17.09.2020, 18:56 | czytano: 17247

Nauczycielka zakażona koronawirusem apeluje o zdrowy rozsądek i zaprzestanie głupich komentarzy

Fot. Facebook
Dr Paulina Zimak-Piekarczyk, nauczycielka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej i SP nr 1 w Zakopanem, wczoraj dowiedziała się, że jest zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. Czuje się dobrze, przebywa w izolacji, ale postanowiła opowiedzieć o swoim przypadku i zaapelować do kolegów ze świata nauki o edukację.
"Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie! Wynik testu COV otrzymałam wczoraj. W tamtym tygodniu bardzo dobrze się czułam (jakby było inaczej nie przyszłabym do pracy). W piątek popołudniu zaczęła boleć mnie głowa i stawy śródręcza. Temperatura oscylowała 37,1-37,5. NIE bolało mnie gardło, NIE miałam kataru, czasami zakaszlało mnie (ale wrzesień to normalne u mnie, bo zaczynamy więcej mówić). W niedzielę czułam się znacznie gorzej - apogeum termiczne 38,5. Zimne kompresy i pyralgina pomogły. W poniedziałek po konsultacji telefonicznej - dostałam antybiotyk - gdyż ruszyły u mnie zatoki. Od 3 dni czuję się bdb. Gorączki już nie mam.
Dzięki odpowiedzialnej Pani doktor rodzinnej zostałam skierowana na test COV zwłaszcza po tym jak powiedziałam, że pracuję w szkole i ze względów bezpieczeństwa chcę mieć wykonany test. Również nie ukrywam sprawy - choć przypominam że choroba itp to dane wrażliwe, a każdy z Nauczycieli otrzymał maila ode mnie o moim wyniku. Zresztą informacje bardzo szybko się po mieście rozchodzą 🙂 szybciej niż moje synapsy transferują mediatory 😛 Zależy mi na rzetelnej informacji, a nie plotkach i dezinformacji połączonej z sianiem paniki i głupimi komentarzami nt. wirusa, nauczycieli, instytucji itp.

Zależy mi na bezpieczeństwie Państwa, młodzieży i naszych rodzin. Wg mnie nie miałam z nikim dłuższego kontaktu - nikogo nie zgłaszałam do PSSE. Proszę o zachowanie spokoju, zdrowy rozsądek i uczciwe mierzenie temperatury oraz pozostanie w domu jeśli ktoś gorzej się poczuje. Nikt nie wie skąd i kiedy będzie chory. Najważniejszy jest spokój - a trochę w temacie biochemicznym się orientuję. Najgorsza jest niewiedza i lęk przed nieznanym.

PROSZĘ o zrozumienie procedur i działań Sanepidu, Dyrektorów Szkół oraz zaprzestanie (dot. niektórych) obrażania Nauczycieli, że są nierobami i boją się pracy. Wszystko dobrze dopóki po drugiej stronie lustra nie będą Państwo, Wasze dzieci, Dziadkowie lub nie daj Bóg ktoś umrze. Ja czuję się bdb, ale znam osoby które znacznie gorzej to przechodziły. Proszę o więcej EMPATII - KOCHAĆ SIĘ Nie musimy ale SZANOWAĆ owszem.

Chętnie bym popracowała gdyż jest to moja pasja a nie obowiązek - Kto mnie zna to wie!!!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Buziaki cieplutkie dla wszystkich
Dr Paulina Zimak-Piekarczyk, spec. od biochemii 🙂

PS. APELUJĘ DO MOICH ZNAJOMYCH ZE ŚWIATA NAUKI (PAN, UP, MCB UJ i inne) o pomoc w edukowaniu młodzieży i dorosłych. Nasza praca to nie tylko LABy..Wy świetnie to wiecie! Dołączcie do akcji! Publikujcie wpisy, udostępniajcie dobre filmy itp., rozmawiajcie z ludźmi.
RAZEM DAMY RADĘ 🥰😘🥰🔬🌻🌞🧬🦠🧫🧪🔍💞💞❤❤❤ POMYŚL czasem o drugim CZŁOWIEKU jak o swoich najbliższych z czułością, sercem i zrozumieniem - to nie kosztuje wiele 😗"oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Paulina Zimak-Piekarczyk20.09.2020, 11:18
Witam :)
za 7 tysi toż to nie zarobki godne celebrytów...ktoś chyba zgubił "1 lub 0" :P :P :P na subskrypcjach lepiej się wychodzi...a zapomniałam to ta podwyżka dla nauczycieli po tym jak Pierwsza Dama dostała 20 tys :P jeszcze nie sprawdziłam konta...

a serio to CIESZĘ SIE ZE JESTESCIE piękni w swojej różnorodności... Świat jest dzięki temu ciekawszy. Dziękuję za każdą reakcję bo to znaczy, że jeszcze reagujecie...Wiecie kiedy chemik umiera...kiedy przestaje reagować :P Miłej niedzieli i zdrówka... :* :)
Gorączka18.09.2020, 23:00
7 tysi i się nie grymasi
Anton18.09.2020, 22:59
To wszystko jest ściema żadnego strasznego wirusa nie ma .

To zwykle grypy które były i będą .
Podatnik18.09.2020, 15:52
Anka i inni. Covid istnieje i jeszcze dużo innych wirusów, bakterii,chorób nieuleczalnych,ale taka panika jest niewspółmierna do ilości zgonów. Popatrzeć na Szwecję,kraje wschodu. Słabi ludzie umrzą i nic,ani nikt w tym nie przeszkodzi,obostrzenia powinny być dla ludzi plus 65. Zacznijcie się ruszać i jeśćwiecej warzyw i tyle.
Paulina Zimak-Piekarczyk18.09.2020, 15:31
Na moim koncie pan Adam Z. miał odwagę napisać z imienia i nazwiska o celebrytce. Dzisiaj czasy influencerów i proszę się przyzwyczajać ???? "Pozwoli Pan ludziom ocenić czy celebrytka ze mnie.. Szanuję Pana opinię..Możemy się tak pięknie różnic ???? PS. Na celebrytkę trzeba mieć wygląd..ja mam tylko wykształcenie..i nie użalam się.. potrzebuję owszem serca i zrozumienia..Pożyczy mi Pan zdrówka nawet jeśli to zwykła grypa, tak zwyczajnie po ludzku ???? PS. Każdy lubi byc dowartościowany - mi wystarczą Pana życzenia"

Witam cieplutko,
polecam Wam raport świetnych polskich naukowców z PANu - w linku poniżej..plus garfikę osi zachorowań pacjentów bez- i objawowych..wirulencji, mechanizmie działania, możliwych testach molekulranych i Immuno..REWELACYJNE opracowanie - kto przeczyta niech zacznie wtedy dyskutować.. :) Od wczoraj nie mam już węchu i smak tylko gorzki się przebija..ale to pierwotny, atawistyczny smak obrony na wypadek zagrożenia zjedzenia trucizny :)
#COVIDeduZakopane_swiat
#szacunekdlaNAUCZYCIELI
#RAZEMdamyRadę
#POZNAJMYsięaPOZNIEJoceniajmy
#NaNAUKĘnieJESTnigdyZApozno
#nieZAKOPUJsię
LINK do folderu z rzetelnymi materiałami naukowymi:
https://...

Dziękuję prof. Marta Libik, Renata Bączek-Kwinta, Małgorzata Nodzyńska. Ludzie się boją bo nie znają, nie rozumieją, nie uczyli się o qPCR..Proszę o wrzucanie art, linków itp dane nt. wirulencji, mechanizmu i czasu działania, ew. latencji itp..proszę o dobre artykuły naukowe..RAZEM możemy i zrobimy więcej..

Przeanalizujcie - i niech ktoś mi napisze o ciąży bezobjawowej to wyślę go do ginekologa - zwłaszcza Panów :P :P

Pamiętajcie, że objawy się mogą rozkręcać - na osi widać wyraźnie 1-3 tyg.. zmiany objawów..jest OK na teraz - a co będzie - mam nadzieję, że dalej dobrze i wrócę do mojej ukochanej pracy i młodzieży - bo są wdzięczniejsi i bardziej otwarci niż niektórzy dorośli :)

DZIĘKUJĘ WAM ZA WSZYSTKIE SŁOWA I TE CIEPŁE I KRYTYCZNE ? to się w biologii nazywa BIORÓŻBORODNOŚĆ i dobrze, że istnieje ????ZDROWKA..

Proszę nie wklejać linków do stron. Moderator.
do Anki PN18.09.2020, 15:09
Pani Anno - "Anka PN" - pomijając to czym się kierowała autorka wyznania upublicznianie informacji o swojej chorobie, leczeni , samopoczucie - to ekshibicjonizm. Co się stało nagle z pojęciem "prywatności, poczucia wstydu, dyskrecji", ze nie powiem już o "danych wrażliwych", do których należą informacje o stanie zdrowia.
Powie Pani Anno, że autorka chciała przestrzec innych? I co to da? Zarazić się może każdy i wszędzie bez względu na to, czy pilnie przestrzega zalecanych zasad. Objawy też są takie, że wcale mnie nie dziwi że ludzie się śmieją. Co to za zaraza, którą leczy się syropem i zwykłą tabletką od bólu i gorączki.
Anka PN18.09.2020, 13:36
Przeczytałam tekst, po czym komentarze, no i znów wróciłam do tekstu, przeczytałam no i dalej nie rozumiem... Fakt jestem tylko magistrem, a tu w komentarzach sami "profesorowie" z dziedzin medycyny, etyki, psychologii itd... Ale z całym szacunkiem dla szanownego grona - w tekście Pani Pauliny, nie widzę znamion celebryctwa, a rzeczowy opis choroby, apel o edukację - a wszystko po to by uniknąć plotek i wyolbrzymiania problemu. Informacje z pierwszej ręki, a nie usłyszane od koleżanki, co jej Ciotka zna babkę, która zna syna, kuzynki, męża kolegi ciotki, który zna stryja, brata, siostrzeńca, który był w sklepie i słyszał, że dwie baby gadały o... Najpierw było, że nikt nie zna nikogo kto by chorował i zjomi też nie znają... Teraz jak oficjalnie ktoś napisał, że u niego zdiagnozowano, to CELEBRYTA, bo przecież po co powiedzieć, "Szanuję Panią, że miła Pani odwagę publicznie powiedzieć, że jest chora, z racji tego, że pełni Pani rolę publiczna, społeczną, ma Pani kontakt z woloma dziećmi i nie tylko" - NIE, to nie znamiona ODPOWIEDZIALNOŚCI, a CELEBRYCTWA! Wszyscy do około wciskają ciemnotę, straszą - Pani Paulina apeluje do ludzi ze świata nauki, o rzetelne, naukowe, rzeczowe materiały, potwierdzone naukowo, tak właśnie, aby zwykli ludzie zrozumieli, a nie bali się... Ale dla "profesorów", to parcie na szkło! Powiem Wam jedno, Szanowne Grono "naukowców", że ile nas tu jest ludzi, tak nie ma dwojga takich samych, tak jak, żadne z nas chorując na tą samą chorobę, nie przechoruje jej tak samo, czy to grypa, Covid, rak, angina, kiła, depresja, czy inne. A pojęcie, że ktoś przechodzi chorobę bezobjawowo, nie pojawiło się ani dziś, ani równolegle z Covidem i jest wiele takich chorób, że X pacjentów jest bezobjawową, Y choruje, a Z ma ciężki przebieg i może gdyby właśnie edukować naród, to wielu z tych Y i Z by nie zachorowało. Wierzyć każdy może w co mu pasuje, jedni że istnieje Covid, drudzy, że ściema... Życzę wszystkim żebyśmy nie musieli się przekonać czy naprawdę jest, jaki ma przebieg u każdego z nas i kto wyjdzie żywy...A tak na koniec taka refleksja szrego człowieka - byliśmy, nie było Covida, jesteśmy, Covid jest, czy będziemy to się okaże, bo jak słusznie zauważacie, to nie tylko Covid jest na świecie i każdemu może się cos przytrafić, ale jedno jest pewne Covid kiedyś minie - a to jakimi jesteśmy ludźmi pozostanie, w nas, a po nas w czynach, słowach, wpisach, komentarzach itd. Czesem lepiej nie powiedzieć nic, niż kogoś poniżyć, opluć, skrytykować, wyśmiać - tylko dlatego, że ma się inne zdanie, czy pogląd, czy odwagę powiedzieć coś głośno. Pani Paulinie, nam wszystkim i wszystkich chorym na choroby tego świata, życzę dużo zdrowa, szybkiego powrotu do normalnego życia, a wokół osób życzliwych, wspierających i kochający.
Jaro18.09.2020, 13:02
Fajne czasy można zabrylować w mediach a powód jakże trywialny przeziębienie. Dajcie ludzie już spokój zróbcie se herbaty z sokiem malinowym, aspirynka, poleżcie tydzień i będzie po temacie.
ciekawski18.09.2020, 10:31
@normalny
przeczytaj mój post jeszcze raz - ze zrozumieniem
W cudzysłowie cytat Mario
ja18.09.2020, 10:22
Mieszkam w Austrii.Syn 15 lat, córka 12lat. Chodzą do tej samej szkoły. W wtorek dostał mocny katar, wręcz lało mu się z nosa i drapało go w gardle. Od pólnocy do południa, czyli 12 godzin miał gorączkę 38,5 st. Tel do szkoły, kazali do lekarza dzwonić i dać znac co powiedział. Tel do lekarza, absolutnie nie przychodzić i dzwonic do sanepidu. Po 2 godzinach czekania w końcu ktoś odebrał i powiedział ze oddzwoni bo teraz nają problemy techniczne. Mąż nie dał sie zwieść i mówi o co chodzi.Więc syn musi zostać w domu i za parę dni przyjdzie ktoś zrobić test, córka może chodzić do szkoły, mąż może a nie musi chodzić do pracy a ja lepiej jak zostane w domu bo po co rozsiewać wirusy. Tekże ten .... Żyć się normalnie nie da
Bez sil18.09.2020, 09:54
Do Mario żal to mi się robi jak czytam te twoje wypociny cała rodzina na kwarantannie pomagała ci w tym zacząłeś wierzyć w coś co istnieje już kupę lat i akurat teraz ludzie na to umierają a czemu nikt nie umiera poprostu że starości na raka w wypadku gdzie te zgony są. Ja ci powiem modry człowieku podpina się metkę covid 19 pod nie tak że jesteś jak stado owiec jedna leci wszystkie za nią nie ważne gdzie czy dobrze taka robi reszta to ja też życzę powodzenia
matka18.09.2020, 09:32
Zycze Pani zdrowia i gratuluje zdrowego rozsadku . Pani przynajmniej nie wsadzila na kwarantanne tyle ludzi co inna nauczycielka , z innej szkoly . Kobieta ktora jest wychowawca jednej klasy , zwiedza cala szkole , i po pozytywnym tescie wskazuje moje dziecko i cala jej klase , ktora teoretycznie nie miala prawa miec z nia zajec , ktore jej nie widzialo na oczy ., ze miala z nimi " bliski kontakt " ! To wystarczylo sanepidowi zeby zamknac cale rodziny . Ja sie pytam to jak wygladaja procedury w szkolach ??? Czy one dotycza tylko rodzicow czy wszystkich ??? Procedury sa tylko do progu szkoly ,a pozniej jak rodzice nie widza to robia co chca , a konsekwencje ponasza my, rodzice i rodziny , ktore bez decyzji , bo ona dotyczy tylko dzieci ,zamyka sie w domach na kwarantannie . Jaka mamy pewnosc ze po kwarantannie zaraz nie pojde na nastepna ???
Czytelnik18.09.2020, 09:04
Niech pani przestanie P.....
Henryk18.09.2020, 08:47
Sądząc po wpisach i komentarzach tej Pani, nie tylko na tej stronie, nasuwa mi się jedna myśl.
Ta Pani czuje się teraz jak celebrytka i cieszy się że wszyscy patrzą na nią. Nie ważne że wszyscy inni przez jej zapędy do kamery są ud***ieni...
A wszystko przez jej egoizm.
A prawda jest taka że to zwykła grypa/przeziębienie.
Nie mam ani odrobiny szacunku do takich osobników.
po prostu człowiek18.09.2020, 08:04
Życzę zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Jestem daleki od jakiegokolwiek hejtu, teorii spiskowych etc... jednak Pani wpis jeszcze bardziej uświadomił mi właśnie, że żyjemy w jakimś absurdzie. Proszę sobie zadać pytanie- czy kiedykolwiek wcześniej ktoś przejmowałby się takimi objawami...? Pozdrawiam
do D.18.09.2020, 07:56
Można by się było zdziwić. Jak mawiał Jerzy Dobrowolski "nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję". :):):)
normalny18.09.2020, 07:14
@ciekawski
Jakie kilka % ??? - doinformuj się najpierw
Setne procenta raczej :), nawet 1 % nie ma ;)
DiDi18.09.2020, 07:11
Szanowna Pani, życzę dużo zdrowia! Ale nie zgadzam się, że musimy wszystkich szanować. Proszę przeczytać jeszcze raz niektóre z poniższych komentarzy. Brak elementarnego zrozumienia, taktu, nie mówiąc o sympatii czy szacunku. Zawiść i złośliwość wynikająca ze zwykłego prostactwa i nie pojmowania kwestii wydawałoby się oczywistych. Jak szanować autorów takich komentarzy? Anonimowość dla nich to szansa na wylewanie swoich frustracji i prezentowanie pokrętnych przemyśleń nie znajdujących uzasadnienia w faktach. Przepraszam ale ja takich troglodytów nie szanuję.
Pustelnik18.09.2020, 06:56
Mp,,,,,,,, Bo Polska to niewolnicy Europy, niestety doprowadziły do tego urzędasy, Zus 1600 zł, zarób na to, to jest skandal Co to się wyrabia w Polsce, wszystko podpina się pod covida, bo za tym idą pieniądze,a ludzie,, niewolnicy,, umierają na inne choroby,,współtowrzyszące. Wirus jest, ale jak każdy wirus jest. Jak tak dalej pójdzie to same urzędasy zostaną w tej montowni świata. Bawcie się dalej, ja wysiadam, już nic nam nie pomoże.
Anka18.09.2020, 06:32
Jeśli jakiś nauczyciel chciałby się jeszcze odezwać, to się pewnie trzy razy zastanowi czytając komentarze... Kobieta życzliwa i ciepła, ma dobre intencje, a tu taki trochę ,,plaskacz" od szarej rzeczywistości... Pozdrawiam panią i życzę dużo dobrych emocji wokół.
BRUCE LEE KARATE MISTRZ18.09.2020, 05:56
Prosze pania ja to przechodzilem pod koniec stycznia tego roku.Lekarze nazwali to grypa.Objawy typowo jak przy grypie.Wieczorem lekka goraczka i poty.Rano wszystko ustepowalo i tak przez 3 dni.A 2 miesiace pozniej jakis chory uczony nazwal to virusem covid!Nie dajcie sie zamykac w domach.Ja rano siadalem na rowerek i jazda.Bylem lekko oslabiony ale tak to jest w czasie grypy czy covid jak to teraz nazwali.Czyli grypy juz nie ma?!
ciekawski17.09.2020, 23:05
Chciała Szanowna Pani zaistnieć publicznie, (niektórzy mają takie parcie) to się Pani udało. Nie ma to jak kreować się na ofiarę by wzbudzić litość i oczekiwać jeszcze empatii
Mr. P17.09.2020, 22:17
Te komentarze to taka Polska w pigułce. Nagonka na wszystko. Wszystko na zasadzie - Nic nie wiem ale się wypowiem'; Nic nie wnoszę ale przynajmniej dowalę lekarzom, nauczycielom i innym'; jeśli mam wiedze to akurat z tej stronki na FB albo z yt, która jest zgodna z moją racją - wszyscy co myślą inaczej są opłaceni, uwikłani i żerują na moich pieniądzach, ktore tylko Ja mogę uczciwie zarobić (w przeciwieństwie do budżetowych darmozjadów albo oszustów prywaciarzy). A wszystko to dla niepoznaki zrobię pod artykułem, który nomen omen ma na celu przekonać do wyeliminowania hejtu z dyskusji - jestem genialny.
ciekawski17.09.2020, 22:04
@Mario
"~ Kiedy w końcu: przeczytaj tekst bo albo tego nie zrobiłeś albo nie zrozumiałeś. A co do "śmiertelnej choroby" to śmiertelność wynosi kilka procent więc nie wiem jak Ty ale ja się tam cieszę, że ta pani przechodzi łagodnie."

W okresie od marca do końca sierpnia w Polsce zmarło ponad 200.000 osób z tego na covid-19 ok 300 - jaki to jest procent od 200.000 - podaj wzór równanie jak to obliczyć, że "śmiertelność wynosi kilka procent" ???
Podróżnik17.09.2020, 21:51
Wystarczy 3x30x130 , więcej cebuli, czosnku,witC. Niestety w Grecji dużo wielorybów i mamy covid- a,
Paulina Zimak-Piekarczyk17.09.2020, 21:44
ANTYBIOTYKI nie działają na wirusy..ale u mnie ruszyły zatoki..najprawdopodobniej bakteryjnie - wzorowo powinnam mieć wykonany ANTYBIOGRAM...wynik test cov zażyczyłam sobie do wglądu - JEST COV +...Testy te mogą mieć wiele do życzenia - sama znam całą metodykę qPCR - moj doktorat się na niej opierał...znam wiele + i - tej metody chyba najlepiej w Zako...z całym szacunkiem...Pozdrawiam, Paulina. PS. Zgadza si e - jak wrzuciłam zdjęcie tablice nie były zamazane przez może 20 min. po 9:00 rano..Szybko się zorientowałam i zamazałam 12 godz. temu..bo zgadzam się z tym aspektem prywatności..Z hejtem już nie :) Bardzo Was WSZYSTKICH SZANUJĘ i ŻYCZĘ ZDRÓWKA...
Wyrocznia17.09.2020, 21:04
Po konsultacji (pewnie lekarskiej) dostała antybiotyk, a okazało się, że powodem choroby jest wirus. Co ja mam teraz myśleć o tym wszystkim? Lekarz rzucał kośćmi do gry i wylosował przepisanie antybiotyku? Jak wiadomo antybiotyk nie działa na wirusy. Pseudo lekarze i pseudo nauczyciele = pseudo pandemia.
Covidowa szkoła17.09.2020, 20:58
Sprostuje już nr rejestracyjne zostały zamazane ale wcześniej nie były.
Mario17.09.2020, 20:56
~Mądry nie na każdego działają zwykle leki, są i tacy co muszą zaprzyjaźnić się z respiratorem a i to nie zawsze pomaga.
~Radek "niema" piszemy oddzielnie. Rozumiem, że naukowcy się mylą a Radek z internetu zna prawdę którą właśnie nam objawił.
~Jak to nauczyciel - w którym miejscu ta Pani myśli tylko o sobie? A to, że jesteś jak to ująłeś szarym pracownikiem to Twój wybór i konsekwencje Twoich decyzji a być może jakieś Twoje niezawinione ograniczenia. Tak, masz rację są ludzie, którzy za chorobowe mogą stracić pracę ale czy to wina tej pani nauczyciel? Ja się tam cieszę, że przynajmniej ona nie musi się no to martwić.
~ Kiedy w końcu: przeczytaj tekst bo albo tego nie zrobiłeś albo nie zrozumiałeś. A co do "śmiertelnej choroby" to śmiertelność wynosi kilka procent więc nie wiem jak Ty ale ja się tam cieszę, że ta pani przechodzi łagodnie.
~Pani Paulino: szybkiego powrotu do zdrowia oraz odporności na ludzką głupotę i zazdrość objawiające się w komentarzach.
Paulina Zimak-Piekarczyk17.09.2020, 20:53
Proszę wskazać gdzie? Tablice są zamazane.. chyba, że oczka już nie te..PS. Doktor to tytuł naukowy - ja nie jestem lekarzem TELEporady :)
DRAMAT to anonimowość..

"Na profilu Pani na Facebook można śmiało odczytać nr rejestracyjne samochodu, którego posiadacz podjechał na test. Proszę wybaczyć ale bym się osobiście mocno zdenerwowała na miejscu tej osoby w tym samochodzie. Widać jak nauczyciel nie ma poszanowania do prywatności osoby trzeciej. Dramat....."
Jo17.09.2020, 20:48
Jest rodo więc nie podaje się imienia i nazwiska i nie trzeba być bohaterem żeby zauważyć że oszukują nas z tą pandemią
Jo17.09.2020, 20:41
Jestem strasznie chora ale czuję się bdb też bym chciał być tak chory człowiekowi nogę urwie to ZUS każe iść do pracy a tu w domciu trza siedzieć kpina i tyle
ppf17.09.2020, 20:36
Prof. Rutkowski: Epidemia jest wyolbrzymiona. Bawełniane maski nie chronią. To symbol zniewolenia yutube
D.17.09.2020, 20:32
Ciekawa jestem ilu z tu komentujących skończyło chociażby liceum? Po komentarzach wnioskuje ze nie wielu.
88817.09.2020, 20:24
Żona też miała taką gorączkę kaszel i zatoki.Ja tylko zatoki.Doktorka przepisała tabletki i tyle,nikogo nie kierowała na testy....A kto wie czy my mieli virusa czy nie.
Covidowa szkoła17.09.2020, 20:18
Na profilu Pani na Facebook można śmiało odczytać nr rejestracyjne samochodu, którego posiadacz podjechał na test. Proszę wybaczyć ale bym się osobiście mocno zdenerwowała na miejscu tej osoby w tym samochodzie. Widać jak nauczyciel nie ma poszanowania do prywatności osoby trzeciej. Dramat.....
Paulina Zimak-Piekarczyk17.09.2020, 20:15
Dziękuję za każdy komentarz. Byłoby miło jakbyście z imienia i nazwiska się podpisali - ANONIMOWO każdy odważny...Pokażcie KLASĘ!!! :)
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Zimak-Piekarczyk
Piotr17.09.2020, 20:02
za 7 tyś też posiedziałbym w domu.
Uczeń.17.09.2020, 19:54
A kogo to interesuje, jest wiele ludzi z różnymi chorobami i leczą się bez reklamy. Jak można się leczyć na Ściemę jak nie ma lekarstwa. Tylko zdrowy rozsądek i bez reklamy. Chyba że reklama to lekarstwo.
Kiedy w koncu17.09.2020, 19:46
Wygląda jak okaz zdrowia a nie osoba chora na pozal się boże covid śmiertelna chorobę która przechodzisz bezobjawowo ja też byłem w ciąży bezobjawowej proszę o 500 plus
Daniel17.09.2020, 19:28
Jakim cudem?
Szkola wakacje zdalne nauczanie
Jako lekarz teleporady
I 2 etaty lecom nie male piniondze
A kelnerzy za postojowe nawet polowy nie dostali a panie z biedronki smigaja caly czas i nic im nie jest
Jak to nauczyciel - zawsze myśli o sobie17.09.2020, 19:22
Nauczyciel, ma pensję państwową (z pracowniczych podatków i składek- zedrą ostatni grosz) może sobie posiedzieć w domu, natomiast szary pracownik musi liczyć się ze zwolnieniem i to jest sprawiedliwość. Dla tej Pani to widać wczasy !!!
Danuta17.09.2020, 19:09
Dużo zdrowia życzę. Dziękuję za te słowa - też nauczycielką.
mądry17.09.2020, 19:09
czyli zwykła grypa i tyle skoro zwykłe leki zadziałały ale wpisano SARS-CoV-2 bo kasa musi się zgadzać a tak w nawiasie skoro zwykłe leki działały to poco szukają szczepionki ? a po to żeby zarobić .
Radek Radecki17.09.2020, 19:05
Wirusa niema to jest rządowa ściema
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl