12.09.2020, 10:19 | czytano: 4160

List. "Brud i syf na przełomie Białki"

Fot. Czytelnik
- Niedawno byłam ponownie nad Przełomem Białki, gdzie często przyjeżdżam w czasie letnim. Pochodzę z Krakowa. Nie wiem jak można dopuścić, aby w tak pięknym miejscu, jedynym w swoim rodzaju był taki śmietnik. Syf i brud jedna wielka masakra! Góra śmieci a w tle skała - napisała Oliwia.
- Wstyd dla wszystkich mieszkańców Podhala tym bardziej dla wsi Nowa Biała i i sołtysa, który nie potrafi sobie poradzić z uporządkowaniem trzech koszów! A może to wina gminy która nie dostarcza śmieciarek?
Jeszcze lepsze jest to, że ktoś w ogóle wymyślił aby postawić tam te śmierdzące kosze. Naprawdę wspaniałomyślne. Teraz ludzie zamiast zabierać śmieci jeszcze je tam przynoszą z samochodów. A dzikie zwierzęta i psy roznoszą po całym lesie i rezerwacie. Masakra i tragedia jakaś!

To jest ohydne że w ogóle takie coś ma miejsce i to w tych czasach i w dodatku w takim unikalnym miejscu.

Proszę aby to zostało wyjaśnione odgórnie. Bo jeśli nie to będę pisała do Warszawy - dodaje.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tak to jest24.09.2020, 12:03
asterix....zupełna moja zgoda z Twoimi wpisami na tej stronie zgoda..... OK. Ale jak się dokładnie przeczyta wpisy, to miejscowych to w zasadzie mało interesuje dutki.... taaaaak.....a resztę mamy w d....!!!!! Nasuwa się pytanie co tu można zmienić???? Skoro to taki tok myślenia rdzennej społeczności?
Młoda czytelniczka13.09.2020, 00:00
ALE reklama dla Białej!!!
RUDY Z BRUKSELI12.09.2020, 21:36
Dutki
kase się trzepie za parkingi ale się nie sprząta . Tylko DUTKI
C12.09.2020, 21:05
Polacy tylko za granicą Polski umieją sprzątać .
MT12.09.2020, 20:50
Szanowna Pani Oliwio, to nie mieszkańcy zaśmiecają takie miejsca ale najczęściej turyści którzy przywożą swoje śmieci z samochodów, sam byłem świadkiem jak w mojej miejscowości przy cmentarzu gdzie można zostawiać tylko odpady z cmentarza przyjezdni zostawiali reklamówki i worki ze śmieciami. Mieszkańcy wsi opłacają regularnie wywóz śmieci które są odbierane spod posesji więc bez sensu było by aby jeszcze wyrzucac odpady w miejsca gdzie są postawione kosze
Zuza12.09.2020, 18:27
Masakra!!! Tak jest wszędzie. Na polach namiotowych również!!! Ludzie nie biorą że sobą swoich śmieci i tak przybywa!!! Właściciel pola namiotowego kasuje za parking, leżak, rowerek, pole namiotowe ale śmieci zostawionych nie sprząta!!! A my zostawiamy syf i uczymy dzieci nasze jak dbać o środowisko!!!! Wstyd dla gości, dla nas. Ogarnijcie się ludzie!!!!
abc12.09.2020, 15:23
oprócz śmieci to jeszcze i ścieki, no i nie zapominajmy o "bobrach" z czarnej góry - problem jest troszkę szerszy
asterix12.09.2020, 12:59
pniok - Nie ma znaczenia czy jest z Krakowa, Warszawy czy Gdańska, Polska jest krajem wszystkich Polaków, tak jak i mieszkanka Warszawy, Krakowa czy Gdańska będąc na Przełomie Białki jest u siebie tak samo i Ty będąc w Krakowie, Gdańsku czy Warszawie jesteś u siebie, Ba pójdę nawet dalej - Niemiec będąc w Warszawie też jest w pewnym sensie u siebie tak jak i Polak w Berlinie też jest w pewnym sensie u siebie z uwagi na to, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej.
asterix12.09.2020, 12:50
Syf i bajzel, nie dlatego że turyści przyjeżdżają, tylko dlatego, że nikt tych śmieci z koszy nie opróżnia, podobnie jest z tymi budkami na ścieżkach rowerowych, raz na ruski rok to wywiozą jak śmietnik będzie już niewidoczny od zasypania śmieciami. Zresztą widać to na załączonym obrazku - śmieci są obok koszy a kosze przepełnione...
Turystów to wy szanujcie, bo gdyby nie turystyka na Podhalu to byłoby tutaj drugie Podlasie, nie byłoby żadnego wynajmowania domków czy apartamentów, tylko byście dalej konno orali pole
też mieszkaniec12.09.2020, 12:23
Obrażanie się na sołtysa jest troche śmieszne bo to raczej nie jego zadanie. Śmiecenie w takich miejscach jak Białka czy Jezioro Czorsztyn to od lat wielki problem. Zostawianie śmieci a nawet celowe wywożenie jest nagminne. Na jeziorze mamy jeszcze gorzej. Każdy chciałby wjechać samochodem do samej wody ale śmieci po grilowaniu, imprezach nocnych i dzikim plażowaniu zostają w krzakach. Przynieść to mają siłę ale posprzątać już nie. Po każdym letnim weekendzie zostają tony śmieci a ich uprzątnięcie kosztuje tysiące złotych. Proszę o tym napisać do Warszawy a czytelniczkę z Krakowa zapraszam do rozwiązania tego problemu zanim kogokolwiek zacznie szkalować. Pozdrawiam sołtysa z Białej.
Białcoń12.09.2020, 11:20
Do @Oliwia

Nie pier Robienie zdjęć pojemnikom na śmieci idzie Ci dobrze
Te wszystkie śmieci przywożą takie osoby jak Ty czyli cepry.

Oliwia czy coś posprzątałaś tak od siebie? ???Czy pozbierałaś papiery i wrzuciłaś do kosza? ???
jaga212.09.2020, 11:15
Widać syf się pogłębia jest jeszcze gorzej niż dwa lata temu. Tam biwaki ,pijaństwo zewsząd się zjeżdżają . Ja wtedy posprzątałam butelki ,puszki resztki jedzenia do tych siatek co biwakujący przyniesli. Albo pobierać oplaty za wstęp bo to tragedia
pniok12.09.2020, 11:14
A jak myślisz ? turystko z Krakowa - kto ten syf tam robi i tam go zostawia ? Mieszkańcy czy przyjezdni ?
Turysta12.09.2020, 10:50
Wszystkie przewodniki turystyczne twierdzą że Przełom Białki jest pod Krempachami toteż problem dotyczy Krempach a nie Nowej Białej.
Białkopisarz12.09.2020, 10:46
Pani niech se siedzi w Krakowie na Zakrzówku jak jej nie pasuje. Ciekawe czy tam jest pięknie i pachnąco? Pisać se Pani może, każdy może. Pierdzistołki w całym kraju takie same i oleją Pani pisma ciepłym moczem - mają swoją czajkę to im jeszcze Białki potrzeba.
Niech Pani się obudzi Pani Oliwio i zacznie porządki od swojego podwórka. Jeżdżę czasem do Krakowa. Tez się trafi bród, smród i ubóstwo. I co mam pisać do Majchrowskiego? Żeby mnie olał? To czasem podniosę parę śmieci i idę dalej.
SMOGI12.09.2020, 10:40
a w Krakowie jest lepiej ?
Karol12.09.2020, 10:38
Cosik mi się zdaje, że magiczne myślenie o omnipotencji Warsiawy nic Pani da.Tam sami się nie wyrabiają ze swoimi śmieciami i ściekami.Równie dobrze może Pani pisać na Berdyczów.Skutek będzie taki sam, czyli żaden.
przełom12.09.2020, 10:33
Ludzie to zwierzęta.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl