09.01.2021, 08:56 | czytano: 5517

Nowy Targ: sanepid rozpoczyna badania nauczycieli na koronawirusa

Arch. Podhale24.pl
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu poinformował, że 12 stycznia w budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, odbędzie się akcja przesiewowych badań nauczycieli klas I do III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i pracowników niepedagogicznych w kierunku wykrycia wirusa Sars-CoV-2.
- Badania testami RT-PCR mają charakter dobrowolny i będą obejmować wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych). Nie będą im podlegać nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńcy - czytamy w komunikacie stacji.
Badania prowadzone będą w godz. 9.45 do 18.00.

Podczas oczekiwania na wymaz wszystkie osoby proszone są o przestrzeganie reżimu sanitarnego (stosowanie środków ochrony osobistej oraz dystansu społecznego). Konieczne jest również zabranie ze sobą dowodu osobistego.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
M.12.01.2021, 12:00
A co z osobami które pracują mimo pandemii? Sklepy spożywcze, apteki, poczta, banki, drogerie i inne...Ja pracuje cały czas w sklepie i tyle ludzi co się przewija codziennie to głowa mała, o nas nikt nie pomyślał !!! Czy my jesteśmy inni niż nauczyciele? A może nas się wymieni bo przecież jest tyle osób na ?nasze?stanowisko...już wszyscy maja dość tej pandemii, obostrzeń, już wszyscy są zmęczeni. Ile ludzi jest zaniedbanych z innymi schorzeniami. Nie samą pandemią człowiek żyje. Wiem jest to straszna zaraza i współczuję tym którzy przez to przeszli na różnym etapie, a szczególnie tym którzy niestety utracili swoich bliskich, znajomych... tylko to co nam funduje rząd i co z nami wyprawia to ...ach słów już brakuje
ona11.01.2021, 19:31
Do pracy do szkoły codziennie dojeżdżam 3 busami... Także jutro zrobię sobie test, a pojutrze przywlekę zarazę...
to mówiłem ja jarząbek11.01.2021, 17:28
Besala rząd powinien natychmiast podać się do dymisji, to byłby wyraz prawdziwej jego troski o zdrowie obywateli : )
Besala10.01.2021, 14:43
To, że rząd uprawia propagandę, nie znaczy, że muszą ją uprawiać wszystkie lokalne instytucje. Badanie nauczycieli siedem dni przed ewentualnym rozpoczęciem zajęć jest stratą pieniędzy i zmarnowaniem testów. Każdy przetestowany może do rozpoczęcia zajęć z uczniami wielokrotnie się zarazić. Nie to jest jednak ważne, nie bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, ale propagandowy efekt! Rząd powinien jak najszybciej nauczycieli zaszczepić - to byłby wyraz prawdziwej jego troski o zdrowie obywateli.
haha09.01.2021, 19:32
Sanepid...taki zaj*** jest... haha... A jak się do nich zadzwoni to się uzyska informację że oni badań nie wykonują...
centennial_9509.01.2021, 13:48
Badania będą obejmować wyłącznie osoby zdrowe - czy to przypadkiem nie stoi na głowie? Przecież jeśli ktoś jest zdrowy i nie ma objawów chorobowych to należałoby mu chyba dać święty spokój. Poza tym jeśli te badania mają charakter dobrowolny to co z tymi nauczycielami którzy są zdrowi i nie zgodzili się na te badania? Rozumiem że zostaną dopuszczeni do pracy z uczniami na zasadzie domniemania że są zdrowi, a skoro tak to nie zarażają innych?
wszystko nie-halo09.01.2021, 13:40
wiekszej glupoty nie mogli wymyslic! po jakiego grzyba wymazywac nauczyciela przed rozpoczeciem nauki? jak dzien po moze juz byc zakazony tez.. lepiej byloby im zrobic badania na przeciwciala, i tych co nie maja ich, to zaszczepic.. no ale to sa dzialania pozorne, majace na celu uspokoic rodzicow dzieci klas I-III ze jest bezpiecznie i mozna dzieci do szkoly poslac, a czemu wlasnie te klasy a nie inne? bo chodzi o kase, jakby nie trzeba bylo placic opiekunczego to by tych dzieci i ich rodzin nikt nie narazal, tak jak w klasach wyzszych. Odkad to nauka wczesnoszokolna jest wazniejsza od nauki 4-8? Dlaczego te dzieci maja isc i sie zarazac a inne nie musza?
Xzx09.01.2021, 12:26
W Czeladzi na Śląsku jest poradnia dla osób które przeszły covid
Absurdalny09.01.2021, 10:43
Ale powiedzcie mi po co??
Dzisiaj jestem zdrowy, za 3 dni mogę być chory.
Czy to nie jest przypadkiem tak, że pozoruje się działania, za które i tak my płacimy, które i tak nic nie dadzą?? Ale badaliśmy!!!
Od razu możecie nam termometry w d*** wsadzić, zacZipować (niektórzy już mają ;-)) i jeszcze aplikacje ProTego czy ProTamtego zainstalować, konta zająć, bo po co nam kasa, jak wszystko wyzamykane, a na walkę z wirusem w koronie trzeba kasy.
No i tak można bez końca.
Tk09.01.2021, 10:40
Kiedy zaczną się badania na zwykła grypę przecież też jest zaraźliwa ?
he he litości09.01.2021, 09:47
Tak ,ale ozdrowieńcy z powikłaniami zostawieni są SAMI SOBIE -ZERO , BRAK ZAINTERSOWANIA ( ze strony pracodawcy ) I REHABILITACJI PO COVIDOWEJ
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl