17.12.2020, 15:19 | czytano: 14880

Stało się... Rząd zamyka hotele, wyciągi narciarskie, wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się w sylwestra

Fot. TVP Info
Minister Zdrowia poinformował o wprowadzeniu w całym kraju w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia kwarantanny narodowej. To fatalne informacje dla branży turystycznej na Podhalu.
- Niestety, niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, ostrzegając przed trzecią falą koronawirusa. Ta, jak tłumaczył, może być najgroźniejsza, bo zacznie się od pułapu ok. 10 tysięcy zakażeń, który mamy obecnie. Efekt szczepienia populacyjnego, jak mówił, nie przyjdzie w styczniu i w lutym. Przekonywał, że trzecia fala, jeśli przyjdzie, może zablokować służbę zdrowia i odciąć od służby zdrowia również pacjentów z innymi chorobami.
Wzorem innych europejskich państw, rząd zdecydował się zaostrzyć obostrzenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Zamknięte całkowicie, również dla wyjazdów służbowych, zostaną hotele, wyciągi narciarskie i galerie handlowe. W sylwestra będą obowiązywać ograniczenia i zakazy w przemieszczaniu się w godz. 19-6 rano. Dopuszczone będzie tylko przemieszczanie się w celach zaspokajania ważnych potrzeb. - Oznaczać to będzie konieczność pozostania w domu - mówił minister.

Minister poinformował, że rząd przygotował specjalną tarczę finansową dla przedstawicieli branż, które ucierpią w okresie kwarantanny, w tym. m.in. dla stacji narciarskich. Szczegółowe informacje w tej sprawie ma przedstawić na konferencji prasowej minister Jarosław Gowin.

Obostrzenia np. w kościołach będą obowiązywać na dotychczasowych zasadach.

Dopytywany przez dziennikarzy, czy może obiecać, że zaraz przed świętami rząd nie wprowadzi zakazu przemieszczania się, jak miało to miejsce przed Wszystkimi Świętymi, dodał, że rząd nie ma w tej chwili takich planów.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Niewypał...22.12.2020, 09:06
Z tymi zakazami to niewypał..., bez wzgledu jak jest w innych krajach i bez względu kto dziś rządzi. Nie można judzic i napusczć Naród Polski przeciwko sobie - Ceprów na Górali Górali na PiS, a tak robią ps. komentatorzy...Nie można tez ślepo iść za "światem". Moim skromnych zdanie z tym wirusem przesada a Rząd winien dać środki na ochronę zagrożonych , na zabezpieczenie szpitali - a nie osaczać gospodarki..., bo wszyscy utoniemy...
tarżanin nowy20.12.2020, 17:16
*Do wszystkich
Pod jednym z artykułów napisałem podobny komentarz to mnie zhejtowano, że mi mamona oczy przesłania. Pozostaje tylko powtórzyć za Tobą: eh, głupie to nasze społeczeństwo.
antynazi20.12.2020, 13:22
Niemcy,Francja,Włochy stoki ,hotele i restauracje zamknięte do połowy stycznia (skąd ja to znam?).Słowacja,Czechy wyciągi otwarte dla osób posiadających aktualne badania covidowe ale restauracje i hotele zamknięte. U nas jak w Niemczech ale skowyt o wiele większy. /.../
Darek19.12.2020, 10:52
Tak się kończy kiedy lewacy dochodzą do władzy a głupi naród słucha bredni wyimaginowanych ekspertów / celebrytów. Tak się kończy kiedy wybiera się tych którzy mówią np. poprawimy jakość służby zdrowia , jednak jedyną odpowiedzią na pytanie jak to zrobią jest odpowiedź : wincyj pieniędzy damy. Nie,nie,nie. Nie tędy droga. Rząd ma być od zarządzania NASZYMI pieniędzmi w sposób efektywny . Tak się kończy kiedy ludzie zapominają o aferach ,przekrętach a do rządu wchodzą ludzie z dziwną przeszłością i odziwo nikt nie protestuje. Tak się kończy kiedy głupol oczytany w TVP ,TVN idzie na wybory i nadal głosuje na tych samych pod inną nazwą a ludzi bez zaplecza medialnego się nie wybiera. Tak się kończy kiedy ludzie patrzą tylko na swój czubek nosa ,no bo przecież zamknięcie siłowni itd mnie nie dotyczy. Gdzieś cię urwa byli jak były protesty tych biednych ludzi z branży fitness,pubow etc? W domu imbecyle siedzieliście , poszliście protestować na piorunka, wtedy sprane wasze mózgi złapały bakcyla. Powiadam wam, każdego z nas dotknie to owno, każdego . Prawników,sędziów ,głupich urzedasow którzy w imię uj wie czego gnębili ludzi dla paru srebrników. Zobaczycie co się stanie za jakiś czas kiedy wprowadzone zostanie CBDC , dla matołków : cyfrowa "kryptowaluta". Oczywiście znów dacie się barany omamić propagandzie że to dla waszego bezpieczeństwa,dobra etc. Tak się kończy kiedy zamiast wspierać lokalne biznesy ,przedsiębiorców wolicie za parę złotych taniej kupić coś u giganta - Amazon , biedra etc. Bo taniej......zobaczycie za chwilę jak ta taniość wam wyjdzie. Kretyni
Henryk18.12.2020, 21:36
uzytkowniku @Do wszystkich
Za ta wypowiedz postawil bym ci przyslowiowa flaszke.
Oj bedzie tu bieda, bedzie obstawiam: marzec-kwiecien ze nie bedzie co do gara wlozyc.
Od stycznia kolejne podwyzki super "wladzy" to i oszczednosci beda topniec szybciej. Ciekawe jak wtedy beda spiewac zwolennicy obostrzen
antycovidian18.12.2020, 21:05
@Ja tylko przejazdem
"...kto jest zwyczajnie śmieszny" ocenę pozostawiam komentującym na tym portalu - z tego co widzę, niektórzy "bardzo Cię kochają" po prostu "nie mogą żyć bez Ciebie i Twoich komentarzy" - ot ironia.
Ja tylko przejazdem18.12.2020, 19:09
@antycovodian
Myślalem, że żartujesz a okazuje się, że zwyczajnie jesteś śmieszny:):)
Do wszystkich18.12.2020, 14:15
Do wszystkich. Ile w was ludziach, nienawiści i chciwości. Bo jeden zarabia więcej a ty mniej to od trzeba go powiesić. Piszą tak bezsensowne komentarze "sprzedaj bmw lub inne auto lub mieszkanie" to będziesz miał hajs na życie. To teraz sobie tak pomyslcie, kto ci kupi teraz takie auto w kryzysie, za rozsądną cenę żeby tylko nie stracić?
Ktoś tam pisał czy pod tym czy innym artykułem dotyczącym co się obecnie dzieje: że mogą zamknąć swoje biznesy i branże turystyczne i pójść do innej roboty typu na magazyn lub kasę.
To teraz się zastanów, zamknie taki pensjonat wynajmujący pokoje z podstawowym wyżywieniem, co dalej: zwolnić musi 10 pracowników i sprzątaczki i kucharki itp. pasowało by sprzedać taki pensjonat bo jak już się tym zajmować nie ma to po co mu to? Kto mu teraz to kupi? Jak wie i wiedzą dlaczego zamyka bo nie idzie i musi być zamknięte. No nikt by nie kupił. Czyli zostajesz z pensjonatem, co pasuje utrzymywać, grzać i ochraniać by nie zniszczal. Czyli będzie tracił z każdym miesiącem więcej pieniędzy. Wracając do pracowników, co w takim czasie taka pani Kasia albo Jadzia lub Tomek mają zrobić? Załóżmy że mają dzieci i mieszkanie które trzeba opłacić co miesiąc oraz zapłacić rachunki i wyżywić rodzinę. No może przez miesiąc by im się udało ale co dalej? "Teraz to na du.. będą siedzieć, wreszcie!" No będą i prędzej się po zabijają lub będą mieli dość już tego wszystkiego i jak będą wiedzieć że nic im nie zostało tylko stryczek.
Ten właściciel pensjonatu, zakupy robił codziennie by rano na śniadanie ludzie mieli świeże bułki i wędliny. Kto na tym traci? Tylko on? Większości zdaniem to myśli że jak nie kupuję to ma i odłoży. Ahh głupie to nasze społeczeństwo.
Raz ktoś napisał, gospodarka to ciąg połączeń. Jak nie rozumiesz to patrz:
Rolnik zasiał ziarno--> skosił i sprzedał to co za siał-->kupiła to firma produkująca z tego (powiedzmy że będzie to mąka) mąkę --> zrobiła mąkę i ją sprzedała--->kupił ta mąkę właściciel piekarni--> upiekł chleb i go sprzedał---> i teraz ten właściciel pensjonatu, kupił chleb.
Właściciel nie wynajmuje lub zamknął interes to nie kupuje już chleba, kto na tym traci pieniądze? To sobie to wyżej od tyłu przejdź i po patrz kto traci pieniądze, a jak traci pieniądze to i nie ma co dać pracownikom, musi ich zwolnić --> to teraz wróć to pani Kasi lub Jadzi.
To nie jest tak łatwo i prosto, że możesz sprzedać dom czy samochód i od razu będzie lepiej czy zamknąć interes i przenieść się do innej branży. Co przeniesiesz się na magazyn, dla ułatwienia: magazyn producenta mąki. Gdzie wylądujesz? Ahh głupie to nasz społeczeństwo.
To co wyżej napisałem jest w bardzo dużym, wręcz ogromnym uproszczeniu, tak dla typowego "mądrego".

Wszystkich najlepiej źle potraktować z pogardą. W głowie tylko chciwość i nienawiść do drugiej osoby BO CO? Radzi sobie? Stara się? Pracuje? Wpadł na dobry pomysł biznesu i dobrze zaczął zarabiać i chce zarabiać by się utrzymać i siebie i swoich bliskich czy nawet wesprzeć nieznajomych.
Niektórzy piszą że pracują po 10h dziennie i dają radę, a po patrz na innego, otwórz te oczy wreszcie! Inni mogą pracować po 18/20h dziennie by wyżywić rodzinę (ale ty nie wiesz jak u niej/niego, sytuacja wygląda, dlaczego tak pracuje). Ahh głupie to nasze społeczeństwo.
Tak lubię się powtarzać.
Sądzę że mało kto odważy się to przeczytać kilka razy by może wreszcie zrozumieć.
Sytuacja jest patowa. Dopóki większość spać będzie i myśleć tylko o sobie a innych traktować z pogardą i nienawiścią. To nic się nie zmieni i potem każdy z nas będzie w d###e.

Ps. Gdyby kogoś obraziło zdanie "ahh głupie to nasze społeczeństwo" to niech się zastanowi czy może jest inaczej. Dołujące jest to że jestem częścią tego społeczeństwa polskiego. Myślenie nie boli.

Zdrowia i zdrowego rozsądku na święta, wszystkim życzę.
antycovidian18.12.2020, 13:58
Po raz kolejny powtarzam - NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ PANDEMII - jest tylko pandemia polityczno - medialna.
Pinki18.12.2020, 13:08
Ludzie kochani ! Każdy rząd, czy to PiS-owski, czy platformerski, czy powołany np. przez Związek Zbieraczy Kitu musiałby zareagować na to co się dzieje i co mogłoby się dziać gdyby rząd nie zareagował. Popatrzcie na Europę. We Włoszech, w Austrii wszystko w górach zamknięte. Niemcy wprowadzają maksymalne obostrzenia. Wy zamieszczacie wpisy z których wynika, że cholerny PiS - owski rząd wymyślił sobie pandemię i chce wykończyć hotelarzy i właścicieli wyciągów. O tym , że w odpowiedzi na wprowadzenie obostrzeń hotelarze zaczęli wynajmować " schowki na narty", że poszukiwano cioci w górach, która przyjmie na świąteczny pobyt rodzinę z dwójką dzieci, pisała już prasa. No to kto jest winien. Rząd?
Teraz o wyciągach. Właściciele wyciągów zobowiązali się do wprowadzenia takich zabezpieczeń, które umożliwią zachowanie dystansu. Jaka jest praktyka.
15-go grudnia pojechałem do Białki. Nazwy wyciągu nie podam, bo Admin nie puści komentarza.
Przed dojściem do "kołowrotków" kasujących porobione kilkumetrowe " korytarze" z siatki żeby podchodzić pojedynczo. Dochodzi się do kołowrotka i przechodzi do strefy gdzie oczekuje się na wejście na taśmę z której wsiada się na krzesło i tam już tłok, bez żadnych dystansów. Na krzesło wsiada tyle osób ile się zmieści, czyli 6, albo 4.
W tej sytuacji facet stojący przed wspomnianymi wyżej korytarzami i upominający narciarzy aby zakładali maseczki, jest jak przysłowiowy kwiatek przy kożucha.
Sam ubolewam nad zamknięciem stoków, bo to wielki problem i to nie dla właścicieli wyciągów, ale dla ludzi którzy u nich pracują, ale w takiej sytuacji jakieś działania rząd musiał powziąć.
Pinki.
P.s. Sam jestem zapalonym narciarzem i też mi trudno pogodzić się z decyzjami rządowymi.
antycovidian18.12.2020, 10:59
@Ja tylko przejazdem
Widzę, że z logicznym myśleniem jesteś mocno na bakier. To co robił Szumowski na wiosnę, to teraz kontynuuje Niedzielski - tu jest znak równości, który gimnazjalista potrafi odczytać, ale czego można oczekiwać od miszcza C pisowskiej propagandy , który stosując narrację rządową próbuje robić ludziom wodę z mózgu.
TANGO18.12.2020, 10:11
Do STAŚ tak jak piszesz i dodatkowo powiem są tak bezczelni że wezmą kasę od rządu, turystów wpuszczą tylnymi drzwiami a potem wyleją pomyje na rząd./.../
Żal18.12.2020, 08:50
@ Staś

Żal to mi Ciebie idź ustaw się już do kolejki szczepień ale później nie wołaj o pomoc
zielony18.12.2020, 08:36
To co ? teraz pensjonaty i hotele bedą robiły za kościoły ? czy cos bardziej kreatywnego wymyslicie ? Pazerność nie zna granic . Brawo Pis ani kroku wstecz .
zając z kapelusza18.12.2020, 07:50
A ja .... gdybym był u władzy to ku zadowoleniu wszystkich tych narzekaczy na obostrzenia, antycovidowców, wyznawców teorii spiskowych, krzyczących o bankructwie, pazernych na kasę każdym kosztem, wynajmujących na czarno pokoje i tym z miasta wynajmujących przez komputer swoje apartamenty w górach, antypisiorom, wyznawców to z winy Tuska i Merkel, wyznawców odebrania wolności, kombinatorom od obchodzenia obostrzeń, nie stosujących się do reżimu sanitarnego, ogółem dla wszystkich nie wprowadzał bym żadnego reżimu sanitarnego i obostrzeń. Wtedy każdy byłby zadowolony, tylko pytanie na jak długo ? A pandemia ? mnie to przecież nie dotyczy, to inni na to chorują i umierają.
Do Stasia18.12.2020, 07:18
Przepraszam Cię bardzo a kto przed wyborami głosił, że pademia jest w odwrocie? Kto mówił, żeby w wakacje wybierać polskie kurorty? A teraz zamykają stoki, gdzie dla niektórych jest to zarobek na cały rok? Dlaczego w okresie letnim nie zamknęli plaż? Ludzie się dlatego wściekają bo rząd nie jest konsekwentny w swoim działaniu. Dlaczego nie zamkną castosramy. kościołów, biedronek? To co w galeriach i na stokach świrus grasuje? Ale w biedronach i innych sklepach otwartych już nie?
jaga218.12.2020, 06:54
Żal ludzi , co z tego że mają hotele kwatery ale to musi zarabiać na siebie. Jeszcze jakiego strażnika do straszenia postawić i zakazać wstępu
dcd18.12.2020, 00:43
Banda pajaców z Wiejskiej co już sami nie wiedza co mają robić.
Staś17.12.2020, 23:56
Witam.
Jak widzę dużo osób krytykuje rząd coś wam powiem ludzie.
Moim zdaniem i większość ludzi z mojej strony uważa tak.
Jedyni winni jacy są to są ludzie a nie rząd taka jest prawda.
Jak rząd chciał np we wakacje by ograniczyć epidemie by ludzie się nie zjeżdżali żeby był dystans to ludzie zamiast posłuchać rządu i nic się nie odzywać to ludzie pojechali masa ludzi była nad morzem i w innych częściach Polski zamiast siedzieć na d... to pojechaliście i tak jest do dzisiaj za nic macie pandemie bo uważaliście,że pandemi nie ma a teraz jak rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia to zawalacie na rząd.
Jesteście ludzie żałośni totalnie aż mi za was jest czasami wstyd co robicie co piszecie naprawde.
Ja tylko przejazdem17.12.2020, 23:40
Antycovidian - ty to jakiś niezły jajcarz jesteś:):):) Dawno nie czytałem takiego śmiesznego komentarza. W rządzie, gdzie pisowscy nominaci z Mateuszem Morawieckim na czele, bez zgodny jego eminencji Prezesa, nie puszczają samodzielnie nawet bąka, twierdzenie, że minister zdrowia może "zamknąć kraj" i jeszcze do tego wprowadzić godzinę policyjną, to zdecydowanie dowcip roku, a nawet dekady.
Jeżeli chciałbyś kogoś obdarzyć jednoosobową odpowiedzialnością, to powinieneś spojrzeć na budynek na na Nowogrodzkiej.
Ala17.12.2020, 23:40
Niedzielski...minister zdrowia....hahaha....zwykly ekonomista nie mający ze sluzb? zdrowia NiC wspólnego !!! /.../ A i jeszcze jedno...pewnie to winna Pani Marty Lampart że mamy narodową kwarantannie.. .czekam aż pisowska Tv to ogłosi. Kiedy ten naród się obudzi???przecież nie takich idiotow już przerabialiśmy.
Gumiok17.12.2020, 23:06
Brawo
Bolo17.12.2020, 22:23
Za kilka lat ciemnota usłyszy na kazaniu, że trzeba głosować na PIS i znowu ich wybiorą. Masakra...
men17.12.2020, 22:01
Będziemy się bić niedługo. Niech tylko bardziej ścisną ludzi!!!
Stanisław17.12.2020, 21:30
Faktycznie czarny piatek , bo jeszcze rok trzeba bedzie jeździć rocznym lexusem i bmw a zakupy w biedrze zamiast emiratów , no faktycznie bedzie problem . Sprzedac jedno.z kilkunastu mieszkan i jakoś to bedzie .
Sami Swoi17.12.2020, 21:15
I teraz hotel z Białki dalej będzie wynajmował jako sanatorium, czy znowu się przekształci w coś innego?
Mescherin17.12.2020, 20:57
Podhale na zawsze z Pisem!
Obserwator17.12.2020, 20:57
Wystarczy wyjść z UE i nikt nie będzie wydawał rozkazów . Popatrzcie co się dzieje na rozkaz w całej UE .
nie ma róży bez ognia17.12.2020, 20:35
To trza dutki ludziom zwracać jak się kombinowało z sylwkiem na delegacji
Smok17.12.2020, 20:30
Ahahahahahahahahhaha.

AAAAAAAhahahahahaha!

Bardzo dobrze! BRAWO!
antycovidian17.12.2020, 20:21
To nie rząd zamyka hotele, stoki itd tylko MINISTER ZDROWIA I TO ON PONOSI PERSONALNIE ZA TE DECYZJE ODPOWIEDZIALNOŚĆ - ekonomista Niedzielski, który ze zdrowiem nie ma nic wspólnego, ot takie jego widzimisię być może z sugestii pożal się boże jego doradców. Nie da się rozmyć odpowiedzialności personalnej i zwalić, zamydlić sprawę na rząd !!!
epo17.12.2020, 20:19
Larum ''Bogocy biją "" do Każdego który uważa że wielka krzywda dotknęła Biznesowy świat Podhala - Czy uważasz że biznes, upadek biznesu? jest więcej wart niż ZYCIE LUDZKIE ,- ŻYCIE JEST WARTOŚCIĄ NAJWYŻSZĄ ,
kto uważa inaczej nie jest wart tego życia ? ..........
X17.12.2020, 20:13
Sylwester Marzeń
Filcok17.12.2020, 19:57
Hej Baciok! Ci którzy te przepisy wdrażają, pierwsi na delegacje gnają!
Z drugiej strony rozumiem warszawskie szychy. Za mało pensjonatów i hoteli zostało wystawionych na sprzedaż. Nie każdy będzie mógł sobie kupić. Teraz zbankrutuje więcej. To i więcej będzie na sprzedaż czy tam do kupienia?
agaa17.12.2020, 19:50
Powinni zamknąć kościoły a nie hotele i stoki.
Więcej pożytku by było dla gospodarki.
Nie rozumiem, jak niektórzy mogą "cieszyć się spokojem". To jest czyjaś tragedia. I nie chodzi mi tutaj o tych wszystkich biznesmenów, tylko o pracowników którzy z tego się utrzymywali. Nie wszyscy mają trzy razy 500+ na miesiąc i ręte babki. Dużo osób żyje z pracy właśnie w hotelarstwie i gastronomi, ale tego siedzące na utytych dupach podhalańskie społeczeństwo nie pojmuje.
dziadek17.12.2020, 19:24
Podhale od zawsze było regionem turystycznym. Kto nie lubi turystów powinien się przeprowadzić. Najlepiej na wschód, tam mało ludzi, mały ruch na drogach. Trudniej o zarobek...? No nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.
adi17.12.2020, 19:17
I jak tam? Wybory za 3 latka. Znowu skreślicie Jarosława i spółkę? Dobrze wam tak!
Staszek Esbuś Turnia17.12.2020, 19:12
Właściciele dobrą kasę trzepią z zapomóg a pracownicy? A co tam o nich...
nowotarżanin17.12.2020, 18:54
baciok popieram
szkoda gadać17.12.2020, 18:05
Tak oto wprowadza się w życie słynny cytat Morawieckiego z restauracji u Sowy, że Polacy będą robić za miskę ryżu...Przy cichym przyzwoleniu prezesa nad prezesami, bo jemu już nie zależy. Tysiące osób pracuje w pensjonatach, knajpach, wyciągach, i w ten sposób zostali pozbawieni zarobku. To nie są wykonawcy disco polo i słynni bracia muzycy, że dostaną po kilkaset tysięcy dotacji od państwa. Za to władza będzie nas karmić patriotycznymi opowieściami, żołnierzami wyklętymi itd. A do garnka nie będzie co włożyć. Mamy teraz dopiero państwo z dykty.
Kuba17.12.2020, 17:55
W końcu spokój i siedzenie na tyłkach a nie non stop korki i korki. Jak jedne święta posiedzą w domu nic im się nie stanie. Brawo!!!!!!
Oskar17.12.2020, 17:48
Bardzo dobrze trzeba było wcześniej to zrobić . A w sylwestra godzina policyjna .
Takie tam od serca17.12.2020, 17:35
Nie życzę nikomu zle bo ten "wirusek" dopadł każdego kto prowadził jakąś działalności gospodarczą ale nie może być tak ze innych się grzebie żywcem a drudzy się śmieją i zbierają kasę podwójne i jeszcze robiąc z siebie ofiary
Za chwile ktoś napisze ze turystyka nakręca wszystkie firmy i handel tylko problem jest taki ze te biznesmeni wszystko za pół darmo chcą robić bo im się należy i maja kryzys a my prości ludzie pracujący w pocie czoła żeby im dogodzić nie mamy kryzysu my możemy nie jeść nie pic dojeżdżać rowerem my nie mamy kosztów rodzin na utrzymaniu pracujemy bo to nasze hobby wiec jak już jest tak to niech będzie po równo może wtedy tacy władcy zatrzymają się w tym przeliczaniu kasy i zauważą tych ludzi którzy u nich pracują i musza wyżyć za marne grosze
Obserwator17.12.2020, 17:32
nareszcie mieszkańcy Podhala będą mogli odetchnąć w sezonie, brawo. Będę głosować na PiS
baciok@17.12.2020, 17:30
Wracałem wieczorem z Krakowa.
Z przeciwnej strony korek, wszyscy wracali z delegacji.
O słabości Rządzących swiadczy wprowadzanie przepisów, których nie są w stanie wyegzekwować.
Minister Zdrowia na konferencji wyrąźnie powiedział że Narodowa Kwarantanna z powodu Podhala
Wyrocznia17.12.2020, 17:29
"Eskimosi" zorientowali się, że większość nie chce się szczepić niesprawdzonym preparatem(to nawet nie jest szczepionka!), więc trzeba dokręcić śrubę i dalej działać na ludzką psychikę, aby w końcu ludzie się poddali i dali zaszczepić. Ostatecznie w planach mają siłowe rozwiązanie, ale na to jeszcze nie mają odwagi, bo boją się buntu.
Marek17.12.2020, 17:23
Do pana bądź pani p
Na PiS głosowała połowa Polski a górale aż tak liczną grupą nie są. Więc nie jesteśmy odpowiedzialni za cały ciemnogród w tym kraju.
Kinia17.12.2020, 17:18
Powinni jeszcze wprowadzić zakaz podróży służbowych w święta , bo okaże się ,że całą Polska będzie na wjazdach służbowych w Wigilię i Boże Narodzenie. I kontrole z dużymi karami dla tych hoteli , które przyjmują "służbowo". Nie może być równych i równiejszych.
maruś17.12.2020, 17:15
szkoda mi ludzi ktorzy prowadza interes zwiazany z turystami, ale powiem to!!! Spełniło się moje marzenie! Pirwszy raz od lat przejade drogą bez stania po 6 godz w korku. Ja wiem ze szkoda pieniedzy, szkoda ludzi ale kto do tej pory myslal o nas!!! o Ludziach ktorzy nic z tego bajzlu nie maja. Zylismy jak kroliki w klatce pozamykani. Nie bylo mozliwosci z domu wyjechac bo turysta pojechal nachlac czereb i zrobic zdjecie w stringach na sniegu. Ludzie doczekalem sie!!!!
Ktos17.12.2020, 17:14
@ Asterix bo mysleli ze dotyczy to tylko tych od chryzantem
Ktos17.12.2020, 17:13
Powinniśmy być w żółtej strefie wg liczny zakażeń .A tymczasem .. takie coś znalazłam w sieci jak komuś się nie podoba to : .
W sobotę 19.12.2020 o 12:00 pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia ruszamy ze zbiórką podpisów pod wnioskiem o referendum m.in. o ODWOŁANIE RZĄDU! 19 grudnia marsz o wolność
Natura17.12.2020, 17:09
Zatrzymaj się na chwilę,
Odetchnij pięknem świata.
Zatrzymaj się na chwilę,
Zauważ swego brata,
Zatrzymaj się na chwilę,
Nad tym, co w sercu kryjesz
Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl,
Po co żyjesz ?
Robert17.12.2020, 17:07
W Białce hotel na literę "B" ciekawe co teraz zrobi? Brawo ministrze , świetna decyzja...
logika17.12.2020, 17:04
Czyżby rządy pisu się odpłacały za tak liczne głosy z Podhala?
walduś17.12.2020, 17:04
Bardzo dobrze, bo hotele co wyprawiają to zgrozo.... brawo rządzie w koncu dobra decyzja...
BEASTI BOYS17.12.2020, 17:02
I jak tam gorale wasz milosciwie panujacy pan Kaczynski zrobil wam swiateczny prezent...brawo wy ha ha
Wynajmujący kilka pokoi17.12.2020, 17:01
Szczerzę? Może zostanę skrytykowany ale jak mają hotele wynajmować a inni nie. To dobrze robią że zakazują wszystkim , bo co to za sprawiedliwość? Chyba żadna.
Przejęty17.12.2020, 16:50
No chyba ich po....Ludzie czas się obudzić i zrobić z tym porządek.
Anty covid17.12.2020, 16:36
proponuje pozamykać rządzących za zniszczenie państwa Polskiego!!!!
Erik Cikos17.12.2020, 16:32
Pochwalam tę decyzję, jeszcze tylko z kosciolami mogliby zrobić porządek, ale jak wiemy sa równi i równiejsi, takowa... ,zdroowia rodacy polacy.
zs17.12.2020, 16:30
no i bardzo dobrze, może wyborcy obecnego rzadu się obudzą.
Dawid17.12.2020, 16:30
Chcieliście PiS? Tak bardzo wam cepry przeszkadzały? /.../
nigdy więcej17.12.2020, 16:26
Dziady Sejmowe i tyle
jajakobyły17.12.2020, 16:21
Lasy !!!! Mateusz Lasy!!
wasz tłumaczenia jak zwykle to brednie od służby zdrowia jesteśmy odcięci od wielu miesięcy ,godzina policyjna jest oczywistym bezprawiem .Co do świąt to oczywistym jest że prawi i sprawiedliwi kłamią.
Wielbiciel pisu17.12.2020, 16:17
Brawo PiS ani kroku wstecz niech naród nauczy się posłuszeństwa i będzie jak dawniej
El barbero de Sevilla17.12.2020, 16:15
Znamienny cytat z artykułu powyżej
"Dopytywany przez dziennikarzy, czy może obiecać, że zaraz przed świętami rząd nie wprowadzi zakazu przemieszczania się, jak miało to miejsce przed Wszystkimi Świętymi, dodał, że rząd nie ma w tej chwili takich planów".

Warto zauważyć, że z działań podejmowanych przez rząd widać, że oni nie ma żadnych planów poza planami na rozdawnictwo kasy z podatków wszystkich obywateli i dotacji unijnych dla wszystkich Polaków (a to jedyne pieniądze, które ma rząd, bo swoich nie ma) "swoim poplecznikom" i nie dawanie tym, których postrzegają jako przeciwników - to może się okazać, że zupełnie bez planu wprowadzi inne zakazy, których "w tej chwili nie planuje"...
Ot taka sobie śmieszno-straszna odmiana kabaretu w wykonaniu rządzących..
zadowolony mieszkaniec17.12.2020, 16:10
No i super!!! będzie nareszcie spokój w Zakopanem!!!!!
jo17.12.2020, 16:09
teraz będą płakać że dostaną mało .
majonez17.12.2020, 15:50
Cwaniakowali z "pobytami służbowymi" to mają
No i po ptokach17.12.2020, 15:43
Doigrali się cwaniaki.
Macie wyjazdy służbowe i do cioci w góry.
Janicek aceper17.12.2020, 15:43
Nagle inne kraje stały się wzorem. Nie ważne ze niemieckie dzieci chodziły cały czas do szkół i przy liczbie zakażeń ponad 30 tys się je zamyka. ?Lockdown? w Danii oznacza ze klasy od 5. Wzwyż przechodzą na naukę zdalna.U nas Od października jest praktycznie lockdown, i działanie jak we mgle. Przy 15 tys zakażeń się otwiera sklepy, przy 10 tys zamyka. Rządzi nami banda nieudaczników. Chyba ze rząd wie ze zakażeń jest 10 razy więcej i wykorzystuje dobry moment by wraz z innymi się zamknąć. No trudno górale, może do zobaczenia w ferie za rok o ile was nie przejmie Orbis-Orlen...
PAL17.12.2020, 15:40
Zapewne chodzi żeby wszyscy zaszczepili się ,,dobrowolnie'' rząd wszytko otworzy a w tvp klakierzy będą piać z zachwytu
Siekiera17.12.2020, 15:39
Idzie wojna ,idzie wojna,idzie.............
p17.12.2020, 15:39
i macie górale to na co głosowaliście , czyli pis w całej krasie - a był czas aby przejrzeć na oczy przed wyborami . Ale wy że pis to najlepsza na świecie partia , która kupiła wasze głosy za 500+ , i tam inne - a to wszystko z waszych podatków poszło - nie żal mi was ...
wojt17.12.2020, 15:35
Rozliczymy was przy najbliższych wyborach
asterix17.12.2020, 15:35
Naśnieżyli stoki? przygotowali? No to teraz zamykamy :)
Ciekaw jestem czy cokolwiek to zmieni w kwestii poparcia dla PiS przez mieszkańców Podhala, za 3 lata pewnie zapomną wszyscy i znów zagłosują na PiS.
No i po ptokach17.12.2020, 15:31
Brawo.
kalkulator17.12.2020, 15:29
Przedsiębiorcy z Podhala, powinni się skrzyknąć, wysupłać trochę grosza - bo ich na to stać - wynająć renomowaną kancelarię prawniczą i w pozwie zbiorowym zaskarżyć rząd o gigantyczne - wiele set milionowe odszkodowania. To samo powinni zrobić pracownicy, którzy poprzez decyzje rządu utracili pracę.
Autorytet17.12.2020, 15:29
No i w końcu może będzie spokój
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl