22.01.2021, 16:31 | czytano: 2608

Urząd Miasta organizuje dowóz do punktów szczepień

arch. Podhale24
NOWY TARG. W związku z ogłoszonym przez Rząd RP Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19, z polecenia wojewody - Urząd Miasta został zobowiązany do zapewnienia transportu uprawnionych osób do punktów szczepień na terenie Nowego Targu.
W opublikowanym komunikacie czytamy, że magistrat nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które mają już wyznaczony termin szczepienia. Urząd Miasta nie organizuje też przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach.
Rejestracja na szczepienie odbywa się za pośrednictwem - infolinii (nr tel. 989), Internetowego Konta Pacjenta lub wybranego punktu szczepień na terenie Nowego Targu. A punktów takich na terenie Miasta jest osiem. To: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych Jurek i Partnerzy przy al. Mikołaja Kopernika 7, LASERMED Paweł Grzywacz przy ul. Krzywej, Centrum Medycyny Rodzinnej Spółka Partnerska Lekarzy przy ul. Szaflarskiej, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Wojska Polskiego, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Marii Pajerskiej, przychodnia Mirosława Frankowska - Majchrzak i Anna Galica spółka jawna przy ul. Wojska Polskiego, ALLMEDICA spółka z o.o. przy ul. Kolejowej oraz ALLMEDICA spółka z o.o. przy al. Tysiąclecia.

Z transportu do punktów szczepień mogą skorzystać osoby, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także - mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Konieczny jest wcześniejszy kontakt - do Urzędu Miasta należy zadzwonić w tej sprawie pod nr tel. 18-261-12-68 (poniedziałek w godz. 8.00-12.00, środa i piątek w godz. 8.00-15.00). Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Wsiadając do mikrobusa należy pokazać kierowcy orzeczenie o niepełnosprawności lub grupie inwalidzkiej. Po szczepieniu mikrobus odwiezie osobę niepełnosprawną do miejsca zamieszkania.
Jak zastrzega Urząd Miasta: "Należy też liczyć się z brakiem możliwości przewozu w zgłaszanym terminie". Ustalona została następująca hierarchia obsługi:
1. kolejność zgłoszeń wpływająca na komplet przewożonych osób (zgodnie z zasadami określonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny mogą to być maksymalnie 4 osoby łącznie z opiekunami),
2. posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
3. mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Sceptyk23.01.2021, 01:01
Będzie eutanazja i tyle.Ludziom naprawdę rozum odebrało jak można samemu z własnej woli brać jakieś szczepionkę która nie wiadomo jakie ma skutki uboczne.One nie będą od razu tylko za parę lat nawet szef pfajzera odmówił szczepienia swym wynalazkiem to o czymś świadczy, Ja się nie szczepienie i co mi mogą zrobić że nie polecę nigdzie na wycieczkę żadna strata.
katar bezobjawowy :)))22.01.2021, 19:31
Można pociągam,samolotami,autobusamii dowozić.Stoją puste(rdzewieją) przez tych panikarzy zmanipulowanych,słabych psychicznie w całej Polsce. Po tej k@## niech fani świrusa zapłacą za szczepienie tym samym co ,,ćwoków,, od lat szczepią na,grypę(wcześniej nie na panikę).Capy,panikarze.Szczepionkę co najmniej piętnaście lat testują i nie ma pewności że skuteczna.Macie przykład(30 lat na HIV coś tam ,coś tam,raka) na komary,nie skuteczna .Zdrówka inaczej nie mogę ,,sieroty,,.
Olo22.01.2021, 18:14
Przecież to punkty szczepień miały tworzyć zespoły wyjazdowe do szczepień.
alik22.01.2021, 18:00
Dla części osób niepełnosprawnych i mało sprawnych gdy opiekunowie nie posiadają środka transportu to SUPER SPRAWA.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl