19.12.2020, 17:21 | czytano: 3065

Nie wszyscy mieszkańcy Małopolski mają bliski dostęp do szczepień na koronawirusa

Ponad 90 procent mieszkańców Małopolski ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Małopolski OW NFZ szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień.
Zakończył się nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.
Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 90 procentach gmin w Małopolsce będą działały punkty szczepień (182 gminy).

- Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma około 90 procent dorosłych mieszkańców Małopolski - informuje Dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

- Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień – wyjaśnia Dyrektor MOW NFZ. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

17 grudnia br. dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska ogłosiła dodatkowy nabór do udziału w Narodowym Programie Szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w Małopolsce. Nabór będzie prowadzony w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. W Małopolsce jest to 26 gmin.
Formularze zgłoszeniowe będą przyjmowane do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

- Zależy nam, aby każdy dorosły mieszkaniec Małopolski, niezależnie czy mieszka w gminie miejskiej czy wiejskiej miał możliwość wykonania szczepienia jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – podkreśla Dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Źródło: NFZ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
goral22.12.2020, 09:23
chatnie oddam moja szczepionke dla PISU
darczyńca20.12.2020, 18:36
Czy jest jakaś możliwość przekazania swojej szczepionki na kościół?
nieśmiertelna grypa19.12.2020, 20:50
Od wieków nie wynależli szczepionki na głupotę ale są blisko bo na panikę jakieś placebo już jest.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl