11.01.2021, 14:00 | czytano: 3555

Charytatywny Winter Classic - online

NOWY TARG. Siedem lat temu fani hokeja ulicznego zaczęli rozgrywać regularne mecze noworoczne, które nazwano WinterClassic. Po dwóch latach poszerzono zabawę o wersję letnią - siatkówkę plażową i Kolarskie Grand Prix. Zawsze były to wydarzenia połączone z pomocą potrzebującym dzieciom i ich rodzinom - z roku na rok realizowane z rozmachem. Tak było i tym razem.
"Ograniczenia związane z rygorem sanitarnym" - okazały się dla członków Winter Classic nie tyle ograniczeniami, co możliwością do zmiany formuły akcji charytatywnej. Dlatego zorganizowano ponad dwugodzinną audycję w Internecie - będąca formą spotkań z ciekawymi, wspaniałymi ludźmi, aukcją i doskonałą zabawą.
Tzw. livestream prowadzili Dariusz Świątek i Maciej Leski. Towarzyszyli im Włodek i Czesław z kabaretu Śleboda. - Było to dla nas dużym wyzwaniem i stresem, ale cel dla którego to robimy motywuje. Fajnie, że udało się pokazać osoby związane z naszą grupą i Nowym Targiem. Osoby, którym się chce i poświęcają swój czas, żeby pomagać innym i promować nasze Miasto i region - mówi Dariusz Świątek.

Wśród gości - w przygotowanym dzięki życzliwości dyrektora MCSIR Krzysztofa Łapsy - w studiu, byli m. in.: Dariusz Gruszka, który przekazał złoty medal Mistrzostw Polski z 2010 - ostatni zdobyty przez Podhale, trener Andrei Gusow, kapitan drużyny Tauron Podhale Nowy Targ Maciej Sulka, którzy przekazali koszulkę meczową.

Na aukcji, która potrwa do 6 lutego na stronie aukcje.podhale24.pl pojawiły się między innymi: koszula Patricka Kane z Chicago Blackhawks z podpisem zawodnika i certyfikatem autentyczności, koszulka meczowa Podhala Nowy Targ z sezonu 2018 z podpisami zawodników, koszulka Reprezentacji Polski z ostatnich zgrupować z podpisami zawodników, kimono karate kyokushin Sebastiana Wystrycha, a także loty balonem, czy skok spadochronowe w tandemie. Niebawem pojawią się tam kolejne przedmioty - w tym kombinezon mistrza świata Tadeusza Błażusiaka!

- Będą dochodzić nowe ciekawe rzeczy, o czym będziemy informować. Warto też kupować cegiełki i je zachować. Są one cały czas odstępne online. Będą niespodzianki w kolejnym streamie - zapowiadają członkowie Winter Classic.
Ale najważniejszą osobą tej edycji WC jest Lilianka Głodziak. Trzyletnia dziewczynka od urodzenia cierpi na szereg chorób. Pieniądze, jakie uda się zebrać z licytacji oraz cegiełek zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację dziecka.red/
Może Cię zainteresować
komentarze
marta13.01.2021, 10:24
Leso mów powoli nie spiesz się. Wyglądasz super
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl