18.09.2020, 16:05 | czytano: 4648

Remont trasy karpackiej w Skomielnej. Będą utrudnienia w ruchu

zdj. GDDKiA
W poniedziałek 21 września rozpocznie się remont DK 28 w Skomielnej Białej, na odcinku od węzła Skomielna Biała do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.
Na roboty, których wartość oszacowano na ok. 400 tys. zł, złoży się frezowanie nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej nawierzchni wraz z siatkami, ułożenie warstwy ścieralnej, uzupełnienie poboczy oraz skropienie poboczy i prace porządkowe.
- Wszystkie prace będą prowadzone w ciągu dnia, ze względu na duży wpływ robót na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Sygnalizacja ta na czas robót w dniach od 21 do 23 września musi zostać wyłączona i ruch będzie się odbywał wahadłowo, kierowany na odcinku robót przez uprawnionych pracowników wykonawcy. Po zakończeniu prac w każdym dniu ruch będzie się odbywał normalnie - informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remontowany odcinek można ominąć. Kierowcy podróżujący od południa w kierunku Krakowa i od Krakowa w kierunku Nowego Targu, Zakopanego mogą wybrać przejazd starą zakopianką przez centrum wsi Skomielna Biała.

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl