup się na tym czego ten artykuł dotyczy, a nie próbuj ośmieszać i powielać kłamstw.
Luca04.09.2020, 14:08
@zofia
Pozwolę się wtrącić:
"a Ty wierzysz w to co ludzie bredzą dookoła czy ufasz temu co widzisz na własne oczy?" - dookoła ludzie bredzą, że koronawirusa nie ma, ewentualnie że jest mniej szkodliwy niż grypa. Na własne oczy miałem okazję się przekonać, co ten wirus zrobił z prawdziwie chorymi i z ich bliskimi.
"Potrafisz obserwować, analizować i wyciągać samodzielne wnioski?" - tak, potwierdza to moje wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe.
"Polecam intensywny trening w tym kierunku" - ja również.
zofia04.09.2020, 13:10
Antyfan teorii spiskowych....
a Ty wierzysz w to co ludzie bredzą dookoła czy ufasz temu co widzisz na własne oczy? Potrafisz obserwować, analizować i wyciągać samodzielne wnioski? Polecam intensywny trening w tym kierunku
stary ormowiec i h--000004.09.2020, 13:06
Zasadzić granatowe i badzie jak za komuny hahahahhaha
Antyfan spiskowych teorii04.09.2020, 12:49
Nie rozumiem kilku spraw.
Na temat wirusa, że go nie ma wypowiadają się ludzie, którzy nie mają żadnego wykształcenia w tym kierunku. Cała swoją wiedzę czerpią z jakich fakenewsow z internetu z wypowiedzi jakichś pseudospecjalistow po 3 klasach podstawówki i filmów z żółtymi napisami. Chlona to wszystko, a potem opowiadają teorie spiskowe jak to chińczycy chcą nas zaszczepić chipami z nadajnikami, że Bill Gates chce zniszczyć ludzkość i że 5g ugotuje nam mózgi. Jezeli ją nie znam się na mechanice nie wypowiadam się na ten temat i nie zabieram za naprawę samochodu
Czy którykolwiek z internetowych specjalistów widział RTG płuc osoby która choruje na tą chorobę. Ja się do tego ustosunkujecie
Jeszce jedne pytanie do specjalistów wirusologia z ziem góralskich jeżeli jesteś zarażony wirusem HIV o czy możesz nie wiedzieć na samym początku i nie masz objawów to wg Waszego mniemania jesteście zdrowi czy chorzy? Możecie zarazic druga osobę będąc nieświadomym nosicielem wirusa HIV czy nie? I po co zaleca się w takim razie używanie prezerwatyw w celu innym niż zapobiegania ciąży?
to-jaja-som04.09.2020, 12:42
Wirus nie podlega oddziaływaniu barw ... Nawet ultrafioletu
Wyrocznia04.09.2020, 12:26
Ten resort zdrowia niech lepszych matematyków zatrudni, albo niech sobie kalkulator nowy kupią.
B.04.09.2020, 12:00
Dla mnie może być nawet fioletowa :) Przecież to i tak ogłupianie ludzi. Zmienili ministra zdrowia ,żeby nie wyjść na głupków i teraz zmniejszają kwarantanne i będą likwidować ,zmieniać inne bzdury .Dziwi mnie ten upór na maseczki - powinni to zlikwidować w pierwszej kolejności. I tak na marginesie - ludzie nie zakładajćie małym dzieciom tych szmat ! Jak już sami jesteście tacy "odpowiedzialni" to je noście nawet w WC ale dajcie spokój dzieciakom i dajcie im normalnie oddychać.
darkopolo04.09.2020, 11:19
Cieszę się ,że są jeszcze ludzie , którzy mają otwarty umysł!
Może jednak jest nadzieja!
ciekawski04.09.2020, 11:05
Pier....e o Szopenie - kto się na te idiotyzmy łapie, przecież zachowania ludzi nie zmieniły się czy to byliśmy w strefie "zielonej, żółtej, czerwonej" i nie zmienią się w strefie "niebieskiej" - taka klasyfikacja nie ma najmniejszego znaczenia, jedynie covidioci stosują się do tych narzuconych reguł.
Sowa04.09.2020, 10:54
Ludzie jak się wszyscy nie obudzony to zrobią z nami co tylko chca,
12 .09 protest w Warszawie
miastowy04.09.2020, 10:51
Zredukowali liczbę testów to i zdrówko się polepszyło.
Fifarafa04.09.2020, 10:41
Tęcza wszędzie tęcza
baca04.09.2020, 10:39
spozierojcie na mape zaśpiewojmy hej hej podhaleeeee
Michał04.09.2020, 10:36
potem będą czarne, a potem wystrzelą nas w powietrze bo się skończy lista kolorów
Somsiad Złodziej04.09.2020, 10:36
Tak, my jesteśmy pionkami w tej grze, kolory jak w chińczyku. W sumie wirus z Chin...
cymbał04.09.2020, 10:30
z czerwonej do niebieskiej, hahah
wake up04.09.2020, 10:29
Gra w kolory trwa nadal, pionkami jesteśmy MY !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl