08.09.2020, 15:49 | czytano: 4977

Policja ostrzega przed oszustami

Arch. Podhale24.pl
Kilkadziesiąt osób w Małopolsce odebrało telefony od przestępców wykorzystujących metodę „na policjanta” i żądających „kaucji” za „zatrzymanych” członków rodziny.
Wczoraj oszuści podający się za policjantów zadzwonili do kilkudziesięciu mieszkańców Małopolski, próbując wyłudzić od nich oszczędności życia. 23 takich przypadków odnotowano w powiecie limanowskim, a 18 w powiecie tarnowskim. Potencjalnymi ofiarami byli nie tylko seniorzy, ale także osoby w średnim wieku, a najmłodsza miała 37 lat. Na numery ich telefonów stacjonarnych dzwoniły z numeru zastrzeżonego osoby, podające się za policjantów informując, że członek rodziny spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i jeśli rozmówcy nie zapłacą pieniędzy, to ta bliska osoba zostanie zatrzymana. Żądane przez oszustów „kaucje” opiewały na kwoty od 30 000 zł do 180.000 zł.
Tylko w jednym przypadku przestępcy osiągnęli swój cel. 80-latka z powiatu tarnowskiego zaufała naciągaczowi przekazując „kurierowi” 30 tysięcy zł. Pozostali rozmówcy zorientowali się o przestępczym zamiarze oszustów – zapewne dzięki policyjnym komunikatom i ostrzeżeniom publikowanym w mediach na temat legend wykorzystywanych przez przestępców. Oczywiście nie przekazali żadnych pieniędzy oszustom, a o zdarzeniach powiadomili Policję.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Piła łańcuchowa09.09.2020, 12:57
To że oszuści tak się rozzuchwalili jest pochodną orzekania przez sądy o ciężarze gatunkowym winy. Podszywanie się pod policję winno być rozpatrywane w kategoriach dążenia do podważenia wiarygodności policji w oczach społeczeństwa i w rezultacie wyeliminowanie tej formacji. Za komuny osoba dążąca do tzw. nieodwracalnych zmian ustrojowych otrzymywała jedyną możliwą karę...karę śmierci. Teraz jej nie ma ale pokazowy wyrok w granicach 25 lat dałby do myślenia potencjalnym przestępców.
Myśliwy08.09.2020, 22:09
Mam pytanie:
Kto wie, ze taka a taka starsza osoba ma na koncie kilka czy kilkanaście tysięcy złotych? Moim zdaniem tylko Ci, którzy w banku pracują.
Dziwne, że osoba okradziona ma zawsze ładna kasę na koncie ?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl