25.09.2020, 10:31 | czytano: 23856

Rodzina Lejów wydała oświadczenie po pożarze: "Ludziom, którzy zieją nienawiścią do nas życzymy, żeby coś takiego nigdy ich nie spotkało"

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Paweł Leja z rodziną wydał oświadczenie w związku z pożarem, jaki wybuchł na jego posesji w nocy 12 września. - Mimo tego, iż ponieśliśmy ogromne straty materialne i psychiczne, jesteśmy nadal otwarci na dialog - mówi, odnosząc się do sprawy sporu o przebudowę skrzyżowania ul. Grel i Św. Anny.
„W imieniu swoim i mojej rodziny, wyrażam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli i strażakom oraz służbie medycznej, którzy udzielili nam pomocy w czasie pożaru, powstałego w wyniku podpalenia naszego mienia przy ul. Grel w nocy 12 września br.
W wyniku tego pożaru zostały całkowicie zniszczone 3 pojazdy, towar spożywczy i część elewacji budynku w którym zamieszkujemy od lat i w którym prowadzimy firmę.

Drodzy Nowotarżanie, jak wielu z Państwa wie prowadzę wraz z małżonką Esterą sklep spożywczy przy skrzyżowaniu ul. Grel – św. Anny, który od kilkunastu miesięcy jest ogniskiem konfliktu z władzami miasta. Nasze mienie zdobyliśmy ciężką, wieloletnią pracą.

Rozumiemy potrzebę poszerzenia drogi i dlatego jako przedsiębiorcy, właściciele parceli i domu oraz sklepu Lewiatan, posiadającego miejsca parkingowe, wyszliśmy niegdyś z propozycją rozwiązania zawierającą kilka opcji, które umożliwiłyby rozbudowę drogi. Niestety, żadna z nich nie uzyskała aprobaty władz miasta. Zamiast tego postawiono nas w bardzo niekorzystnym świetle, zarzucając nam chciwość, chore ambicje, itd., choć opcja wykupu była tylko jedną z możliwości naszej propozycji. Zastosowano różne metody szykanowania naszej rodziny, w tym kilkukrotne naruszenie mienia (wystawa sklepu, baner informujący, niszczenie elewacji). Nakręcono machinę nienawiści, jaka przekracza granice metod prowadzenia wszelkich sporów. Machinę która stała się przestępcza i karna.

Dziś – 11 dni po tym wydarzeniu jesteśmy z tym problemem sami. Mimo tego, iż ponieśliśmy ogromne straty materialne i psychiczne, jesteśmy nadal otwarci na dialog i doprowadzenie kwestii spornej do rozwiązania dobrego dla nas i dla poprawy infrastruktury w naszym mieście.

Ludziom,  którzy zieją nienawiścią do nas  lub komentują w nieludzki sposób  naszą kwestię, życzę zdrowia i tego, żeby nieszczęścia takie jak to, które nas spotkało – nigdy się w ich życiu nie wydarzyły. To bardzo mocne przeżycie. Tym ludziom, którzy okazali nam serce i wspierają dobrym słowem – jeszcze raz bardzo dziękuję.
Paweł Leja wraz z Rodziną".

O pożarze pisaliśmy w tekście: "Spłonęły trzy samochody. Nocny pożar w Nowym Targu"

O przebudowie skrzyżowania: "Skrzyżowanie św. Anny - Grel nie zostanie przebudowane. Powiat i Miasto nie znalazły płaszczyzny porozumienia"

r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Elektryk26.09.2020, 10:33
MoŁże ta hybryda dostała zwarcia
Nieznany26.09.2020, 09:16
Hahaha zal i tyle dziwne ze tych samochodow bialego i tego na dziwnej rejestracji nigdy ale to nigdy wczesniej tam nie bylo a w noc podpalenia dzienym trafem tylw wszystkiego twm stalo... Hmmm a Pan Leja ma uszami duzo ciekawe czy sie pochwalil ze dzien wczensiej mial spor na targowicy z innymi osobami i nieomal dostal po gebie za swoje chamstwo. Ssciema z tym podpaleniem i zal jeden wielki robia wszystko by bylo o nich glosno!!
Patrząc w lustro26.09.2020, 00:07
Właściciele wiedzą że to podpalenie.
ślepy25.09.2020, 21:51
cyrk na kółkach a prawda taka że tamten krótki odcinek nadaje się tylko na jednokierunkową..
mm25.09.2020, 20:13
Jak słyszę złe skrzyżowanie trudny wjazd i wyjazd na Grelu , czy na Szaflarskiej z Zakopianką to ja się zastanawiam jakich mamy kierowców aż strach myśleć!! Nie znam Państwa Lejów więc ciężko oceniać , ale jak są Tacy źli to nie do Nas należy osąd !!! Pożar to straszne przeżycie i nikomu nie życzę!!!
Nnn25.09.2020, 19:48
Masło maślane. P.Leja mają do wszystkich wokół pretensje tylko nie do siebie. A są to ludzie konfliktowi, kto miał z nimi do czynienia ten wie że ciągłe donosy nagrania prowokowania to norma w mniemaniu Lejów.Już sami się w tym wszystkim pogubili, szukają winnych wśród sąsiadów władz miasta a sami doprowadzili do tego że nikt ich nie szanuje. Karma wraca. Co do pożau to przykra sprawa i nikomu źle się nie życzy ale łączenie pożaru z konfliktem o skrzyżowanie to kolejna próba zwrócenia na siebie uwagi i ugrania na litości i nic poza tym a 9mln piechotą nie chodzi ot co!
zdziwiony25.09.2020, 15:36
Łączenie podpalenia ze sprawą skrzyżowania to wymysł p. Lejów. Kto ich podpalił Burmistrz, radni, sąsiedzi czy przejeżdżajacy tamtędy6 ki9erowcy?? Przeciez to się kupy nioe trzyma? A może jest drugie dno o ktorym nie wiemy i tylko P. Lejowie wiedzą i teraz próbują to zwalić na konflikt skrzyzowania, a może to jakies inne porachunki o których też nie wiemy? Sprawę niech bada policja, bo podpalenie to kryminalna sprawa.
Lejce_Lejce25.09.2020, 15:30
Znając Pana Leję /.../ Osoba bardzo konfliktowa i roszczeniowa. powinno przyjść dwóch niezależnych rzeczoznawców wycenić grunt i realne straty Państwa Lejów wywłaszczyć i zapłacić odszkodowanie realne, a nie kwoty z kosmosu co Państwo Leją żądają.
bezstronny25.09.2020, 15:23
Miasto wszelkie dokumenty na stół Państwo Lejowie to samo powołać bez stronną komisję niech wyda werdykt zadawalającą obie strony sporu
k25.09.2020, 15:08
ukradli ugodę? bu ha ha ha ha. a w czyim interesie działał złodziej?
.25.09.2020, 13:54
skąd oni wiedzą że było to podpalenie ? a samochody były w leasingu to musiały posiadać polisy ubezpieczeniowe - i po co to oświadczenie i czemu miało służyć ?
Mieszkanka25.09.2020, 13:18
Tylko droga jednokierunkowa- wyjazd z Grela
Rambo25.09.2020, 12:56
A kto z tej całej rodziny nie domaga się łatwych pieniędzy ?
Tutejsza 225.09.2020, 12:33
W końcu sprawiedliwość nadejdzie i równowaga w naturze musi być...
Mieszkanka NT25.09.2020, 12:00
Nie byłoby całego konfliktu i całej tej trasy z Państwem Leja,gdyby z urzędu nie zginęła ugoda na mocy której miało powstać rondo.
Szakal25.09.2020, 11:41
Chytry dwa razy traci.
pnt25.09.2020, 11:39
oswiadczenie po pretekstem napisania w kolko tego samego o skrzyzowaniu....nudne to juz. A tak wogole to dziwne ze nie zycza innym zlego a atakuja sasiadow od dawna, bic chca...
nn25.09.2020, 11:18
Tak Paweł, ci ludzie co was znają od lat to wszystko wiedzą....
obiektwyny25.09.2020, 11:07
co ma pożar do przebudowy skrzyżowania i kosmicznych pieniędzy jakie chce ten Pan ?
Pożar tragedia ale po co mieszać jedno z drugim
Mieszkaniec św. Any25.09.2020, 10:57
Nie rozumiem łączenia pożaru z konfliktem o skrzyżowanie. Czyżby autor listu podejrzewał, że ktoś celowo podpalił posesję? Jeśli ma na to dowody to może niech zgłosi się do odpowiednich organów a nie insynuuje taki związek na łamach mediów. To właśnie jest podżeganie i tak ostrego konfliktu. Zdaję sobie sprawę, że przykład idzie z góry (rząd, partie polityczne itp.) ale może trzeba zachować chłodny umysł i zaleźć inne platformy porozumienia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl