27.11.2020, 11:19 | czytano: 1624

Zwolnienie ze składek: w poniedziałek mija ważny termin

Poniedziałek (30 listopada) to ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. w ramach tarczy branżowej.
Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji oraz wystaw.
- Ze zwolnienia skorzysta przedsiębiorca, który był zgłoszony jako płatnik składek przed 30 czerwca 2020 roku. I w pierwszym miesiącu, którego dotyczy wniosek o zwolnienie ze składek, miał przychód niższy minimum o 75 proc. w porównaniu z przychodem sprzed roku. Ponadto jednym z ustawowych warunków było przekazanie do 31 października 2020 r. deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów za miesiące wskazane we wniosku (chyba, że ktoś jest zwolniony z ich składania). Zwolnienie będzie przysługiwało niezależnie od tego, czy zostały opłacone składki za miesiące wskazane we wniosku. Termin na jego złożenie mija 30 listopada - przypomina Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Wnioski można składać tylko elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE).

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl