04.10.2020, 15:19 | czytano: 3921

Finansowe wsparcie dla domów pomocy społecznej

arch. Podhale24
Trzy domy pomocy społecznej na Podhalu otrzymały środki w ramach projektu "Bezpieczny dom – wsparcie dla kadry małopolskich domów pomocy społecznej w związku z zagrożeniem COVID-19, stanowiącego Moduł II Pakietu Społecznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowa."
- 26,3 mln zł trafi do domów pomocy społecznej. Oczekiwane wsparcie w formie premii, nagród i dodatków do wynagrodzeń, sfinansowane w ramach projektu, zrekompensuje miesiące wytężonej pracy w atmosferze niepewności i lęku o bezpieczeństwo własne, ale przede wszystkim o życie podopiecznych. Pieniądze będą też motywacją do dalszej pracy. Nie możemy bowiem zapominać, że zagrożenie nadal istnieje! - mówił podczas ogłaszania listy wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania grantu marszałek Witold Kozłowski.
Środki będą mogły przeznaczyć w szczególności na nagrody, premie i dodatki do wynagrodzeń dla personelu niemedycznego, zatrudnienie dodatkowego personelu, a także zakup testów weryfikujących zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

W powiecie tatrzańskim Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Prowadzony przez Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej (Siostry Serafitki) otrzymał blisko 168 tys.zł, a w powiecie nowotarskim Domy Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu 131 tys. oraz w Rabce-Zdroju ponad 106 tys. z.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
prawnik04.10.2020, 16:48
No własnie po to jest świrus
deputat kowidowy04.10.2020, 15:56
"w szczególności na nagrody, premie i dodatki do wynagrodzeń dla personelu niemedycznego" - trochę się boję czy nie będzie jak w szpitalu, gdzie pielęgniarka wyleciała z roboty a dyrektor wziął premię...?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl