30.01.2021, 10:51 | czytano: 2351

Kolejna pomoc dla przedsiębiorców

Fot. Kadr z nagrania
Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę w sprawie zwolnień z podatku z nieruchomości przedsiębiorców, którzy ucierpieli z powodu pandemii.
Uchwała ta rozszerza dotychczasową pomoc, przyznającą zwolnienie podatku w styczniu, na kolejne miesiące, aż do marca. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców objętych zakazem prowadzenia działalności lub czasowym ograniczeniem, prowadzących m.in. usługi hotelarskie, wyciągi narciarskie, restauracje, kawiarnie, bary (nie świadczące usług na wynos), działalność związana ze sportem, kulturą, rozrywką oraz udzielanie świadczeń w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Wnioski o zwolnienie z podatku przyjmowane są do 28 lutego.
Część radnych zwracała uwagę na fakt, że pomoc ze strony miasta skierowana jest tylko do niektórych branż, a być może należało by się zastanowić nad jej rozszerzeniem. Jednak, jak wyjaśniali urzędnicy, gdyby zwolnić z podatku wszystkich rabczańskich przedsiębiorców, kosztowałoby to budżet miasta kilka milionów złotych. - Pomoc skierowana jest do tych, którzy jej najbardziej potrzebują - argumentowano.

oprac. r/ UM Rabka-Zdrój
Może Cię zainteresować
komentarze
niema i nie będzie30.01.2021, 18:22
@Pinokio.Miskę ryżu to byśmy dostali od PO.Na ziemniaki nie byłoby nas stać.
Moskwa30.01.2021, 18:18
Będziemy pracować dla rosyjskiej agentury, KOŃFA nam to załatwi.
Pinokio30.01.2021, 13:58
Będziecie pracować za miskę ryżu jak to wcześniej mówiłem
Wera30.01.2021, 11:23
to nie jest zasługa gminy!!! nie róbcie z nich bohaterów! Oni dostali specjalnie na to kasę z rządu!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl