25.09.2020, 17:02 | czytano: 4169

Szpital Rehabilitacyjny w Zakopanem - "szpitalem przyszłości"

zdj. UMWM
Krystyna Walendowicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem, odebrała w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie - dyplom za I miejsce w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2019” w kategorii „Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów”.
- Swój projekt zatytułowaliśmy „Senior to także Ty, tylko trochę później”, mając świadomość, że niedogodności wieku senioralnego dotkną nas wszystkich, szczególnie tych, którzy nie przygotowują się wcześniej na nadejście starości. W naszej działalności od kilku lat zwiększoną uwagę kierujemy na osoby starsze, niepełnosprawne czy wykluczone społecznie – zaznaczają przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.
Od 2018 r. przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego funkcjonuje przeznaczony do tego zadania Ośrodek Edukacyjno-Opiekuńczy, a w najbliższym czasie pracę podejmie również Centrum Edukacji Prozdrowotnej, gdzie także zapraszane będą osoby starsze. Placówka uczestniczyła także w ogólnopolskim programie „Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych przez osoby 60+”, w który włączyli się lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci.

- Przyznana nagroda daje nam ogromną satysfakcję i jest potwierdzeniem słuszności przyjętej przez nas inicjatywy, że wystarczy osobom starszym poświęcić więcej uwagi, by ich życie stało się lepsze, a oni sami mogli czuć się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego - podkreśla dyrektor placówki.

UMWM, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl