01.01.2021, 17:09 | czytano: 3843

Dawid Kubacki nie zawiódł!

arch. Podhale24
Dawid Kubacki wygrał noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Na trzecim stopniu podium stanął Piotr Żyła, czwarty był Kamil Stoch, a dziesiąty - Andrzej Stękała.
Skoczek z Podhala oddał w serii finałowej fantastyczny skok na odległość 144 metrów i tym samym o pół metra pobił rekord skoczni.
Dawid Kubacki zdobył nagrodę „Skok Roku”. Został w ten sposób uhonorowany za największą łączną długość wszystkich prób w zawodach Pucharu Świata w 2020 roku. W 49 skokach narciarskich uzyskał w sumie 6428 m. Drugie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik (6388,5 m), natomiast trzecie Kamil Stoch (6377,5 m).

Szczegóły piątkowego konkursu - w naszym dziale sport.