16.11.2020, 14:36 | czytano: 4325

Seniorzy nadal będą jeździć za darmo

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wycofał się z projektu wprowadzenia biletów dla seniorów. Ceny pozostałych biletów wzrosną od nowego roku. Robert Chowaniec nie umiał odpowiedzieć na pytania o dochody z reklam na autobusach.
Podczas sesji Rady Miasta Robert Chowaniec przedstawił radnym projekt zmian w cenniku usług komunikacyjnych. Utrzymana została podwyżka o 50 groszy ceny biletu jednorazowego. Proporcjonalnie zmienią się także ceny pozostałych biletów - przykładowo biletów okresowych, które wyliczane są jako 22-krotność biletu jednorazowego.
- Przesłanką jest zapewnienie części środków na pokrycie wynagrodzeń pracowniczych. Widać tendencję spadkową podóżnych spowodowaną ograniczeniami pandemicznymi, obowiązkiem nałożonym przez Radę Ministrów, iż w autobusie może być zajętych tylko 30 procent miejsc. Widzimy spory spadek przewożonych osób, dlatego proszę Rade o podjęcie tej uchwały. Ponadto, po konsultacji i analizie skutków wprowadzenia biletu senioralnego, proszę o wprowadzenia autopoprawek do projektu uchwały związanych z rezygnacją z biletu senioralnego. Dalej seniorzy powyżej 70. roku życia będą jeździli za darmo - powiedział Robert Chowaniec.

Wpływ na rezygnację z wprowadzenia biletów dla seniorów miała także Rada Seniorów, burmistrz Grzegorz Watycha i przewodniczący Rady Miasta. - Zastanawialiśmy się nad tym biletem dla seniorów i wspólnie ustaliliśmy, że to nie jest dobry czas - podsumował Grzegorz Luberda.

Zanim radni - zgodzili się na wprowadzenie zmian - wywiązała się rozmowa między dyrektorem MZK, a radnym Pawłem Liszką.

Radny zaproponował kilka możliwości znalezienia źródeł dochodu. Jednym z nich jest sprzedaż miejsca reklamowego na autobusach. Na pytanie jaki jest dochód z oklejenia reklamami "NTvK" i "Nowy Targ24" czterech autobusów - dyrektor nie umiał odpowiedzieć. Dopytywany - dodał, ze to umowa barterowa, ale... nie pamięta na czym barter polega. Pamiętał za to, że umowa barterowa dotyczy także firmy Kegel-Błażusiak. W tym przypadku w zamian za reklamę firma dostarcza kierowcom ubrania robocze.
- Pieniądze nam uciekają - przestrzegał radny. Wyliczył, że w przypadku samych autobusów mogłaby to być kwota ponad 150 tysięcy. Zaproponował także przemyślenie wynajmowania wiat przystankowych oraz nawiązania współpracy z firmami reklamowymi, by łatwiej było pozyskiwać reklamodawców.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Eko18.11.2020, 06:44
Gdzie tu ekologia ,bilety są drogie im bardziej je będziecie podnosić tym więcej będzie smrodu z aut o tym nikt nie pomyśli tylko kasa i kasa
autobus17.11.2020, 16:00
@ do. Czy ktoś z was ma prawo jazdy? Kategori ABCDE? Co pięć lat badania ,nawet w pupe zglądną(pomijając psycho bo wy wszyscy zdrowi,posiadacze ,,prawka,,) 2150 zeta na ręke. Napiszecie.Się nie podoba,idż do łopaty, ale nie mam na łopatę kwalifikacji! Nie pracuję , lubię to co robię.@Nie-emeryt.Myślisz jak kot Pana władcy Polski ,jabłka z kaczką.
Nie - emeryt17.11.2020, 12:04
Dochodów w MZK to trzeba szukać inaczej jak zaklejanie reklamami szyb w autobusach Ja jako przyszły emeryt chcę jeździć za zniżkę a może i za darmo i podziwić Nowy Targ i okolice a niektórzy radni chcą mi odebrać tą przyjemność i pozaklejać szyby.W dzisiejszej rzeczywistości najważniejszą reklamą są media , internet.
MZK mogłoby zakupić autokar , bus i świadczyć wszelkiego rodzaju usługi przewozowe na zamówienie a z tego na pewno byłaby największa korzyść.
do@ avivat17.11.2020, 10:54
Popieram! Najlepiej niech se strzeli fotkę w "biołej cuzce" + jowialny uśmiech w standardzie jak zwykle i na facebooka!
avivat17.11.2020, 08:50
"Na pytanie jaki jest dochód z oklejenia reklamami "NTvK" i "Nowy Targ24" czterech autobusów - dyrektor nie umiał odpowiedzieć. Dopytywany - dodał, ze to umowa barterowa, ale... nie pamięta na czym barter polega." To jest już nawet nie żenujące, to jest straszne. Pan dyrektor niech się raczej zajmie jednak Związkiem Podhala. Może tam w końcu będzie miał jakiś sukces.
Emeryci17.11.2020, 06:40
Dziękujemy pani Steniu za sprowadzenie Watychy do narożnika.
Pinokio z Miasta16.11.2020, 22:24
Wystąpienie pana dyrektora boskie. Na zasadzie wicie rozumicie bo ja nie wiym i nie rozumiym. Watycha dostał pstryczka w nos.
wstążki & kolesiostwo16.11.2020, 21:43
Wreszcie radni beztrosko popierający Watychę się zbuntowali i wymusili na nim żeby się wycofał z tej irracjonalnej podwyżki. Zamek z kart zaczyna się sypać. Nerwy puszczają. Chyba coś się kończy panie Grzegorzu.
Biada16.11.2020, 16:18
Skandal! Jak to nie wie ile płaci NTVK. Nie wie, bo nie płaci!!! A teraz my mamy dopłacać do tego biznesu?? Na stronie MZK jest cennik, reklama na utobusie to 430 - 615 zł miesięcznie, razy cztery autobusy oklejone reklamą hołubiącej burmistrza tv to rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale lepiej seniorom kazać płacić za przejazdu albo dzieciom żłobki zamknąć! Dziad nie gospodarz. Biada!
Do kierownika Chowańca16.11.2020, 15:59
Kończ waść, wstydu oczczędź.
dziubeczki16.11.2020, 14:59
Barter - MZK reklamuje portalik który czytają tylko urzędnicy i miejską telewizję, a w zamian te media dobrze o nich piszą i mówią. Takie spijanie sobie z dzióbków. Kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci...
wieś tańczy wieś śpiewa16.11.2020, 14:54
Pan dyrektor dał niezły pokaz regionalizmu i kompletną indolencję w zarządzaniu zakładem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl