23.12.2020, 18:00 | czytano: 3135

Oświadczenie burmistrza Zakopanego ws. podatków

Arch. Podhale24.pl
- Priorytetem jest wsparcie dla mieszkańców - ogłosił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i zapowiedział zwolnienia z części podatku od nieruchomości oraz częściowego wydłużenia płatności za miesiąc styczeń i luty 2021 roku.
Oto treść dzisiejszego oświadczenia rozesłanego do mediów:
"W związku z trwającym stanem pandemii, Burmistrz Leszek Dorula wraz z Radnymi Miasta Zakopane, w roku 2020 wychodząc naprzeciw trudnościom związanym z funkcjonowaniem przedsiębiorczości w naszym mieście, utrzymali stawki podatkowe na poziomie z roku 2019 i 2017. Stawki podatkowe również nie zostały podniesione na rok 2021.

Trwające nadal obostrzenia i zakazy związane z pandemią, nie pozwalają na funkcjonowanie branży turystycznej i usług z nią związanych, dlatego myśląc o dalszym wsparciu i pomocy dla mieszkańców w tej trudnej sytuacji, Burmistrz przygotował nowe rozwiązania, będące odpowiedzią na aktualne problemy mieszkańców, przedsiębiorców i ich rodzin. W celu realizacji tego wsparcia zostały przygotowane projekty uchwał i zarządzenie, które dotyczą zwolnienia z części podatku od nieruchomości oraz częściowego wydłużenia płatności za miesiąc styczeń i luty 2021 roku. Zwolnienia te i przedłużenia płatności dotyczyć będą również opłat czynszowych za styczeń i luty dla najemców lokali użytkowych i dzierżawców nieruchomości, mających podpisaną umowę z Gminą Miasta Zakopane.

Szanowni Państwo, pamiętajmy, że budżet naszego miasta jest tworzony wspólnie, również z Państwa wpłat i podatków, dlatego przygotowując propozycję wsparcia i pomocy musimy zachować kontrolę nad możliwościami budżetu, tak aby nie utracić płynności finansowej.

Wierzymy, że ta pomoc pomoże złagodzić skutki pandemii i pozwoli nam wspólnie przetrwać ten trudny czas".

oprac. r/
zobacz także
komentarze
wera24.12.2020, 10:52
Czekam na reakcję w Mieście. I znając burmistrza Watychę się nie doczekam. Mimo wszystko Wesołych Świąt i lepszego Nowego Roku!;-)
dobra ściema nie jest zła24.12.2020, 09:52
"Wierzymy, że ta pomoc pomoże złagodzić skutki pandemii"
Raczej wpłynie na zwiększenie zysków potentatów gospodarczych i "latyfundystów".

"Trwające nadal obostrzenia i zakazy związane z pandemią, nie pozwalają na funkcjonowanie branży turystycznej i usług z nią związanych"
Jakie obostrzenia? Jakie zakazy? Branża "turystyczna" śmieje się wszystkim prosto w twarz i ma gdzieś zakazy. Wszystko powynajmowane, miejsc już nie ma, korki na mieście, w sklepach tłok, ogłoszenia o parkingi i ekipy odśniezające. I tym przedsiębiorcom burmistrz chce pomagać przetrwać "ciężki czas"??? Ile kontroli pensjonatów zlecił? Czy skontrolował ile wynajmujący odprowadzają podatku. Czy wo ogóle zamierza jakoś przeciwdziałać nielegalnemu wynajmowi? Czy raczej wspiera nielegalną inicjatywę?

"Priorytetem jest wsparcie dla mieszkańców"
"Burmistrz przygotował nowe rozwiązania, będące odpowiedzią na aktualne problemy mieszkańców, przedsiębiorców i ich rodzin."
Jakie nowe rozwiązania? Czego jeszcze nie znamy z tych rozwiązań? W czym one pomogą mieszkańcom pozbawionym dochodu z dnia na dzień? Bo przedsiębiorcy i i ich rodziny na pewno nie będą przymierać głodem. Dlaczego znowu wyciera się twarz mieszkańcami, którzy akurat w tym całym cyrku zostali pozostawieni sami sobie.

"Szanowni Państwo, pamiętajmy, że budżet naszego miasta jest tworzony wspólnie, również z Państwa wpłat i podatków"
Wpłaywy podatkowe byłyby większe gdyby ktoś zainteresował się szarą strefą i nielegalnym wynajmem. Ale po co się kłopotać... UCZCIWI ZAPŁACĄ podwójnie, potrójnie, a jak będzie trzeba to poczwórnie!!! Takich mamy włodarzy, promujących uczciwość.

"Burmistrz Leszek Dorula ... wychodząc naprzeciw trudnościom"
Burmistrz wreszcie wyszedłby z gabinetu naprzeciw mieszkańcom a nie ukrywał się od wiosny.
Niezadowolony24.12.2020, 06:29
Zobaczymy po kolejnych wyborach, jak PiS wypadnie na Podhalu.
antycovidian23.12.2020, 22:12
Kolejny materiał z gór - Podhala, wujek YouTube poleca :
Sławomir Mentzen: BUNT na Podhalu? - GÓRALE zapałali "GORĄCYM uczuciem" do PiS-u po OBOSTRZENIACH!
bucovion23.12.2020, 20:01
A co gmina Bukowina zrobi dla mieszkańców?
Tak bogaty urząd że tylko brakuje złotych klamek w drzwiach. Luksusy w budynku a parking dla petentów tonie w błocie.
88823.12.2020, 19:23
No a u nos nad jeziorym ni ma litości ino cza płacić i podwyżki co roku...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl