29.10.2020, 09:59 | czytano: 4947

Apel marszałka Witolda Kozłowskiego do mieszkańców Małopolski. "Zaprzestańmy manifestacji, bo będzie tragedia!"

Arch. Podhale24.pl
"Apeluję do wszystkich mieszkańców Małopolski o całkowite ograniczenie tego rodzaju zbiorowych spotkań. To prosta droga do sytuacji całkowicie krytycznej. Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia!" - ostrzega marszałek.
Apel odnosi się do coraz częstszych manifestacji organizowanych w ramach Strajku Kobiet. Ich uczestnicy sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Manifestacje takie, w których brało udział nawet tysiąc osób, odbyły się w Nowym Targu, Zakopanem czy Rabce-Zdroju. Marszałek małopolski apeluje, żeby - z uwagi na pandemię - nie organizować ich i nie brać w nich udziału. Oto jego apel:
"Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Małopolski!

Od marca bieżącego roku, rozwijająca się pandemia koronawirusa, w różnym zakresie ogranicza i utrudnia nam życie. Dotyczy to zarówno gospodarki, jak również służby zdrowia, służb sanitarnych, ratowniczych i porządkowych – czyli tarczy ochronnej, która musi nas chronić przed skutkami pandemii.

Obecnie mamy do czynienia z tzw. drugą falą zakażeń, która nabiera coraz większej siły. Czynimy co tylko jest w naszej mocy, aby ciągle zwiększać zasoby zakładów opieki zdrowotnej – tworząc kolejne setki tzw. łóżek covidowych, wyposażamy je w dodatkowe urządzenia i niezbędny sprzęt.

System, który z coraz większym trudem nas chroni, ma także swoje ograniczenia. Niestety, niebezpiecznie zbliżamy się do granic możliwości; stan dostępnych łóżek jest na wyczerpaniu, zaczyna brakować personelu medycznego, sanitarnego, itd.

Jedynym sposobem na utrzymanie podstawowych funkcji tego systemu ochrony jest ograniczenie liczby zakażeń. Każdy z nas ma wpływ na ograniczenie tej bardzo złej tendencji. Niestety, nie pomaga nam w walce z pandemią zbiorowe manifestowanie czegokolwiek. Takie spotkania, to doskonałe miejsce i warunki do zbiorowego przekazywania koronawirusa.

Szanowni Państwo!
Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia!

Apeluję do wszystkich mieszkańców Małopolski o całkowite ograniczenie tego rodzaju zbiorowych spotkań. To prosta droga do sytuacji całkowicie krytycznej.

Nie musi tak być! Ale to zależy od naszego zachowania. Bądźmy mądrzy przed szkodą!

Proszę, przestrzegajmy wszystkich przepisów sanitarnych!".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rak01.11.2020, 10:22
Największą zarazą Polski to jest ten cały pis
ocena z Orawy31.10.2020, 20:39
następny I sekretarz PZPR (na wzór tego z lat 1981)
a gdzie gwiazda z Krościenka - dalej broni prezesa i jego stan wojenny na wzór 1981 .. głaska go główce ? spij sobie spij
Powoli się zbiera30.10.2020, 20:38
A czy wybrał Pan już właściwą lokalizację dla mostu między drogami 79 i 964, czy też głos pewnego senatora nadal jest decydujący?
nara30.10.2020, 20:30
Buroku bezobjawiowy: wyrok jest tylko pretekstem, dotyczy tylko 1000 przypadków aborcji. Propaganda lewacka przebiła goebbelsa.
Osiol30.10.2020, 09:22
A marszałek w otoczeniu obłudników cmokierow pochlebców nadal bierze pensje premie służbowe samochody i oczekuje ze podatnicy niewolnicy nadal w pokorze będą płacić podatki
Paweł30.10.2020, 07:08
Pogadaj z Jarkiem
Stąd29.10.2020, 23:30
A może pan marszałek zaapeluje do swojego i innych pisowców guru - prezesa Kaczyńskiego, by przestał podle i z pogardą dla innych przemawiać i postępować, by przestał judzić i kłamać. Albo do piskupów, którym pan marszałek z uniżonością wiernego sługi nadskakuje, by przetarli oczy i wyszli z tej bańki, pełnej pychy, hipokryzji i przepychu, w jakiej żyją od niepamiętnych czasów i zrozumieli, na czym polega ich rola - na pewno nie na pakcie z podłym rządem. Myślał pan i panu podobni, że wahadło odchyla się zawsze tylko w jedną, waszą stronę? A tu zaskoczenie, co? Trzeba było się uczyć, gdy był na to czas, a potem myśleć i postępować przyzwoicie wy "prawi i sprawiedliwi, najlepszego sortu Polacy i katolicy". MAMY WAS DOŚĆ - PRECZ!
antycovidian29.10.2020, 21:20
@swoja
Jak PiS wykorzystuje plandemię i zamyka ludzi w domach, zamyka branżę za branżą, wprowadza zamordyzm i tresurę ludzi. Zadłuża Polaków na potęgę, jak żaden rząd dotychczas - to Ci nie przeszkadza ???
Szarak29.10.2020, 21:04
@swoja, z której planety pochodzisz czy może się dziś urodziłaś/eś że takie brednie piszesz, jeszcze wytocz najcięższe działo PROPis-owych zwolenników czyli WINA TUSKA.
troskliwy29.10.2020, 19:28
Panie Marszałku zrób sobie wymaz bo bredzisz jak w najwiekszej goraczce
swoja29.10.2020, 18:36
manifestującym(to burdy a nie manifestacje) o to chodzi,żeby w naszym kraju było źle i obarczyć PIS za to wszystko.Myślicie,że tego polacy nie widzą-wykorzystujecie zdziczałą młodzież.Wstyd i hańba LEWACY
Trochę przemyśleń29.10.2020, 17:17
Oto trzydzieści pytań, które trzeba zadać obecnej władzy. 1. W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT? 2. O ile obniżono podatek VAT? 3. Gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami? 4. O ile podniesiono kwotę wolną od podatku? 5. Jaką pomoc otrzymali frankowicze? 6. Kto mieszka w 100 tysiącach mieszkań plus? 7. Kto jeździ milionem samochodów elektrycznych? 8. Jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec? 9. Jakie wojska latają zakupiony helikopterami dla armii? 10. Kto oddycha czystym powietrzem i w jakiej miejscowości? 11. Dokąd pływają promy ze szczecińskiej stoczni? 12. Jak pokonano ASF? 13. O ile krótsze są kolejki do lekarzy? 14. Ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce? 15. O ile wzrosły emerytury i renty? 16. Jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się czasy rozpraw? 17. Ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej? 18. Ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju? 19. Jak ochroniono środowisko? 20. Gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew? 21. O ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji? 22. O ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym
Polski? 23. O ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji, Litwy? 24. Gdzie jest wrak Tupolewa? 25. Gdzie jest narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków? 26. Gdzie jest broń, którą miano dozbroić nasz kraj? 27. Ilu urzędników mniej pracuje w ministerstwach? 28. Dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji w Jedwabnem? 29. Gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI? 30. Kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?
maria29.10.2020, 16:29
LUDZIE! episkopat wzywa nas do umartwiania, jałmóżny i modlitwy w sprawie ustania protestów. Dratat.
WW29.10.2020, 14:09
Trzeba się było od marca przygotowywać na walkę z pandemią jak inne ( czyt. normalne państwa )a nie do wojny z kobietami.
saba29.10.2020, 14:08
Nie rozumiem. W tak wspaniale (najlepiej w UE) przygotowanym Państwie? Przecież to niemożliwe. Panie Marszałku czy nie słucha Pan Premiera? Niemożliwe?
sarkazm29.10.2020, 13:56
Aj, aj, nie odbierajcie nam stołków bo nam przyrosły do tyłków. Bez nich zginiemy. Przecież jesteście niewolnikami, nie wolno wam podnosić ręki na swych dobrodziejów. Idźcie się mnożyć bo więcej niewolników to więcej pieniędzy, władzy, prestiżu dla kasty rządzącej. Pracujcie w pocie czoła żeby nie myśleć o niewygodach. Co z tego że umieracie, my mamy swoje wypasione szpitale mswia. Nie możemy się podzielić kasą z lekarzami bo "kurskiemu" brakuje na waciki. Nie pytajcie bo i tak wam nie odpowiemy. Posłuszeństwo to podstawa dobrego wychowania. Nie możecie być be tylko cacy musicie być i się podlizywać. Nie róbcie sobie żartów, przecież to my rządzimy a wy macie słuchać w skupieniu. Na tym polega zabawa. Nie psujcie tego co działa tak sprawnie od lat. Jak postanowimy że macie umierać to umierajcie z godnością, po cichu, nie zakłócajcie nam spokoju.
agaa29.10.2020, 13:15
Teraz sie obudzili, w środku pandemii, obrońcy życia nienarodzonego. Może weźcie najpierw w opiekę tych, co żyją?
Ja tylko przejazdem29.10.2020, 12:36
@katar bezobjawowy:):):)
wujka kalesony
Osiol29.10.2020, 12:19
Jak rząd 1989 też pojedzony wypoczęty apelował by strajki porzucić przez lata nowymi ustawami rząd dręczy ludzi coraz to nowe i nowe podatki nowe opłaty i przepisy a suweren który tyra na to jak koń ma się rozejść lub usiąść do negocjacji i wracać do roboty i płacenia podatków.... Ja na jego miejscu też bym się bał jak rząd upadnie on też wylatuje i sam się będzie musiał wyżywić może prywatna działalność może pokaże co potrafi nie będzie żył z podatków tylko je płacił czego zycze
katar bezobjawowy :)))29.10.2020, 12:10
@Ja tylko przejazdem. Ile dziś respiratorów zajętych przez ,,bezobjawowych,,? Są wolne dla ,,normalnie,, chorych?
antycovidian29.10.2020, 12:02
W sprawie Wyroku Trybunału Konstytucyjnego nasze kochane dziewczyny mogą manifestować do woli i oby Was coraz więcej na tych protestach było, ba - jeszcze Policja będzie się z boku przyglądała i Was chroniła (zero kar za brak maseczki, czy nie zachowanie odległości) i żadna z Nich się nie zarazi, ale spróbujcie zamanifestować z hasłem "PRECZ Z PANDEMIĄ" to zostaniecie spacyfikowane w ciągu kilkudziesięciu minut, o mandatach i wnioskach do Sądu nie wspomnę. Czego jeszcze nie rozumiecie ???
hanna29.10.2020, 11:57
Szpitale zapełnią się i tak, bo fala zakażeń ruszyła przez otwarcie szkół.

Dane z krajów gdzie były manifestacje, jak w USA, wskazują że protesty na świeżym powietrzu nie były głównym nośnikiem wzrostu zakażeń. Wszystko co dzieje się w zamknięciu jest problemem.

Obecna władza popłynęła myśląc że ludzie nie będą reagować na stanowienie prawa z pominięciem dialogu społecznego i procesu ustawodawczego. Krew jest na rękach Kaczyńskigo za nawoływanie do nienawiści. Nawet księża się od tego odcinają.
wyp29.10.2020, 11:49
Jest jeszcze jeden apel. Apel o post, żeby było więcej dla was.
antycovidian29.10.2020, 11:41
W Szwecji życie toczy się normalnie - ludzie chodzą bez maseczek, chyba, że ktoś chce, kawiarnie, restauracje otwarte bez limitów czasowych, śmiertelność NA covid-19 dwie (dwie) osoby na dobę przy 10 milionowym państwie, życie toczy się NORMALNIE, podobnie w Norwegii a u nas zamordyzm i tresura ludzi i apele z sufitu wzięte. Jak mawiał Pan Braun : "Panowie: Szumowski, Morawiecki, Pinkas, Niedzielski przed Sąd - Trybunał Stanu i do więzienia" MY TEŻ CHCEMY NORMALNIE (jak w Szwecji, Norwegii) ŻYĆ
ktoś29.10.2020, 11:30
+1 dla marszałka
Wolna29.10.2020, 11:28
Czy ten marszałek nie widzi apelu milionów POLAKÓW! !!!!!!!!!!!!!!@!!!!!!!!!!
Kto szabelką wojuje to od szabelki ginie
Samodzielnie myśląca.29.10.2020, 11:26
Dlaczego apel do mieszkańców? Proszę skierować apel do rządzących,o zostawienie w spokoju kompromisu aborcyjnego z 93r. i będzie po protestach. To jest rozwiązanie TEGO problemu,a przecież rządzącym bardzo zależy na zdrowiu i życiu POLEK I POLAKÓW.
Burok29.10.2020, 11:23
Na cholere było grzebać przy aborcjach i przepychać je tylnymi drzwiami przez PiSowski Trybunał . Kto sieje wiatr ten zbiera burzę . Kobiety mają prawo do protestu , a Wy dalej napuszczajcie na Nie kiboli i bandytów . W końcu kobiety zaczną chodzć ze swoimi facetami i zobaczymy kogo jest więcej . Przykre ale wet za wet
Smok29.10.2020, 11:21
Zarazą przed , która nalezy sie bronic jesteście wy rzadzący PIS. Nic gorszego nie może juz nas spotkac.
mieszkaniec29.10.2020, 11:19
Przecież Mateuszek w lecie zapewniał, że wirusa już nie ma, byliście tak świetnie przygotowani, najlepiej w Europie a teraz tragedia? Gdzież te respiratory od handlarza bronią? Apelować to świetnie potraficie, a pieniądze dla medyków zabieracie, banda kretynów rządzi tym krajem.
Y29.10.2020, 11:17
Tragedią jest odbieranie nam prawa wyboru i dzielenie polaków
Nie zrobicie nam państwa wyznaniowego! !!!!!!!!!
Ja tylko przejazdem29.10.2020, 11:16
Wezwania pana marszałka przypominają nieco sytuację, w której lekarz mówi pacjentowi z terminalnym rakiem płuca, że powinien rzucić palenie, bo to może spowodować nowotwór - tragedia już się rozgrywa.
Ale może się okazać, że dzięki wyrokowi TK i wezwaniu prezesa pandemia w Polsce szybko się skończy. Właśnie udało się doprowadzić do naprawdę wielkich spotkań młodych ludzi i to takich, którzy ze sobą wcześniej raczej unikali bezpośrednich spotkań -i tzw. młodzieży liberalno-lewicowej i tzw. młodzieży konserawtywno-prawicowej w ramach demonstracji i kontrdemonstracji tudzież coraz częstszego mordobicia. Ludzie ci wymieniają między sobą nie tylko poglądy, ale co w obecnej sytuacji ważniejsze - kropelki śliny z wirusami. Później wracają do domów do rodziców, babć i dziadków. Rodzice, póki co, idą do pracy, gdzie spotkają innych ludzi, a młodzi na uczelnie, do pracy, do sklepów, gdzie spotykają inne bacie i dziadków i tak dalej i tak dalej
A jak zaraz wszyscy się zakazimy, to za 2-3 miesiące, wszyscy, którzy przeżyją, powinni być zdrowi.
I do roztrząsania na długie zimowe miesiące - kto jest temu winien - wk****ni czy ci, którzy ich wk****li?
Martunia29.10.2020, 11:09
Zarazą przed , która nalezy sie bronic jesteście wy rzadzący PIS. Nic gorszego nie może juz nas spotkac.
tw galicja29.10.2020, 10:59
Apeluję do marszałka i partii rządzącej. Podajcie się do dymisji i przestańcie rozwalać Polskę!!!
Lusi29.10.2020, 10:58
Mądry przed szkodą to powinien być PIS, który zlecił pseudo trybunałowi takie postanowienie licząc, że pandemia pomoże zagłuszyć Naród!!! Mamy dość tej obłudy, ciemnoty i dyktatury.
katar bezobjawowy :)))29.10.2020, 10:57
Ci bezobjawowi w szpitalu mogą siedzieć,stać nie leżeć.
adam29.10.2020, 10:41
tragedia to rzady PIS a nie covid
marysio29.10.2020, 10:40
strajkować dalej a nie przestawać
Agnieszka29.10.2020, 10:32
Trzeba było nas nie w......ć!
Grin pis29.10.2020, 10:22
Lewacka tłuszcza nie odpuści, choćby i po trupach byle odbić koryto.
Polak29.10.2020, 10:09
Tragedia, której winny jest nasz rząd wprowadzając nową ustawę w okresie pandemii. Hańba!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl