26.11.2020, 11:32 | czytano: 4837

Policja zajmie się fałszywym alarmem na ulicy Kolejowej

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. W nocy straż pożarna została wezwana ulicę Kolejową. Zgłoszenie mówiło o pożarze poddasza. Strażacy, którzy zaalarmowani przyjechali na miejsce, sprawdzili całą okolice, ale pożaru nigdzie nie było. Fałszywym zgłoszeniem zajmie się policja.
- W związku z bezpodstawną interwencją będą prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 66 kodeksu wykroczeń - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Przypominamy, że wywołanie niepotrzebnej czynności, fałszywą informacją lub wprowadzenie w błąd w inny sposób instytucji użyteczności publicznej to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Łukasz28.11.2020, 22:20
Do tej pory cisza , nikt nic nie robi bo M.H nadal ma swoje znajomości i żyć nie daje jak nie fałszywy alarm o pożar to pogotowie . Brawo Policja !!!!!! Może pora faktycznie aby rodzina H złożyła zawiadomienie do wyższej instytucji skoro Policja woli z tego co nam wiadomo kryć tylki swoim znajomym. A mieszkam niedaleko więc nie są to informacje z palca wyssane .
K.27.11.2020, 09:16
To stosunkowo niska kara pieniężna - wszak na nogi zrywają się funkcjonariusze policji, PSP, OSP (w zależności od dyspozycji). To niebezpiecznie droga "zabawa", tym bardziej, że strażacy mogą być potrzebni przy innych wydarzeniach (mało to wypadków na drogach?)
P26.11.2020, 12:02
Chce to zobaczyć jak osoba M.Z odpowie za to . Czy w końcu znajomości które posiada ulegną zmianie ? skończy się samowolka oraz niszczenie ludziom życia .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl