13.01.2021, 13:37 | czytano: 7106

Złodziejska szajka zatrzymana

Fot. KPP Nowy Targ
Policja zatrzymała szajkę złodziei, którzy kradli olej napędowy oraz akumulatory z maszyn budowlanych. Wpadli w Lasku, a policja podejrzewa ich również o inne przestępstwa.
W niedzielę przed północą, w Lasku podczas patrolu policjanci zauważyli mężczyznę stojącego przy volkswagenie, którzy na widok radiowozu nagle uciekł w zarośla. W aucie pozostał 17-letni chłopak. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekinierem, który po chwili został zatrzymany. Podczas przeszukania volkswagena funkcjonariusze znaleźli kanister z paliwem, wężyki i akumulatory. Okazało się, że akumulatory zostały skradzione chwilę wcześniej z koparki, a olej napędowy ze spycharki zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości.
Jak się okazuje, radiowóz nadjechał w bardzo złym momencie dla złodziei, gdyż właśnie przygotowywali się do kradzieży kolejnych akumulatorów i zostali spłoszeni przez funkcjonariuszy. Podczas czynności ustalono, że w kradzieżach brał udział jeszcze jeden 37-letni mężczyzna, który został zatrzymany następnego dnia rano.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że złodziejska szajka miała na swoim koncie jeszcze kilka podobnych przestępstw. Pod koniec ubiegłego roku w Chabówce próbowali ukraść olej z maszyn budowlanych. Podczas kradzieży i usiłowania kradzieży dokonali wiele zniszczeń powodując straty na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych.

17, 31 i 37-latek są mieszkańcami gminy Rabka-Zdrój. Wczoraj usłyszeli łącznie osiem zarzutów. Podejrzani odpowiedzą za trzy kradzieże z włamaniem i zniszczenie mienia, kradzież i usiłowanie kradzieży, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ
komentarze
Do Mieszkanki Podhala14.01.2021, 10:21
Oczywiście że szajka. Jak ich nie znasz to się nie wypowiadaj. Ciągle coś kradną w bliższej i dalszej okolicy. Dobrze że kolejny raz policja ich złapała!
K.14.01.2021, 10:19
Mieszkanka dobrze wie, kto gdzie i kiedy przebywał. Kto prawdziwie winny, a kto nie do końca.
A wszelkim niepowodzeniom winna polska policja - czyżby otrzymała Pani mandat w ostatnim czasie? :-)
Mieszkanka Podhala14.01.2021, 03:48
Jaka szekle?policja chce się wykazać że w końcu rozwiązali grubszą sprawę A tak naprawdę złapali chłopaków którzy pierwszy raz próbowali coś ukraść, a prawdziwa szajka śmieje się z nich i pewnie teraz szykują się do następnej akcji ponieważ czują się bezkaralni.policja wspomina o kradzieżach z tamtego roku,przypisując te kradzieże tym sprawom,kiedy jednego nie było w Polsce A drugi był parę miesięcy na Śląsku u swojej rodziny,więc ludzie jaką to szajka.To nasza policja se nie radzi żeby prawdziwych zlodzieji złapać A kradną krowy, okradają bacówki, chałupy,,napadają na ludzi A policja ewidentnie sobie znimy nie radzi to najłatwiej przypisać to pierwszym lepszym, to jest nasza Polska policja, ale wszystko wyjdzie na jaw i policja dostanie po d***!
Podhalon13.01.2021, 20:22
Powinni być pokazani ....
Musimy wiedzieć kogo unikać na ulicy mijać szerokim łukiem
ff13.01.2021, 18:41
Pokazać te mordy.
Chłop13.01.2021, 16:58
Niepotrzebnie uciekał , ja tez kiedy uciekałem przed żona jak mnie chciała ....
K.13.01.2021, 15:52
Obcinać przy samym łokciu!!
Janek13.01.2021, 15:18
Podpiąć im te akumulatory pod język i zostawić do rozładowania
Zobacz pełną wersję podhale24.pl