12.01.2021, 16:00 | czytano: 8682

Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją

Arch. Podhale24.pl
W Ochotnicy Dolnej 23-letni kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu.
W minioną niedzielę, w Ochotnicy Dolnej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem dokonywali kontroli pojazdów. Tuż przed północą funkcjonariusze zauważyli opla, który jechał bez wymaganego oświetlenia. W związku z popełnionym wykroczeniem przez kierującego, policjanci dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu.
23-latek nie zatrzymał się jednak do kontroli drogowej i pojechał dalej. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Podczas ucieczki kierowca wykonywał gwałtowne manewry, a brawurową jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie samochód zjechał z drogi i zatrzymał się na poboczu. Z auta wybiegł kierowca oraz pasażer i obaj zaczęli uciekać pieszo, w różnych kierunkach, nie reagując na polecenia zatrzymania się. Policjanci pobiegli za uciekinierami i po kilkuset metrach zatrzymali ich.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania kierowcy. 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa, grozi teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

31-letni pasażer odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych i niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza policji, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
lewy migacz13.01.2021, 14:07
@xyz, Za dużo filmów się naoglądali to uciekają. A ktoś im prawko dał. Testy psychiczne tylko dla zawodowych są... Reszta dostaje jak kartę rowerową.
Zmogac13.01.2021, 11:35
Takula gumek = patologia
xyz12.01.2021, 19:20
Na prawdę nie rozumiem, o co chodzi? co Ci ludzie mają, że uciekają przed policją?! To po co wsiada do samochodu??? A jak kogoś pod wpływem .... , to będzie ... gdzie policja...! Ok, wiedzą, że mają coś na sumieniu... ale ucieczka po co? Na Marsa nie ucieknie, tacy silni a kulturalnie nie potrafią się zachować? Czy przeprowadzić rozmowy?...a może po drodze komuś coś zrobić, bo auta w miejscu nie zatrzyma. I jeszcze obrażanie, tak... niektórzy myślą, że ktoś ma dysfunkcyjne myślenie. Policja be oni dobrzy... .
jaś12.01.2021, 18:49
Brawo Panowie Policjanci !!!!! tak trzymać.
mieszkaniec12.01.2021, 18:16
Brawo dla Panów z Krościenka
Trener12.01.2021, 17:25
Kiepsko uciekał skoro go złapali . Brak totalny kondycji.
tarżanin nowy12.01.2021, 16:27
Gdyby się zatrzymał to dostałby co najwyżej wyrok w zawiasach i nadal cieszyłby się wolnością, a tak to trafi do paki na minimum 3 miesiące skąd już nie wyjdzie jako ten sam człowiek. Szkoda chłopaka, ale wszystko ma na własne życzenie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl