09.11.2020, 14:28 | czytano: 2903

Klub radnych Zakopane 2030 za uchwałą "antyprzemocową"

Fot. Marcin Szkodziński
Zakopiańscy radni będący w mniejszości apelują o przyjęcie uchwały o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Sześciu radnych w samo południe zebrało się pod napisem „Zakopane” na górnej Równi Krupowej, aby wygłosić oświadczenie podpisane przez dziewięciu radnych z klubu Zakopane 2030 oraz radnych wspierających.
Radni odnieśli się do strajku kobiet z 6 listopada i wystąpili z czterema postulatami do radnych stanowiących większość:

"1. Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec wieloletniego, ustawicznego łamania prawa przez organ stanowiący Gminy w związku z niewypełnieniem zapisów Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

2. W sposób zdecydowany sprzeciwiamy się manipulowaniu przez przeciwników Uchwały faktami związanymi z zapisami Ustawy oraz interpretowaniem ich w sposób prowadzący do nadużyć. Działanie to skutkuje pozostawieniem wielu osób potrzebujących pomocy bez wsparcia właściwych instytucji, a przede wszystkim cenionych fachowców w tej dziedzinie.

3. Zwracamy się do wszystkich instytucji zaufania publicznego, instytucji wyznaniowych, osób prywatnych, którym leży na sercu dobro słabych i krzywdzonych przez przemoc o wsparcie działań mających na celu podjęcie Uchwały.
4. Pragniemy zapewnić o naszym konsekwentnym wsparciu dla podjęcia Uchwały o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i równocześnie wyrażamy zadowolenie z inicjatywy złożenia Projektu Uchwały przez organizacje społeczne i osoby fizyczne" - oświadczyli.

Przypomnijmy, iż od trzech kadencji zakopiańscy radni konsekwentnie odmawiają przyjęcia dokumentu, który - jak uzasadniają - jest niezgodny z Konstytucją i zawiera szereg błędów i niebezpiecznych rozwiązań.

oprac. ms/r/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
NIEszmata10.11.2020, 14:45
O! Lewaki już wróciły do mówienia o kobietach i mężczyznach, a nie o 76 różnych "płciach"?
P10.11.2020, 09:47
Konstytucją konstytucją jeżeli jest coś nie zgodne z konstytucją to jak mają przyjać teraz już nie konstytucja ludzie niepoważni i tyle
Zenek kadrowy.09.11.2020, 19:17
Komu chcą się przypodobać tej Lampert???
Jędrek09.11.2020, 19:03
Brawa dla tej szóstki Radnych. /.../ Na pohybel tym radnym, którzy nie poparli tej ustawy. Wstyd i hńba.

Naruszenie regulaminu. I proszę się zdecydować na jeden podpis. Moderator.
wstyd i hańba mieć w chałpie takiego trzęsi portka09.11.2020, 18:17
Radni z pod znaku trzęsących się portek powinni natychmiast podać do dymisji , bo nie są godni reprezentowania całości gminy . W gminie jest spiro chłopa co mają odmienne zdanie i trzęsi portkom lewackim się nie podporządkują
Karamba09.11.2020, 17:50
Od trzech kadencji nie uchwalono dokumentu. Pan Solik był wice BURMISTRZEM i mógł wszystko !!! Gdzie był wtedy ?
oświeconainaczej09.11.2020, 16:32
Ewka &:do których ty należysz ,że wiesz ,że kobiety mądre można prać a te lewackie macice już nie?
oj należy się , należy09.11.2020, 16:19
Na szczęście te radni b** są w mniejszości .. Poczuli ,że babsztyle przyjechały by ich postraszyć i już góralskimi portkami trzęsid**y trzęsą . Górale powinni tych tchórzy /... /i sprawę zakończyć po góralsku i po chłopsku jak to się wżdy załatwiało .To samo powinno się zrobić z tą rudą zamaskowaną ... organizatorką tych ekscesów w Zakopanem , Wszystkich z nazwiska portal potraktował , a tego rudego stwora to nawet z inicjałów nie podali , a przydało by się bo to wieszanie po Krzyżu na Giewoncie ta ruda małpa by musiała odszczekać , /.../ . Może ktoś zna , to niech nagłośni
Ewka09.11.2020, 15:59
Do @nawiedzeni
Tak wg niektórych mądrzejszych inaczej kobieta mądra to taka, którą można prać po gębie i ma się słuchać.
art. 15 aa, którego ust. 1 stanowi, że

Policjant ma prawo wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, stwarzającej zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, zwany dalej ?nakazem?, lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, zwany dalej ?zakazem

Nakaz i zakaz mogą być wydane łącznie i są natychmiast wykonalne.
Adam09.11.2020, 15:55
I bardzo dobrze robią że jej nie przyjmują. Pozostaje się tylko cieszyć że mamy tylu porządnych ludzi w radzie miasta Zakopane:-)
WW09.11.2020, 14:53
Brednie już w pierwszym punkcie: "Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec wieloletniego, ustawicznego łamania prawa przez organ stanowiący Gminy w związku z niewypełnieniem zapisów Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie."

Zalecam szanownym radnym przeczytanie projektu uchwały, o który tak drą szaty. Brzmi ona: "podjęcie uchwały w sprawie". Radni prawa nie złamali, bo podjęli uchwałę o nie przyjęciu zapisów ustawy. Panów zdaniem decyzja jest podjęta tylko wtedy gdy jest to po waszej myśli?

Mam wrażenie, że wasza nagła aktywność (niektórzy z was już kolejną kadencję są radnymi, to co robiliście przez ostatnie 5 lat w tej sprawie?) to efekt braku umiejętności radzenia sobie z krytyką w postaci stania na masce samochodu i darcia japy - co miało miejsce kilkanaście dni temu w wykonaniu źle wychowanych, wulgarnych dziewoi.

Wystraszyliście się chamstwa?
nawiedzeni09.11.2020, 14:53
przecież to nie był strajk mądrych,oświeconych kobiet tylko lewackich feministek z pod znaku sierpa i młota oraz symboli faszystowskich ,co znów tvn podjudza?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl