30.12.2020, 22:27 | czytano: 1850

Zakopiańscy samorządowcy z pomocą przedsiębiorcom

arch. Podhale24
ZAKOPANE. Częściowe zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz wydłużony okres płatności. Zakopiańscy urzędnicy i radni chcą pomóc przedsiębiorcom w trudnej sytuacji. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Zakopanego podjęto uchwałę, która ma pomóc właścicielom firm.
Trudna sytuacja branży turystycznej, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy spowodowana lockdownem sprawia, że wiele osób straciło już pracę, a właściciele firm rozważają zamknięcie działalności. Z pomocą prywaciarzom przyszli samorządowcy.
Przedsiębiorcy działający na terenie miasta mają zostać zwolnieni z części podatku od nieruchomości, a płatności za miesiące styczeń i luty 2021 roku mają mieć dłuższy termin wymaganej wpłaty. Zmniejszona ma być także opłata za najem powierzchni od miasta.

Dzisiejsza wprowadzona poprawka, dzięki której pomocy może oczekiwać jeszcze więcej właścicieli firm wprowadziła spore zamieszanie. Mimo to część radnych uważa, że pomoc nie dotrze do wszystkich firm, które znalazły się w potrzebie.

- Nie jest to uchwała salomonowa i doskonała – mówił podczas sesji radny Stanisław Karp - Liczymy, że uchwała uratuje miejsca pracy – dodał radny.

Pomimo wątpliwości części radnych uchwała przygotowana przez burmistrza Leszka Dorulę została przyjęta. Radny Zbigniew Szczerba zapowiedział jednak, że przed następną sesją rady złoży wniosek z poprawkami, aby pomoc dotarła do wszystkich potrzebujących przedsiębiorców z terenu Zakopanego.

ms/
komentarze
Pomoc@do31.12.2020, 12:23
Hahah jaki donosicielu przecież nie trzeba donosić tylko wyjść z domu i zobaczyć ile ich najechało,,, tak wiem bramy zamknięte bo goście w domach, cały rok bramy pootwierane,,, parkingi puste bo auta albo za obiektami lub w garażach, albo za posesja.... Nie rób idiotow z ludzi bo skonczyly się czasy że można ludzia kicik wciskać
Irek31.12.2020, 12:05
To że krupówki puste to nic nie znaczy. Turystów na całym Podhalu jest pełno non stop, a także na Sylwestra zobaczycie jakie korki będą po Nowym roku. Denerwują mnie te lamenty że już bankrutują, skoro ja zwykły śmiertelnik przeżyje bez żadnych 500 plus i innych dodatków, to jak oni mogą nie przeżyć jak turyści co weekend korkują wszystkie drogi.!!!
kasownik31.12.2020, 11:39
Trzeba doić póki jest okazja. Nie daj boże szczepionki zadziałają i skończy się eldorado kowidowe. Trzeba będzie znów kombinować pod jakim pretekstem coś ukraść.
łół31.12.2020, 08:31
pensjonaty i kwatery prywatne pełne ! gdzie ten kryzys ?
do @ Pomoc31.12.2020, 08:24
Masz problemy z oczami? Popaprz żałosny donosicielu, że parkingi pod obiektami puste, bramy zamknięte. Na Krupówkach prawie ludzi nie ma. Po co takie bzdury wypisujesz?
Kris31.12.2020, 06:27
Biznesmeni to najwiesze oszusty i cwaniaki.
Pomoc30.12.2020, 22:33
Ja się pytam jaka pomoc????? Nie widzicie panie Dorula ile ceprow najechało??? I nadal multimilionerom kasę napychacie,,, przestańcie się ośmieszać
Zobacz pełną wersję podhale24.pl