02.01.2021, 16:51 | czytano: 6077

Mieszkańcy dopytują, kiedy ruszą szczepienia na COVID-19, ale na razie nikt nic nie wie

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
NOWY TARG. Ile jest placówek w powiecie nowotarskim, które będą szczepić na COVID-19, czy będą mobilne punkty szczepień, kiedy ruszą zapisy na szczepienia i gdzie, czy w każdej gminie będzie punkt szczepień - pytał na sesji rady powiatu radny Marek Szarawarski, ale dyrektor Podhalańskiego Szpitala w Nowym Targu Marek Wierzba odparł, że wie tyle, co z telewizji.
- Nie jesteśmy w żadnym zakresie informowali jak będą wyglądały szczepienia i jak będą realizowane. Wiem o tym tyle, co z mediów - mówił dyrektor.
Jak wyjaśniał, zgodnie z wytycznymi, rozpoczęły się szczepienia pracowników szpitala i osób z tzw. grupy zero. - Póki co otrzymaliśmy 75 dawek. Kolejne partie będą większe - mówił.

Marek Wierzba podkreślał, że jeśli będzie taka potrzeba, szpital może uruchomić 2-3 zespoły, które będą szczepić mieszkańców. - Sądzę jednak, że szczepienia będą mogły wykonywać gabinety POZ, nie trzeba do tej nawet specjalistycznego sprzętu, bo szczepionki można przechowywać nawet w zwykłe lodówce, gdyż przychodzą już rozmrożone - mówił. - Jeżeli będzie taka możliwość i potrzeba, to możemy, jako szpital, szczepić wszystkich chętnych. Co do mobilnych punktów, to my w tej chwili takimi nie dysponujemy, ale wiem, że takowe będą, bo są przecież pacjenci unieruchomieni czy w domach opieki, których należy zaszczepić.

Pytany, jak wygląda zainteresowanie szczepieniami wśród personelu szpitala odparł, że zapisanych jest ok. 50%. - Zapisy trwają i nie obawiam się klapy czy słabej frekwencji - dodał.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Anty covid04.01.2021, 09:42
Najlepszym lekarstwem i szczepionkom jest nie "dawanie po kablach" a własny organizm! dbaj o niego to Ci nic nie będzie, zdejmij maskę oddychaj świeżym powietrzem ,wyłącz telewizor i żyj normalnie,a wirus sam odejdzie w zapomnienie-porada i szczepionka przez Internet pozdrawiam logicznie myślących obywateli
Z komisji senackiej cytat03.01.2021, 17:24
"Trzeba zaangażować różne osoby z pierwszych stron gazet. Oni nie mają żadnej wiedzy, ale oni mają większy wpływ, niż mowa niejednego znawcy, profesora. Trzeba zmienić styl zachęcania do szczepień" - prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, A. Matyja. Tak a propos "aferki" celebrytów.????
Taka prawda03.01.2021, 15:23
Szczepcie się bo na kimś muszą testować szczepionkę. Jak powstała szczepionka to profesor w telewizji mówił że była badana przez pół roku ale intensywnie. Minęło dwa tygodnie i już podają że badania trwały 10 lat. Idiotów niech szukają gdzie indziej. Najlepsza jest ulotka która mówi że szczepionka może działać dwa miesiące a i lepiej jej z innymi lekami nie mieszać bo jeszcze nie badano reakcji. Wygląda na to że zamiast na szczurach testować to będą testować bezpośrednio na ludziach.
Psa się szczepi a ludzi leczy03.01.2021, 12:40
A ja się "dopytuje" czy na szczepionce pisze - Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania
produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
wykończą ...03.01.2021, 12:31
Wszyscy ozdrowieńcy , no na niby są zdrowi nie do końca, powinni wnioskować o rentę inwalidzką . Powinniśmy iść na komisję lekarską i żądać przyznania nam renty. Skoro mamy zniszczone płuca , mózg, serce i inne organy to jesteśmy inwalidami i dlatego powinniśmy iść na rentę . Niestety nikt nam nie daje badań kontrolnych po zakażeniu SARS, Lekarze rodzinni mają nas za nic. Ratuj się sam pacjencie z tymi powikłaniami , chory to system. Odnośnie te teleporad lekarskich - ile ludzi musi umrzeć aby wreszcie wrócono do normalnego przyjęcia pacjentów . Telewizja to propaganda ze jest tak wszystko OK - bujda!
nowy tatg03.01.2021, 11:27
może w szpitalu szczepi się celebrytów dlatego dyrektor nie wie albo nie chce wiedzieć,przecież min zdrowia wyraźnie [powiedział ze zapisy będą od 15 stycznia
Jak za dawnych lat03.01.2021, 10:01
Możesz być podopiecznym Domu Pomocy Społecznej, 80-latkiem po zapaleniu płuc, lekarzem albo ratownikiem medycznym, dla którego szczepionka może stanowić różnicę między życiem a śmiercią, ale i tak, jeśli jesteś politykiem, celebrytą albo chodzisz na wódkę z ordynatorem - wepchniesz się pierwszy. Z tego co wiem, akcja Krystyny Jandy to tylko wierzchołkiem góry lodowej szerszego procederu "szczepień dla równych i równiejszych".
ja03.01.2021, 08:50
Straszycie ludzi, tylko po co? Każdy ma swój rozum i nie będzie się kierował tym, co próbujecie innym wmówić. Dziwię się tylko, że aż takie idiotyzmy potraficie wymyślić Przeszłam z mężem przez tę chorobę i zaszczepię się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.
centennial_9503.01.2021, 08:03
Ten łańcuch jest niszczony, ale najpierw uruchamia on produkcję białka kolca, a Bóg jeden wie co to 'białko kolec' raczy później nawywijać w komórce (chociażby może wytworzyć przeciwciała które mogą sprowokować produkcję błędnego RNA i przekazać do jądra komórki błędną informację poprzez odwrotną transkryptazę, która nie ma aktywności korekcyjnej), to są całe cykle i łańcuchy tysięcy skomplikowanych reakcji, o których najwybitniejszym współcześnie mikrobiologom jeszcze nawet się nie śniło, nie mamy jako ludzkość o tych rzeczach najbledszego nawet pojęcia. Proponuję nie idźmy w tę stronę i nie bawmy się w Pana Boga. Ja tu też tylko przejazdem, więc odjeżdżam - to jest mój ostatni wpis w tym temacie.
Wyrocznia02.01.2021, 23:47
Gdybym chciał pozbyć się nadmiaru ludzi, z pewnością nie zacząłbym od lekarzy i polityków. Oni mają być grupą autorytetów namawiających wszystkich do szczepień. Dlatego dla nich przygotowałbym coś nieszkodliwego, a dla plebsu byłaby już inna szczepionka. Ewentualnie gdyby szkodliwe działania były rozciągnięte na bardzo długi okres czasu, to jechałbym równo z każdym, a swoich ludzi "szczepił" w specjalnie podstawionych punktach.
Sceptyk02.01.2021, 22:44
Ludzie nie szczepcie sie tym swinstwem to glupota straszna nie ma zadnego wirusa,a ta szczepionka pomoze na niego tak samo jak te maseczki.Tylko ze szczepionka zmieni dna wasze dna i w najleoszym przypadku bedziecie nieplodni a w najgorszym z mózgu zrobi sie papka.Posluchajcie inych
Ja tylko przejazdem02.01.2021, 22:40
@centennial_95

To co piszesz jest prawdą, tylko zupełnie nie związaną ze szczepionką mRNA.

Opisujesz proces "wpisywanie" informacji genetycznej wirusa do genomu gospodarza (np. wirus HIV tak umie, a nie wykluczone, że SarsCov2 również), a mRNA podawany w szczepionce ma za zadanie uruchomienie produkcji białka wirusa SarsCov 2 (tzw białko kolca).

Po wytworzeniu jednej cząsteczki białka z jednego łańcucha mRNA ten łańcuch jest niszczony - więc nie ma co się wpisać w genom gospodarza. kompletnie innym procesem niż proces biosyntezy białka

Zatem znacznie większe jest ryzyko, że ludziom zaczną rosnąć płetwy, albo schodzić skóra właśnie po infekcji wirusowej (np. Covid19) niż po szczepieniu mRNA
Celebryta02.01.2021, 21:17
Jutro idę się zaszczepić poza kolejnością:).
SI02.01.2021, 20:27
@centennial_95. To o czym piszesz w ostatnim zdaniu ja nazywam, powikłania. Ja jestem już stary i nie myślę do "produkcji", ale zastanawiam się, czy "toto" aby nie zdąży za 2 lata.
I jeszcze jedno, czy to wystarczy raz na zawsze, czy co 2 lata, może wiesz coś na ten temat?
@Ulotka02.01.2021, 20:18
Spieszno im obiecane ,,benefity''
PasterzPPP02.01.2021, 19:06
Proszę czekać spokojnie, jak naród wybrany się zaszczepi to może też coś dla was zostanie
Klops02.01.2021, 18:46
A ja słyszałem , że podobno w Nowym Targu można zaszczepić się odpłatnie za 450 zlotych . Ale czy to prawda ? . Bo skąd by mieli szczepionki , skoro chyba wszystkie kupują rządy państw i np. Unia ????
Magnolia02.01.2021, 18:32
Hehe,pierwsi polecą ci którzy najwięcej bojkotują.
ciekawski02.01.2021, 18:01
Jak to dyrektor Wierzba nie wie skoro:
1. Jest niby dyrektorem szpitala?
2. Jest radnym wojewódzkim, a zarazem przewodniczącym Komisji Zdrowia?!!!
To kto ma wiedzieć?
STAŚ02.01.2021, 17:59
Szczepionka jest, aby jej użyć, czyli zaszczepić !/?!!
maseczka02.01.2021, 17:59
Szczepionka po rozmrożeniu może być przechowywana 5 dni (120 godzin) w odpowiedniej temperaturze - lodówce. Ciekawe czy pan dyrektor wie kiedy rozmarzła partia szczepionek, którą popchnął swoim pracownikom? W cywilizowanych krajach szczepienia zostały wstrzymane z obawy przed niewłaściwym transportowaniem "kota w worku" i brakiem możliwości stwierdzenia czy rozmrożone cymesy nadają się do "spożycia".
Fascynuje również ufność personelu, który dał się wykorzystać do kampanii promocyjnej. Czy zadali sobie trud przeczytania ulotki dołączonej do szczepionki? Czy ulotka jest w języku polskim? Czy w ogóle jest dołączona ulotka? Czy w ogóle się zaszczepili...?
Ulotka02.01.2021, 17:58
Tym co tacy ciekawscy i tak im śpieszno, polecam wcześniej obejrzeć na you tube filmik:
"europejskie szczyry doświadczalne"
pomyśl zanim coś chlapniesz02.01.2021, 17:35
Może nie wiedzą , bo teraz szczepią poza kolejnością kolesiów , znajomych i celebrytów . Wg, mnie dobrze , bo przetestują na nich szczepionkę i wszystko będzie jasne , a wtedy my się zaszczepimy .
Smok02.01.2021, 17:30
Ja bym chciał się dowiedzieć kiedy ewentualnie ktoś weźmie odpowiedzialność za skutki tych działań, bo póki co to nie ma chętnych, sam producent sprzedał akcje, także dużo tu śmierdzi.
Sprawnie jak w MON -ie02.01.2021, 17:29
A któż to taki ciekawy?
centennial_9502.01.2021, 17:10
W 1975 r. nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny przyznano za odkrycie zjawiska tzw. odwrotnej transkryptazy, która polega na tym, że materiał genetyczny jest przepisywany również z RNA na DNA, które to DNA następnie integruje do genomu gospodarza i wraz z nim ulega replikacji. Odwrotna traskryptaza robi dużo błędów, ponieważ nie ma aktywności korekcyjnej. Za parę pokoleń może dość do takiego poważnego zaburzenia genomu, że ludziom zaczną wyrastać z łopatek na plecach skrzydła albo płetwy z pośladków, itp. Albo ok, załóżmy że mRNA sprowokuje namnażanie się antyciał - kto zagwarantuje że te antyciała nie uznają nagle jakiegoś organu wewnętrznego u zaszczepionego człowieka za wroga względem siebie (wszak antyciała powstaną w odpowiedzi na szczepionkę, nie naturalnie) i zaczną atakować ten organ, np. trzustkę, wątrobę, oczy czy nerki?
Maniek02.01.2021, 17:05
Dyrektor nigdy nic nie wie
Smok02.01.2021, 17:01
Haha, to już nie trzeba tego mrozić do -75 stopni celsjusza?

A może to jakaś zwykła szczepionka na grypę, żeby nie było w pierwszym etapie NOPów, a dopiero potem robactwo dostanie od swoich panów, co ma dostać?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl