20.10.2020, 17:08 | czytano: 6510

Kolejny etap prac przy budowie Centrum Komunikacyjnego (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. 26 października wystartuje wycinka drzew na terenie przeznaczonym pod część inwestycji jaką jest wielopoziomowy parking zlokalizowany przy ulicy Smrekowej.
W ramach inwestycji wybudowane zostaną: dworzec dla autobusów dalekobieżnych i połączeń lokalnych, wielopoziomowy parking. Zmieni się także otoczenie dworca. Wykonana zostanie nowa brama wejściowa z historycznym neonem, przebudowane zostanie również rondo Armii Krajowej.
Wykonawca, którym jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Nowym Targu, uzyskał kolejne decyzje administracyjne przybliżające do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę centrum.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w decyzjach, za wycięte drzewa i krzewy na terenie miasta, m.in. na terenie Równi Krupowej, ul. Podhalańskiej zostaną dokonane nasadzenia zastępcze.

Przypomnijmy, że mający powstać parking będzie miał trzy kondygnacje, które pomieszczą 150 miejsc postojowych, miejsca odstawcze dla motocykli i rowerów, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz lokal handlowy. Ponadto przy ulicy Smrekowej powstanie dodatkowo około 30 miejsc postojowych.

Budowa centrum to jedna z najważniejszych inwestycji usprawniających system transportowy w naszym mieście. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu dworców komunikacji autobusowej (lokalnej i dalekobieżnej) oraz kolejowej w wygodny sposób korzystać będzie można ze środków komunikacji publicznej. Lokalizacja parkingu w centrum miasta zapewni możliwość łatwego dostępu do budynków użyteczności publicznej dla mieszkańców oraz atrakcji turystycznych dla turystów.
Inwestycja realizowana jest w procedurze zaprojektuj i wybuduj, za całość inwestycji miasto Zakopane zapłaci ze środków pochodzących z jej budżetu ponad 40 mln zł, z czego około 15 mln zł pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zakopian23.10.2020, 07:47
Zarówno w Nowym Targu jak i w Zakopanem poczekalnie otwarte tylko w południe.
Ubikacje w Zakopanem w podziemiu zejście po schodkach ciasno.
mieszaniec21.10.2020, 09:50
A ja się zastanawiam, kto wymyślił przeniesienie ruchu na drogę osiedlową na Szymonach. Droga wąska, dojazd do osiedla Chramcówki, Szymony, do starostwa, skarbówki, teatru, przedszkola. Już teraz przez bezmózgich kierowców jest blokowana w sezonie bo zamiast jechać główną drogą to się przez osiedle pchają barany. Ktoś, kto wymyślił przeniesienie tam ruchu jest nie mniejszym baranem.
Czy ktoś przeprowadził konsultacje z mieszkańcami? NIE! Bo urzędas jeden z drugim wie lepiej jak "uszczęśliwić" Mieszkańców. Byle kasa się zgadzała. Mieszkańcy niech siedzą cicho po kątach.
Sołtys ścianki se buduje i rozdaje gazetki ze swoją facjatą i ma nas gdzieś.
johny20.10.2020, 21:48
Okolice dworca będą przebudowywane w tym rondo... Ciekawe czy ktoś pomyślał o przejściach dla pieszych tak aby nie blokowały ruchu samochodowego, kiedy to wszyscy podróżni będą chcieli przedostać się z terenu dworca w stronę centrum. Gwarantowana blokada ulic dojazdowych, przede wszystkim Ul. Chramcówki... Efekt... Zakorkowany w mgnieniu oka wjazd do Zakopanego. Mam nadzieję że się mylę :C
aktualny realista20.10.2020, 21:08
egzo , czy byles ostatnio w okolicach dworca ? Bo z tego co piszesz , nie było Cię tam dość dawno.
egzo20.10.2020, 17:23
Jeszcze nigdy nie widzałem żeby jakakolwiek przebudowa tyle trwała.. A zakopiańskie urzędasy jeszcze się chwalą jakie to postępy. Już w 2016 roku zabierali się do roboty za to.. No nic, może do 2050 się wyrobią.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl