30.09.2020, 17:03 | czytano: 2206

Droga wojewódzka w Kościelisku zostanie rozbudowana

Fot. MUW
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wydał pozwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 958 w Kościelisku. Przypomnijmy, że droga ta stanowi alternatywę dla ,,zakopianki”.
- Kwestii inwestycji drogowych poświęcam szczególnie wiele uwagi, bo to od naprawy i rozbudowy sieci dróg zależy bezpieczeństwo mieszkańców. Zależy mi na tym, aby szczególnie efektywnie procedowane były wszelkie sprawy związane z rządowymi programami infrastrukturalnymi, jak i z wydawaniem tzw. „zridów”. Szybka realizacja nawet niewielkiej inwestycji drogowej jest nieraz częścią większej całości, tak jak w przypadku Kościeliska – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu inwestor od razu może rozpoczynać prace. Inwestycja skróci czasu przejazdu dla ruchu lokalnego i tranzytowego na drodze wojewódzkiej oraz drogach bocznych. Rozbudowa drogi, w tym oświetlenia, poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, a mieszkańcy odczują znaczną poprawę w zakresie emisji drgań.

Inwestycja została podzielona na trzy odcinki. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 958 na pierwszym odcinku polega przede wszystkim na budowie odwodnienia drogi. Drugi odcinek obejmuje budowę sieci uzbrojenia terenu oraz przebudowę jezdni. Trzeci – ostatni – odcinek obejmuje rozbiórkę i budowę mostu na potoku Kirowa Woda wraz z budową sieci uzbrojenia terenu, przebudowę chodników, przebudowę zatok autobusowych oraz budowę kanalizacji deszczowej. Odcinek ten przebiega częściowo przez Tatrzański Park Narodowy. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Źródło: ZDW, oprac. r/
komentarze
lewy migacz02.10.2020, 11:36
"Bezpieczeństwo mieszkańców" zależy przede wszystkim od tego kto dostał uprawnienia za kostkę masłai rozbija się po drogach wrakami.
Droga wymaga owszem remontu ale rozbudowa parametrów tej tej drogi raczej wpłynie na zwiększenie tranzytu i korków a nie roładowanie ruchu. 958 wymaga obejścia w rejonie kościeliskiej i krzeptówek, żeby tranzyt nie szedł tamtędy bo to wąskie gardło. Trzeba zrobić "uczciwe" połączenie od stacji orlen do Nędzy Kubińca albo rozbudować, poszerzyć i "wyprostować" Przewodnika Józefa Krzeptowskiego.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl