15.12.2020, 06:58 | czytano: 2823

Zakopane powoli przywdziewa świąteczną szatę

Na ulicach Zakopanego montowane są dekoracje świąteczne. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Leszka Doruli - tym razem ozdób będzie mniej, niż zwykle. Powodem jest konieczność szukania w budżecie oszczędności.
Miasto jest po przetargu i o połowę została zmniejszona liczba oświetlenia świątecznego. Udekorowane będą tylko ulice "reprezentacyjne".

"W trudnym roku 2020 również uznano, że miasto powinno być udekorowane. Udzielenie zamówienia publicznego zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego jeszcze przed niekorzystną dla Zakopanego i całego regionu informacją o zamrożeniu wynajmu oraz skróceniu okresu ferii zimowych na terenie całego kraju. Dlatego też zdecydowaliśmy o ograniczeniu dekoracji tylko do ulic: Krupówki, Plac Niepodległości, Kościuszki, Chramcówki, Kościeliska, Krzeptówki, Skibówki, Nowotarska i Kasprowicza oraz rond: Ronda Armii Krajowej, Ronda Solidarności, Ronda św. Jana Pawła II, Ronda Dr Chramca, Ronda św. Brata Alberta i skweru im. Franciszka Pawlicy na wjeździe do Zakopanego" - informuje magistrat.


Urząd miasta zapowiada, że zaoszczędzone środki finansowe zostaną wykorzystane na rozwój i modernizację ulicznego oświetlenia.

Na zdjęciach montowanie dekoracji przez PKL reklamujących Krainę Światła na Gubałówce,
która rozbłyśnie milionem świątecznych lampek już 19.12.202.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszaniec15.12.2020, 08:15
Ludzie! Burmistrz się wygadał ze nie będzie zenka! :-) Miasto jest o milion złotych do przodu a mieszkańcy nie będą musieli użerać się z /.../. Muszę przyznać że są pozytywne aspekty kowidowej zarazy.
Dzisiaj otwieram szampana i się nabombię z tej okazji.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl