22.12.2020, 19:27 | czytano: 13274

Szpital nowotarski zacznie szczepienia jako jeden z pierwszych w Polsce

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II znalazł się wśród 73 placówek, które 27 grudnia będą mogły zacząć podawać szczepionkę przeciw Covid-19. Nowotarska lecznica ma otrzymać 142 ampułki preparatu Comirnaty.
Jak podało radio RMF FM szczepienia personelu medycznego przeciwko koronawirusowi mają rozpocząć się w niedzielę 27 grudnia. Dzień wcześniej pierwsza partia 10 tysięcy dawek szczepionki Comirnaty firmy Pfizer i BioNTech przyjedzie do Polski. Szczepionki zostaną podzielone między 73 tzw. szpitale węzłowe.
Do Polski preparat dotrze pakowany w tzw. mroźniach - po kilkaset sztuk, a do szpitali trafią już w opakowaniach po 15 sztuk. Od momentu wyjęcia szczepionki z suchego lodu, musi ona zostać podana w 120 godzin. Potem traci swoje właściwości.

Dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewniał, że na przełomie grudnia i stycznia ma dotrzeć do Polski 300 tys. szczepionek na koronawirusa, a w kolejnym tygodniu następne 300 tysięcy.

RMF FM, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
antycovidian28.12.2020, 21:25
@mewa

Znajdź w moich wcześniejszych wypowiedziach, że powołuję się - (cytuję) na jak to sam określiłeś - Twój cytat

" no i zapachniało spiskową teorią dziejów. Tak podejrzewałem. Rozumiem: masoni, cykliści, Bill Gates, G5, Konferencja Event201, Klubu Bilderberg, New World Order etc. etc. etc."

Brakło argumentów w dyskusji i zaczyna się szufladkowanie i wkładanie w cudze usta wypowiedzi, które nigdy nie padły ???
Dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową - szkoda na to mojego czasu. pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do NORMALNOŚCI o ile wiesz co to znaczy.
mewa28.12.2020, 19:40
@antycowidian
no i zapachniało spiskową teorią dziejów. Tak podejrzewałem. Rozumiem: masoni, cykliści, Bill Gates, G5, Konferencja Event201, Klubu Bilderberg, New World Order etc. etc. etc. Wybacz w tej sytuacji i na tym poziomie dalsza dyskusja jest bezsensu.
antycovidian28.12.2020, 17:40
@mewa
Ludzie z jedyną słuszną teorią - linią polityczną, widzą tylko to, co przeczytają na pasku w tv. Gdyby z końcem ub roku lub w styczniu/lutym ktoś Ci powiedział, że będziesz musiał chodzić w szmatkach na twarzy, że będziesz miał ograniczone wyjście z domu, zakaz wstępu do lasów państwowych itd. to zwyzywałbyś tą osobę od płaskoziemców, filiarzy, szurów i co Ci tam jeszcze w Twojej główce się wylęgnie, stwierdzając, że promuje teorie spiskowe, które o dziwo kilka tygodni/ miesięcy później stały się rzeczywistością. Wszystko co wyżej, zostało dokładnie opisane dwa, trzy i więcej lat wcześniej. Nim komuś zarzucisz, że stosuje promuje teorie spiskowe, przemyśl, zastanów się ile z tych teorii (z których dzisiaj też się wyśmiewasz) stało się rzeczywistością i w najbliższej przyszłości stanie się rzeczywistością.
mewa28.12.2020, 08:23
@antycovidian
nie wiem czy uważasz się za "wódkę" czy za "zakąskę", ale to w zasadzie nieistotne. Ponieważ interesują mnie ludzie będący zwolennikami spiskowych teorii próbowałem sprowokować dyskusję. Nic z tego nie wyszło gdyż do dyskusji konieczny jest ktoś, kto dyskusję prowadzić umie i potrafi swojego przekonania bronić, a z drugiej strony zakłada, że może być przekonany przez przeciwnika. Oczywiście musi też mieć skonkretyzowane argumenty na obronę swojej teorii i umieć je prezentować. Niestety dyskusja okazała się niemożliwa. Szkoda. Byłem ciekawy co skłania ludzi do tak absurdalnych teorii, jak przebiega ich rozumowanie, a przeczytałem jakieś bzdury o zmianie nick'ów, co zakrawa na następną spiskową teorię. Tak na marginesie. Forum jest publiczne i każdy może wyrażać swój pogląd i ustosunkowywać się do poglądów innych.
W tej sytuacji uważam, że kontynuowanie tej dyskusji nic mądrego nie wniesie i kończę dziękując Ci za Twoje posty.
antycovidian27.12.2020, 22:04
@mewa
Tak to jest, jak ktoś "wchodzi między wódkę a przekąskę" - nie przypominam sobie, żebym wcześniej wchodził z Tobą w dyskusję, chyba, że zmieniłeś nicka z "ja tylko przejazdem na mewa" - cofnij się w archiwum, tak od połowy marca. Mówiłem, to już kilkakrotnie, że nie jestem wszechwiedzący ani "wszystkich rozumów nie zjadłem", dlatego cytuję osoby, które w danym temacie mają coś do powiedzenia, niejednokrotnie wklejając tytuły art. czy filmów (bo linków admin nie puści) Jeżeli się nie zgadzasz z przedstawionymi przez te osoby argumentami, zawsze możesz pod ich artykułami, filmami umieścić swój komentarz i uzyskać odpowiedź, o ile Twój komentarz będzie na to zasługiwał.
mewa27.12.2020, 18:26
@antycovidian
cytuję mój post:
"Przywołujesz np Deklarację z Great Barrington. O czym ona ma świadczyć? Przecież nie o tym, że nie ma pandemii albo, że covida nie ma. Jeżeli ją czytałeś to zawiera inną koncepcję walki z pandemią. Zbliżoną do koncepcji Szwedzkiej (złośliwi twierdzą, że u nas także realizuje się taką koncepcję tylko zapomniano o tym poinformować społeczeństwo). Przywołujesz jakichś naukowców ale jak widzę nie analizujesz Ich dorobku naukowego. Nie zauważasz także, że jest również wielu innych naukowców o równie imponujących tytułach i uczelniach o zupełnie przeciwnym poglądzie. Zwróć uwagę na analizę poglądów prof. R. Zielińskiego i dr K. Polok i sposób w jaki zostały skrytykowane przez prof. dr hab. Michał Witt. Tak na marginesie polecam analizę dorobku naukowego prof. R. Zielińskiego i dr K. Polok . Ze szczególnym uwzględnieniem publikacji"
jakoś nie ustosunkowałeś się np do sprawy Deklaracji z Great Barrington, którą sam przywoływałeś nie pisząc co o niej sądzisz i na jaki argument ma być dowodem. Ja to zrobiłem i jak widzę zgadzasz się z moją interpretacją gdyż Twojej nie widzę. Podobnie nie ustosunkowujesz się do kontrargumentów do tez prof. R. Zielińskiego. Przywołałem przykładową publikację prof. Zielińskiego by pokazać spektrum jego zainteresowań, wg mnie istotną dla uznania lub nie jego osoby za autorytet w sprawie covid'a. Ty na temat tego stanowiska nic.
Mam taką radę jeżeli nie umiesz prowadzić dyskusji to się za to nie bierz. Nie każdy musi umieć. To nie powód do wstydu.
antycovidian27.12.2020, 17:20
@mewa a,la @ja tylko przejazdem
W cytowanych przeze mnie wypowiedziach, przedstawiłem dużo argumentów, podałem je na tacy, a Ty dalej swoje. Może uzyskam Twoją odpowiedź, bo jak na razie "wykręcasz się sianem".
mewa27.12.2020, 08:55
@antycovidian
co do płci. Jak wiesz zapewne, w wyniku zaszczepienia może nastąpić zmiana płci. Ponieważ jestem entuzjastą szczepień to okazuje się, że u mnie nastąpiło to wyprzedzająco. Niestety nie doknęło to nick'a nad czym ubolewam.
Informacyjnie: to co powyżej to ironia podobnie jak informacja o kosodrzewinie nazywa się w dyskusji kwestionowaniem autorytetu. Mam nadzieję że wyjaśniłem zrozumiale
mewa27.12.2020, 07:43
@antycovidian
to bardzo proste. Delikatnie sugeruje kompetencje. Ale do tego trzeba co najmniej czytać ze zrozumieniem .Wobec takiej sytuacji chyba nie ma sensu dalej dyskutować gdyż nie można tego robić z kimś nie używającym argumentów.
antycovidian26.12.2020, 22:32
@JoLa
Daj przykład, od jutra ruszają szczepienia, poproś Pana Pyzowskiego, zrobi Ci ze szczepienia super fotorelację, - może w ramach "promocji" admin podhale24 ją na portalu umieści - tylko, żeby Ci się ręce nie pomyliły jak Panu Fauci w USA
JoLa26.12.2020, 19:50
Jednak na Podhalu od czasów zaborów ( Galicja- 3 klasy nauczania w szkole, praca za jedzenie itp.) nic się nie zmieniło. Jak sprzedawczyni w klubie za komuny sprzedawała papierosy pod warunkiem kupienia gazety za 50 groszy, to gość nie kupił papierosów. Po co mu gazeta jak się litery mylą.
Teraz ze szczepionką jest podobnie. Nie czyta, nic nie wie, więc " nie ma korona wirusa i nie będzie się szczepił, bo on wie, że chcą go otruć".
antycovidian26.12.2020, 19:14
Widzę, że pojawiła się kolejna osoba płci męskiej @mewa a'la @ja tylko przejazdem, która próbuje rozmyć temat - "obrócić kota do góry nogami", która nic nie wnosi do dyskusji. Co ma wspólnego z tematem wiodącym Twoja wypowiedź "...Weryfikacja pochodzenia drzewiastych form kosodrzewiny..." ???
niechcemalemuszem26.12.2020, 16:47
@A
142 ampułki są przeznaczone dla 71 osób, bo druga dawka musi być zarezerwowana dla jednej osoby; pytanie tylko, co się stanie, gdy zaszczepiony pierwszą dawką zachoruje na kowid przed podaniem drugiej? do tej pory brak wytycznych i procedur
mewa26.12.2020, 08:17
@antycovidian
Przeglądałem, przeglądałem i dalej uważam, że z argumentami tam kiepściutko.
Przywołujesz np Deklarację z Great Barrington. O czym ona ma świadczyć? Przecież nie o tym, że nie ma pandemii albo, że covida nie ma. Jeżeli ją czytałeś to zawiera inną koncepcję walki z pandemią. Zbliżoną do koncepcji Szwedzkiej (złośliwi twierdzą, że u nas także realizuje się taką koncepcję tylko zapomniano o tym poinformować społeczeństwo). Przywołujesz jakichś naukowców ale jak widzę nie analizujesz Ich dorobku naukowego. Nie zauważasz także, że jest również wielu innych naukowców o równie imponujących tytułach i uczelniach o zupełnie przeciwnym poglądzie. Zwróć uwagę na analizę poglądów prof. R. Zielińskiego i dr K. Polok i sposób w jaki zostały skrytykowane przez prof. dr hab. Michał Witt. Tak na marginesie polecam analizę dorobku naukowego prof. R. Zielińskiego i dr K. Polok . Ze szczególnym uwzględnieniem publikacji ?Weryfikacja pochodzenia drzewiastych form kosodrzewiny na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego na podstawie polimorfizmu miejsc insercji transpozonów? ( to ze względu na lokalny patriotyzm). Radzę przeglądnąć bazę Scopus. To tak dla ożywienia dyskusji.
antycovidian25.12.2020, 18:01
@mewa
Cokolwiek bym nie napisał - wiele argumentów znajdziesz pod moimi wcześniejszymi wypowiedziami m.in. jako cytaty specjalistów, ekspertów w różnych dziedzinach , odsyłam do moich wcześniejszych wypowiedzi, - to i tak do niektórych osób, które uważają się za najmądrzejsze i wszystkowiedzące, nie docierają. Ignorantów ci u nas dostatek.
mewa25.12.2020, 16:40
@antycovidian
obserwuję tą pseudodyskusję od pewnego czasu i mam dla Ciebie taką skromną propozycję. Przczytaj swój ostatni post spokojnie i zastanów się co wynika z tego bełkotu. Następnie jeżeli chcesz coś argumentować to napisz w jakimś logicznym ciągu argumenty (a nie hasła i nazwiska) i wtedy może to będzie miało jakiś sens. Powoływanie się na nazwiska samo w sobie nie jest argumentem. A konkretnych argumentów w Twoim poście za grosz. Nie zakładam, że nie masz racji ale jeżeli chcesz ją udowodnić i jak sądzę kogoś do niej przekonać to argumentami, a nie bełkotem.
antycovidian24.12.2020, 07:43
@Wektor @Ja tylko przejazdem
"Muszę się zgodzić z "Ja tylko przejazdem" ponieważ przeczytałem dość sporo na ten temat,
i wyszło mi, że ma racje. OBIEKTYWIZM. Zawsze, gdy do problemu podchodzi się obiektywnie
i chronologicznie to musi wyjść RACJA. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, chyba
że posłużymy się kłamstwem tak modnym w dzisiejszych czasach. Dezinformacja naukowa
(polityczna) ubrana w TROSKĘ ogółu, ma zawsze krótkie nogi."

Same frazesy i ogólniki - coś tam przeczytałem, coś napiszę o "obiektywizmie" i musi z tego wyjść "RACJA" a mnie interesują ARGUMENTY - MERYTORYKA w temacie a nie bla bla bla - nic nie znaczące sformułowania. Problem w tym, że gdy posługuję się wypowiedziami specjalistów - ekspertów, polskiej, międzynarodowej, światowej sławy - bo nie jestem alfą i omegą i nie przypisuję sobie wszechwiedzy w każdym temacie, natomiast DOCENIAM WIEDZĘ, PUBLIKACJE NAUKOWE, I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE cytowanych przez mnie EKSPERTÓW czy to twórców Deklaracji z Great Barrington, której autorami są : dr Martin Kulldorff (profesor medycyny na Uniwersytecie Harvarda, biostatystyk i epidemiolog), dr Sunetra Gupta (profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, epidemiolog z doświadczeniem w immunologii, opracowywaniu szczepionek), dr Jay Bhattacharya (profesor Stanford University Medical School, lekarz, epidemiolog, ekspert ds. polityki zdrowia publicznego, pod którą to deklaracją podpisało się - poparło ją na świecie kilkadziesiąt tysięcy, w tym również z Polski, specjalistów, ekspertów z medycyny, epidemiologii, immunologii itd. - czy to z polskiego, naszego podwórka np w osobach
PROF. ZW. DR HAB. ROMAN ZIELIŃSKI i wielu, wielu innych, których cytowałem, na których słowa się powoływałem, możecie znaleźć w archiwum portalu, osoby te są przez @Ja tylko przejazdem - domyślam się, że również przez @Wektor skoro broni linii myślowej, wypowiedzi tego pierwszego - deprecjonowane i dyskredytowane. Takie postępowanie świadczy o lobbowaniu "jedynie słusznych linii politycznych, wypowiedzi przedstawicieli rządu z góry określonymi "ekspertami" bez prawa dialogu przedstawienia argumentów drugiej strony" i przemilczaniu ich wypowiedzi, zamiataniu ich ARGUMENTÓW pod dywan. Nie będę się więcej rozpisywał, bo w przypadku obu Panów to nie ma sensu, bo ŻADNE ARGUMENTY do Was nie przemawiają. Odsyłam do moich wcześniejszych wypowiedzi. Jako że Święta Bożego Narodzenia za pasem, życzę Wszystkim Zdrowych i spokojnych Świąt, pełnych optymizmu na szybki powrót do normalności oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku.
Wektor23.12.2020, 21:56
Do Ja tylko przejazdem 10:22. Popieram.
Muszę się zgodzić z "Ja tylko przejazdem" ponieważ przeczytałem dość sporo na ten temat,
i wyszło mi, że ma racje. OBIEKTYWIZM. Zawsze, gdy do problemu podchodzi się obiektywnie
i chronologicznie to musi wyjść RACJA. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie pomoże, chyba
że posłużymy się kłamstwem tak modnym w dzisiejszych czasach. Dezinformacja naukowa
(polityczna) ubrana w TROSKĘ ogółu, ma zawsze krótkie nogi.
Chociaż by, wynik ostatnich wyborów:). A miało być tak pięknie...:)

Do Rych. Popieram.
Najbardziej mnie w*****a dezinformacja na potrzeby partyjnej posługi, która twierdzi, że
NIE CZYTASZ ZE ZROZUMIENIEM, jesteś pozbawiony wiedzy, a sam nie potrafi stanąć w prawdzie.
Oczywiście udowodnić PRAWDĘ na tym forum jest niemożliwe. Trzeba poczytać i WYROBIĆ sobie
zdanie. Zaklinanie rzeczywistości i obrażanie adwersarzy, jestem płytkie. Oczywiście na
robieniu polityki, NIKT tu się nie zna:). Ale... co niektórzy, się ZNAJĄ, zwłaszcza na
WYTYCZNYCH Z CENTRALI. Posługiwanie się autorytetami w dzisiejszych czasach, w czasach
KŁAMSTWA OBLIGATORYJNEGO jest żenujące. Każdy autorytet można zniszczyć jednym wpisem,
i tylko własny ROZUM jest w sanie uratować cytowany naukowy wywód (autorytet).
LUB PRAWDĘ. W takim świecie przyszło nam żyć:(.
grypa23.12.2020, 21:30
@Strzykawa.Przeżyłeś świrusa bezobjawowego(pewnie smarki z nosa ci leciały?). Dzielny jesteś.
A23.12.2020, 14:59
Tak, 142 ampułki bo tylko tyle z około 1000 pracowników szpitala wyraziło zgodę na szczepienie. Odpowiedź nasuwa się sama.

Każdy z tych siedemdziesięciu kilku szpitali ma dostać po 142 ampułki. Moderator.
coś jest na rzeczy23.12.2020, 13:21
do Bolek - raczej odwrotnie, nie chcą jak stado baranów iść na rzeź.
Bolek23.12.2020, 11:56
Po komentarzach widzę, że ludzie na Podhalu w większości nie grzeszą mądrością
Smok23.12.2020, 11:23
Ładnie robisz z niego idiotę, propsy ziomuś.
antycovidian23.12.2020, 11:12
@Ja tylko przejazdem
Ty zrobisz wszystko, by zdyskredytować największe autorytety w swojej dziedzinie, jeśli nie powielają Twojego punktu widzenia. Przecież pod względem wiedzy, wykształcenia, publikacji naukowych, osiągnięć zawodowych, Ty temu człowiekowi do pięt nie dorastasz, ale jak to powiedział Kargul z Sami swoi - parafrazując jego wypowiedź : " Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie? albo " Kto nie znami, jest przeciwko nam- takie jest i Twoje podejście do wiedzy obowiązującej teraz - nie ważne co kto mówi, byle moje było na wierzchu.

"Cząsteczka mRNA po wyprodukowaniu białka (każdego, bo takich procesów w organizmie żywym odbywa się dziesiatki jeżeli nie setki w każdej chwili) jest niszczony" - bo w telewizji o tym usłyszałeś hahaha -
"Naiwnych nie sieją, sami się rodzą" .

I jak zwykle niewygodne pytania - odpowiedzi zamieszczone w wywiadzie z PROF. ZW. DR HAB. ROMANEM ZIELIŃSKIM zamiatasz pod dywan, lub je pomijasz, bo to umiesz robić najlepiej.

Skoro kwestionujesz wiedzę, dorobek - publikacje naukowe prof. Zielińskiego, to może przedstaw swoje osiągnięcia w tym temacie - chętnie się z nimi zapoznamy.
Ja tylko przejazdem23.12.2020, 10:22
@antycovidian
Przykro, że pan profesor, który w zasadzie nie publikuje nic naukoweg, zajmuje się ze swoją koleżanką, translacją ibtranskrypcją czyli generalnie powielaniem wiedzy generycznej sprzed jakichś 20-30 lat. Czyli mistrz komputerowy z czasów Atarii opowoada o współczesnych komputerach. Ciekawe, ale nie przydatne.
Twierdzenie, że "konstrukt mRNA, będzie angażował aparat translacyjny naszego organizmu w celu wyprodukowania białka S, a także aparat replikacyjny, w celu namnożeniu aktywnych, wirusowych cząstek mRNA" z punktu widzenia współczenej wiedzy jest fałszem.
Cząsteczka mRNA po wyprodukowaniu białka (każdego, bo takich procesów w organizmie żywym odbywa się dziesiatki jeżeli nie setki w każdej chwili) jest niszczony. Amen
coś jest na rzeczy23.12.2020, 09:30
Nie jestem antyszczepionkowcem, moje dzieci przechodzily wszystkie kolejne szczepionki. Ale w tym przypadku ogromne zdziwienie budzi to, że:
- etap zakończenia badań nad szczepionką został przewidziany na styczeń 2023 roku,
- koncerny farmaceutyczne zostały zwolnione z wszelkiej odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne,
- rząd także umywa ręce od odpowiedzialności za powstałe skutki uboczne po przyjęciu szczepionki,
- nie są znane przeciwskazania co do przyjmowanych na stałe leków (nadciśnienie, cukrzyca, choroby nowotworowe itd.),
- na szczepienia na zwykłą grypę, która notabene nagle nam "zniknęła" w tym roku bo wszystko idzie pod covid, nie ma takiej presji, a też są ciężkie powikłania pogrypowe jak zapalnie płuc, zapalenie mięśnia sercowego itd.,
- premier, prezydent zasłaniają się kolejką w szczepieniach, że poczekają na swoją kolej, bo są tacy dobrzy i nie chcą wskakiwać komuś bardziej potrzebującemu w kolejkę..,
- mamy doświadczenia z tego roku już na przykładzie maseczek od instruktora narciarskiego i zarazem znajomego ministra Szumowskiego i respiratorów od handlarza bronią.
Dziękuję nie interesuje mnie ta szczepionka, jak i wielu moich bliskich i znajomych. Po prostu nie damy się "wyszczepić" tym czymś jak to w terminologii weterynaryjnej ujęła władza.
Rych23.12.2020, 09:22
O co wy tu bijecie pianę ? Kto chce to się zaszczepi, kto nie to się nie zaszczepi. Tak? Czy trzeba z niczego robić problem? Przecież to żałosny poziom. Nie kupiliby szczepionek to byłoby pisanie , że nie kupili. Czy wy ludzie nie macie problemów? Tak źle w tym kraju? Gdyby mi było źle to byłym wyjechał daleeeko. Tylko poza Europę najlepiej bo tu też w innych krajach szczepią. Może Afryka. Ja przyjmę szczepionkę bo to mój wybór. Nie miałem wyboru na wcześniejsze szczepienia, które od lat są obowiązkowe i żyje i jestem szczęśliwym człowiekiem. I za to dziękuję Bogu. Luzu ludzie bo niedługo jeden drugiemu oczy wydrapie z zawiści za poglądy,wiarę,orientację czy sposób ubierania. Tyczy się to zarówno tych z prawej jak i lewej. Tu i tu kwiatków nie mało.
Ted23.12.2020, 09:19
Wszyscy się muszą zaszczepić bo trzeba przerwać i zakończyć pandemię.
Mamy XXI wiek a nie średniowiecze i zacofanie, chcecie odprawiać gusła i czary żeby wygrać z koronawirusem ?
Nicki23.12.2020, 09:12
Ale kogo wy chcecie szczepić jak nie ma chętnych na szczepionkę. Zreszta po co nawet się szczepić jak na Podhalu nie ma już koronawirusa!! Ile stwierdza się przypadków? Jeden czy dwa dziennie na terenie całego powiatu !! Pora rozliczyć ta pandemiczną bandyterke i zacząć żyć normalnie!! Proszę mi wytłumaczyć jak to jest że wiruska nie ma w biedronkach, lidlach, Kasynach i tam sie działa normalnie i ludzie się nie zarażają a zamyka się cały rodzinny biznes? Do pierdla pójdziecie siedziec wszyscy odpowiedzialni za ten stan rzeczy !!
Niezadowolony23.12.2020, 09:09
Ja poczekam, niech najpierw się wyszczepią specjaliści od Coronawirusa, a może jak ... to się ode mnie odczepią.
No ale pocieszające jest to, że szczepienie trzeba będzie powtarzać, w optymistycznej wersji, co roku, więc zanim zaszczepią pierwszy milion "naiwnych", znowu będą musieli zacząć od nowa. No a jak przysłowie mówi, że "Polak przed szkodą i po szkodzie tak samo głupi"!
Pesymistyczne - co zrobimy, jak zacznie się ten pierwszy milion po szczepionkach wykruszać?? Wezmą się za drugi??
No ale na siłę chce Rząd (czyt. NIErząd) nas uszczęśliwiać, wpuszczając Polaków z Anglii do Polski. Jak sobie tam zarabiają, niech sobie teraz siedzą, a nie przywożą nowego szczepa-syfa do nas.
Pawel787823.12.2020, 09:01
Szarak , Wiesiek wie wszystko lepiej , zna tylko prawdę bo czyta i ogląda tylko "niezależne media " szkoda , że jeszcze nie ma niezależnego rozumu !!!
zielony23.12.2020, 08:50
Będzie jak z respiratorami :)
szczepmy rząd na głupotę23.12.2020, 08:34
Dlaczego przed szczepieniem nie będzie testów na przeciwciała? Przecież szczepionka ma na celu wymuszenie reakcji obronnej organizmu i wytworzenie przeciwciał. Jeśli ktoś przechodził kowida to ma już przeciwciała i po kiego dziada mu ta szczepionka? Jak ktoś przechodził ciężko to ma więcej jak lekko to mniej przeciwciał. Badanie przeciwciał powinny być powszechne i na tej podstawie powinna być planowana akcja szczepionkowa. Jaki sens wstrzykiwać wątpliwej jakości preparat ludziom, którzy zupełnie go nie potrzebują. Tym bardziej że wirus mutuje i za rok będzie nowa szczepionka więc nawet nie można tego potraktować jako szczepienie profilaktyczne "na zaś". A gdyby w wyniku rzetelnego przebadania np 80% narodu okazałoby się że większość już przeszła chorobę to wydawanie horrendalnych kwot na szczepionkę dla wszystkich jest niegospodarnością (ale dobra zmiana już pokazała z jaką łatwością trwoni nasze pieniądze). Tym bardziej że ludzie nie wykazują masowego zainteresowania szczepieniem. Więc okaże się że wydamy kolejne nie małe kwoty na utylizację kukułczego jaja.
Takie masowe "czyny społeczne" bez ładu i składu były może dobre w minionej epoce, gdzie o losach narodów decydowali dyktatorzy. Wygląda na to że władza funduje nam powtórkę z historii. Tylko czy dobrze odrobili lekcje? Chyba zapomnieli jak to się skończyło.
Szarak23.12.2020, 00:36
@Wiesiek "w właściciel powiedział, że NIE ZASZCZEPI SIE P-O-Z-A K-O-L-E-J-N-O-Ś-Ć-I-Ą ustalona przez Władze."
Wierzysz w to, że właściciel firmy farmaceutycznej która wynalazła szczepionkę będzie czekał na swoja kolejkę i się będzie pytał czy może lub nie, łyknąłeś to jak młody pelikan. Taki ludek jak faktycznie byłby pewny że jest wszystko w porządku z danym produktem a na świecie szalałaby śmiertelna choroba, to bez niczyjej zgody by szczepił siebie i swoją rodzinę w pierwszej kolejności.
antycovidian23.12.2020, 00:20
Do @Ja tylko przejazdem

Dla super mądrego i wszechwiedzącego @Ja tylko przejazdem polecam Wywiad z prof. zw. dr hab. Romanem Zielińskim
wujek google poleca : PROF. ZW. DR HAB. ROMAN ZIELIŃSKI ?O SZCZEPIONCE GENETYCZNEJ PFIZERA I TESTACH PCR?
Ania22.12.2020, 23:02
Aż 143! ;) idąc tym tempem, zaszczepimy się za 10 lat
Ola22.12.2020, 22:21
I zacznie się segregacja ludzi na zaszczepionych i nieszczepionych .
mm22.12.2020, 22:10
I bardzo dobrze. Jak tylko będę mógł, to się zaszczepię.
m........a22.12.2020, 22:00
Najpierw niech zaszczepią rząd, bo gdzie my taki drugi znajdziemy.......
covid22.12.2020, 21:46
@Pan Janusz
Nie pleć trzy po trzy,synagoga uratowala ci życie.
Pawel787822.12.2020, 21:28
Wiesiek , myślę że mimo to złapiesz się na 1
Elektryk22.12.2020, 21:11
@Wiesiek
Na jedno wychodzi. Pomyśl sam.
Młody22.12.2020, 21:09
To bardzo dobrze, że szczepionka na Podhalu jest mało popularna. Czekam, aż wszyscy
seniorzy się zaszczepia, wszyscy ci, co chcą się zaszczepić, i skorzystać z pozostałych
szczepionek, aby się zaszczepić w pierwszej kolejności. Jak widać propaganda yutubowa,
polityczna, nie zmieliła mi mózgu, co uważam za wielkie osiągnięcie w czasach głupawki,
która ogarnia nas zewsząd. Ziemia jest okrągła:).
Osiol22.12.2020, 20:56
Pierwsze ci co chcą mieć gości w pensjonatach hotelach no tyle o bezpieczeństwie mowili o dbałości o pracowników więc oni pierwsi
Smok22.12.2020, 20:44
Precz!
Pan Janusz22.12.2020, 20:23
Jak was nie będą wpuszczać do kościoła , to się sami będziecie prosić o szczepionkę !!!!
Szakal22.12.2020, 20:19
Jak za darmo to biere.
Wiesiek22.12.2020, 20:13
Do @Radek
Słuchaj następnym razem uważnie, ze zrozumieniem, albo przełącz się z mediów rządowych na Niezależne Media,

Ów właściciel powiedział, że NIE ZASZCZEPI SIE P-O-Z-A K-O-L-E-J-N-O-Ś-Ć-I-Ą ustalona przez Władze.

Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, zapamiętasz i będziesz żył lepiej, w prawdzie.
Wiesiek22.12.2020, 20:11
Świat: walczy z pandemią
Morawiecki: 142 ampułki dla szpitala.

Wyborcom Partii gratuluję wyboru.
Ja tez nie22.12.2020, 20:05
Prezyden Duda powiedział ze nie będzie się szczepił
Radek22.12.2020, 20:04
Wczoraj słyszałem w radio ze nawet szef (właściciel ) tej firmy co produkuje te szczepionki powiedział ze nie będzie się szczepił
STAŚ22.12.2020, 19:55
I, tu będzie koniec wirusa !
Strzykawa22.12.2020, 19:54
A kogo będą szczepić? Jak chętnych brak. Przeżyłem covid to nie chce zdechnąć na coś co ma pół roku i będą to na mnie testowali.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl