09.10.2020, 13:37 | czytano: 20464

Czytelnik o nowych witaczach: "Tak po prostu, po ludzku to wstyd" (zdjęcia)

zdj. Czytelnika Podhale24
NOWY TARG. "Po pięciu latach intensywnego wysiłku intelektualnego, interpelacji radnych i ogłoszonym acz nierozstrzygniętym konkursie, zdecydowano się na prowizoryczną wymianę blachy. Jak widać krzywo i niechlujne przymocowanej. Efekt jest piorunujący" - napisał nasz Czytelnik. Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji zapewnia, że to rozwiązanie tylko chwilowe.
W liście do Redakcji, nasz Czytelnik pisze: "Specjaliści od miejskiej promocji odtrąbili sukces. Mamy nowe witacze na miarę naszych możliwości! Po pięciu latach intensywnego wysiłku intelektualnego, interpelacji radnych i ogłoszonym acz nierozstrzygniętym konkursie, zdecydowano się na… prowizoryczną wymianę blachy. Jak widać krzywo i niechlujne przymocowanej. Efekt jest piorunujący. Nowa blacha na pordzewiałym postumencie prezentuje się dostojnie na miarę Stolicy Podhala – jak głosi inskrypcja, ledwie widoczna. Nieczytelny napis z nazwą miasta z pewnością też jest nieprzypadkowy, bo to wstyd dla miejscowości, która się tak promuje. Zaliczenie do grona miast partnerskich wsi Stary Targ nie najlepiej świadczy o kreatorach tego cuda. Jak już, to winno się napisać miasta i gminy partnerskie. A tak po prostu po ludzku to wstyd Panie Burmistrzu, że stołecznego miasta nie stać na porządny witacz. Albo to niedopatrzenie, brak nadzoru albo co gorsza – nowa jakość. Nowotarska bylejakość!". Do swojego listu dołączył zdjęcia.
O stanie tablic poinformowaliśmy Urząd Miasta. Wydziałem, który zlecił poprawę i modernizację witaczy kieruje Katarzyna Put. - Nie dostaliśmy wcześniej zgłoszenia o złym stanie witaczy. Odbiór po ich modernizacji był pozytywny, wszyscy zachwalali, że wyglądają estetycznie - zarówno w dzień, jak i w nocy - mówi naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji.

- Wymiana pięciu witaczy kosztowała 6 tys. zł brutto. Wykonała ją nowotarska firma Symptom. Taki mamy zakres środków, nie mamy pieniędzy na nowe witacze. Zrobiliśmy co mogliśmy na ten czas, za środki jakie udało się nam wygospodarować. Po zgłaszanych uwagach - w ramach szybkiej reakcji zdecydowaliśmy sie na modernizację. Staraliśmy się, by było estetycznie i poprzednie witacze już nie szpeciły. To nie jest wymiana zrobiona na lata, one nie zostaną na stałe. Myślę, że będzie ogłoszony konkurs i pojawią się nowe witacze, ale wszystko zależy od środków w budżecie Miasta - tłumaczy naczelnik Katarzyna Put.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rambo13.10.2020, 22:04
kto zatwierdzil cene za takie coś ? 5 Witaczy w tej technologi to koszt koło tysiąca złotych
hunter12.10.2020, 08:21
@Nowo Tarzan, pleciesz jakieś bzdury i nie za bardzo masz pojęcie o czym chciałbyś napisać. Firma zapewne wykonała swoją pracę zgodnie z ustaleniami zleceniodawcy (UM), czyli w jakim zakresie, z jakich materiałów, z jaką treścią, z jakimi elementami graficznymi, w jakim terminie i za ile mają to wykonać. Niestety problem obecnej władzy polega wyłącznie na braku umiejętności planowania, królującej bezmyślności, pomijaniu poziomów kontroli realizacji i w końcu braku wyobraźni. Innymi słowy fuszera goni amatorszczyznę a partactwo roztrwanianie publicznych pieniędzy. Niestety nawet szczerozłoty papierek przykrywający przysłowiowe g... nie ograniczy wydobywającego spod niego się smrodu. To miasto atrapa! Lub jak to z uwielbieniem powtarzają urzędnicy miasto tymczasowe, bo po nich nastąpi już tylko potop.
Katon12.10.2020, 07:58
Wina jest ewidentnie po stronie Joanny Iskrzyńskiej-Steg, która nie panuje nad powierzonymi zadaniami. Od kilku lat jeden wielki marazm. Nikt już nie chce z nią współpracować, zraziła do siebie u burmistrza praktycznie wszystkich. Jedyne rozwiązanie to odwołanie tej pani.
Zak12.10.2020, 01:18
Obciach dla firmy Symptom za tak wykonane zlecenie ,oszczedzili na kawalku blachy i czterech wkretach, a nie smak pozostanie.
Nowo Tarzan12.10.2020, 01:15
Symptom, kto by sie spodziewal, ze firma na tym poziomie i z takim starzem na rynku zrobi taka maniane. Chcieli widocznie zeby zostalo jak najwiecej kasy w firmie i tyle w temacie. Troche to nie profesjonalne, zgadzam sie ,ze pewne niedopatrzenie ze strony pani naczelnik, ale badzmy sprawiedliwi, firma dostała zlecenie i sie nie wywiazala, wrecz wyglada to na sabotaz. Anty reklama na maxa.
treblinka11.10.2020, 12:58
do Adam - można i tak. Jest prawda ekranu i prawda czasu. Ta Twoja to wyjątkowa projekcja tego, czego nie ma i dlatego trzeba przynajmniej zawrócić Dunajec by skierować problemy na zupełnie inny tor. Prawda czasu ostatnich lat to jednak czarna i duszna dziura. Wiem, wiem miał być czar, raj i stolica, ale wyszło jak wyszło, że Nowy Targ obecnie to wyjątkowa mieścina z kartonu pozszywana sznurówkami zrobionymi na dodatek ze sznurka od peerelowskiej snopowiązałki. Jednym słowem jest moc i niech moc zostanie z Tobą...
Chłop z NT11.10.2020, 09:57
Widzę, że Symptom dobrą reklamę sobie "Aplikuje" XD
Ten co wie10.10.2020, 23:49
Adam
Najlepiej żeby wrażliwa Joanna Iskrzyńska Steg podała się do dymisji po kolejnym blamażu. To jakaś masakra że po tylu wpadkach i nieudolności ktoś taki jeszcze paraduje. Ciemne chmury dopiero się zbierają w związku z remontem MOKU i płaskim dachem.
Fanarka10.10.2020, 21:57
Wydział promocji to bardzo słaby wydział
Adam10.10.2020, 19:58
Lepiej żeby wrażliwy czytelnik obfotografował wszystkie postumenty w mieście szczególnie te podtrzymujące bilbordy wyborcze i reklamy. Wszyscy wiemy ze witacze są tymczasowe i dobrze ze pani Put nie marnuje kasy na to badziewie a słupy reklamowe szpecą od lat. Miasto kwitnie i pięknieje i witacz choćby wisiał na sznurówce tego nie zepsuje.
Obiektywny10.10.2020, 14:57
Od tego są i biorą pieniądze naczelnicy, żeby sprawdzać efekty pracy swoich podwładnych lub zleceniodawców. Nie ma tu nikogo winy tylko i wyłącznie naczelnika odpowiedzialnego za promocję i to powinien być naczelnik obciążony za taki projekt jeśli pieniądze zostały przelane za takie wykonanie. Jako podatnik apeluje, żeby naczelnik pokrył lub poprawił ten projekt ze swojej kieszeni. A nie z naszej!
smutna prawda10.10.2020, 13:38
@ kocham i szanujem
W punkt.
mlaśniem placucha10.10.2020, 12:21
Pani Katarzyno Put. Gdyby Pani pracowała w normalnej firmie, z normalnym szefem, to w poniedziałek nie miałaby Pani po co przychodzić do pracy.
Wtopa goni wtopę10.10.2020, 11:53
Pani Put nie ma nic do powiedzenia. O wszystkim decyduje Joanna królowa kiczu.
Po raz drugi Bolo10.10.2020, 10:17
Tam gdzie pojawia się krytyka Pani Kasi Put post w ogóle się nie pojawia. Wolę nie myśleć źle o Redakcji.A tak prawdę powiedzieć to ona w końcu odpowiada za promocję Miasta /.../

Ma Pan prawo do krytyki pracy urzędnika. Powtórzę - pracy. Pańskie uwagi tego nie dotyczą i są obraźliwe - co narusza regulamin komentowania. Moderator.
wstążki&kolesiostwo10.10.2020, 09:57
Joanna Iskrzyńska Steg potrafi tylko wieszać wstążki i wydawać publiczne pieniądze na bzdety. Jak długo jeszcze panie Grzegorzu?
Kiwan10.10.2020, 07:54
Dobrze że już inaczej to wygląda. Reszta to poprostu typowe krytykowanie.
Mona09.10.2020, 23:40
Arkadiusz na wiceburmistrza zamiast Steg i wreszcie miasto będzie się promować a tak tylko wstążki
fatamorgana09.10.2020, 23:07
Tak było trzy lata temu już za panowania nowej i prężnej ekipy Watychy - "Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszego pod względem estetycznym, przestrzennym,
funkcjonalnym i architektonicznym projektu ?Witacza? Miasta Nowy Targ, który nawiązując do charakteru i dziedzictwa kulturowego miasta przyczyni się do jego promocji".
Z konkursu wyszła lipa. Z zapowiedzi Watychy po konkursie jeszcze większa beka śmiechu. Teraz z liftingu na trupie klapa. Zatem trzy lata, kilka interpelacji, wymijających odpowiedzi, dwa razy wydane pieniądze na nic (pewnie nie licząc pracy urzędników i jurorów jakieś 14 tysięcy), bicie piany i burmistrzowski bełkot co by było, gdyby wszyscy zamknęli oczy i uszy, a władza w samouwielbieniu odtrąbiła kolejny sukces. Oto ekipa Watychy jak ten udawany witacz: niby nowy a zardzewiały, niby świeży a jakiś sfatygowany i podparty kijem, niby promocyjny, niby estetyczny, niby przemyślany, niby wizytówka... o rany, to wszystko na niby. Na niby jak ta władza!
swok09.10.2020, 22:35
Joanna Iskrzyńska Steg nie radzi sobie z takimi pristymi tematami, które rozwiązują stażyści w gminach wiejskich. Stolyca Podchala wita. Miał być jeden zastępca. I byłoby mniej zmartwień.
Skarbek09.10.2020, 22:29
Panie burmistrzu mam nadzieję, że to nie pan zatwierdzał rachunek do wypłaty?
architekt09.10.2020, 22:26
A co na to wszystko wybitny koneser sztuki i esteta miejski, radny od kultury? Leszku wyjdź z tej piwnicy! Przestań legitymizować ten jarmarczny chłam, bo to wstyd gdy ulega się nieporadnym głupkom.
Ranczo NT Wilkowyje09.10.2020, 22:13
No i po sześciu latach słonica zrodziła szarą myszkę. W dodatku tymczasową i z lekka koślawą. Ale cóż, jacy mieszkańcy taka i władza. Na wielkie rzeczy trzeba będzie poczekać na świętego Nigdy lub zaraz po beatyfikacji pewnej pani JIS - matki kultury i królowej stolicznego kiczu. Bądźmy zatem dumni z dokonań tej ekipy Baja Bongo, bo to są dzieła wiekopomne, których wielkości nie ogarnie jakiś tam zwykły, nieogarnięty prostaczek.
Kucyk09.10.2020, 22:13
Symptomy hańba
cyngiel09.10.2020, 21:47
Apel do radnych. Kto podpisał się na fakturze za tę fuszerkę? Ujawnić wszystkie podpisy osób na rachunkach!!!!
kocham i szanujem09.10.2020, 21:05
Do niedawna pustynia kulturalna. Obecnie również intelektualna. Jaki pan taki kram.
Saba09.10.2020, 20:35
Okropne! To antypromocja dla miasta!
Anna09.10.2020, 20:27
Czego chcieć od osoby która zastawia samochodem windę dla niepełnosprawnych?
f1609.10.2020, 20:04
Ile jeszcze porażek Jonny Iskrzyńskiej Steg? Dymisja albo referendum o odwołanie Watychy!!!!
smogoza09.10.2020, 19:23
dykta, karton, czwarty świat...
STAŚ09.10.2020, 18:15
Dziwne. Był przetarg, zrobili żle, i będzie nowy przetarg ??? Może usuną usterkę, czy jak inny napisał../.syf !
Iza09.10.2020, 18:12
Do Kasia
Chyba mi się coś przywidziało. To są po prostu jaja co piszesz. Oby Cię kiedyś w szpitalu leczył lub operował lekarz, któremu się nagle zaczęło wydawać, że za mało zarabia.
Baciok09.10.2020, 17:46
Cytat z pani Katarzyny Put:
Po zgłaszanych uwagach - w ramach szybkiej reakcji zdecydowaliśmy sie na modernizację.

Pani Katarzyno po pięciu latach od pierwszej interpelacji radnych w tej sprawie mówi Pani o szybkiej reakcji. Szok,
Obserwator09.10.2020, 17:43
Zaś Jo ... szkoda że w tym temacie brakło tej gorliwości obserwatora...
Kasia09.10.2020, 17:05
Nagle pracownicy winni? Jaka placa taka praca! Jak dalej podwyzki beda wszedzie tylko nie w urzedach to sie nie dziwojta...
Tosiek09.10.2020, 17:03
Promocją kieruje jednoosobowo Joanna Iskrzyńska Steg która zatwierdzała ten bubel a wcześniej wydała nasze pieniądze na konkurs na witacz. No i po pięciu latach postawiła ten syf. Niezła wydajność
MIPLE09.10.2020, 17:03
Pani Put, to żart? Za Pani pieniądze?
pamiętliwy09.10.2020, 17:00
Ehhh Pani Joanno, pamiętam doskonale jak zaciekle krytykowała Pani poprzedniego śp. Burmistrza i nakłaniała ludzi do przychodzenia na sesje rady żeby to tej krytyki dołączać, wszystko wg Pani było wówczas źle robione. Ciekaw jestem czy teraz, gdy na własnej skórze poczuła Pani jak zarządzanie miastem wygląda, nadal Pani te opinie podtrzymuje.

A propos witaczy to rozumiem, że gdy zleca Pani w swoim domu np. malowanie lub wymianę drzwi to płaci Pani zleceniobiorcy i nie sprawdza wykonanej pracy. Jeśli jednak się mylę i jest dokładnie odwrotnie, to prosiłbym o zastosowanie takiego schematu działania również w stosunku do naszego Miasta.
Figo fago09.10.2020, 16:42
Faktycznie na tej reklamie miasta są poważne błędy merytoryczne. Evry-Courcouronnes to gmina a nie miasto. Stary Targ to wieś siedziba gminy. Nie są to miasta. Choć na reklamie piszą miasta. Komuś bardziej zależało na formie niż na treści. No ale po pomniku pod płotem przy lodowisku z pomylonymi datami powstań to pikuś. Najwyżej poprawi się flamastrem!
abo09.10.2020, 16:28
"Nie dostaliśmy wcześniej zgłoszenia o złym stanie witaczy."
Do cholery jasnej a Wy urzędnicy Urzędu Miasta nie chodzicie po tym mieście, nie widzicie partactwa, dziadostwa i brudu?!?!?! Czy jak wychodzicie z tych biur po 15.30 to macie klapki na oczach? Czy Wam już wtedy nie płacą więc macie wszystko gdzieś. Zacznijcie się pakować, już Wam nikt nie uwierzy w żadne zapewnienia i pomysły. Jesteście nieudolni, macie pracowników nierobów, bez pomysłów, pełna olewka, oby kasa wpłynęła raz w miesiącu na konto i tak do emerytury. Wstyd...
uśmiech burmistrza09.10.2020, 16:02
Pani Steg powinna zapłacić stanowiskiem.
z tąd09.10.2020, 15:27
Dopiero jak w korku od Zaskala do miasta stałem zauważyłem witacza.Jak szwagier z Ślaska przyjeżdża,tysiąc na ,,witaczy,, muszę wydać.
owca09.10.2020, 15:08
co wy tak to przeżywacie? Myślicie że ludzie to czytają? Codziennie koło tego pomykam i jakby nie artykuł to bym nawet tego nie dostrzegł...
spm09.10.2020, 15:06
Fatalna reklama dla firmy. Nie dało się wcześniej pociągnąć antykorozyjną farbą tych konstrukcji? 15 złotych kosztuje puszka. Ta ich praca na zdjęciach nie zachęca do korzystania z usług pracowni.
ASZ09.10.2020, 14:53
Ja myślę, że pani naczelnik też już jest chwilowo. Życie to są chwile, chwile.
drożyzna09.10.2020, 14:26
Cena z kosmosu !!!
Robiłem podobne coś po 500zł od sztuki.
Dlaczego nie zapytano o cenę inne firmy wykonujące takie usługi?
po09.10.2020, 14:19
Prowizorki są w tum kraju najbardziej trwałe. Skandal
mniej niż zero09.10.2020, 14:13
Ja bym panie burmistrzu kazał zapłacić za tę fuszerkę swojej zastępczyni p. Iskrzyńskiej-Steg. Kolejna wtopa i kolejny skandal. Albo wstążkami obwiesić i będzie git!
Antoni09.10.2020, 14:05
A to jest tylko jedna firma w Nowym Targu i zostało przesłane zapytanie do pozostałych agencji? Czy też po znajomości zrobiła ją jedna firma. Wg mnie przepłacone jak za takie wykonanie... nawet jeśli to jest "tymczasowe".
com09.10.2020, 14:01
6 tys za 5 witaczy? :D Niezła przebitka..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl