13.09.2020, 15:42 | czytano: 21462

Podhalanie na proteście "Zakończyć plandemię" (zdjęcia)

zdj. nadesłane
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł marsz "Zakończyć plandemię! Dość kłamstw!". Uczestnicy marszu sprzeciwiali się noszeniu maseczek oraz innym ograniczeniom wprowadzonym w czasie ogłoszonej epidemii koronawirusa. W proteście uczestniczyli także mieszkańcy Podhala
- Do Warszawy udaliśmy się kilkunastoosobową grupą. Połączył nas wszystkich wspólny cel - wolność! Nie zgadzamy się na kreowanie nowej rzeczywistości przez mainstreamowe media, o której mówił premier Mateusz Morawiecki. "Izolacja, identyfikacja i informatyzacja"... na Boga - wszyscy jesteśmy ludźmi! Nie pozwolimy sobie na to, by odbierano nam pracę, kontakt z rodziną i bliskimi - by nas zamykano w klatkach. Ludzie umierali, umierają i będą umierać. Wirusy były, są i będą. Według statystyk owy wirus, za sprawą którego próbuje nam się odebrać wolność nie jest wcale taki groźny, jak przedstawiają nam ten problem media. Jest marginesem w statystyce zgonów w kraju i na świecie. To nie jest pandemia, którą usilnie próbują nam przedstawiać i kreować media - komentują uczestnicy.
- Wirus jest tak silny, że większość z nas przechodzi chorobę bezobjawowo... Jest tak silny, że potrzebujemy testów do tego, by go wykryć... Jest tak silny, że większość ludzi, która zmarła z tego powodu - zmarła z chorobami współistniejącymi w podeszłym wieku... Jakimi chorobami? Czy my jeszcze potrafimy logicznie myśleć? Przy tej okazji polecamy przeczytać książkę "Fałszywa Pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy. " To w niej wypowiadają się eksperci prof. dr med. Prof. dr med. John Loannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata powiedział, że "koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a większość wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową" - dodają.

Na transparentach widniały napisy: "Nigdy więcej zdalnego nauczania!", "Pandemia to światowy spisek przeciwko ludności", "Stop pandemii". Skandowano m.in. "Maseczki to tresura", "Zrzućcie kagańce", "Włącz myślenie - Zdejmij maskę" oraz "WHO - samo zło", "Rząd pod sąd" oraz "Terroryści noszą maski, a nie polscy policjanci".

Manifestujący zarzucają mediom i politykom, że nie informują społeczeństwa rzetelnie o epidemii koronawirusa, ukrywając informacje o innych zgonach w tym czasie, a także nie mówią o szkodliwych skutkach m.in. noszenia maseczek.

- Odebrano nam najważniejsze święto w roku - Zmartwychwstania Pańskiego. W kropielnicach pozbyto się wody święconej. Na początku - były już minister - Szumowski mówił, że maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Dzisiaj próbuje się nas karać za brak noszenia tych maseczek - nie mając żadnej podstawy prawnej! Na szczęście znaczna część osób nie przyjmuje tych mandatów i w 95 % wygrywa sprawy w sądach. A gdzie pozostałe 5%? Podobno prawo mamy jedno. Sąd w Kościanie orzekł, że przepisy rządu wprowadzone na zasadzie rozporządzenia są nielegalne. Według Konstytucji ich źródłem może być tylko ustawa. Obowiązek noszenia masek łamie prawa i wolności konstytucyjne. Pod karą grzywny sprzedawca nie może również nie obsłużyć klienta bez maski . Dlaczego o tym się nie mówi? Działania bez podstawy prawnej to bezprawie. A może już niedługo nie? Czy słyszeliście Państwo czym będą zajmować się "nasi" politycy w najbliższych dniach? Procedują ustawę "covidowa". A w niej czytamy: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione” - argumentują uczestnicy protestu.
- Brońmy swojej wolności - mówi na zakończenie jeden z nich.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pani Urszuli i pana Sebastiana - dziękujemy.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Oko17.10.2020, 11:13
Kochani, poczytajcie sobie o eksperymencie Milgrama, ludzi są gotowi podporządkować się władze wyglądającej na oficjalne autorytety i mogą nawet robić okrucieństwa w celu podporządkowania bez zastanowienia się czy władza ma racje.
Sceptyczna realistka17.09.2020, 22:40
Chyba pierwszy raz się wypowiem na tego rodzaju forum.
Uważam, że każdy ma prawo do swoich racji. Dzisiaj media karmią nas informacjami, że każdy dla siebie racje znajdzie.
Ja żadnej strony nie neguje. Demokracja, poszanowanie.

Sama nie do końca wierzę w WIELKĄ ZARAZĘ.
Wierzę, że wirus istnieje i tak jak w każdym innym przypadku np. Grypy- po prostu staram się unikać zarażenia.

Problem pojawia się natomiast wtedy, gdy od kilku tygodni próbuję pomóc osobie z rodziny, chorej onkologicznej i odbijam się od ściany

To jest moim zdaniem największy problem, powstały na skutek pandemii. Ludzie chorzy na różne choroby nie mogą skorzystać z teoretycznie podstawowej opieki medycznej. Boli mnie serce, że mam związane ręce, gdy inni zbijają kasę na turbo maseczkach, absurdalnie drogich plynach do dezynfekcji, etc.

Mój komentarz napewno nic nie zmieni, ale przynajmniej żółć ze mnie zejdzie.

Pozdrawiam, sceptyków i zwolenników.
zobaczymy16.09.2020, 20:48
@ poczekajmy,
Ciekaw jestem zdania tego który "będzie" łykał powietrze z powodu szczepionki.
poczekajmy,16.09.2020, 17:48
Wielu już zmieniło zdanie będąc w izolatce i ledwo łapiąc oddech.
albo-albo16.09.2020, 06:35
Nie możemy pozwolić dać się zabić.
Szykuje się ludobójstwo na skalę globalną, a - ciemnota oświecona - będzie
światowym zbrodniarzom w tym pomagać.
antycovidian15.09.2020, 21:49
@Ja tylko przejazdem
"a jak już skopiowałeś cały felieton bredni Zygmunta Białasa, to wypadało, chociaż dać znać, że to cytat."
W tym całym felietonie - jak to określiłeś "bredni Zygmunta Białasa" były odniesienia do stron, które admin nie puścił a Ty, skoro do felietonu dotarłeś, to nawet nie raczyłeś materiałów źródłowych przeczytać na które autor się powołuje. Brak argumentów i kolejna manipulacja z Twojej strony.
antycovidian15.09.2020, 21:42
@Ja tylko przejazdem
"a jak już skopiowałeś cały felieton bredni Zygmunta Białasa, to wypadało, chociaż dać znać, że to cytat."

Wszystko co skopiowałem było ujęte w CUDZYSŁÓW, w które ujmuje się wyrazy, powiedzenia lub zdania cytowane - co świadczy, że nie jest to moja wypowiedź. - Ot Twój który to już z kolei lapsus ???
smutna prawda15.09.2020, 20:28
Nie będę wypowiadać się na temat samej manifestacji.
Wypowiem się za to na temat podstawowy czyli pandemii.
1. Według Słownika Języka Polskiego PWN epidemia to "pojawienie się wśród ludności danego terenu dużej liczby zachorowań na określoną chorobę". Z tego co pamiętam Covid-19 zaczął się w Chinach. A chiny to ogromny kraj, który jest nr 1 na świecie pod względem liczby ludności.
2. Dalej według SJP PWN pandemia to "epidemia obejmująca swym zasięgiem bardzo duże obszary". Z tego co mi wiadomo, Covid-19 rozprzestrzenił się na całym świecie.
Wnioski są więc proste. Zaczęło się epidemią, skończyło pandemią.
Ja tylko przejazdem15.09.2020, 16:15
@antycovidian
a jak już skopiowałeś cały felieton bredni Zygmunta Białasa, to wypadało, chociaż dać znać, że to cytat.
A może po prostu tak lubisz te brednie, że traktujesz jak własne :):):)
A już te 490 000 to znów mało, trzeba było napisać, że 490 milionów - brzmi bardziej dramatycznie
Ja tylko przejazdem15.09.2020, 16:07
@antycovidian
dotychczas miałem cię za niezbyt rozgarniętego, ale widzę,że mocno przeceniałem twoje zdolności zrozumienia rzeczy.

Zatem nie sądzę, żebyś zrozumiał cokolwiek, ani po polsku, ani w angielskim - ale wkładam poniższy tekst wyłacznie dlatego, że jest szansa, że przeczyta to ktoś, kto ma nieco więcej zrozumienia dla skomplikowanej materii tego świata.

W 1996 r. Wirus polio sparaliżował ponad 75 000 dzieci w Afryce.
W tym samym roku Nelson Mandela uruchomił program ?Wyrzuć polio z Afryki?, mobilizując miliony pracowników służby zdrowia, którzy chodzili od wioski do wioski, aby ręcznie dostarczać szczepionki.
Był wspierany przez koalicję grup, w tym Rotary International, która stała na czele akcji szczepień przeciwko polio od lat 80.
Od 1996 roku dostarczono miliardy doustnych szczepionek przeciwko polio, zapobiegając około 1,8 miliona przypadków dzikiego wirusa polio.

Obecnie w Afryce pozostaje tylko wirus polio pochodzący ze szczepionek, w tym roku zidentyfikowano 177 przypadków.
Jest to rzeczywiście rzadka postać wirusa, który mutuje z doustnej szczepionki przeciwko polio i może następnie rozprzestrzeniać się na niedostatecznie immunizowane społeczności (na ludzi, którzy nie otrzymali pełnej dawki)

177 przypadków polio (nie raportowano powikłań w postaci paraliżu) lub 75 000 sparaliżowanych rocznie.
antycovidian15.09.2020, 13:23
@Ja tylko przejazdem
Może suuuper inteligentny odniesie się do tego artykułu - linki w artykule.
Wgooglaj :
"ONZ przyznaje ? epidemia Polio w Afryce spowodowana szczepionkami."

Gdyby ktoś inny wypowiedział te słowa - cytowane przez Ciebie wypowiedzi Billa Gatesa - zostałby przez Ciebie okrzyknięty nazistą, faszystą, rasistą, ale Ty na swojego guru nie powiesz złego słowa, Jeśli Ty tą wypowiedź akceptujesz i się z nią zgadzasz, czyli te określenia można przypisać również Tobie.
Ricard15.09.2020, 10:22
Bill G. informuje o tym, iz ziemia jest przeludniona i postuluje, ze trzeba zredukowac liczbe jej mieszkancow, a z drugiej strony wyklada wiele mld dolarow na badania nad szczepionka, ktora ponoc ma nas uratowac przed smiercia? Obuddzcie sie ludziska i uruchomcie myslenie.
Pawel787815.09.2020, 08:18
Bill gats czy jak mu tam nie jest panem ziemi ,choćby ile miał pieniędzy , bo jest nim Pan Bóg . Jeśli to już się dzieje, czyli próbuje wywołać się chaos mający na celu podporządkowanie świata przez człowieka czyli szatana a wszystko wskazuje że tak właśnie jest, wkrótce będzie interwencja samego Boga ,żeby się skonfrontować szatanowi, ratować swój lud,ukazać prawdę i oddzielić ziarno od plew. Wiem ,że za chwilę iodezwią się prześmiewcy Boga i "średniowiecza", ale niebawem Mały Sąd Ducha Świętego więc ...zamilkną i skończy się cyrk covid w Polsce, Nowem Jeruzalem,królestwie Chrystusa i Matki Bożej. Tak więc nawracajcie się i wierzcie w ewangelię.
Ja tylko przejazdem15.09.2020, 07:55
@antycovidian
Jak jednym slowem zcharaktryzwać antycovidianina? Inteligentny..
A dwoma? Niezbyt inteligentny. Po wyrwaniu pierwszego zdania z kontekstu, sesn jest zupełnie inny. Podobnie z twoim podejściem do wypowiedzi Gatesa. To dla ciebie łopatologicznie:
Gates mówi: ludzi na planecie jest za dużo, dzięki szczepieniom można zmniejszyć tempo przyrostu. Dlaczego? Bo zdrowsze dzieci dzięki szczepionkom = mniej ludzi, bo rodzice wybiorą "inwestowanie" w 2 czy 3 dzieci, które zapewne dożyją dorosłości, niż w plodzenie kolejnych, które bęďą miały duze ryzyko, że umrą przed swoimi rodzicami i nie będą dla nich wsparciem na starość. Takie są doświadczenia z ostatnich 200 lat rozwoju nowoczesnych społeczeństw. Ot i cała depopulacja. Można się z tym podejściem nie zgadzać, ale nie należy przypisywać tej opinii podstaw spiskowych.
A teraz wisienka na torcie spisków Gatesa - najczęściej zródlem ataków na niego jest telewizja rosyjska. Pewnie dlatego, że tam króluje Prawda(konsomolska). Nie idź w tę stronę bo tak Kołyma..
Żenada14.09.2020, 22:50
Zapomnieli ubrać foliowe czapeczki :(
Żenada14.09.2020, 22:49
Ale wstyd... a widzieliście kiedyś wiatr? No właśnie, wiatr nie istnieje sorki.
Śmiechu warte14.09.2020, 22:22
Pojechali walczyć z plandemią a na zdjęciach politycy i Rydzyk. A osoby maszerujące na swoich stronach aż syczą nienawiścią do PIS. Powinniście napisać że to marsz anty rządowy a nie jakiś antykowidowy.
Genton14.09.2020, 22:07
Ja już w kwietniu wiedziałem ze niema żadnego wirusa .

EndZio mi powiedział ze to ściema i odgórne nakazy aby zastraszyć ludność .
matka Góralka14.09.2020, 21:28
Bardzo rzetelnie opracowany artykuł. Dzięki za Waszą obecność na manifestacji , -uratowaliście honor Podhala.Są to sprawy ważne dla całego narodu--przeciwstawić się politykierom ograniczającym naszą Wolność ,rujnującym nasze Zdrowie i Gospodarkę Polski. Nie przejmować się komentarzami trolli,być może opłacanych, -a na pewno nieświadomych, że są ofiarą medialnej manipulacji na niespotykaną dotychczas skalę.
Alex14.09.2020, 21:11
Brawa dla protestujących ,jako nieliczni z tego rejonu wyszliscie bronić naszej wolności !!!!
Cowidianie są zaślepieni ,zmanipulowani i pewnie nie trzeba będzie długo czekać aż oczy im się otwożą .....
Straszą idź zobacz ile ludzi umiera na Cowid ......a ja się pytam ile ludzi umarło na raka ,zawał ,udar ,choroby przewlekłe.......ale to dla nich nieważne bo kor....... nie ma innych chorób tylko Cowid !!!!!!!!
pamiętający14.09.2020, 20:07
@ oli i pol

Widać, że jeszcze za mało dostaliście od rządu w d... skoro "z pokorą i potulnie" godzicie się na zamordyzm ze strony rządzących, ale spoko - wszystko przed Wami, oby nie nadszedł czas, że obudzicie się z " ręką w nocniku" tylko, że wtedy może już być za późno.
głu-pol14.09.2020, 19:57
Polecam aktualny numer Gazety Warszawskiej, artykuł sami znajdziecie. Tym co potrafią, zalecam czytanie ze zrozumieniem.
pol14.09.2020, 18:21
O jakiej odwadze piszecie? Grupa oszołomów pojechała się rozerwać do wa-wy i to ma być bohaterstwo? Klakierów sobie znalazła ,niewiele mądrzejszych ,na tym portalu ,którzy im przytakują.Weżcie się do nauki i do roboty.A tak po prawdzie,to mogliście zostać w tej warszawce,tam co 2 dni protesty i takich jak Wy potrzebują.
oli14.09.2020, 18:13
Ci wszyscy co pojechali,mogli przy okazji zaliczyć jeszcze paradę tęczową,to ci co mają taką samą mentalność jak ten Margot.Wymyślcie coś innego,głupiego,marni ''bohaterowie'',ośmieszacie sami siebie i Podhale.Poczekajcie do jesieni,inaczej będziecie mówić.Maski,to żadna wygoda ale wolę ją założyć na chwilę niż nogi wyciągnąć.
antycovidian14.09.2020, 15:30
@Ja tylko przejazdem
Wrzucasz tutaj informacje typu :" Za ten dowód spiskowidze wzięli filmik z youtuba z emerytowanym profesorem prawa Harvardu Alanem Dershowitzem." gdzie NIKT z poniżej komentujących nawet tego nazwiska nie wypowiedział ani nie odniósł się do filmów z YouTuba. Wprowadzasz dygresję, przeskakujesz z tematu na temat, głównie po to by mnie "...bo odkąd ogłosiłeś się gwiazdą komentatorów podhale24.pl tak się nadąłeś, że zaraz pękniesz:)...." pozbawić tej chlubnej palmy pierwszeństwa ;) wielkie dzięki za uznanie ;) - a całkowicie pomijasz i nie odnosisz się do publicznych wypowiedzi Pana Billa Gatesa, bo Jego wypowiedzi burzą Twoją - a jakże jedynie słuszną narrację, "bo moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja racja jest najmojsza"
życzliwy14.09.2020, 15:23
Takie pytanko!
Skoro w Polsce i na Świecie takie zniewolenie to jak wy do cholery ANTY.... wszystko, załatwiliście pozwolenie na protest w asekuracji policji aby się wam krzywda nie stała i do tego dotarliście tam i z powrotem tacy uśmiechnięci. No cóż taki świat, każdemu marzy się sława Don Kichota.
Ja tylko przejazdem14.09.2020, 14:14
ZAMIAST POWIELAĆ KŁAMSTWA WARTO POSZUKAĆ PRAWDY.
JEDEN TAKI, PRZYPISUJE SPISEK GATESOWI i TWIERDZI, ŻE TAK JEST, BO ON TAK TWIERDZI, ŻE TAK JEST:)

Sprawdzenie, czy On wie, co mówi, czy tylko mówi, co wie zajmuje jakieś 5 minut.

Za ten dowód spiskowidze wzięli filmik z youtuba z emerytowanym profesorem prawa Harvardu Alanem Dershowitzem.
Twierdzą, że ujawnia plan Billa Gatesa, aby na siłę zaszczepić i ?wyludnić Afrykanów? w związku z nową pandemią koronawirusa.

Wieszczą: ?Gates proponuje szczepienia w celu wyludnienia Afrykanów i niektóre już się rozpoczynają? - czytamy w podpisie filmu opublikowanego na stronie YouTube o nazwie Voicetv Nigeria. Klip wideo obejrzały setki tysięcy osób.

JAK ZWYKLE, W WYKONANIU TWÓRCÓW SPISKÓW-W-KTÓRE-SAMI-NIE-WIERZĄ TO KŁAMSTWO; Dershowitz mówił o mieszkańcach Nowego Jorku, odpowiadając na pytania dotyczące konstytucyjności obowiązkowych szczepień zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.

Korzystając z narzędzia InVID WeVerify, AFP Fact Check przeprowadziło wyszukiwanie wstecznego obrazu w klatkach kluczowych filmu i znalazło oryginalną wersję filmu na stronie Goodman YouTube, a także w kanale Crowdsource the Truth na Twitterze.

DERSHOVITZ NAWET NIE ZAJĄKNĄŁ SIĘ O AFRYKANACH, GATESIE, CZY DEPOPULACJI - ale brednie zawsze są bardziej krzykliwe od faktów...

ps. na działalność charytatywną fundacja Gatesów przekazała jakieś 60 000 000 000 dolarów i zdecydowali, że poza niewielkim ułamkiem, większość swojego majątku przekażą nie dzieciom a na cele charytatywne
Ciekawe ile przekazali autorzy z Fałszywej Pandemii?..
baca14.09.2020, 13:53
Do baciok@
Cłeku cyś Ty się ze smreka zerwoł?
Ghost14.09.2020, 13:34
Cała Polska śpiewa z nami
Wypierpapier z maseczkami!
Patriotka14.09.2020, 13:33
Było pięknie i patriotycznie,????????
Marsz prawdy, marsz jedności, marsz walki o Polskę.
????????????????????????????????????????????????
??Kowid to ściema ??
Wyłącz tv, włącz myślenie.
TJ14.09.2020, 13:24
Ignorancja i arogancja. Takie typowe dzisiaj, że im ktoś ma niższe kompetencje do wypowiadania się na dany temat, tym głośniej i bez zażenowania wykrzykuje niemądre swoje przemyślenia.
Ja tylko przejazdem14.09.2020, 13:05
@antycovidian

Nie trzeba być wykształconym ani oświeconym, nie trzeba być nawet bardzo inteligentnym, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem, żeby widzieć, że cała argumentacja państwa anty (-covidianowców, -szczepionkowców, -kopernikowcóe, -5G'owców i całej masy tego typu "owców") to prawie zawsze mieszanka kilku bezmyślnie powielanych kłamstw i manipulacji.

Ale za dogłębna analiza mojej osobowości i twoje zainteresowania mnie wzrusza, - ale od razu mówię, jestem już po słowie z kimś innym;););)

Ty natomiast musisz uważać na kaktusy i wszytko, co ma ostre zakończenia, bo odkąd ogłosiłeś się gwiazdą komentatorów podhale24.pl tak się nadąłeś, że zaraz pękniesz:).
Nie miejscowy14.09.2020, 12:14
Do miejscowy@A co ci to przeszkadza? Boisz się że plusy ci zabiorą?Co PiS dał,Twoje pieniądze.A co zabrali ?
Nasza wolność!Marzenia!Pracę! Radość z życia! Podpisali mnóstwo popierniczonych ustaw, które niszczą naród, każdego z nas.Co Ci dali ? G**no Ci dali.Od kiedy władza ma swoje pieniądze?Od wtedy jak my im zapłacimy podatki.Otworz oczy!Patrz co z nami robią!Zaraz będziemy niewolnikami błagającymi o kromkę chleba.Zabiora nam gotówkę i nic już nie zrobisz.A Twoje dzieci będą biegały z czipem w mózgu i portem USB wystającym z głowy.To nie są normalni ludzie to szaleńcy!Powinni wszyscy ustapic ze stanowiska.Pis wypowiedział wojnę całemu narodowi.Rozumiesz to?oni mają Cię w du***.Wygrali wybory i robią co chcą.I jeszcze jedno.Ustawa o bezkarności jak Ty,Twoja rodzina i Twoje dziecko będzie bez tej zasr***j maseczki,policjant może do niego strzelić i zabić bo walczy z covidem.I g***o mu zrobią,a jak będziesz protestować to Cię wsadza do pudła albo też zabiją.
dowcipniś14.09.2020, 12:05
Hahahaha j------ć
antycovidian14.09.2020, 11:52
@Luca
"Manifestowaliście przeciwko plandemii, czegoś, czego nie ma. Wietrzycie spisek z Billem Gatesem na czele. Tymczasem ilu z Was korzysta z usług Microsoftu? Ilu ma konta na portalach społecznościowych, na koniec ilu z Was korzysta z INTERNETU? I Wy protestujecie, bo nie chcecie być kontrolowani? Absurd goni absurd."

Co ma Microsoft wspólnego z plandemią - wg mnie nic. Natomiast wypowiedzi Pana Gatesa mają już bardzo wiele, choćby depopulacja mieszkańców ziemi i ich zaszczepienie - 7 miliardów szczepionek - kontrola ludzkości i nie są to teorie spiskowe tylko publiczne wypowiedzi Pana Gatesa - Czy dalej uważasz, że absurd goni absurd ??? To już się dzieje i to na skalę globalną. Kto ma pieniądze, ten ma władzę i środki masowego przekazu do manipulacji społeczeństwa i ten w końcu rządzi.
Malwina14.09.2020, 09:56
do @888, bo to nie chodzi o pandemię, ale o usunięcie rządu.
baciok@14.09.2020, 09:35
Proponuje wszystkim protestującym aby zrobić protest w sprawie zamknięcia wszystkich szpitali, przychodni, medyków wyslać do pracy w biedronce.
Jak iść to już na całość.
Jak sie bawić to sie bawić.
Ja1314.09.2020, 09:09
Brawo! Wierzę, że wszyscy ludzie otworzą w końcu oczy ????????????
Luca14.09.2020, 09:07
A co ma zrobić osoba, która w dużym stopniu sprzeciwia się działaniom rządu (nie w 100%), która chętnie wzięłaby udział w manifestacji, ale nie może, ponieważ zna wiele przypadków zachorowań oraz śmierci z powodu covid bez żadnych chorób współistniejących? Dlaczego osoby, które dotknęła tragedia, są publicznie ośmieszane, wyzywane, nakłaniane do włączenia myślenia, bo przecież wirusa nie ma, a jest globalny spisek? Czy Wy bylibyście w stanie na pogrzebie zmarłego podejść do jego rodziny i prosto w oczy powiedzieć im, żeby się obudzili, bo pandemii nie ma? Bo niska zachorowalność, jeszcze niższa śmiertelność? Dlaczego stawiacie się na wyższej intelektualnie pozycji wobec ludzi, którzy naprawdę cierpią? Dlaczego wielu bliskich zmarłych oraz wielu wyzdrowiałych potrzebuje opieki psychologa, gdy wokół nich wiele osób neguje problem?

Jeśli zmarłych bez innych chorób jest w Polsce kilkanaście procent, to dlaczego myślicie, że covid ma znikome znaczenie w doprowadzaniu do śmierci? Wielu pisało, że z jego powodu nikt nie umarł. Wspominacie chorych na raka (1 milion Polaków), a nie wspominacie chorych na astmę (4 miliony), nie mówiąc o innych chorobach. Te osoby są bardziej narażone, a jednak stanowią one jedynie 80-90% zmarłych w Polsce. Wydaje się, że dużo, jednak spójrzmy też na to, w jakim świecie żyjemy? Jaki procent społeczeństwa regularnie pali papierosy? Jaki procent oddycha zanieczyszczonym powietrzem, zwłaszcza zimą? Pomyślcie, ile osób będzie całkowicie zdrowych za kilkadziesiąt lat, bo ja mam pesymistyczne wizje.
Niektórzy piszą, że więcej osób zmarło z powodu nieudzielenia pomocy niż bezpośrednio przez wirusa - to prawda. I jest to wina decyzji odpowiednich sektorów władz publicznych, które i tak nie wezmą na siebie odpowiedzialności za ich śmierć, i tak zresztą niezbyt liczną w porównaniu do lat ubiegłych - ktoś gdzieś wspominal, że ogólna śmiertelność w tym roku jest niższa niż w latach wcześniejszych.

Dlaczego protest oficjalnie był przeciwko wprowadzaniu plandemii, a nie przeciwko absurdalnym decyzjom rządu i władz publicznych? I nie, nie mówcie mi, że to jest to samo. Manifestowaliście przeciwko plandemii, czegoś, czego nie ma. Wietrzycie spisek z Billem Gatesem na czele. Tymczasem ilu z Was korzysta z usług Microsoftu? Ilu ma konta na portalach społecznościowych, na koniec ilu z Was korzysta z INTERNETU? I Wy protestujecie, bo nie chcecie być kontrolowani? Absurd goni absurd.
antycovidian14.09.2020, 08:15
@Ja tylko przejazdem
Masz się za człowieka wykształconego - niby oświeconego ale doświadczenie życiowe masz na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Jesteś zmanipulowanym człowiekiem wysługującym się obecnie rządzącym bez własnego zdania - łykasz wszystko to co usłyszysz od "autorytetów" sterowanych przez rządzących. Wiem, wiem - za rozpowszechnianie i sianie
"wątpliwości" w społeczeństwie jesteś opłacany przez marsjan, ruskich agentów, mosad .................. tu możesz wpisać swoich kolejnych mocodawców itd itp
Spiskowa praktyka14.09.2020, 07:06
@ Ja tylko przejazdem
Oby dla ciebie był "lekki", bo ciebie pierwszego może dotknąć, nawet przy łaskawości cowida
MÓDLMY SIĘ DO MARYJI NA RÓŻĄŃCU !!!!14.09.2020, 06:36
@Może jednak

Bardzo dziękuję Ci, za wyczerpujący materiał.
LUDZIE OBUDŹCIE I OPAMIĘTAJCIE SIĘ

JEDYNA NADZIEJA W BOGU !!!! - to przesłanie dla wszystkich
Ja tylko przejazdem14.09.2020, 00:13
Jest jeszcze nadzieja dla ludzi z tej krainy.
Kilkunastu ludzików "spisek-wszędzie-zwęszę" to jeszcze nie tragedia.
Niech im spisek lekkim będzie:)
Może jednak13.09.2020, 23:07
o to właśnie chodzi, by ludzie naskakiwali na siebie, tak jak na tym forum, by Ci co się boją oskarżali ludzi wolnych o jakieś wyimaginowane "morderstwa" bo chodza bez maseczek.Nikt nie twierdzi, że epidemii nie ma, niestety musimy nauczyć się z nią żyć i wysyłanie na oddziały zakaźnie czy do dps-ów nic nie zmieni, są również hospicja gdzie ludzie cierpią i umierają na równi z chorymi na covid19. Kwarantanna i izolacja powstrzymuje wielu chętnych wolontariuszy do pomocy, bo mamy się bać i jak ktoś napisał: " macie być zmęczeni naporem informacji, a przede wszystkim zdezorientowani. Macie być święcie przekonani o realnym zagrożeniu! I nie jest ważne ile w tym prawdy. Testowane jest wasze stadne zachowanie przed czymś większym, przed jakimś wydarzeniem, posunięciami, które będą dotyczyć niemal wszystkich ludzi na Ziemi. To test na posłuszeństwo, sprawdzian jak daleko można ograniczyć waszą wolność bez buntu. Jak długo można was przetrzymywać w areszcie domowym, niby dla waszego dobra? macie się bać ! Macie być w takim strachu, że sami będziecie donosić na swoich sąsiadów, znajomych, wspópracowników, itd., że nie nosi kagańca, że rozmawiałi bez zachowania dystansu, że robił grilla w swoim ogródku, a nie siedział tak jak wy w areszcie domowym. Nie będzie potrzeby dużego zaangażowania policji i innych służb do pilnowania was i tresowania. Nie potrzeba drutów kolczastych, wieżyczek strazniczych. Będziecie sami prosić wasze władze o ograniczenie waszej wolności w imię zachowania życia, zdrowia, bezpieczeństwa, ciepłej wody w kranie, prądu i gazu i chleba powszedniego. Dobrowolnie pozbędziecie się podstaw wolności dając sobie wszczepić mikro-implant, który będzie informował waszych panów o waszym zachowaniu, o posłuszeństwie, lub nie, gdzie jesteście, z kim się spotykacie. Oni będą decydowali o tym, czy możecie nadal funkcjonować w społeczeństwie, czy też, po dotkliwych upomnieniach zostaniecie zesłani do obozów reedukacji (wariant optymistyczny) zwanych Izolatoriami. Macie też żyć w nieświadomości, co jest prawdą, a co nie jest? O tym, zadecydują za was tzw. eksperci, a wy macie to przyjąć bez szemrania lub zamilknąć na zawsze. Będziecie musieli, bez słowa sprzeciwu poddawać się serii corocznych szczepień na co tylko wasze władze sobie zażyczą. Zresztą, w strachu, dacie sobie wstrzyknąć wszystko. Nie będziecie mieć żadnych odłożonych pieniędzy w gotówce, bo gotówka nie będzie w użyciu. Będziecie pod tym względem zależni od waszych panów - jedynie obrót bezgotówkowy. W momencie jakiegokolwiek nieposłuszeństwa zostanieniecie wyłączeni z systemu. Zostaniecie bez środków do życia. Zostaną rozbite naruralne instytucje i więzi społeczne (rodziny, wspólnoty religijne, narody, rynki gospodarcze). Wkrótce Nowy Porządek. Aby go wprowadzić bez przeszkód, wpierw trzeba wytworzyć chaos. Ów chaos, wprowadzenie i utrzymywanie narracji zagrożenia jest dla łatwego modelowania nowego społeczeństwa, plastycznego jak glina pod wpływem strachu. Służą temu codzienne dramatyczne komunikaty w formie tragicznych, dramatycznych doniesień mających na celu podtrzymanie niepewności, zależności i strachu. Bardzo użyteczne i pomocne w tym procesie są media, które należą do globalnych korporacji. Ważnymi instrumentami niezbędnymi do kontroli i inwigilacji będą wszelkie środki komunikacj: telefony, komputery wraz ze swoimi aplikacjami, a także systemy kamer, cyfrowej identyfikacji osób, itp.. Będziecie potraktowani tak samo jak bydło (przepraszam za porównanie) - jako obowiązkowe zostaną wprowadzone systemy identyfikacji (oznakowania) widocznego z daleka (podobne do oznakowania bydła, mam nadzieję, że znaki nie będą wypalane) oraz bardziej ukrytego, pod skórą, w celu szczegółowej kontroli. Przewidziany do tego będzie czynnik nazwany (nomen omen) Lucyferazą, rodzaj enzymu, wstrzyknięty do ciała który poprzez podczerwień daje efekt bioluminescencji. Zatem, przewidywane jest odczytywanie twoich danych na twojej skórze. Potem już tylko będziecie sterowani i kontrolowani niczym stado owiec. Zagrody dla stad już są przygotowane. To nie jest film sci-fi, to nie jest teoria spiskowa. To spisek, który jest faktem. Sami widzicie: to się dzieje naprawdę, teraz, dziś, jutro ! Cel jest jeden: wasze totalne zniewolenie i eksperymenty na ludziach na masową, globalną skalę. I tu smutna konkluzja: okazuje się, że dość łatwo jest manipulawać ludźmi ...
Novus ordo seclorum venit. Servos genua !
Tylko w Bogu nadzieja.
Zuza13.09.2020, 22:22
Brawo brawo brawo!!! Jestem za i również podpisuję się pod tym. Dość kłamstw, karmienia nas przez media statystykami ilości zmarłych osób na coronWirusa!!! Kochani całym sercem jestem z wami, nie dajmy się zmanipulować, omamić. Dość kłamstw na temat pandemi!
antycovidian13.09.2020, 22:06
@Oszołomy - pp i Wam podobni
Namawiacie ludzi, którzy mają odmienne zdanie niż Wasze - bo mają do tego prawo, czy Wam się to podoba czy nie - by w formie wolontariatu pracowali z chorymi na covid-19. Mam nadzieję, że mówicie to z własnego doświadczenia, że Wy jako wolontariusze z chorymi na covid-19 choćby w formie opieki już pracowaliście. Skoro żyjecie i wypowiadacie się na tym forum, to znaczy, że ten wirus nie taki groźny jak o nim piszą - i chwała Wam za to - macie czas, nie macie obowiązków więc możecie się udzielać społecznie ale nie wymagajcie od innych, by porzucili pracę, zostawili rodziny na pastwę losu by zabłysnąć jak Wy w wolontariacie, bo wolontariatem rachunków zapłacić się nie da i rodzin też się nie da utrzymać - więc wybór jest prosty.
Ech, szkoda gadać13.09.2020, 22:00
No nie wiem ile jeszcze złego musi się stać , żeby ludzie otworzyli oczy. To się co dzieje na całym świecie to są ludzkie tragedie. Ja się pytam, gdzie macie tych chorych? Nie ma dostępu do lekarzy, do urzędów, do szkół, osoby produktywne zostały zamknięte na parę miesięcy.Trzeba parę lat żeby to odbudować...ale nic się nie stało.Tylko to nie koniec, poczekajcie jak was znów pozamykają. Zobaczymy, jak przejdzie ustawa o bezkarności władzy. Jak myślicie po co chcą przepchać taką ustawę?. Ciekawe czy dalej będziecie wrzucać, te durne komentarze. a co do głosowania na PIS " tylko osioł nie zmienia zdania " oszukali NARÓD. Przeraża mnie ta ludzka bierność i poddanie i to ohydne DONOSZENIE...HAŃBA. Dawniej ludzie mieli przynajmniej odwagę, nie to co dziś.
Jesteście wielcy - BRAWO ZA ODWAGĘ13.09.2020, 21:52
Brawo za odwagę !
Żyjemy w czasach, kiedy mówienie prawdy jest wyśmiewane. Jestem z Was dumny. Niech Wam BÓG BŁOGOSŁAWI i ma Was w swojej opiece
RibIRL13.09.2020, 21:48
Rzetelny materiał. Takich mediów nam potrzeba!
Do; rekin-r13.09.2020, 21:47
Mówisz o sobie? ;)

Twój intelekt wymaga naprawy :)
BA GENERALNEJ NAPRAWY :)
PODHALE DZIĘKUJE13.09.2020, 21:45
DO @miejscowy
Tych kilku oszołomów o dziwo dnie zrozumiesz, byli tam też dla Twojej wolności protestować! Ale Ty nigdy tego nie zakumasz


BÓG HONOR OJCZYZNA
Qwerty13.09.2020, 21:44
Czekam kiedy pierwszy raz pojawi sie imię Covidian Covidar Covidiusz a z żeńskich Covida .
góral13.09.2020, 21:42
@ Po co?
Są ludzie, którym nie trzeba tłumaczyć :)
i są ludzie, którzy nigdy tego nie zrozumieją ;)
to się musi wiązać z konsekwencjami UE13.09.2020, 21:41
Brakuje mi Tuska na tych taczkach.Czyżby były król się zbuntował?
turysta13.09.2020, 21:38
To nie jest protest polityczny! Powtarzam, to nie jest protest polityczny.
Agnieszka13.09.2020, 21:28
Brawo!!! Gratuluję odwagi i konsekwencji w działaniu. Dziękuję że byliście w Warszawie!
Mia13.09.2020, 21:25
A ja zapraszam covidowcow do rodzin tych którzy zmarli z powodu nie udzielenia pomocy bo czekali na wynik testu lub zmarli z powodu innych chorób ale nie leczono ich jak należy bo mieli covid. Ludzie obudźcie się, przekonacie się jak to jest wkrótce niestety gdy nadejdzie sezon chorobowy.
Monter sieci 5G13.09.2020, 21:25
Haha foliarze, ubierzcie czapki z foli żeby styków wam nie popaliło haha
kowidianin13.09.2020, 21:25
Tak się zastanawiam czy to walka z pandemią na całym świecie czy z PISem który rządzi tylko w Polsce.? Śmieszni jesteście.
goral13.09.2020, 21:22
Ciesze sie ludzie z tego protetu i jestem dumnyz gorali.Ale powiedzmy sobie szczerze KULT PSYCHOPATOW przewidzial takie zagrania wiec ja mysle ze i tak to nie przeszkodzi choremy planowu depopulacji ludzkosci. Za malo jest nas , ludzi widzacych ze to KORONOSCIEMA. Ludzie szybko obejrzyjcie film dopoki jest dostepny na interneci.Po obejrzeni tego zobaczycie cala prawde o ich planie.......film dosteny na youtube
BRIAN ROSE/DAVID ICKE V/ODPOWIEDZ film trwa 2godz 43min
Ogłupiają nas jak w Korei Pn.13.09.2020, 21:22
@ miejscowy
Może takim samym jak ci w sejmie. Ja przynajmniej do tych z protestu się przyłączam, zaś do tych z sejmu absolutnie.
Dominik Chowaniec13.09.2020, 21:21
Nigdy w życiu nie podwazałem istnienia korono wirusa. Na samym początku bałem się o siebie i o cała swoją rodzinę.... Nawet o teściowa... Ale z perspektywy czasu gdy obserwuje rzeczywistość i porownojac fakty i dane to według mnie to żadna zaraza...... W promieniu kilku dziesięciu kilometrów ode mnie nikt nawet nie miał testu dodatnie go.... A np na raka.... Co chwila ktos.... To sąsiad 24 lata nowotwór kości.... To drugi sąsiad rąk kręgosłupa, mój ojciec w przeciągu trzech lat dwa razy z tego jeden płat płuca wycięty... Był ktoś z was na onkologii odbierać własnego ojca z oddziału pośród innych pacjentów ( ubytki w twarzy, szyji, lub czaszki powypadane włosy , wychudzone ciała z braku apetytu)
Wirus który w 38 mln kraju bezpośrednio przyczynił się do śmierci około 296 osób do dnia 10.09.2020 w stosunku do ogółu okol 140 tys ludzi w okresie od 01.01.2020- 04.30.2020.... Jaka to zaraza??????
obserwator13.09.2020, 20:42
Przyglądam się tym zdjęciom i widzę, iż grupa społeczna zerowego ryzyka nieźle się zabawia, mając w d*** schorowaną część społeczeństwa... a no tak ona i tak wykituje a że wcześniej... no to trudno.
Mnie to lotto13.09.2020, 20:21
Argument o tym by iść na oddział z chorymi na koronawirusa jest podobny do tego jak się neguje osiągnięcia Owsiaka. Druga sprawa wirus i ta cała statystyka jest podobna do tego co się nam próbuje wmówić z wygranymi w totolotka, niby ciągle ktoś wygrywa a my tych milionerów nigdy i nigdzie nie widzimy.Odkąd losowaniami rządzą "amerykany" sprawdzeni przez WSI (tak pisała GW w latach 90-tych) nie gram w tą oszukańczą grę.
Zakończyć plandemie!13.09.2020, 20:10
Wielkie brawa!
Chciałam być z Wami , niestety mieszkam kilkaset kilometrów od Warszawy. Może uda się zorganizować większą ilość osób na następny protest. A w tej chwili dziękuję Wam wszystkim.
Nie z KODu13.09.2020, 20:04
To od jutra już kowidu nie ma bo protestowali opozycjoniści?
DL13.09.2020, 19:54
BRAWO RODACY !!!!!!!, Jestem z was dumny, nie moglem być z wami, ale jestem i tak dumny, że są tacy ludzie którzy się nie boją wyjść na ulice i powiedzieć to co myślą na temat tych ściem to co próbują nam wmówić , trzeba z tym skończyć bo w innym razie oni nas wykończą. Mamy tego dosyć , dosyć siedzenia w domu. Koniec z zastraszaniem koniec robienia z ludzi d...., koniec z tym co próbuje się nam wmówić że to takie straszne ze ludzie umierają na ten fikcyjny wirus, Ludzie w to nie wierzą!!!
rekin-r13.09.2020, 19:48
Tia. I niech skończą się trzęsienia ziemi, I niech wszyscy będą zdrowi i bogaci. Idiotów nie sieją, sami rosną
miejscowy13.09.2020, 19:44
Jakim prawem kilku oszołomów wypowiada się w imieniu ludności Góralskiej? Kto dał im na to przyzwolenie?
Po co?13.09.2020, 19:06
I zmarnowane tyle kilometrów.
Nicola13.09.2020, 19:04
BRAWO pandemi nie ma do wszystkich krytykujących, to chodzi o naszą wolność wirus jest ,ale pandemi nie ma brawo dla nich walczą o nasza wolność bo zawchwile zamkną nas jak w Austrii a każdy jest świadomy co jest grane chyba wychodzicie z domu
Kochani bracia i siostry jednoczmy się13.09.2020, 18:58
16 - 17 WRZEŚNIA 2020

PIS w tym tygodniu chce przegłosować ustawę;
"BEZKARNOŚĆ PLUS"
To znaczy, że ta "USTAWA" ma zagwarantować bezkarność wszystkim, którzy popełniliby przestępstwo, ale powołają się na walkę z mniemaną pandemią. Ta ustawa, nie zostawia już żadnych wątpliwości.

Kochani nie możemy pozwolić, aby były łamane prawa obywatelskie !!!
KODZIRO13.09.2020, 18:29
Brawo PODHALE!!! Górale nigdy nie pozwolą na manipulację i na kłamstwo. PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY!!! Logiczne myślenie. Apeluję do wszystkich logicznie myślących ludzi o odwagę w dążeniu do zlikwidowania nowego porządku świata opartego na kłamstwie i manipulacji. BÓG!!! HONOR!!! OJCZYZNA!!!
jasiek13.09.2020, 18:20
Wystepujecie przeciwko PiSowi i Prezesowi Kaczyńskiemu
Obrażacie naszego Prezesa.
Gool13.09.2020, 18:10
Ludzie obudźcie się wreszcie 16 września będą obrady sejmu w sprawie ustawy Przepis na bezkarność władzy
Projekt nowelizacji sprowadza się właściwie do wzbogacenia specustawy krótkim, czterowersowym przepisem. Brzmi on tak:

?Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe, lub byłoby istotnie utrudnione?. Mogą nam zrobić wszystko i będą bezkarni również zarekwirować majątek i nic z tym nie zrobicie,będą was izolować od dzieci tego chcecie ? Na siłę wyszczepia nas jakimś syfem.
BÓG - HONOR - OJCZYZNA13.09.2020, 18:03
Bardzo dziękujemy reprezentacji z Podhala za czynny udział w proteście - PRZECIW ZNIEWOLENIU
Musimy się jednoczyć, bo cel mamy wspólny - LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ DLA NASZYCH DZIECI
BBX13.09.2020, 18:01
Brawo! Jestem dumny z was!!! prawdziwi polacy!!!
Roberto13.09.2020, 18:00
Brawo....Popieram. Ludzie zacznijcie samodzielne myśleć !!! Dość prania mózgu przez TVP
karaluch13.09.2020, 17:59
Słyszałem że CI z Podhala będą w telewizji śniadaniowej za odwagę :-)
Ula lala13.09.2020, 17:58
Było cudownie... Niesamowita moc ale 20-30 tysięcy to jeszcze za mało... WAWA powinna dosłownie popłynáć ludźmi!! Dziękujemy i zpraszamy na następną demonstrację jeszcze liczniej ????
Dary natury13.09.2020, 17:50
Brawo Podhale jak nic z tym nie zrobimy to nam zabiorą wolność i zaszczepią jakimś syfem
jaga213.09.2020, 17:47
Ci protestujący oby wam zdrowie dopisało . Gdy zachorujecie i badanie wykaże że macie covid odmówcie leczenia zadnych respiratorów niech was leczą na głowę
xxx13.09.2020, 17:29
a to wielcy kowidowcy teraz protestuja... ale jak na PIS glosowali to było fajnie...
pp13.09.2020, 17:28
Oszołmów nie brakuje!!!Niech idą jako wolontariusze na oddział gdzie są leczone osoby z Covid 19 !!!! Zobaczymy czy są tacy mocni jak "są w gębie"...
Realista13.09.2020, 17:16
Bardzo dobrze. Podpisuje się obiema rękami pod tymi hasłami i postulatami. Świetna robota. Ludzi otrząśnijcie się, pomyślcie sami, przeanalizujcie, a nie przyjmujcie wszystkiego co podają media jak barany.
Wyrocznia13.09.2020, 17:08
Brawo rodacy! Trzeba uświadamiać oszołomów covidian, że to nie jest pandemia.
Instruktor narciarstwa13.09.2020, 17:01
Na tym wirusie można nie źle zarobić
wykonćzą nas13.09.2020, 17:00
w głowach się powywalało
Instruktor narciarstwa13.09.2020, 16:59
Nosić maseczki
Nie ma pandemii13.09.2020, 16:40
Brawo!!!! Trzeba skończyć z tym zastraszaniem!
PEACE NOT PiS13.09.2020, 16:28
Ja sie pytam kto tu jest chory i kogo trzeba leczyc?!
Oszolomy13.09.2020, 15:59
Świry którzy wierzyli w teorie spiskowe zawsze byli i to właśnie te oszołomy z Warszawy!ciekaw jestem ilu z tych szaleńców poszło by na oddział chorych na coronovirusa! Żaden !
88813.09.2020, 15:56
To czemu ten pan ze zdjęcia mnie karcił w NT za brak maseczki???
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl