25.11.2020, 09:19 | czytano: 10192

Dyrektorska karuzela w szkole w Niedzicy. Padają wzajemne oskarżenia

Jakub Jamróz, wójt Łapsz Niżnych, domaga się od radnej Janiny Schlegel odwołania swoich słów, w których stwierdziła ona, że złamał on prawo powołując kolejne osoby na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Niedzicy. Podczas ostatniej sesji wójt kilkakrotnie pytał radną, czy w nawiązaniu do wysłanego do niej wcześniej drogą pocztową pisma odwoła swoje ona swoje oskarżenia.
Radna stanowczo odmówiła, stwierdzając, że działania włodarza są niezgodne z prawem oświatowym, które jasno określa, jak powinno odbyć się powołanie na stanowisko dyrektora placówki oświatowej.
Tym sposobem wójt chce podjąć kroki prawne, a radna uważa, że zajęła takie stanowisko w odniesieniu do zamieszania, jakie ma miejsce wokół szkoły w Niedzicy.

- Domagam się od radnej sprostowania swojej wypowiedzi, w której sugeruje, że złamałem prawo – mówi wójt Jamróz. - Jestem przekonany, że przepisy nie zostały w żaden sposób przeze mnie przekroczone. Pocztą wysłałem do radnej prośbę, aby odwołała swoje wcześniejsze wypowiedzi, dotyczące powołania dyrektora w Szkole Podstawowej w Niedzicy. Do tej pory starałem się ignorować wypowiedzi szkalujące moje dobre imię. Tym razem granice mojej tolerancji zostały przekroczone. Dlatego podczas sesji kilkakrotnie pytałem radnej, czy potwierdza że złamałem prawo. Jak słyszeliśmy podtrzymuje swoje stanowisko, dotyczące brzmienia przepisów. Czyli z niczego się nie wycofuje bo to stanowisko jej dotyczyło przepisów prawa oświatowego. Na razie zastanawiam się, co do podjęcia dalszych kroków prawnych.

Najwięcej zamieszania wokół stanowiska szefa placówki oświatowej w Niedzicy zrobiło się po tym, jak osoby na kierowniczym stanowisku zaczęły zmieniać się niczym w kalejdoskopie. Przypomnijmy, po złożeniu przez dotychczasowego dyrektora – Piotra Góreckiego wypowiedzenia (zdecydował się na urlop na podratowanie zdrowia - przyp.red.), wójt, jako organ prowadzący musiał znaleźć jego następcę.

Z dniem 1 września powierzył p.o dyrektora Magdalenie Dwornickiej. Dotychczasowy dyrektor był nim jeszcze do końca października, a pedagog Dwornicka formalnie go zastępowała. Wójt mógł powierzyć pełnienie funkcji dyrektora dotychczasowemu zastępcy, ale 31 sierpnia on również stracił stanowisko. - Więc w dniu powierzenia nowej dyrektorce obowiązków nie było już wicedyrektora – wyjaśnia wójt Jamróz. - Akt wyznaczenia Eweliny Krupy na wicedyrektora sam w sobie nie spowodował zmiany dyrektora. Dopiero gdy wygasło powierzenie dla pani Dwornickiej obowiązków w związku z zakończeniem umowy z panem Góreckim, trzeba było znów powierzyć obowiązki dyrektora. Tym razem funkcjonował już w szkole wicedyrektor pani Krupa, więc zgodnie z prawem powierzenie w pierwszej kolejności następuje wicedyrektorowi.

- Następnie został ogłoszony konkurs. Organizacje nie wyznaczyły członków komisji w ustawowym terminie. Magdalena Dwornicka została powołana przez panią Krupę na jej zastępcę za zgodą organu prowadzącego. Więc po odwołaniu konkursu, jako wicedyrektorowi mogłem powierzyć funkcję PO dyrektora – dodaje wójt.
Tym sposobem na kierownicze stanowisko wróciła Magdalena Dwornicka. Będzie ona pełnić obowiązki do 31 sierpnia 2021 r.

Nie tylko radna Janina Schlegel domagała się podczas ostatniej sesji od wójta transparentności wokół szkoły w Niedzicy. Określiła ona ruchy wójta, jak nerwowe, a działania niezgodne z prawem oświatowym.

Radni z Komisji Oświaty Rady Gminy domagali się, aby przedstawił protokół pokontrolny z kontroli przeprowadzonej przez pracowników nowotarskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Wójt zapewnił, że nie wykryli oni żadnych nieprawidłowości, a koszty wykonania kserokopii dokumentacji nie jest mały. Przypomniał jednak radnym, że największe kompetencje do kontroli szkoły ma właśnie kuratorium , a nie radni.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
NT29.02.2024, 09:47
Nie ma co ważne że wszystko dobrze się skończyło z edukacją wójt się trochu zasiedział ale cóż tak bywa jaki naukowiec taka szkoła! Postawie ponownie pytanie czy warto było? Radna nie dała się zastraszyć nic to nie dało jednak zdawała sobie sprawę że na radnego nie można naciskać! Ale niesmak jednak pozostał i nie ma pewności czy ta PIS-dukacja wójta będzie dalej skuteczna?
czego?26.12.2023, 08:57
Zupełnie nie zrozumiałe dlaczego radna p. Janina pozwoliła na taką prowokację ze strony wójta? Wójt jednak z edukacji w szkole w Niedzicy zrobił PiS-dukacje! Pytanie to czy radna była by w stanie tak po ludzku potrząsnąć szkołą czy nawet gminą wydaje się że tak ale tego nie zrobiła DLACZEGO????
jak widać!17.12.2023, 10:08
Minister edukacji nowy , wojewoda nowy , kurator też nowy , cały rząd nowy więc radna powinna dochodzić do wyjaśnienia prawdy! Kto w tym wszystkim miał racje i tyle! Redakcja zauważyła i słusznie co dzieje się w gminie z prawem! Jeśli radna zechce oczyścić swoje dobre imię to ma teraz dobry czas przed wyborami. Takim ludziom się ręki nie podaje szanowna Pani Janino ale to tylko rada z mojej strony jako wyborcy.
ech !13.12.2023, 17:57
Każdy kto oglądał wczorajsze obrady Sejmu może sobie wyrobić opinie jaki to kompetentny minister edukacji kierował tym ministerstwem! Podobną wiedzę i wiadomości o szkolnictwie posiada wójt z tą tyko różnicą że nie jest jeszcze profesorem ale poglądy podobne. Wyborcy tak samo powinni powiedzieć dosyć dziadostwa w tej gminie! Wywalić to tałatajstwo z gminy na zbity pysk szkoda tylko straconych lat!
oso!12.12.2023, 10:10
Rząd się zmienił! Ale były już minister edukacji przez tyle lat w oświacie szkolnictwie nic nie zrobił pomimo trzech podejść w Sejmie! Kurator na wylocie, PiS stracił władzę itd. Nowy minister oświaty edukacji wybrany! . Oj gdyby radna jednak zechciała zamieszać w tym gminnym kotle to faktycznie ma pole do popisu! Dochodzić swoich praw w Sądzie nie wystarczy w ministerstwie nawet jako radna to nadarzyła się okazja! Wiele jest i to różnych wpisów pod tym ciekawym artykułem obrazującym działania tej gminy.
kurde!!!12.11.2023, 16:06
Nie wiem kto doradzał wójtowi by wystąpił na drogę sądową.... i takim to sposobem chciał utopił politycznie radną! Na szczęście jednak zrezygnował bo mogła to być misja straceńca! W mojej ocenie nic nie zyskał natomiast dużo stracił! Stał się takim rozrabiaką, takim jajcarzem podwórkowym,w co grał wójt tego się nie dowiemy jedno jest pewne że radna to inteligentna kobieta i pozostawiła to bez jakichkolwiek kroków z jej strony ale czy na pewno? Kiedy wójt a nawet cała ta gmina załapią że radny jest niezależny i nie wolno na niego wywierać presji czy naciskać!
Agata01.10.2023, 10:00
Tyle lat minęło od oskarżeń wójta pod adresem radnej i pozostały tylko nie miłe wspomnienia! Z gminy Łapszańskiej nic i nigdy dobrego nie wyszło a zwłaszcza za obecnej rady czy wójta! Panią Radną można lubić albo nie ale prawda jest taka że wójt złamał prawo. Pewnie myślał że radna się przestraszy i potulnie przeprosi bo on tak chce! Jamróz to zadufany w siebie człowiek któremu się wydaje że jest najmądrzejszy a prawda jest zupełnie inna! Przecież to nie pierwsza taka sprawa naszego wójta który to kazał odejść kilku pracownikom. Ale swojego jak by na to nie patrzeć dopiął i rodzinka jest na swoim! Tak to jest z doborem na stanowiska p.Radna i wie pani doskonale o co tu chodzi? Jak się trafi na taką osobę to potem trzeba ją z cierpieć! A co będzie to czas pokaże bo wybory coraz bliżej!
popieram wk.....19.09.2023, 09:47
Wiele wody upłynęło już w Dunajcu od czasu kiedy ukazał się artykuł redakcji na temat szkoły w Niedzicy pytanie co się w tym czasie zmieniło? Wójt trochę zaspał no nie teraz, ale kilka lat wcześniej, była szansa na zlikwidowanie małych szkół ale radni zamietli sprawę pod dywan! To akurat rozumie w obawie o swoje-dupy na stołkach decyzja wymagała bowiem odwagi! Teraz jeszcze pogorszył sytuację wybierając dyrektora! Na każdej sesji stara się udowodnić wszystkim jaki to jest mądry wykształcony oczytany itp. Dla ludzi którzy mają inne zdanie jest arogancki nienawistny a złość aż kipi w tym człowieku! Wpis wk...to pięknie obnaża jaka atmosfera panuje w gminie! A może jednak krótko co do Radnej jak widać po tej nagonce wójta na radną zdania jednak nie zmieniła przeprosin nie było wiedziała że jest na prawie i można jej co najwyżej naskoczyć i tyle!
ceper12.09.2023, 10:27
Trudno się jednak nie zgodzić z wpisem wk....po tylu latach nic się nie zmieniło ! Miało być transparentnie a jest wręcz odwrotnie ! Gmina po tylu latach rządzenia przez obecną ekipę okazała się jednak w pewnym sensie kalectwem . Brak współpracy wójta z radą radnymi stawia gminę w ogonie w porównaniu z ościennymi gminami ! Co to miało dać takie straszenie radnej Sądem aż na stronie redakcji to trudno wytłumaczyć? A zainteresowanie duże jak widać po wejściach na tej stronie !
Ech Spiszaki !04.09.2023, 08:21
wk....Skoro zaistniała taka sytuacja w szkole to był to sygnał że dzieje się coś nie tak w szkolnictwie w tej gminie! Pytanie jest jedno co zrobiono by konflikt rozwiązać? Jak do tej sprawy odniosło się Kuratorium gmina rada tego się już nie dowiemy bo kadencja dobiega już do końca. Zainteresowani jednak wiedzą jak wygląda reforma przeprowadzona przez wójta i zatwierdzona przez radę!
czy tak być powinno?03.09.2023, 15:50
wk.... @ jasne Rząd tyle razy próbował zreformować szkolnictwo i nic z tego nie wyszło jak do tej chwili. A radni w Łapszach na czele z wójtem przeprowadzą reformę szkolnictwa? Ludzie którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu takiej instytucji! Te wszystkie strusie gminne które to chowają głowę w piasek w ważnych sprawach w gminie.... no bez jaj wk.... ! Sam zauważyłeś że wszyscy pilnują tylko koryta aby się nachapali jak najwięcej. A miało być tak pięknie w marzeniach wójta a jest jak jest czyli do bani kolesiostwo obiecanki straszenie znajomości kumoterstwo rodzina itd. Te pajace niczego już nie zmienią bo nie mają jaj to chyba już wiadomo!
wk...........27.08.2023, 12:44
Hm....W społeczeństwie demokratycznym oczywistym jest że ubieganie się o stanowisko publiczne wiąże się z bardziej intensywnym zainteresowaniem tak ze strony mediów czy obywateli a nawet z większą dociekliwością! Mogą być one dotkliwe, dla takiej osoby, jednak niestety to pewien koszt wizerunkowy ryzyko, z którym trzeba się liczyć! Wójt o tym nie wiedział a zapewniał że będzie tak pięknie nie będzie żadnego kumoterstwa, kolesi nepotyzmu wszystko będzie transparentne itp. Radna jednak się nie przestraszyła i była nieustępliwa pomimo straszenia Sądem dalej trzymała się litery prawa! Miała być reforma szkolnictwa inne gminy polikwidowały małe przynoszące straty szkoły i mają to już za sobą. Na ostatniej sesji po tylu latach spawy szkolnictwa wróciły jak bumerang! Szkoda jednak że sprawa nie znalazła się w Sądzie bo na pewno albo wójt chodził by już z powrotem w kombinezonie albo radna miała by kłopoty? Radni nie są w stanie nic zrobić jak zauważył jeden z radnych p, Józef bo wywołali by wojenkę a Oni te popaprańcy tego nie chcą wolą się tarzać w tym błocie którego narobili w gminie! Do wora z taką radą a nawet całą gminą! Kabaret w gminie świetnie się trzyma widać to na każdej sesji!
obserwator08.04.2023, 19:00
Do cdns!!!Chyba? Nie dosyć dokładnie oglądałeś sesje bo przeciw uchwale o nadaniu patrona szkole głosowało 9-ciu radnych tym razem 4-rech..... na 15-stu..... wstrzymało się a tylko...... 2-dwóch było za uchwałą.... no i wójt! Te wójta popierdółki gminne dostały porządnego łupnia, kopa w tyłek i to przed wyborami to się ceni tak trzymać radne, radni trzeba mieć swoje zdanie! Brawo!
cdns04.04.2023, 09:22
Na ostatniej sesji wyszło szydło z worka! Bidulek wójt chce dobrze ale tylko dla swoich a paru radnych depcze mu po palcach! Wójt co prawda już chciał skierować sprawę do Sądu by to wyjaśnił ale tego nie zrobił. Chyba tylko z obawy bo co niektórzy poszli by do paki! Ostatnia sesja pokazała kto tak naprawdę robi krecią robotę w gminie! Ano tak może po kolei przewodniczący rady, dwóch radnych z Frydmana, radna z Kacwina, dyrektor szkoły i oczywiście wójt! Pięknie się ujawnili to trzeba im przyznać z klasą! A radna się nie zgadzała i widać dalej nie zgadza z taką reformą szkoły! Jednak smród nadal wisi na szczęście już niedługo! Oj mleko się rozlało nikt poważny nie robi takich rzeczy w roku wyborczym!
NTK.03.04.2023, 10:02
Oglądając ostatnią sesje rady gminy Łapsze mamy żywy obraz działalności tej instytucji! Dalej padają oskarżenia pod adresem radnych, rady sołeckiej tym razem jednak przez przewodniczącego rady z Niedzicy dyrektor szkoły z Niedzicy, wójta gminy który to tym razem nie straszy Sądem chyba zrozumiał że radny jest niezależny? To wszystko to pokłosie nie kompetencji i to całej gminy! Mam jednak nadzieje że społeczeństwo się w końcu obudzi i powie dość! Nie będę się pastwił nad tym jakie kto posiada wykształcenie żeby piastować stanowisko!
autor24.03.2023, 17:25
No tak..... do czasu kiedy w gminie będzie przyświecało hasło ,, nie nauka lecz chęć szczera i wójt zrobi z Ciebie nauczyciela,, to sytuacja się nie zmieni! I tu czytelnik ma rację wywalić tych nieuków na zbity pysk żeby szkoła była szkołą to trzeba reformy ale nie przez kolejnych nie douczonych tym razem gminnych! Ale jaki dyrektor taka szkoła no nic tu dodać wszystko jasne chyba?
czytelnik23.03.2023, 19:36
Jednak dużo fachowców odeszło z tego urzędu. Na ich miejsce zatrudniono kolesiów bez kompetencji i bardzo słabym doświadczeniu. Dlatego nikt w tym bajzlu nie chciał pracować???? Nawet do konkursów nauczyciele nie stają tylko rodzina oczywiście że poza konkursem! Posłuchajcie co mówią rodzice może ktoś za rok będzie musiał posprzątać i przywrócić w gminie normalność! To znaczy trzeba będzie wywalić to towarzystwo i to na zbitą twarz!
do diabła!!!18.03.2023, 13:03
O czym Wy tu dyskutujecie? To się nie bierze znikąd! Gdyby p. Janina nie broniła Jamroza z taką determinacją na początku pierwszej kadencji to ta wataha tych 14 tu. wilków bo tylu aż było przeciwników wójta w minionej już radzie! Na pewno by Go pożarło i wypluło nie wiem jak się to Radnej udało to wszystko obronić? PODEJMOWANIE zaś jakiejkolwiek polemiki z wójtem czy radą gminy p. radna p. Janio to walenie głową w ścianę!!! Trzeba by było jednak poczekać aż radni wójt zostaną przedstawicielami wymierającego gatunku! Ale ale.... ma to Pani jednak na własne życzenie takich ludzi bez żadnego przygotowania nie powinno się windować! Szanowna Pani i to na żadne ważne stanowiska nie miała pani tej świadomości? To najbardziej zacofana i nie reformowalna gmina - rada z tym się już jednak niestety nie da nic zrobić!!!!!!!! Próbować jednak wygarnąć nie wygodne sprawy na sesji a może coś jednak się przyjmie do odważnych świat należy!
?????.....14.03.2023, 12:12
Nooooo zobaczymy? Rok wyborczy za pasem czy radna może w roku wyborczym więcej? Czy zechce brać dalej udział w tym cyrku trudno powiedzieć. Jedno jest pewne że to nauczyciel, matematyk z powołania poza tym bardzo stanowcza ale też i bardzo inteligentna kobieta. Czy puści to wszystko w niepamięć czy honor radnej na to pozwoli? Zobaczymy?????
zatroskana matka13.03.2023, 10:09
Nareszcie ktoś powinien poruszyć ten temat. Miało być lepiej a jest gorzej w tej szkole dyrektor sama nie ma pomysłu jak ten problem szkoły rozwiązać! Myślę że dyrektor wraz z nauczycielami mają to głęboko gdzieś. Szkoła miała wiele możliwości ale nikt nic nie robił w tej materii wielki wstyd dla wójta dyrektor i całej rady! Ale tak myślę że to jeszcze nie koniec tej farsy. Radna wygarnęła co sądzi o szkolnictwie publicznie na sesji i co straszenie radnej pomogło? Rok wyborczy blisko zobaczymy tym razem jakie kroki podejmie radna w obronie rodziców i naszych dzieci.
rodzic19.02.2023, 16:23
Za szkoły w gminie odpowiada wójt???? W tej kadencji żadnego nadzoru nad szkołami nie ma! Dzieci nikt nie uczy wszystko jest wykuwane! Gdzie pasja tych rodzinnych nauczycieli? Czy odbywają się jakiekolwiek wizytacje ze strony kuratora w placówkach? Czy wójt zobaczył co dzieje się na lekcjach w których uczniowie mają najgorsze oceny? To nie wina uczniów że się nie uczą a wina nauczyciela co nie przekazuje odpowiednio wiadomości? Jak wójt chwycił ster gminy to szkoły podupadły!!!!! To jest temat dla prasy bo inaczej będziemy mieli samych analfabetów a nie zaś świadome , mądre, wykształcone społeczeństwo! Do roboty wałkonie bo kadencja się kończy a wyniki Waszej pracy to jedna wielka kompromitacja!
uczeń M.D10.02.2023, 11:00
Co prawda nie jestem już mieszkańcem Niedzicy ale w latach 90-tych byłem wychowankiem tej wspaniałej szkoły. Dobrze pamiętam święto kiedy to moja wychowawczyni została odznaczona Złotym Krzyżem za zasługi w krzewieniu nauki w tej szkole! Nie wiedziałem że p.Janina jest radną tej gminy i spotykają ją takie kłopoty? Wójt zatrudnił dyrektora ale jej merytoryka i wiedza ma wiele do życzenia taka marionetka! Po wpisach widać że to już nie ta szkoła!
NT07.01.2023, 12:12
Co to za problem pozwolić radnej zapalić kaganek oświaty w tej gminie! Nie straszyć, nie wywierać presji bo to nic nie da tylko merytorycznie prowadzić rozmowy i to na różne tematy w gminie! Radny -na jest po to by rozwiązywać sprawy wyborców. Dlatego w świetle prawa jest niezależny przynajmniej taki powinien być radny - na i koniec!
co dalej?29.12.2022, 11:43
Mamy jednak kolejną odsłonę reformy MEN-u... mianowicie w przeciągu 3 lat ma być zwolnionych 100 tyś nauczycieli! Czy to jest możliwe? Trzeba będzie jednak poczekać na finał końcowy reformy szkolnictwa!
czas na zmiany!27.12.2022, 14:02
Tak to już jest jak kościół wchodzi w politykę a polityka wchodzi do kościoła. Takim to sposobem nigdy reformy w szkolnictwie nie będzie! Podobna sytuacja w gminie radni bogobojni ale faryzeusze dlatego jest jak jest czyli jeden drugiemu wilkiem! To radni niereformowalni i koniec /.../
oby tak dalej!18.12.2022, 16:04
Po raz drugi reforma MEN-u zawetowana i wiadomo gdzie jest na obecnym etapie! To nie to co reforma w naszej kochanej Gminie przeprowadzona szybko i sprawnie! Wójt powołuje na stanowisko dyrektora swoją koleżankę. Ta z kolei mianuje a jednocześnie co za tym idzie zatrudnia kilku nauczycieli z rodziny wójta i pozamiatane! Radna kontrowersyjna?... postraszona Sądem, radni bezradni i wszystko jest zgodne z prawem! Gzie tu ma miejsce nepotyzm, znajomości, kupczenie stanowiskami itp. Taka gmina jest warta świeczki! Kto tutaj podskoczy na pewno nie nauczyciele wiadomo!
xxx07.12.2022, 16:24
E tam... p. Janina uczy dzieciaki czytaj udziela korepetycji z matematyki dzieciaki zadowolone no rodzice może mniej. No cóż trzeba płacić trudno wiedza kosztuje jeśli szkolnictwo leży!
taka jest prawda06.11.2022, 12:36
Czy wpisy na stronie są trafione.... czy są na czasie.... pewnie tak. Każdy zainteresowany reformom szkolnictwa powinien zauważyć w jakich to ciężkich bólach rodzi się reforma MEN-u w Sejmie! Widać nie jest to takie proste. Często się słyszy że Edukacja to już jest mafia występują negatywne zjawiska nepotyzmu, wątpliwe zatrudnianie , zastraszania, kadencje na stanowiskach dyrektorów trwają po 30 lat w zależności od służalczej roli danej osoby na tym stanowisku niezależnie czy jest to nauczyciel, dyrektor, sprzątaczka itd. Jak widać korepetycje można zaliczyć już jako biznes! Tu rodzi się pytanie/ kto tu jest winny /???? Wygląda na to że radna przewidywała taką sytuację w Oświacie i dlatego się z takimi decyzjami kategorycznie nie zgadzała! Ale tego się już nie dowiemy reforma Rządowa puki co to pełza a i wybory coraz bliżej i wszystko może się zmienić!!!!
kto tu winien?27.10.2022, 12:46
Pytań jak widać jest wiele jaka to ma być reforma szkolnictwa? Czy będzie to wolna i przyjazna szkoła dla ucznia? Kto ma zarządzać tak do końca Oświatą... Wójt, Kurator tego jeszcze nie wiadomo! Pytanie jeśli szkolnictwo upada to szkoła ma wychowywać tępaków czy młodych ludzi wykształconych! Czy grozi nam ciemnota narodowa? Tu jest zadanie Rady- Wójta- Komisji Edukacji by pracować nad poprawą nauki w szkołach. Jeśli największe kompetencje do kontroli ma kuratorium to jaki sens ma utrzymanie komisji Edukacji w gminie?
rodzic26.10.2022, 10:52
Największy kryzys w oświacie moim zdaniem dopiero przed nami. Trzeba jednak poczekać! Nowe prawo oświatowe zakłada m.in. wzmocnienie roli organu sprawującego nadzór pedagogiczny czytaj kuratora. Na potrzebę-PiS wskazują liczne sygnały kuratorów, nauczycieli, związków nauczycieli itd. Najczęściej sygnały te zawierają informacje o działaniach niezgodnych z przepisami prawa! Nie korzystnie wpływających na jakość edukacji! Czy to zmieni upadające już szkolnictwo trudno powiedzieć.
radca21.10.2022, 11:16
Jak się czyta ten artykuł moim zdaniem świetnie opisujący sytuacje jaka panuje w Urzędzie Gminy! Jak można prowadzić dyskusję merytoryczną w tym przypadku pomiędzy wójtem a radną który to pisze list otwarty i straszy Sądem radnego! To jakiś żart? Radnego który domaga się praw nabytych żeby mógł realizować mandat przewodniczącego komisji Edukacji Spraw Społecznych i Praworządności! Kpina z tej komisji? Co na to rada..... nic jak zwykle bezradna ale może to i dobrze jak ktoś jest po prostu g***i to daj Boże żeby nie był pracowity!
xXx12.10.2022, 10:42
Do zagubionej! Jeśli Rada czy nawet cała gmina jest tak heretyczna tak mocno zabetonowana to jedna jaskółka nie wniesie wiosny do tej Gminy to rzecz jasna jak widać po wpisach na tej stronie! No chyba żeby jaskółka zmieniła się w jastrzębia i zaczęła atakować od góry to sytuacja by się zmieniła. Puki co jak do tego czasu to Radna jest atakowana! To jednak Radna powinna złożyć pozew o zastraszanie i szkalowanie jej dobrego imienia! Nie wiem dlaczego tego nie zrobiła?
matka!17.08.2022, 20:25
Nowy rok szkolny się zbliża i znowu korepetycje jak zawsze chcesz dziecko wykształcić to płać rodzicu! Reformy szkolnictwa dolej nie widać i wszystko po staremu! Nieuk powołuje nieuka ten z kolei powołuje grono nieuków i to błędne koło się zamyka! Jedyna nadzieja to wybory może wywalą to dziadostwo na zbity pysk!!!!!! A miało być tak pięknie a wszystko się po****o!
zagubiona23.06.2022, 20:58
Dobrze się dyskutuje jak wszyscy hura na jedną osobę! Fajnie odrzucać wszystkie argumenty czy nawet zwykłe ale konkretne pytania radnej.Proszę wskazać jedną osobę w składzie rady która myśli podobnie jak radna p.Janina i może powiedzieć coś merytorycznego na temat szkoły? Reformy jeszcze żadnej nie ma a bałagan na koniec roku nieprawdopodobny! Jednak radna wie o czym mówi.Dawno radna powinna zająć konkretne stanowisko dotyczące nauki w szkołach ! Wóz albo przewóz tak dalej być nie może i nie powinno!
Ania01.06.2022, 10:32
Powiem tak p. Janina wychowała kilka pokoleń tak w Łapszach jak i w Niedzicy. Potrafiła często stanowczo a czasem z humorem przekazać nam swoją wiedzę. Należy się pani Radnej wielki szacunek!!!!!!! Dlatego tylko nie użyje słowa którego powinnam użyć do sytuacji jaka panuje obecnie w szkole , gminie i tak ogólnie. Może i lepiej że jako Radna Pani odpuściła sobie szkoły bo na pewno ten cyrk będzie trwał dalej! A winnych ewentualnego zamieszania będą szukali w tym swoim bagienku.
czy ktoś to rozumie29.05.2022, 14:38
A miało być tak pięknie w szkole w Niedzicy po wymianie nowej kadry nowego dyrektora, dobranie nowych wybitnie uzdolnionych nauczycieli oczywiście z punktu widzenia władz gminy! Wójt powołuje do naprawy szkoły komisje w składzie skarbnik gminy, kierownik OPS i wójt jako kierownik! To są jak rozumie ludzie którzy się znają na szkolnictwie. Jednego jednak nie rozumie po jakie licho jest komisja Edukacji skoro nic nie może? Dlatego szkoła w Niedzicy osiągnęła już dno dalej się upaść nie da! Pytanie jednak co dalej w jaki sposób poprawić wyniki nauczania w tej szkole? Ten ciemnogród tego nie rozwiąże mam tu na myśli wysoką radę! Czy warto było obrażać długoletniego nauczyciela chyba jednak nie!
mieszkaniec18.05.2022, 11:22
W Województwie Małopolskim gdzieś tam wyczytałem brakuje około 856-ciu nauczycieli. Stara kadra nauczycieli udaje się - może ucieka na emeryturę a pozostaje tylko kadra zatrudniana na siłę! Zatrudnianie wygląda mniej więcej tak chcesz być nauczycielem to jesteś- może chcesz być dyrektorem to nim będziesz. A wyniki takiego szkolnictwa takiej nauki są opłakane wszyscy to widzimy! Że nie wspomnę tutaj kto i w jaki sposób reformuje szkoły!
as17.05.2022, 10:41
Porażka szkolnictwa z korepetycji korzysta w Polsce już co trzeci uczeń. Wiadomo w naszej Gminie nauka jest kaleką i tyle. Co nowy dyrektor, nauczyciel, nowa reforma to większe okaleczanie nauki! NIE.... będę się wypowiadał o reformatorach po prostu nie warto szkoda słów!!!!
zawiedziona matka15.05.2022, 18:57
Po co to wszystko było i komu było potrzebne nie wiem? Było w szkole w Niedzicy różnie nie powiem że idealnie to fakt! Ale po tych zmianach i tej pseudo reformie wójta w szkole to jest już masakra! Radnej w sumie wójt niczego nie był w stanie udowodnić a po tym wszystkim pozostał tylko niesmak i podział. Radna chyba szkoły sobie odpuściła bo na wszystkie pytania dotyczące szkoły odpowiada grzecznie ale stanowczo. Proszę wszelkie skargi kierować do wójta gminy! Rodzic odpowiada ja nie mogę tego zrobić bo wójt a zresztą wszyscy nauczyciele będą się mścili na moim dziecku! Mam jednak całkowite zaufanie do radnej myślę, że jednak zajmie się moim i naszymi problemami, bo w tej szkole jest ich coraz więcej.
xyx07.03.2022, 11:48
Ale miała kobieta wyczucie z tą reformą szkolnictwa do dzisiaj nie ma w sumie reformy Rządowej i kto tu ma rację wójcie? Jak z tego wynika reforma OŚWIATY to nie taka prosta sprawa! To przyszłość naszych dzieci!
ja tego nie ogarniam23.02.2022, 09:06
Jednak jest debeściara Ta radna przewidziała jakie mogą być zawirowania związane z reformą szkolnictwa!Rząd ma kłopoty z jej wdrażaniem i tak na dobrą sprawę nic jeszcze nie wiadomo? Wójt natomiast reformę przeprowadził szybko, sprawnie wymienił dyrektora przy okazji zatrudnił rodzinę,zlikwidował dwie szkoły LO okazyjnie żłobek a jak... postraszył radną itd. Przeoczył jakoś że radna to długoletni nauczyciel MATEMATYKI czyli umysł ścisły i po prostu trudno Ją przekonać do popierania głupot w przeciwieństwie do niektórych radnych z obecnej rady!
radca08.02.2022, 19:45
Radna przeważnie jest przez wójta czy radnych atakowana ba wręcz ciągle młotkowana! Dlatego moja rada Pani żąda wszystkiego na piśmie to będzie dla Pani broń przed takimi zakusami to znaczy straszeniem Sądami różnymi pomówieniami oskarżeniami itp. Proszę przemyśleć na spokojnie moją radę oczywiście jeśli czyta Pani wpisy na tej stronie.
obserwator05.02.2022, 10:37
Rozumie że radna przewidziała ten cyrk w oświacie w Łapszańskiej gminie przy okazji wyborów dyrektorów i to wykorzystała! Domagając się nawet likwidacji Komisji Oświaty to też rozumie! Ale żeby przewidzieć zawirowania w reformie Rządowej to trzeba być dobrym politykiem! Nie do pomyślenia żeby radna była tylko przebiegła musi być dobrze zorientowana w tym temacie. No nie może być inaczej. Jeśli atmosfera w gminie się nie zmieni to niesnaski będą się pojawiały!
ech...20.01.2022, 09:41
Co to się porobiło wszyscy pytają? 1.Rząd zwiększa dotacje żłobków wójt żłobek likwiduje! 2. Kierownik OPS informuje że 5OO + będzie rozliczać ZUS! 3.Wójt chyba traci władzę nad szkołami? 4.Szkoły ponad podstawowe zlikwidowane! 5.ZGKM / baza / opasana kirem czy może już nie żyje? 6.Radny domagający się praworządności pod Sąd! itd. Rodzi się pytanie co w tej gminie będzie mógł załatwić mieszkaniec? Wyuczyć się każdy może zależy od chęci ale Oni tego nie chcą zrozumieć! Co będzie jeśli wybory zmienią sytuację i trzeba będzie się wstydzić za swoją politykę???????
Jacek14.01.2022, 11:49
A to się porobiło z tymi reformami. Co z tego wszystkiego wszystkiego wyniknie ?
jest nadzieja ?13.01.2022, 03:16
czas na zmiany....i o to Radnej chodzi by to uczeń czuł że jest w szkole a nie w cyrku i kropka ! Mam nadzieję że sytuacja w szkołach się zmieni na lepsze oczywiście ! To szkoła jest dla ucznia nie odwrotnie . Nauczyciel powinien to zrozumieć ma uczyć taka jest Jego rola !
czas na zmiany!12.01.2022, 18:51
Coś mi się wydaje słuchając wypowiedzi min. że władza Kuratora i nadzór w szkolnictwie jest już przesądzony ! Jak wójt pogodzi się z utratą władzy nad nagminnym zatrudnianiem w szkołach rodziny , znajomych nie wiem? Trzeba poczekać co będzie miała do powiedzenia Komisja Edukacji pewnie jak do tego czasu czyli nic ! W jakim trybie będzie powoływany odwoływany dyrektor , nauczyciel ? Kto będzie powoływał do oceny pracy dyrektora itd. Bardzo ważne żeby w tej reformie najważniejszy był uczeń !
rodzic08.01.2022, 20:00
pedagog ! Jasne że radna wiedziała jaka sytuacja z tej całej reformy Gminnej czy też Rządowej wyniknie i cichutko czeka na końcowe ustawy ! To cwana radna i jak komisja zawieszona to możecie jej naskoczyć tym bardziej że gmina prowadzi polityczną chałturę ! Czy odpuści rysę która powstała na Jej wizerunku ? Jeśli jednak Kuratorium będzie zarządzać... i Wójt straci władzę nad szkołami to czym nastraszy radną , dyrektorów , nauczycieli ha ? Jak nie będzie już powoływał , odwoływał itd. Skończy się to zatrudnianie z rodzinnego klucza a zyskają na tym tylko uczniowie .
obserwator04.01.2022, 12:34
W ostatnim czasie może to tylko świadczyć o poziomie urzędu rady i tu można tylko stwierdzić to wszystko znajduje się na równi pochyłej ! To chyba jedna z niewielu gmin która ma najgorsze opinie ! To smutne a co będzie dalej czyli do końca kadencji ? No atmosfera nieciekawa !
pedagog03.01.2022, 12:28
Jeśli przewodniczący rady zawiesza Komisję Edukacji Spraw Społecznych i Praworządności ? Jeśli oczywiście to ma miejsce w radzie gminy to tym samym przy okazji wymiksował komisję z jakiejkolwiek odpowiedzialności za szkolnictwo ,sprawy społeczne czy praworządność w gminie to chyba jasne! Czy aby nie oto chodziło radnej która domagała się likwidacji komisji jasno stawiając pytania po co i komu potrzebna nie działająca komisja ? Już wtedy przewidziała z jakimi kłopotami w oświacie będzie borykać się gmina .
autor02.01.2022, 17:08
Nie można już dłużej unikać dyskusji na temat finansowania oświaty w gminie . Zwłaszcza teraz kiedy dochody samorządów spadają a wydatki na edukację gwałtownie wzrastają . Nie wiadomo na ile nastąpi ograniczenie i wpływ gminy na funkcjonowanie oświaty? Podnoszenie pensum , zmiana Karty Nauczyciela itd. To trudne tematy, które będą nękały Wójta czy Radę . Kto podejmie się zwalniania nauczycieli a to też w reformie musi nastąpić ! Tak.... czytam wpisy ano Komisja Edukacji przy Radzie zawieszona to ciekawe kto ma reformować to szkolnictwo ?
nadzieja ?28.12.2021, 20:06
Człowieku miej honor !!!!!!! Doskonale wiesz że nie masz racji . Łamanie prawa , zastraszanie , kłamstwa , zwolnienia , czy nawet prześladowanie ... no komu to ma służyć ? Gmina od kilku lat ma złą sławę wynika to z rozmów z nowo poznanymi którzy to informacje pozyskują z mediów . Świadczyć może o tym ilość wejść na tę stronę ! Proszę dogadać się z radnymi a nie straszyć Sądem !!! Proszę poprawić tę sytuację jeszcze na starym roku by już w nowym roku takie sprawy nie miały w gminie miejsca ! Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w nowym ROKU .
niedowiarek22.12.2021, 10:23
Przecież to są jakieś jaja w urzędzie to jedna wielka rodzina więcej klika ! Gdyby kierownik urzędu był w stanie wręczyć zwolnienie radnej dawno by to zrobił ! Rozumie niepokój rodziców o naukę w szkole, samorządu o władzę , dyrektorów o stołki , nauczycieli o naukę czy może kasę ????? Co do reformy a może jednak ruletki w szkolnictwie to na wyniki trzeba jeszcze poczekać .Puki co jeśli dobrze rozumie komisja Edukacji przy radzie jest zawieszona że nie wspomnę o praworządności czy sprawach społecznych . Kto będzie miał rację??????
stanowczy wyborca16.12.2021, 19:55
Poczytałem wypowiedzi na tej stronie na temat całego zamieszania wokół wyboru dyrektora w Niedzicy ...... Powiem tak radna która nie daje się zastraszyć nakłonić do zmiany zdania , przekonań , poglądów , nie idzie na ustępstwa , jest nieubłagalna , nieugięta stanowczo..... i zdecydowanie trzyma się litery prawa to idealna radna ! Dlatego nie mogę się zgodzić z wpisem.... zainteresowanego..... że się na coś tam wypnie nie to nie leży w kulturze tej Pani ! To jednak jest inna klasa i styl uprawiania polityki w tej radzie. Jeśli polityka w tej radzie jeszcze istnieje nic więcej !
zainteresowany!11.12.2021, 19:04
Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na końcowe ustawy Ministerstwa Oświaty. Obecnie to tylko przymiarki z których jak dotąd nic jeszcze nie wynika ! Hm ......co do radnej to też chyba czeka na konkretne ustawy.... uprawnień Samorządowego Szkolnictwa tym razem . Widać jest świetnie zorientowana w tym temacie tak sądzę czytając wpisy na tej stronie ! Mam jednak nadzieje że nie wypnie się na to wszystko choć na to wygląda jak się ogląda sesje rady gminy .
rodzic24.11.2021, 10:39
Do zawiedzionej matki... Rada Ministrów przyjęła 15 listopada projekt ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw wzmacniający rolę kuratora oświaty. Kurator będzie miał decydujący głos w sprawie wyboru dyrektora szkoły, będzie mógł go również odwołać. Zmiany nie podobają się samorządowcom które to tracą wpływ na wybory dyrektorów zatrudnianie nauczycieli itd. Rodzi się pytanie czy konieczne.... będą takie komisje przy radzie gminy jak komisja Edukacji spraw Społecznych czy Praworządności bo jak sądzę o to pytała radna !
zawiedziona matka15.11.2021, 07:17
Też czekam cierpliwie na nowe prawo Ministerstwa Oświaty może ono w końcu pozwoli w jakiś tam sposób wywietrzyć ten smrodek unoszący się nad szkołami ! Do ciekawe ?....i o to właśnie chodzi by to Kuratorium Oświaty rządziło szkolnictwem a nie wójt czy ta rada niedouczonych gości !!!!! Skończy się straszenie wójta... nauczycieli radnej skończy się nepotyzm itd. Oczywiście jeśli się coś zmieni w prawie !!!!
obywatel gminy22.10.2021, 14:43
No ale jak to rodzic ? Miała być poprawa w zarządzaniu szkolą w Niedzicy poprzez reformę ? Wymianę na nowego dyrektora takim doświadczeniem pedagogicznym i jest gorzej jak było no nie może być ! Kto to... wybierał dyrektora.... jaka komisja i pod czyje dyktando ? To gdzie było Kuratorium Oświaty że nie reaguje na taką sytuację ? Dalej.. co robi Komisja Edukacji w radzie gminy ? Konieczna jest ale reforma rady gminy a ściślej zmiana Przewodniczącego rady bo to kolejna marionetka wójta ! Oj coś mi się wydaje że radna miała rację domagając się transparentności co do wyboru dyrektora . Miało być lepiej a tu dalej taki smrodek!!!!!!
rodzic11.10.2021, 20:05
Aaaaaa......bo to nie jest nauczyciel z wójta bajki ! Wcale nie jest tak prosto dostać się do pani Janiny na korepetycje z matematyki . Co dała wasza reforma szkoły wielkie G.... nieuki jedne jest gorzej jak było!!!! Chcesz dziecko wykształcić to płać nie ma zmiłuj się ! A tak być nie powinno nauczyciele biorą pieniądze za coś prawda !
były uczeń.....29.09.2021, 19:34
Po co to było wójcie machać szabelką skoro wiadomo że p. Janina to wspaniały matematyk i dzięki właśnie Pani ja i wiele moich koleżanek i kolegów posiadamy wykształcenie ! Trochu to dziwne powiem więcej niezrozumiałe dla mnie że p. Janinę jeszcze interesuje to jak szkoła funkcjonuje pytanie dlaczego ??? Jeśli szkoła będzie do bani to Pani będzie miała więcej dzieciaków na korepetycje ! Wydawać by się mogło że powinno to dla radnej być mało istotne ! Nic bardziej mylnego to jest nauczyciel z powołania!!!!! Wójt też chodził do tej szkoły ale widać nie był pilnym uczniem skoro ma takie poszanowanie dla nauczyciela !
ciekawe ?06.09.2021, 13:36
Koniec z ewaluacją w szkołach..... zadowolenie , ale i obawa ?Jako formę nadzoru pedagogicznego w szkołach przewiduje nowa ustawa. W myśl nowego prawa kurator będzie mógł oceniać nie tylko przeszczegania prawa, działalności dydaktycznej , wychowawczej , jak również ograniczenia biurokracji a to chyba nie najlepsza wiadomość dla Gmin ! Tak to widzi Ministerstwo Oświaty. To koniec z nepotyzmem ???????
dymisja ?30.08.2021, 09:14
Kultury trzeba się nauczyć ! Ciągłe docinki , dogadywanie wójta , wycieczki przewodniczącego co do niektórych , durne pytania radnych to nie przystoi i nie powinno mieć miejsca w Urzędzie Gminy a tym bardziej w Radzie Gminy ! Przewodniczący jest odzwierciedleniem samorządu ale na pewno nie w tym przypadku ! Człowieku podaj rade do samorozwiązania bo za dwa lata nie będzie już co naprawiać ! Jeśli będzie nowe prawo w edukacji to żadnej reformy ani wójt czy rada nie będzie w stanie zrobić ! Mam nadzieje że skończy się nepotyzm itd. mam taką nadzieje...
powątpiewam24.08.2021, 11:06
prawnik ? A to dobre pytanie co będzie jeśli wejdzie nowe prawo oświatowe. Dotychczas nic się nie zmieniło , ale czy się nie zmieni ? Czy aby radna nie czeka spokojnie na wdrożenie właśnie nowego prawa? Wyciszenie się radnej mnie osobiście niepokoi bo to na pewno nie leży w naturze tej Pani o nie !!! A kadencja jak by nie było jeszcze ponad dwa łata i wiele może się zmienić.
tak sobie myślę27.07.2021, 09:47
Aby przeciwdziałać takim zjawiskom jak nepotyzm to potrzebne są dobre przepisy antykorupcyjne jak również faktyczna jawność działania samorządu! Jak widzimy z podejmowanych działań obecnego wójta.... jest to wolna amerykanka. Radni niemi, prasa nieobecna na sesjach, prawnika praktycznie niema i w jaki to sposób może radny zadawać pytania? Sesje zazwyczaj prowadzi wójt oczywiście z przewodniczącym a reszta tej niemocy ma zagłosować zgodnie z wolą wójta. Czy nepotyzm to śmiertelna choroba polityków? Tak...! pewnie ktoś kiedyś będzie chciał to wyleczyć a jednocześnie rozliczyć to rozpasane rozbuchane
towarzystwo!
autor18.07.2021, 18:03
Jeśli się czyta wpisy na tej stronie na temat szkoły w Niedzicy to nepotyzm, zatrudnianie znajomych..... kolegów.... rodziny itd. ma się jak widać świetnie w tej gminie!!! Wójt zatrudnia co leci z czym jak rozumie p. Radna się nie zgadzała i dalej nie zgadza. Na sesji jasno dała do zrozumienia mimo straszenia Sądem przez Wójta! Nepotyzm to śmiertelna choroba polityków i trzeba to brać pod uwagę. Różnie to życiu bywa .....
prawnik ?12.07.2021, 11:10
A jeśli wejdzie w życie nowe prawo Oświatowe ? Wójt czy gmina utraci kompetencje którymi tak się szczyci.... na rzecz Kuratorium ? To chyba w pewnym sensie wójt będzie miał pod górę. Radna nie bez powodu sugerowała likwidacje Komisji Edukacji w gminie podając jako jeden z powodów brak współpracy. Nie respektowania prawa , brak wiedzy radnych o samorządzie itp. Jak widać po czasie wie o czym mówi i w tym temacie oczywiście nic się nie zmieniło! Jak dotychczas wszystko po staremu!
zawiedziony14.06.2021, 12:11
To istny cyrk z tym wójtem w tej gminie Łapsze ! Zmniejszyć ilość radnych o połowę i będzie spoko ! Zostawić takich co potrafią myśleć , choć i tu mam pewne obawy . Jeśli wójt wprowadza chaotyczne decyzje , to trzeba to na kogoś zwalić to najlepiej na radnego . Uśmiecham się jak wójt mówi o swoich kompetencjach .Dobre sobie . Tym bardziej że sprawy w sądzie raczej przegrywa !!! Ma chłop poczucie humoru . Jak zwykle to dociekliwi radni są winni tylko nie wójt ! Trzeba było podjąć wójcie kroki prawne była by to kolejna kompromitacja . Do radca.. ciekawa sprawa jesteś pewny kto byłby na wolości ? Rozumie że to taki żart z Twojej strony ale to jednak żart niesmaczny !!!!!!! Różne hece dzieją się po gminach ale żeby radną Sądem straszyć tego jeszcze nie grali . No ale widać jak się to mówi że król jest nagi!!!!
radca13.06.2021, 20:37
Ale jaja..... to ta radna jest jeszcze na wolności ?
xxx11.06.2021, 09:11
Górne zdjęcie !!! Kościelisko z najlepszym mikroprojektem da się garnąć kasę da się !!!!!! Ale trzeba o to zabiegać wójcie radni trzeba ruszyć głową. A gmina Łapsze to najlepsze ale pierdzistołki , jeśli będą zajmować się tylko puszczaniem bąków ta gmina nigdy ale to nigdy się nie podniesie turystycznie zawsze pozostanie grajdołkiem ! Ale w tym wszystkim o to chyba chodzi....
no tak !10.06.2021, 19:49
Widać że Radna z Niedzicy jest uczciwa i kompetentna i zna się na tym co robi. Jednak dla radnych to dolegliwość bolesna bo ich głównym zajęciem jest szukanie zaczepki ! Tak dochodzi do konfliktu bo każdy garnie do siebie . Czemu radni nie mają takiego zacięcia dbania o dobro mieszkańców ? Są radnymi tylko dla własnych potrzeb ? O wiedzy tej m......y nie będę się wypowiadał bo szlak może trafić człowieka !
obcy24.05.2021, 12:28
Kurcze ! Co jest grane ? Każde Radnej pytanie jest torpedowane że nie takie, a to siakie , nie tak zadane, nie na czasie , bezprawne , Wójt czy nawet Przewodniczący kluczy wije się odpowiada wymijająco.... ale co tematy grząskie ? Radny powinien być niezależny. Czy radni którzy przyklaskują Wójtowi i wszystkim działaniom Gminy pamiętają o ślubowaniu ???? Ładnie to wszystko podsumował umieszczony wpis / pamięć pozostaje / to pewne ......... pytanie jaka?
pamięć pozostaje21.05.2021, 11:42
Wójt nie jest świadomy że ten patologiczny układ władzy większością radnych nie jest powodem by zamykać usta radnym , oczekującym merytorycznych wyjaśnień ? Proszę nie nalegać, nie namawiać i nie wywierać presji na niezależność samorządu !!! Proszę się tego trzymać i będzie to wszystko transparentne i uczciwe ! Władzo na własne życzenie stałaś się obiektem kpin i braku zaufania ! Wypadało by się uczyć uczyć by słoma z butów nie wyłaziła . By sufit waszej wiedzy nie spadł wam na głowę ! Moja prośba proszę przeczytać i przemyśleć mój wpis może jednak warto się zastanowić czy obrany przez Gminę kierunek jest właściwy ?????
xxx27.04.2021, 09:36
zaskoczony ? A co te oscypki mogą zrobić tak ogólnie....... pomijając już nawet tak fatalną reformę nic. No bez jaj zaskoczony?
zaskoczony?25.04.2021, 14:07
To oczywiste że reforma szkolnictwa jest konieczna ale na pewno nie w takim wydaniu jak to wdrażają władze gminy... to jedno jest pewne jak w pacierzu amen . Słusznie jak widać to rozumie i pyta ,, czy ktoś to rozumie ,, ? Widać gość siedzi w tym temacie i wie o czym mówi i pisze ! Pytanie czy będzie to lepsza szkoła dla naszych dzieci czy też będzie pogłębiał się analfabetyzm? Pytanie pozostawiam twórcom reformy, a także radnym, którzy mają mgliste pojęcie o edukacji ! Wiedza ich opiera się na tym że po prostu..... byli w szkole i nic więcej.... i tak byli bo musieli ! Też zadaje sobie pytanie ,, czy ja to rozumie ,, no nie do końca!.
bingo23.04.2021, 09:41
Wy tak na poważnie czy dla jaj ? To jeszcze prima aprilis ? Dobry żart . Ale jeśli to nie żart to medal dla tzw gminnej władzy.
kaganek oświaty21.04.2021, 14:02
he he..... jak radna ma jakieś haki w rękawie na działania tego stowarzyszenia wzajemnej adoracji a myślę że ma to mogą jej naskoczyć ! Oskarżeniami w życiu jej nie złamiecie to cwana kobieta jedyna radna w tej gminie którą..... nie da się kupić . Tak samo jedyna osoba w obecnej radzie która wie o czym mówi bez urazy p. Radni , Wójcie ale tylko zgoda buduje buduje!!!! Pani Janina jest stanowcza i trzeba to przyjąć na klatę jak mówią obecnie młodzi.
czy ktoś to rozumie18.04.2021, 14:12
Konkurs zazwyczaj pisany jest pod osobę z góry ustawioną. Pytanie czy to dobrze ? Żaden z pracowników w szkole nie zabrał głosu w tej sprawie czyżby ich sparaliżował strach ? Nabrali nauczyciele wody w usta, czy nie mieli nic do powiedzenia ? Jak radni nie umieją mówić do ludzi to takich ludzi nie dopuszczać do władzy ! Kto Was ma bronić jedna radna , która puki co jest jeszcze na wolności ale straszona jest sankcjami karnymi !!!! Szkolnictwo wymaga gruntowej naprawy ale przez radnych, którzy mają wiedzę na ten temat !!!! Na pewno nie przez tych nieudaczników z Frydmana ,Kacwina ,Łapsz W. itp. Korea w Łapszach ?????
olą16.04.2021, 19:36
Wójt napyta sobie strasznej biedy w trakcie tej kadencji jeśli w takim tempie będzie popełniał takie błędy urzędnicze. Oczywiście sam bez niczyjej pomocy. Jeśli nie może poradzić sobie z reformą szkolnictwa a na to wygląda to jak radzi sobie z gminą ? Coś słyszałam że Kuratorium złożyło doniesienie do prokuratury odnośnie przeniesienia przedszkola bodajże w Rabce czy coś w tym rodzaju. Oskarżać można ale czy warto. Czy nie powinna powrócić sprawa żłobka ?
świadomy wyborca!15.04.2021, 21:19
Taak wystraszyła ta arystokracja Gminna radną że się jej chyba przedziałek spocił ! Mam jednak nadzieję że radna nie czyta wpisów na tej stronie. Bo w przeciwnym wypadku riposta z jej strony była by druzgocąca bo jednak słynna jest z ciętego języka! Ale radna powinna być świadoma z kim szła do wyborów i co reprezentuje wójt swoją osobą jak by nie było na kolejne 5. lat. Oj p. Radna chyba to był nie najlepszy krok... a miała Pani możliwość wyboru nie skorzystała pani z okazji szkoda. Pani sprawa .
Renata A.17.03.2021, 10:23
Oglądam sesje w internecie i takiego chamstwa zwłaszcza do radnej Schlegel tak ze strony radnych czy nawet wójta wcześniej nie widziałam! Pan chyba zapomniał o podziale obowiązków ? Radni są od tego aby pilnować i nadzorować pracę wójta! To jest ich zaf,,,,y obwiązek!!!! Ma pan obowiązek odpowiadać na pytania radnych , jeśli takie padają ze strony radnych. Rada zepsuta do szpiku kości, olewają mieszkańców arogancja ,bezczynność , zastraszanie ,niewiedza rady... i sumie nałożone kary!!!! To kiedyś się zle skończy! Kiedyś mogą się krzesełka wywrócić???
zawiedziony14.03.2021, 12:01
Po ostatniej fatalnej reformie szkolnictwa w Niedzicy w wykonaniu wójta ,kolejna wpadka wójta i tej bezradnej drużyny, która absolutnie nie nadaje się do sprawowania jakiejkolwiek władzy! Tym razem chodzi o spór wójta z konserwatorem zabytków to totalna porażka władz Gminy w efekcie grzywny, którą to powinni pokryć radni razem z wójtem z własnej kieszeni!!! Mam jednak nadzieję, że to ostatnia kadencja tej popapranej rady oraz wójta rzecz jasna. Mam taką nadzieję że w kolejnych wyborach mieszkańcy się zastanowią i nie wybiorą takich nieudaczników!!!!!!!!
no i co dalej?28.02.2021, 15:11
Jezu!!!! Co to się dzieje w tej gminie ? Straszenie radnej, która często nie zgadza się z samowolą wójta tej gminy i radnych mając całkowitą rację ...to jakiś absurd!!! Jamróz plecak szkolny i do szkoły p, Janina już tam nie pracuje i nie będzie się mściła w przeciwieństwie do pana . Radni bezradni nic nie mogą, bowiem u radnych wystąpiła impotencja w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji -- trzeba to nazwać po imieniu . Nie jestem pewny czy do końca kadencji wójt nie wygasi działalności rady bo jak widać wszystko ku temu zmierza .Boże chroń nas przed taką władzą !
zawiedziony14.02.2021, 19:50
Świetnie się bawię jak oglądam sesje.... kabaret gminny w Łapszach N. Najpierw modlitwa prowadzona przez radnych, której przewodniczy p. Majerczak. Po modlitwie z kolei następuje absolutne bredzenie radnych, bajanie wójta, niemoc skarbnika, niewiedza sekretarz, i wszelkiej maści kierowników tejże gminy!!! Ale wrócę do meritum sprawy... ano co mnie osobiści bawi ? Wystarczy że radna z Niedzicy ma odmienne zdanie, często ma rację ,obojętnie w jakiej sprawie i już pod jej adresem jest NAWALANKA.... tylko tak to można określić w skrócie! Straszenie radnej nic tu nie da tylko spokojna... merytoryczna rozmowa... inaczej możecie się Panowie tylko s....ki nabawić!!!! Mniej modlitwy więcej działania!!!!!!!!
a co!11.02.2021, 13:31
Pamiętaj ! Radna , że to co słuszne nie zawsze jest popularne a to co popularne , nie zawsze jest słuszne ! Radnemu nie wolno krytykować takiej osobowości , takiego majestatu, szkalować dobre imię wójta... o to nie!! Natomiast wójtowi i tej reszcie nieudaczników obrażać , opluwać radną... to już tak! Wcale mnie nie dziwi że radna chciała likwidacji komisji Edukacji bo nie wiadomo czy ta szkoła jest Samorządowa ,Wójtowa, czy Kuratorium , kto ma to kontrolować ? Pytanie co będzie dalej ???
Michalina B.08.02.2021, 20:04
Przeczytałam artykuł bardzo wnikliwie i mnie zamurowało!!! Ostrzegałam... pamięta Pani naszą rozmowę o rozwoju turystyki na tym terenie? p. Janeczko, czy warto było bronić tak gorliwie takiego wójta.. takiego człowieka ? Jak Pani się z tym teraz czuje czy warto było ? Moja rada jeśli mogę ??? Zwróć uwagę głupcowi... to Cię znienawidzi !!! Zwróć uwagę mędrcowi to będzie Ci wdzięczny , w ten sposób ich rozróżnisz. Jak to przeczytałam to myślałam że mnie krew zaleje !!!!!! Serdecznie pozdrawiam.
nadzieja25.01.2021, 10:44
Ha...chyba od dawna wiadomo że p. Janina to radna kontrowersyjna ale tak w sumie to wspaniała kobieta i tu trzeba sobie jasno powiedzieć. Dając broń radnej do ręki sami się wystawiacie na strzał to tak w przenośni oczywiście krótko mówiąc. Oskarżania jakie padają pod adresem radnej tak ze strony wójta czy niektórych radnych to... to... jakieś kuriozum!!!! Trzeba się liczyć ze zdaniem radnej i myślę że wszystko będzie dobrze. OK
/ sprawiedliwy/ z chamstwem czy arogancją daleko nie zajadą zgoda i to niestety przykra prawda.
co dalej?24.01.2021, 17:49
sprawiedliwy....ciekawość to poniekąd pozytywna cecha człowieka. A teraz co do odwołania czy przeprosin ? Na pewno będzie to odwołanie bezobjawowe. Ale tak sobie myślę że walka z radną to krok w bardzo złym kierunku, ale cóż mogę się mylić. Przecież w radzie zasiadają tęgie umysły!! To i tok rozumowania powinien być jasny i widać to na sesjach co jeden to lepszy filozof wiejski!!!!!!!
sprawiedliwy20.01.2021, 09:29
Co o tym wszystkim sądzić????? Chyba tylko to że ludzie słabi sprzedają swoje wartości , gdy to jest wygodne lub korzystne. Oczywiście jeśli te wartości posiadają. Ale osobiście w to mocno wątpię!!!Jestem ciekawy jak zachowa się radna przy głosowaniu nad wotum zaufania dla wójta odpuści straszenie Sądem czy będzie pamiętać? Czy absolutorium też stanowczo wójtowi odmówi? Trzeba rozmawiać na spokojnie.... z arogancją nic nie zdziałacie Panowie ! Gmina tylko traci na wizerunku czy o to chodzi? Tutaj trzeba naprawdę merytorycznych działań...... tak ze strony wójta jak i radnych!!!!
Beata15.01.2021, 17:50
Tak sobie przeczytałam wpisy na tej stronie oraz artykuł i co ja mogę powiedzieć na ten temat. Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupszych. Ludzie uczciwi trzymają się zawsze swoich wartości, nawet wtedy gdy jest to trudne lub niepopularne. Tak to tylko można skomentować!!
WYBORCY31.12.2020, 16:28
Szanowna p. Radna denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ale zbyt często stawiamy przecinek tam gdzie już dawno powinniśmy postawić kropkę!!!To, że Pani nie cierpi kłamstwa i obłudy i słynie Pani z ciętego języka w obronie nas wszystkich to nie jest przywara lecz zaleta, której jak widać na sesjach wielu Radnym brakuje. Prosimy tak trzymać ! Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości w nowym 2021 r.... WYBORCY
sorry28.12.2020, 11:40
życzliwy...pyta czy to prawda? Pewnie że tak...... facet wjechał na stanowisko wójta oczywiście przy dużym poparciu radej czyli jakby to powiedzieć.... przepraszam ale w pewnym sensie na plecach radnej! Nie do końca rozumie dlaczego redakcja pyta tylko wójta??? Radna zaś nie ma prawa obrony na łamach prasy??? Artykuł pokazuje rzetelny obraz co dzieje się z Oświatą w tej Gminie. Oglądając ostatnią sesję widać jaka sytuacja panuje w tej radzie, czuć tam arogancje ,chamstwo ,wręcz głupotę niektórych radnych.... żenada jednym słowem!!!!
życzliwy20.12.2020, 18:02
Pani radna p. Janino jeśli się nie mylę to kilku radnych włącznie z wójtem to Pani wychowankowie.... czy to prawda? W tym akurat przypadku wychowania , kultury i obycia tym wychowankom jednak brakuje ! Jeśli Pani chce mieć szczęśliwe życie to proszę skupić się na swoich celach, a nie na tym czego oczekują od Pani ludzie. Nie ufaj pięknym słowom. Wiele osób ma miód na języku i truciznę w sercu!! Czy my jako społeczeństwo powinniśmy być niewolnikami tej nieudolnej i stale się kompromitującej rady???Proszę nie wierzyć w ich żarliwe modły!!!!
tak sobie myślę06.12.2020, 14:08
Też tego nie rozumie!! Co to za rada, która nie jest w stanie postawić wójta do pionu. Rada ma narzędzia.... wystarczy nie poprzeć budżetu, czy nie dać mu wotum zaufania, nie udzielić absolutorium i jest po wójcie!!!Jeśli jest tak nasmrodzone w tej gminie to wietrzenie jest konieczne. Na co czekać aż to wybijające szambo się rozleje. Czy Ci radni są jeszcze w stanie myśleć?? P.S. Czy to może chodzi wójtowi chodzi o te /.../

Swoją wiedzą o przestępstwie proszę się podzielić z prokuratorem. Moderator.
czy ktoś to rozumie01.12.2020, 11:01
Czytając artykuł odnośnie szkoły w Niedzicy, włos się jeży na głowie ! Na pewno jest wiele nieprawości w Gminie i być może wiele osób które mają wiele za uszami. Ale na pewno nie radna która kurczowo trzyma się litery prawa. Szczypanie radnej p. Schlegel to prośba o katastrofę!!!!! Szanowna p. radna miej taki punkt widzenia z którego dobrze widać drugiego człowieka. Wójcie kłamstwa mogą wygrać sprint, ale to prawda wygrywa cały maraton. Jeśli sami nie nadacie rzeczom jakiegoś charakteru, utoniecie w tej nijakości!!!!!!!!!!!!!!!!!
obywatel30.11.2020, 19:05
Obserwator!!! Nie kuś losu broń Panie Boże Gminę przed kolejnymi kontrolami, a tym bardziej z udziałem p. radnej. Wójt też musi przestać filozofować, bo do filozofa jest mu jeszcze bardzo daleko. Jeśli wójt trafi na cwanego gościa, który będzie chciał się zająć tym wszystkim o czym piszesz to dopiero będą jaja... tym razem kwadratowe. Już tyle wójt nasmrodził w tej gminie, że kiedyś ktoś musi to wywietrzyć!!!!
niedowiarek28.11.2020, 10:08
adamaszek....skoro nowa pani dyr. jest tak wybitnym pedagogiem ,bo od śpiewu i techniki Niedzica na pewno będzie śpiewać głośno i daleko. Może radni czy nawet wójt nauczą się dziergać na drutach będą mieli zajęcie na długie zimowe wieczory. Co do porządku w tej szkole ,no mam pewne wątpliwości jeśli szkoła będzie pracować w obecnym składzie. No cóż wypada tylko spokojnie czekać na dalszy rozwój wydarzeń w tej chyba już jednak chorej Gminie!!!!
Stonka27.11.2020, 18:40
Najważniejsze ze rodzina ma robotę! Wszak kryzys idzie to o rodzinę Jamroz musi dbać.
wychowanek tej szkoły27.11.2020, 13:50
Ale się porobiło w tej Gminie bajzel że hej!!Reformę Oświaty robi komisja Rewizyjna jeśli dobrze kumam pod przewodnictwem wójta i komendanta Gminnego Straży Pożarnej i w taki to sposób podpalili Oświatę, która płonie! O zgrozo w komisji Oświaty w tej Gminie zasiadają byli dyrektorzy szkoły Niedzicy, Kacwina, oraz długoletni wspaniały nauczyciel matematyki wiem, co mówię bo to moja była wychowawczyni. Jestem rówieśnikiem Kuby i jest mi wstyd, że oddałem głos na Niego. /.../ Jest mi po prostu wstyd i po prostu głupio!!!
prawnik27.11.2020, 09:56
Do.. Norek...zapomniał albo nie chce pamiętać. Zarzuty, którymi tak szasta w stosunku do poprzednika jak widać są wątpliwe. Gdyby poprzednik był złośliwy i dochodził tych oskarżeń kierowanych pod jego adresem w sądzie to podejrzewam, że wójt Jamróz by z sądu nie wychodził!!!! Jeśli chodzi o obecną transparentność , czy kontrole radnych to dowodem na to jest ostatnia sesja!!!!Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą oskarżać innych, żeby poczuć się silnymi!!!Gmina ostoją prawa, wójt krystaliczny no, no, to jakieś nieporozumienie????????
Norek26.11.2020, 21:18
Oj zapomniał wół jak cielenciem był..... A czyż to nie obecny Włodarz zarzucał poprzednikowi brak transparentności? Utrudnianie radnym kontroli, nie mówiąc już o zarzutach jakie to przekręty poprzednik miał robić?? /.../
Miejscowy26.11.2020, 18:06
Widzę ze co niektórzy powpychali swoich na posadki i teraz się tu sami chwała niby osiągnięciami - jest to poprostu śmieszne i żałosne ....
Pani radnej z Niedzicy należą się podziękowania za to co robi a ci dwaj pozostali niby radni z Niedzicy powinni się wkoncu opamiętać gdzie są po co i kto och wybrał ....
uczeń26.11.2020, 16:44
Rodzic..... co Ty rzniesz głupa przecie dzieci nie chodzą do szkoły, jakie zmiany na lepsze że więcej zatrudnionych nauczycieli to ma być reforma? No Chyba że Ci nowi pedagodzy tak szybko podnieśli prestiż tej szkoły to tylko pogratulować!!!!!!
co dalej?26.11.2020, 11:48
Do rodzica!!!Mnie jako rodzica z kolei dziwią i niepokoją te zmiany na stanowisku dyrektora w Niedzicy, bo sądzę, że Twoje dzieci chodzą chyba do szkoły w Kacwinie. Czas pokaże co będzie dalej!!!!!
RODZIC26.11.2020, 11:07
Witam jako rodzic bardzo się cieszę z tej zmiany na stanowisku dyrektora od września w końcu zaczęło się odczuwać zmiany w tej szkole i to na lepsze co niewątpliwie jest zasługa nowej Pani Dyrektor. Oby tak dalej.
adamaszek s.26.11.2020, 10:17
Już dawno trzeba było zrobić porządek w tej szkole !!!
Z sąsiedniej wsi26.11.2020, 08:47
Dziwi jeszcze kogoś co ten śmieszny wójt robi.
Szanowna Pani radna - życzymy wytrwałości w dążeniu do transoarentnisci a więc do tego o czym wójt pewnie jeszcze nie słyszał
obserwator25.11.2020, 17:55
Białcon ...całkowicie się z Tobą zgadzam! Trafnie podsumowałeś tą Gminę,, faktycznie trudno jest pracować w takim burdelu. Radna nie powinna zostawić reformy tym ludziom, którzy widzieli oświatę z pospiesznego pociągu. Może jak twierdzisz Miłek warto by było aby Radna zajęła się przetargami ,chybionymi inwestycjami, kosztem zakupu nowego samochodu, sprzedażą starego, dojazdu wójta do pracy służbowym samochodem na koszt podatników, bo jak widać jest lepsza niż mężczyzna z jajami!!!
Białcon25.11.2020, 14:04
Oglądałem tą sesję i tą przepychanke.....żenada!!!! Majerczak wogóle nie powinien dopuścić do takiej sytuacji, że Wójt uprawia prywate!!! Bo jak sam powiedział chodzi o jego dobra osobiste.....a więc niech se rostrzyga te spory na drodze cywilnej, a nie na radzie. Przemilczano wystąpienie radnej Schlegel o tym, że się knebluje usta radnym, aby nie poruszali tematów ciężkich przed kamerami...... Coraz ciekawiej się tam robi w tych Łapszach..... JJ doprowadził widzę do niezłego bu...delu
Miłek25.11.2020, 13:58
Wójt się zachowuje tak, jakby miał coś do ukrycia..... A już tekst, że koszt kserowania jest nie mały.....przecież można zeskanować dokumenty.... Po za tym, Oni chcą tylko wgląd w papiery...... Coś tu śmierdzi.......
PS: Jaki koszt był zakupu nowego auta i ile gminę kosztuje sponsorowanie Wójtowi dojazdu z domu do pracy i z pracy do domu??
ja25.11.2020, 12:44
W tej szkole to cyrk cały czas nauczycielska samowola robią co chcą.. może ta Pani w końcu zrobi z tym porządek
Wojtek25.11.2020, 10:42
Halo,Spisz, spokojnie żyjcie, bo ostatnio u Was dziwna atmosfera,zamiast Wspólnotowość Regionalna,to niesnaski i ciągła zawiść..Uczcie się normalności od Orawy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl