05.12.2020, 14:30 | czytano: 3855

Miasto chce kupić działkę pod rozwój bulwarów

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Tor saneczkowy, a może mały wyciąg narciarski dla dzieci? Samorząd chce skorzystać z okazji i kupić działkę pod cmentarzem sąsiadującą z bulwarami nad Poniczanką.
Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na sprzedaż działki przy ul. Kulińskiego. Za pieniądze z jej sprzedaży miasto planuje kupić działkę pod cmentarzem. Część radnych miała wątpliwości co do sprzedaży, przypominając burmistrzowi Leszkowi Świdrowi, że obiecywał nie wyprzedawać miejskiego majątku. Z przeciwnej strony padały argumenty o przyszłości miasta, które musi samo dbać o atrakcje i ich rozwój, bowiem prywatni przedsiębiorcy się do tego nie kwapią.
- Musimy szukać możliwości dalszego rozwoju naszego miasta. My nie mamy przemysłu. Prywatni przedsiębiorcy nie inwestują w budowę atrakcji i spoczywa to na barkach miasta. Tu byłaby natomiast możliwość budowy toru saneczkowego czy niewielkiej trasy do jazdy na nartach dla dzieci. Z tą myślą to po prostu robię - wyjaśniał Leszek Świder.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stara baba co zymbów ni ma06.12.2020, 09:39
Panie Burmistrzu. Decyzja prawidłowa. Malkontentów w Rabce nie należy słuchać. Pani radna to malkontent typowy. To nie wyprzedaż majątku, a zamiana i to sensowna dla rozwoju i zakończenia bulwarów
nie_urzędas05.12.2020, 20:47
Dbałość o powietrze jest w Rabce na ... miejscu.
Urzednicy odpowiedzialni za pozyskiwanie dotacji na wymiany piecy i inne działania na rzecz lepszego powietrza praktycznie nic nie robią.
Mamy tylko program czyste powietrze z małym dofinansowaniem a inne gminy (szczególnie okolice Bielska, Żywca) mają dla mieszkańców dofinansowania 90-100%.
Rabka niekompetencją stoi !!!
Prawda05.12.2020, 16:31
Tor saneczkowy już jest w rejonie lodowiska, może trzeba go utrzymać, tak? I co to za okazja kupować o ile dobrze kojarzę zbiorowy cmentarz z czasów epidemii cholery ?
Mieszkaniec Tetmajera05.12.2020, 15:43
Burmistrz i radni zabrali pieniądze na remont zrujnowanej ul. Tetmajera żeby sfinansować budowę stadionu i drogi na Traczykówkę (pewnie więcej wyborców tam mieszka)... Czysta obłuda . Burmistrz okazał się kłamcą ,obiecał remont Tetmajera publicznie przy mieszkańcach ulicy po czy zrobił coś na odwrót.....zapamiętamy .
Brak słów05.12.2020, 15:09
Współczuję Panu Burmistrzowi, z kim musi pracować. Kto tą Radę wybierał. Ludzie, przecież oni nic nie kumają. Jest to praktycznie zamiana działek a wartość wzrośnie, to zysk dla Miasta. Podobno obok tej działki, obecny inwestor jest i nią zainteresowany.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl