25.11.2020, 10:51 | czytano: 5959

Gmina chce wydzierżawić 2 hektary atrakcyjnego terenu

Radni gminy Łapsze Niżne przychylili się do propozycji wójta, aby w drodze przetargu wydzierżawić 2 hektary terenu położonego tuż przed przejściem granicznym w Niedzicy. Do tej pory atrakcyjnie położony obszar, przy Polanie Sosny, był wykorzystywany jedynie w części. Większość była zwykłym nieużytkiem.
Radni już w trakcie przyjmowania uchwały chcieli wiedzieć, co powstanie na działce, po wyłonieniu w drodze przetargu dzierżawcy. Radna Janina Schlegel chciała, aby przyszły dzierżawca nie zalegał na terenie gminy Łapsze Niżne z podatkiem, a także przedstawił koncepcje na zagospodarowanie ogromnej działki, która obecnie wykorzystywana jest w niewielkiej części.
Jak mówi Joanna Słowik, sekretarz gminy Łapsze Niżne, działka planowana jest do oddania w najem na okres 10 lat.
- Do chwili obecnej jest to działka w znacznej mierze niezagospodarowana, jedynie w bardzo małej części podnajmowana firmie, która składuje na niej drewno – mówi Joanna Słowik.- Zamierzeniem gminy jest wykorzystanie tego gruntu na cele rekreacyjno-turystyczne.

Władze gminy planują przygotować i ogłosić przetarg na dzierżawę tej nieruchomości jeszcze w tym roku. – W warunkach przetargu uwzględnione będą również sugestie radnych, zwłaszcza radnych miejscowości Niedzica, odnośnie obligatoryjnego wymogu dla zainteresowanych dzierżawą – tj. uproszczonej koncepcji zagospodarowania terenu, aby mieć pewność przyszłego wykorzystania nieruchomości zgodnie z wizją rozwoju gminy – mówi.

Władze Łapsz Niżnych zapewniają, że dzierżawiony teren ma być przeznaczony przede wszystkim pod rekreacje, rozrywkę i do obsługi ruchu turystycznego.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
wkurzony05.04.2021, 13:03
Nurtuje mnie pytanie którego nie rozumie i nie mogę do końca zrozumieć. Pytam ....czy jest jakaś władza w tym kraju która nadzoruje radnych, czy nawet wójta ? Albo zapytam inaczej czy jest jakaś prawna możliwość ubezwłasnowolnienia tak nieudolnej rady. Decyzje gminy na rozwój turystyki to...wydzierżawić, sprzedać , zlikwidować!!!! Władze tej gminy bowiem wychodzą z założenia jak mówi stare przysłowie....pić p.......ć nie żałować bieda musi pofolgować!!! To jakaś banda naiwnych frajerów nie radnych!!!! To mnie sa,,,,,,,ko podnosi ciśnienie!!!
autor28.03.2021, 11:40
Do sąsiada..... apelujesz jak sądzę dwukrotnie do radnych o jakieś tam logiczne myślenie i dobrze. Rozumie Twoje oburzenie co do działania tej rady.... też słusznie!!! Ale nasuwa się pytanie czy obecny skład rady to załapie i tego nie byłbym taki pewny. Czy takie wpisy określające radnych ,,wałami,, mają sens pewnie tak, bo prawdopodobnie coś tam drgnęło w rajstopach w tej skostniałej gminie! Co do głosowania - głosowali jak chcieli
a wybrali kogo trzeba ! Ale.....czy z tego wszystkiego znowu nie będzie jaj ???????
Sąsiad za miedzy26.03.2021, 09:46
No nie może być w tak katolickiej Radzie w prawej i sprawiedliwej Gminie takie wały?????? To chyba jacyś kosmiczni ateiści sieją taki zamęt!!!!! Kary się zdarzają ale to wina społeczeństwa że wybrali takich delikwentów. To też kara.... tylko Boska - za tak durne wybory!!!!
Sąsiad za miedzy26.03.2021, 09:46
No nie może być w tak katolickiej Radzie w prawej i sprawiedliwej Gminie takie wały?????? To chyba jacyś kosmiczni ateiści sieją taki zamęt!!!!! Kary się zdarzają ale to wina społeczeństwa że wybrali takich delikwentów. To też kara.... tylko Boska - za tak durne wybory!!!!
obcy25.03.2021, 13:30
Skoro rada jest tak niemrawa, bezradna taka beznadziejna ,uzależniona ,czy nawet podatna na manipulacje osób trzecich , jak to wynika z oceny wpisów na tej stronie to sugerowałbym powołać radę ocalenia gminy, w której skład wchodzili by sami ,,wybitni znawcy ,,tacy jak... wójt gminy ,skarbnik , sekretarz, komendant straży ,służalczy dyrektor którejś ze szkół czy nawet któryś z proboszczów . Rada taka podejmowała by jedynie słuszne decyzje, które z kolei rada gminy mogła by tylko przegłosować oczywiści w świetle prawa jak rozumie!
oburzony23.03.2021, 15:29
a co...a to.... że wójt przez 7 lat wojował z konserwatorem zabytków i wymachiwał szabelką razem z tymi swoimi pierdzistołkami... to w rezultacie wywojowali karę 50 tyś . Którą to pokryje nie kto inny tylko podatnik!!!!!! A co w tym dziwnego, że pełzają skoro to radni bezkręgowcy? Oglądając wszystkie sesje to chyba nie pierwsza i nie ostatnia kara i wygląda na to, że gmina co roku płaci po kilkaset tysięcy !! Jeśli to prawda to tutaj ma prasa pole do popisu nagłaśniając taką gospodarkę rabunkową gminy.
a co!19.03.2021, 11:31
W Gminie sami wybitni specjaliści na czele z nieomylnym wójtem! Rada zaś to wybitni politycy , samorządowcy ?.... to skąd co roku te kary ??? Z mojego punktu widzenia to zwykłe pierdzistołki , radny ma podejmować słuszne decyzje o rozwoju gminy i być niezależny i kropka !!!! Ale tak nie jest radni nie klęczą na kolanach oni już pełzają i mamy to co mamy. Do tego dochodzą skargi na wójta radę i taka sytuacja panuje w gminie. Wystarczy śledzić sesje ! Prasa powinna stanowczo nagłaśniać takie poczynania gminy przykład.... ostatnia sesja rady gminy ! Kary i skargi !
Niedzicon10.03.2021, 10:53
Powiem tak...Ja osobiście mam ogromny, ogromny żal do p. Janiny że nie kandydowała w wyborach na Wójta Gminy, bowiem w Niedzicy cieszy się ogromnym zaufaniem i tu miałby problem Jamróz z wyborem na to stanowisko ! Sytuacja rozwoju turystyki była by na pewno inna niż jest obecnie. Pewnie zagospodarowanie działki też było by nieco inne niż jakaś tam nie wiadoma dzierżawa i to na 10 lat .To prawie trzy kadencje jak by na to nie patrzeć. Zła umowa może rodzić fatalne skutki dla Niedzicy !!! Gmina płaci często kary i to mnie niepokoi jako wyborcę i podatnika. Prawo w tej Gminie też jest nie ciekawe i to kolejna moja obawa co do wiarygodności Gminy ,Rady, itd . Kolejna kara zawisła nad Gminą ??????
ale09.03.2021, 07:28
chyba? jedno musisz przyznać że muł nigdy nie będzie koniem. Reszta to święta prawda co piszesz!!!!!!
z terenu22.02.2021, 19:59
krakus też chciałbym mieć taką nadzieję , ale jej po prostu nie mam! Chciałbym żeby te oscypki z Frydmana czy Kacwina wymyśliły choć raz coś
sensownego ,konkretnego, ale to raczej wątpliwe ! Za co się wezmą Ci popaprańcy to wiadomo będzie z tego tylko sm..d !!!! Tak było z wieloma inwestycjami w Niedzicy miały być.... ale ich niema!!!! Miało być prościej i taniej a jest sprosto i drogo... Gmina bowiem cierpi na chroniczny brak kasy i d...ka zbita. Jaki pan taki kram stare przysłowie!!!!
krakus15.02.2021, 10:21
Czasem tak bywa że sukces rodzi się w bólach , ale już po urodzeniu jest radość ! Oby to nie było tak jak z torem saneczkowym na Polanie Sosny toru oczywiście niema , ale hejt negatywny na temat tej inwestycji pozostał. Mam jednak nadzieję że nie będzie to kolejna obietnica wójta bez pokrycia i coś tam jednak powstanie związane z turystyką i wypoczynkiem. Mam dalej nadzieję że gmina się jednak obudzi i zacznie myśleć o inwestycjach na tym terenie!!!!! Wyciąg też jest nieciekawy szkoda że nie jest doinwestowany.
chyba?11.02.2021, 10:24
czytelnik....fajna bajka ale radnym trzeba rozwinąć...ten temat bo niektórzy radni słabo kumają ! Wójt w Trybszu dał na łyżeczkę , Kacwinowi do miseczki , Frydmanowi do żłobu , Łapszanom do trzopecka , a w Niedzicy jak coś uda się sprzedać to kasy tej reszcie dosypie żeby radni nie byli powiem ładnie głodni! Widać że chłopina sobie z niczym nie radzi po prostu Gmina nie ma żadnego pomysłu na dalsze lata rozwoju. Kopanie się z koniem nic tu nie da bo niestety koń zawsze będzie koniem!!!
czytelnik07.02.2021, 19:37
Gmina działkę wydzierżawić chce ale jakoś nie może.... trwa to już prawie któryś miesiąc i cisza ! Chyba coś tam musiało iść nie po myśli wójta skoro parcie gminy jest takie słabe. Coś tu jednak śmierdzi skoro ta bezrada jeszcze nie przegłosowała. Trzeba coś radnym wójcie obiecać przypomina mi się taka bajka jak sroczka kaszkę ważyła, temu dała na łyżeczkę temu do miseczki innemu do żłobeczka temu do trzopecka.....temu urwała główkę i fru...Obiecanie świetnie wam wychodzi nic poza tym i tak trzymać a turystyka będzie się rozwijać że hej!!!
coś jest nie tak!!!!12.01.2021, 18:10
Sam jestem ciekawy co zrobią Ci radni a raczej nieudacznicy samorządowi odnośnie dzierżawy tej działki?????? Czytając wpisy na tej stronie.... no to wygląda to nieciekawie.
coś jest nie tak!!!!11.01.2021, 17:15
To to to....co niektórym w tej gminie już kompletnie wypaliło rozum!!!!! Może szlak trafić człowieka, jak się patrzy czy słucha co na sesjach opowiadają radni i ta reszta tego dziadostwa. Szkoda gadać to jeden wielki obciach! Prasa pisze swoje aaaaa.... gmina robi swoje....a to wszystko idzie w eter! Coś jest nie tak w tej gminie....
sugestia09.01.2021, 18:42
Moim zdaniem wójta, radnych i pieluchy należy wymieniać jak najczęściej z tego samego powodu. Wydaje się, że sytuacja w gminie była by jasna i klarowna.
Niedzicon07.01.2021, 17:14
Jasne.... i po co mieszać w wydzierżawienie działki radnych? Przewodniczący zleci wójtowi ten z kolei wydzierżawi 2 ha. za 100 zł rocznie i tak za 10 lat Gmina wzbogaci się o 1000 tyś zł. Ale radni muszą to przegłosować żeby to było zgodne z prawem! W taki to właśnie sposób gmina ubije kokosowy interes....wkurzony słusznie pyta? Na Ch... drążyć ten temat? Jeden zna się na turystyce, drugi na ekonomii i po ptokach po co to gdybanie ???????Pretensje do Radnej nie można kierować, że interesuje się tym jakie są zawirowania wokół tej działki!! To jest jej obowiązek by pilnować swojego okręgu wyborczego.
taka jest prawda21.12.2020, 15:08
Oglądając ostatnie sesje odniosłem wrażenie że to wójt z przewodniczącym prowadzi obrady. Prowadzi jakby..... ślepy głuchego tak to wygląda reszta milczy !!! Do tego trzeba dołączyć kilu radnych granatem oderwanych od rzeczywistości i mamy obraz nieudolnej, kulawej rady. Turystyki praktycznie nie ma to i problemy żadne!!!! Oczywiście Niedzica wpłaci haracz w postaci podatku 4 mil zł. i wszystko będzie cacy! To ciekawa sprawa radni... to pies merda ogonem w tej Gminie czy ogon psem??? To ogon szczeka a pies milczy..... ale Wy i tak niczego nie zrozumiecie, sorry taki klimat!!!!!!!!!!!!!
wkurzony20.12.2020, 19:52
W tej całej Gminie...... radzie nic nie kumają o turystyce tam nie ma nikt pojęcia jak się robi kasę!!!!!! Ani wójt ani ta reszta tych Boże się pożal urzędasów. Stracona kolejna kadencja!!! Na Ch... drążyć ten temat to i tak się nic nie zmieni. Ciemnogród i tyle w tym temacie!!!!!!!!!!Dalej Niedzica będzie dojona przez te pijawki gminne, to jest wpisane w budżet Gminy. Kiedy Niedzica się obudzi!!!
tutejsy19.12.2020, 09:14
Gmina niema bladego pojęcia o turystyce, to ciekawe co powstanie na tych 2 ha ? Znowu będą budować sipańce, stodoły itp, jak w Kacwinie ??? To tak ma wyglądać rozwój turystyki w wydaniu Gminy? Trochę czasu upłynęło od tej sesji i dalej nie wiadomo co tam ma powstać!!!Pożyjemy, zobaczymy jaka jest wizja rozwoju tej Gminy.
twardziel12.12.2020, 11:32
normalnie... zgoda ok...A tak na marginesie ciekawi mnie co ta reszta radnych pije że są tak ulegli???? Wynika z tego że radni to są takie miękiszony to teraz modne określenie pasujące jak ulał do obecnej rady. Czy wiedzą po co są wybrani.... raczej wątpię!!! Kolejne pytanie..... to czy są w stanie zrozumieć... co to jest Rada Gminy i po co została powołana? Chyba raczej też z tym będą mieli duże kłopoty. Problemy to specjalność tej Gminy!!!!!!
normalnie!10.12.2020, 09:58
Co w tym dziwnego, że radna Schlegel interesuje się działką w Niedzicy. Jest radną z tego okręgu, po to ją w końcu wybraliśmy żeby nas reprezentowała!!!!!! Jak widać na sesjach radna zabiera głos konkretnie, merytorycznie i bezkompromisowo. Słynie jednak z ciętego języka w przeciwieństwie do reszty radnych z Niedzicy i nie tylko. Radni powinni wiedzieć kto ich wybrał i po co!!!! W przeciwnym wypadku nie będzie to rada a tylko fabryka wazeliny!!!! Czy Gmina ma z tym problem?????
wk...........04.12.2020, 13:01
Gmina obudziła się po 7 latach i Pani Sekretarz raczyła zauważyć do jakiego stanu władza tej Gminy jest w stanie doprowadzić zabrany majątek!!! Bez winy nie jest także wójt, który nie ma żadnej wizji co do przyszłości rozwoju turystyki na terenie Niedzicy. Kasę brać z Niedzicy i owszem... ale inwestycje zerowe. Radni, którzy nie zadają pytań są głupcami przez całe życie. Prawda na temat tej gminy jest niestety bolesna.
mieszkaniec03.12.2020, 14:37
Działka nie zagospodarowana tyle lat p. Słowik sekretarz Gminy Amerykę odkryła??? Działanie tej Gminy przyprawia nie tylko o ból głowy ale nawet d..y!!!!Oby to wszystko znalazło szczęśliwy finał bez manipulacji i krętactw.
kaganek oświaty27.11.2020, 20:56
To prawda, że ani jedne ani drugie Łapsze go nie wybrały na wójta, zawaliła Niedzica to fakt.. teraz mają od niego podziękowanie!!! Niedzicy nie trzeba żadnej sprzedaży działek bo gmina przeżera co roku 4 miliony podatku z Niedzicy. Z zamykaniem szkół Niedzica nie ma nic wspólnego, żale w tej sprawie proszę kierować do wójta i radnego Prelicha twórców reformy szkolnictwa, bo na dzień dzisiejszy komisja rewizyjna reformuje szkołę w Niedzicy co widać i słychać i czuć !!!
Stonka27.11.2020, 18:39
Niedziczanin:
Ale to Wyście tego króla wybrali, a nie Łapsze Wyżne. Sajbiki wybrały Dziubana.....to jak brakuje kasy na fanaberie Waszego Króla to se sprzedajcie działki u Siebie, a nie kazujcie zamykać szkoły w Trybsiu czy Lapszance.
tak to jest27.11.2020, 16:48
Stonka!!!.......dobra rada sprzedać i budować dalej to dziadostwo , niech się bawi towarzystwo im się to należy!!!!Co do inwestycji o które pytasz to je zobaczysz jak świnia niebo. Fabryka peletu jest już w trakcie budowy. Tor saneczkowy na ukończeniu. Wszystko jest pod kontrolą tyko jest jeden problem mianowicie kasy brak.......i tak na dobrą sprawę nie wiadomo skąd ją brać.
Niedziczanin27.11.2020, 16:33
Do Stonka,

Sprzedać to można Łapsze Wyżne, nikt by się nie zorientował, że ich nie ma.
Stonka27.11.2020, 10:05
Sprzedać, będą środki na fanaberie Wójta i jego ziomków!! W końcu zbuduje tor saneczkowy, wyciąg, instalacje gazową i internet bezprzewodowy!! Aaaa i jeszcze tą fabrykę peletu!!!
wk...........26.11.2020, 14:02
To żaden problem jeden wójt zabrał drugi powinien oddać i po sprawie co za problem!! Pytanie o jakim majątku tu jest mowa??? Co się tyczy dojenia Niedzicy, dlaczego wyciągacie radni te brudne łapki po kasę z podatków które płaci Niedzica ha!! Raz już napisałem co ja o tym sądzę i nie będę się powtarzał, nie po drodze z Niedzicą, to trzeba rozwiązać te sprawy raz na zawsze. Osobiście już nie wiem czy to jest gmina czy to już jest zakon? Proszę zabrać się za pracę i przestać bujać mieszkańców!!!!!!!!!!!!!!!
Niedzicon26.11.2020, 09:44
Inwestor...z tym się zgadzam całkowicie!!!Nie żyjący już wójt pozabierał Niedzicy wszystko co było możliwe i nie możliwe uwłaszczając na Gminę by utrzymać ten dziwny twór w postaci owej gminy. Obecny wójt nie jest w stanie utrzymać tego majątku, który pod jego rządami popada w całkowitą ruinę!!!!!!!Często inwestycje bywają całkowicie nieprzemyślane więc dojenia Niedzicy ciąg dalszy.
Inwestor26.11.2020, 08:54
A wiec dojenia Niedzicy ciąg dalszy rozumiem.
Wójt niech by se wydzierżawił swój dom rodzinny z plakatem paluch owej a nie działkę poco kolejny pseudo inwestor skoro gmina se nie radzi z nimi albo nieraz im utrudnia
nadzieja26.11.2020, 04:06
Dobrze by było żeby w końcu ten teren został zagospodarowany bo widok tego terenu przyprawia człowieka o przysłowiowy ból głowy . P.S. Oby to się odbywało tylko transparentnie i bez manipulacji!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl