06.11.2020, 13:27 | czytano: 5601

Sportowcy oddali krew. Prawie 7 litrów (zdjęcia)

zdj. HDK PCK Kropla
NOWY TARG. Piętnastu zawodników Tauron Podhale Nowy Targ oddało dziś swoją krew. W tej grupie jest sześciu hokeistów, którzy przeszli wcześniej Covid-19, dlatego ich osocze jest bardzo cenne.
- Z krwi ozdrowieńców wyodrębnione zostanie osocze i przekazane bezpośrednio do szpitali dla pacjentów zmagających się z patogenem - wyjaśnia Mateusz Kapołka z Klubu HDK PCK Kropla.
- Każdy dawca otrzymał poza obowiązkowym "pakietem energetycznym" tradycyjny poczęstunek od firmy Zbigniewa Steskala. Akcję wsparła firma Wojas S. A. i Kinga Pienińska - dodaje inicjator akcji i zapowiada, że wkrótce kolejni ozdrowieńcy będą namawiani do podzielenia się osoczem.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Polska górą06.11.2020, 19:53
To jak to???? Przecież z tego co wiem to mieli wyniki na covid pozytywny większość z nich.... Masakra
no06.11.2020, 18:43
do zdziwiony i zdziwiony 2 - wpadajcie jutro do Lipnicy Wielkiej - będzie zbiórka krwi i osocza :) info krąży gdzieś po sieci ;)
zdziwiony 206.11.2020, 16:42
Czegoś tu nie rozumiem, skoro tak ważne jest to osocze od ozdrowieńców to dlaczego nie ma możliwości oddania go np w Nowym Targu ?
Ja także chciałem oddać osocze, ale specjalnie jechać do Krakowa ??
Poza tym te Panie powinny zacząć się uśmiechać. Ale to chyba jakaś pandemia Szpitala w Nowym Targu. Powinni się uczyć od szpitala w Zakopanem. Z pewnych względów korzystam z jednego i drugiego i do Zakopanego aż miło jechać. Większość serdeczni, usmiechnięci ...
zdziwiony06.11.2020, 14:44
Byłem dzisiaj rano w nowotarskiej stacji krwiodawstwa, chciałem oddać osocze ale powiedziano mi że muszę jechać do Krakowa!

ps. i tak szacun
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl