14.09.2020, 18:10 | czytano: 5925

Ministrowie na nowotarskiej uczelni. 3 miliony złotych na rewitalizację starego szpitala

Fot. PPUZ
Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk miał dziś gości z rządu.
Rektor spotkał się z dr Anną Budzanowską - podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzejem Gutem-Mostowym - sekretarzem stanu, pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki oraz byłym wicepremierem i ministrem ds. nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosławem Gowinem.
Podczas spotkania wiceminister dr Anna Budzanowska na ręce rektora dr. hab. Roberta Włodarczyka przekazała oficjalnie dotację celową w wysokości 3 mln złotych na realizację planowanej inwestycji pn. „Rewitalizacja starego szpitala w Nowym Targu na potrzeby dydaktyczne Instytutu Nauk o Zdrowiu”.

- Teraz przed uczelnią - wierzę w to - lata dynamicznego rozwoju. Z całą pewnością rząd i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niezależnie od tego w jakiej konfiguracji będzie funkcjonowało, a także osobiście pani dr Budzanowska będą wspierać uczelnię w Nowym Targu – mówił dr Jarosław Gowin. - Jestem przekonany, że uczelnia wyjdzie z powodzeniem z tego wirażu w jakim się znalazła, a te drobne środki to tylko zapowiedź kolejnych, którymi ministerstwo będzie wspierać uczelnię.

Rektor podziękował za wsparcie finansowe uczelni i podkreślił, że jako ekonomistę i finansistę cieszą go takie „drobne” trzy miliony złotych, które stanowią 10 procent planowanej inwestycji. – Dla nas to są bardzo grube pieniądze, pozwolą nam one rozpocząć w sposób intensywny prace inwestycyjne – zapewnił rektor.

Andrzej Gut-Mostowy przypomniał, że PPUZ to jedyna w skali kraju uczelnia, o którą wnioskowały samorządy lokalne. Zadeklarował on także wsparcie podkreślając, że to w niej z racji położenia powinny być prowadzone badania naukowe związane z turystyką i jej rozwojem. To tu są bowiem fachowcy w swej dziedzinie, którzy mogą badać rynek turystyczny wieloaspektowo.
Podczas spotkania poruszono także sprawy związane z przygotowywaniem nowej strategii uczelni oraz podniesieniem jakości kształcenia. - Chcemy postawić na jakość dydaktyki - mówił rektor. Zapewnił o planach związanych z uruchomieniem nowych kierunków studiów np. informatyki ekonomicznej i mechatroniki, czy zmianie nazwy uczelni na Akademię Podhalańską. Podkreślił też, że jest dobry nabór kandydatów na nowy rok akademicki.

Rewitalizacja „starego szpitala” zgodnie z harmonogramem powinna być zakończona w ciągu 2,5 roku. Jej koszt to około 30 mln zł. Dziś Uczelnia otrzymała 3 mln zł. Dwa lata temu obligacje skarbowe w wysokości ponad 23 mln zł., przekazane przez ówczesnego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina. Uczelnia czeka na ich uruchomienie.

Źródło: PPUZ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pamiętliwy17.09.2020, 13:58
Karuzela się kręci w najlepsze. Zmienia się tylko pozycja usadowienia własnych czterech liter. A środki tak uruchomią jak słynne vouchery dla samorządów rozwożone przez Morawieckiego w ramach kampanii Dudy. Było, minęło. Rok temu ten sam Gowin przywiózł te same zapewnienia tylko dla skompromitowanego już wówczas Gulaka, hahhahaa to polityka przez duże P jak jedno niecenzuralne słowo też na p...
takitam.16.09.2020, 09:52
jezeli stary szpital mozna "zrewitalizowac" za 3 miliony, to na mniejszy mok powinno starczyc dwa miliony... cos tu z ta matematyka nie tak! albo na jedno za duzo, albo na drugie za malo.
Ches15.09.2020, 22:56
Wypłacanie publicznych pieniędzy na prywatne uczelnie! To biznes prywatny to niech biorą kredyty budują zarabiają i spłacają raty kredytow z czesnego od studentow. Nonsens finansować prywatną uczel ię !!!! Na slużbę zdrowia nie ma pieniędzy bo tak się rządzi w demokratycznej Polsce. Po co komu chorzy ludzie. Marne nauczanie byle profesorowie mieli pracę .....uczą ;) w tych uczelniach.szkoly zawodowe lepiej mialy przygotowanych absolwentów do pracy niz obecnie są magistrowie -marne .
nie ślepy15.09.2020, 00:58
@A...remont MOKu raczej 44 miliony?! Tanio, jak barszcz...!
A14.09.2020, 20:14
Jasneee, 40 mln kosztuje remont budynku MOKu, a oni na uczelnię dają 3 mln. Kolejne zmarnowane pieniądze.
STAŚ14.09.2020, 20:00
Oby odbudowali, zabnytkowy stary szpital !!!
Do Piotrka14.09.2020, 19:52
Oni nie potrafią zarządzać własnymi finansami, a chcą zarządzać ogólnopolskimi. Wiecie dlaczego ???
piotrek14.09.2020, 19:18
i pieniądze rozdaje ten gościu co mu zawsze do pierwszego brakuje ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl