24.10.2020, 14:10 | czytano: 5224

Oszuści internetowi działają

Mieszkaniec powiatu nowotarskiego padł ofiarą oszusta. Stracił 1300 złotych.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, który zostały oszukany kupując przez Internet. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego kupił na serwisie ogłoszeniowym dużą liczbę rękawiczek nitrylowych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane konto bankowe, jednak zamówiony towar do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna w ten sposób stracił ponad 1300 złotych - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Pamiętajmy!

Kupując w Internecie należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedających. Internetowi oszuści wykorzystują również obecną sytuację epidemiologiczną, naszą nieuwagę, pośpiech, chęć posiadania zamówionej rzeczy, jak najszybciej i w dobrej cenie.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa.

Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego (które czasem ubezpiecza transakcje). Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rudy25.10.2020, 03:50
Jak miał otrzymać gdy RUDY był chory i nie mógł mu wysłać??? Zawsze mógł do kolegi się zwrócić. Jeszcze nie ma instruktarzu narciarzy to by mu nawet wraz z paczkomatem do salonu wjechał z tymi rękawicami... Po co od razu temat???
katar bezobjawowy :)))24.10.2020, 23:07
W czasach sztucznej paniki,mieszkaniec ofiarą oszusta,,,dzięki,, jakiegoś codoświrusa.Nie on jeden,tysiące będą.
RUDY Z BRUKSELI24.10.2020, 20:58
Jak zglosi na policje to odeślą go z kwitkiem że mała szkodliwość spoleczna
hgf24.10.2020, 19:10
Do Tadek, nie prawda! Masz możliwość otwarcia paczki przy kurierze zawsze gdy nosi znamiona zniszczenia ( może być towar uszkodzony), zawsze, gdy jest ta usługa opłacona ( poczta Polska pobiera bodaj 6,50 zł za możliwość otwarcia i sprawdzenia przesyłki przy kurierze przed uregulowaniem mu ), masz prawo odmówić przyjęcia, gdy wyda Ci się dziwna np: za lekka czy za mała, lub gdy jest uszkodzona a kurier nie chce jej otworzyć. Biorą pieniądze za usługę bezpiecznego dostarczenia, więc nie za nic.
Tadek24.10.2020, 17:30
Płacąc przy odbiorze nie ma możliwości sprawdzić zawartości paczki zanim się zapłaci. To chyba wie każdy kupujący w Internecie
lb24.10.2020, 16:13
czy rzeczywiscie mając numer konta bankowego, nawet jesli bylo lipne, bo przeciez z takiego konta pieniadze tez trzeba przelac, albo wyplacic, nie da sie namierzyc oszusta? czy to jest az tak trudne?
ff24.10.2020, 16:00
'Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę.'
Dobra rada dla starszych. Dla młodych polecam płacenie kartą i słowo klucz przy nieudanej transakcji 'chargeback'.
piramida24.10.2020, 14:19
Pewnie chciał po okazyjnej cenie kupić...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl